Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

egw ton martio tou 2004 pou phga phlio den antimetwpisa kanena problhma pantws... kai sthn tsagkarada pou ekatsa gia faghto eixa mia xara shma ....

 

Den yparxei perioxh pou na pianei h TIM kai h cosmote na einai nekrh,pou to eidane??? mhpws sto ypogeio ths TIM??? :p

 

H cosmote me afhnei afwno oso anafora th kalypsh to 99,6% einai para poly alh8ino se sxesh me tis alles dyo kai idiatera ths TIM pou milaei gia 99,3% poy to eidane mwre sta oneira tous???

 

Oso gia th 8alassa einai pseytiko to ti apeikonizei o xarths kalypshs,to 2000 pou phgaina me to ploio sth Rodo enw deixnei o xarths kalypshs tis vodafone oti kalyptei olo to Aigaio xwris kamia trypitsa,den eixa shma se ena meros prin th kw,dhladh einai moufa oi xartes kai h cosmote exei th kalyterh kalypsh pantou

Link to comment
Share on other sites

καλός ο διάλογος αλλά ο φανατισμός μου τι δίνει...Γιατί ρε sector,νομίζεις ότι επειδή η cosmote είναι καλύτερη στην περιοχή σου(ναι ξέρουμε,στο Κιλκίς) είναι καλύτερη σε όλη την Ελλάδα;Δε ξέρω αλλά αν έρθεις στην Αθήνα στον Αλιμο που μένω μόνο η ΤΙΜ πιάνει εδώ και 10 χρόνια μέσα στο σπίτι μου.Καμία άλλη.Η cosmote θέλει μπαλκόνι και η vodafone δρόμο.Δε ξέρω,σε βρίσκω πολύ πίσω.Ίσως στην περιοχή σου η ΤΙΜ να μήν είναι καλή αλλά υπάρχουν περιοχές όπως η Ανατολική Μακεδονία και η Κρήτη που είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.όσον αφορά τη θάλασσα μάλλον έχεις να ταξιδέψεις καιρό για να κρίνεις την κάλυψη των δικτύων. Η vodafone και η ΤΙΜ έχουν τοποθετήσει σε όλο το Αιγαίο extended cells ενώ η cosmote φθάνει το πολύ στα 70km...ακόμα και με gsm 900.

@iasonas: έρχεσαι στα λόγια μου,η cosmote στην Τσαγκαράδα έχει σήμα μόνο στις περιοχές όπου υπάρχει κάποιο σπίτι.Δυστυχώς όμως η κάλυψη στην περιοχή είναι εξαιρετικά κακή αφού σε κανένα δρόμο δε πια΄νει και άμα μείνεις από λάστιχο όπως έπαθα εγώ τότε έχεις κάθε λόγο να καλέσεις το 112...!όχι,στο υπόλοιπο πήλιο δεν έχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αλλα μηπως να σταματησουμε? γιατι εδω ειναι το θεμα Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις και οχι ποια πιανει καλυτερα... :O
Link to comment
Share on other sites

καλός ο διάλογος αλλά ο φανατισμός μου τι δίνει...Γιατί ρε sector,νομίζεις ότι επειδή η cosmote είναι καλύτερη στην περιοχή σου(ναι ξέρουμε,στο Κιλκίς) είναι καλύτερη σε όλη την Ελλάδα;Δε ξέρω αλλά αν έρθεις στην Αθήνα στον Αλιμο που μένω μόνο η ΤΙΜ πιάνει εδώ και 10 χρόνια μέσα στο σπίτι μου.Καμία άλλη.Η cosmote θέλει μπαλκόνι και η vodafone δρόμο.Δε ξέρω,σε βρίσκω πολύ πίσω.Ίσως στην περιοχή σου η ΤΙΜ να μήν είναι καλή αλλά υπάρχουν περιοχές όπως η Ανατολική Μακεδονία και η Κρήτη που είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.όσον αφορά τη θάλασσα μάλλον έχεις να ταξιδέψεις καιρό για να κρίνεις την κάλυψη των δικτύων. Η vodafone και η ΤΙΜ έχουν τοποθετήσει σε όλο το Αιγαίο extended cells ενώ η cosmote φθάνει το πολύ στα 70km...ακόμα και με gsm 900.

@iasonas: έρχεσαι στα λόγια μου,η cosmote στην Τσαγκαράδα έχει σήμα μόνο στις περιοχές όπου υπάρχει κάποιο σπίτι.Δυστυχώς όμως η κάλυψη στην περιοχή είναι εξαιρετικά κακή αφού σε κανένα δρόμο δε πια΄νει και άμα μείνεις από λάστιχο όπως έπαθα εγώ τότε έχεις κάθε λόγο να καλέσεις το 112...!όχι,στο υπόλοιπο πήλιο δεν έχει πρόβλημα

 

 

Δηλαδη για να καταλαβουμε, ποια εταιρια πιστευεις οτι εχει καλυτερο σημα γενικα σε ολη τη χωρα ηπειρωτικη ή μη ?

Link to comment
Share on other sites

kostasof:

Για να μην λέμε ότι θέλουμε....δεν έχει σημασία μόνο αν πιάνει σε ένα μέρος καλύτερα μια εταιρεία από μία άλλη ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΟΛΙΚΑ!Σε αυτό δνε υπάρχει ΚΑΜΙΑ αμφιβολία ότι η Cosmote είναι πρώτη και η ΤΙΜ τρίτη μεν αλλά βελτιώνεται!

 

Όσον αφορά την θάλασσα....σιγά την απώλεια ρε παιδιά και για τις 3 εταιρείες!Και να έχει κάποια εταιρεία τρύπα σε κάποια σημεία της θάλασσας τι έγινε;Κάθε μέρα από το πρωϊ ως το βράδυ ταξιδεύετε;ΕΛΕΟΣ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

kostasof:

Για να μην λέμε ότι θέλουμε....δεν έχει σημασία μόνο αν πιάνει σε ένα μέρος καλύτερα μια εταιρεία από μία άλλη ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΟΛΙΚΑ!Σε αυτό δνε υπάρχει ΚΑΜΙΑ αμφιβολία ότι η Cosmote είναι πρώτη και η ΤΙΜ τρίτη μεν αλλά βελτιώνεται!

 

Όσον αφορά την θάλασσα....σιγά την απώλεια ρε παιδιά και για τις 3 εταιρείες!Και να έχει κάποια εταιρεία τρύπα σε κάποια σημεία της θάλασσας τι έγινε;Κάθε μέρα από το πρωϊ ως το βράδυ ταξιδεύετε;ΕΛΕΟΣ!

Γενικά πιστεύω πως η cosmote δεν έχει πολύ καλό "στήσιμο"! Παλιά είχα μιλήσει με ένα παιδί που δούλευε στην κοσμοτέ και μίλάγαμε για τα μηνύματα και οτι μου αργούσαν πολλές φορές και τέτοια...και του είχα κάνει σύγκριση με την vodafone και μου είπε οτι οι 2 αυτές εταιρίες έχουν πολύ διαφορετική αρχιτεκτονική....

 

Καταρχάς η cosmote γιατί είναι η μόνη εταιρία που δεν έχει αλλάξει το κέντρο μηνυμάτων της...σε +30! γιατί αυτό???

Και πέρα απο αυτό μένω Α.Πατήσια...το σήμα στο σπίτι μου είναι ελεεινό και από τις 4 εταιρίες..και χάνει το σήμα πολύ συχνά...και στην κοσμοτε τα μηνύματα και τα λοιπά δεν μου ερχόντουσαν με το που έβρισκε σήμα αλλά πρώτα έβρισκε σήμα και μετά αργούσαν όλα τα άλλα! με την βοντα αμέσως έρχονται... δηλαδή με το που πιάσω μια γραμμούλα τσάκ σκάνε όλα! ίσως τελικά να φταίει η κεραία στην περιοχή...γιατί δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φταίει η κεραία στην περιοχή σου.Αναφερέ το.

 

Όσον αφορά το +30......what?Από τότε που βγήκε η Cosmote ΠΑΝΤΑ ήταν με το +30 το κέντρο μηνυμάτων της!!!Ακόμα και τώρα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φταίει η κεραία στην περιοχή σου.Αναφερέ το.

 

Όσον αφορά το +30......what?Από τότε που βγήκε η Cosmote ΠΑΝΤΑ ήταν με το +30 το κέντρο μηνυμάτων της!!!Ακόμα και τώρα!

 

Το +30 είναι ο κωδικός της Ελλάδας εννοείται πάντα ότι αυτό είχε μπροστά

Link to comment
Share on other sites

Το +30 είναι ο κωδικός της Ελλάδας εννοείται πάντα ότι αυτό είχε μπροστά

Sorry γράψτε λάθος! εννοούσα στο το +30697....στην κόσμο είναι +3097!!!!

θυμάστε τότε που είχε γίνει η αλλαγή???

Link to comment
Share on other sites

Sorry γράψτε λάθος! εννοούσα στο το +30697....στην κόσμο είναι +3097!!!!

θυμάστε τότε που είχε γίνει η αλλαγή???

 

οχι, +306ΧΧ παιρνω απο το εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πιστεύω πως η cosmote δεν έχει πολύ καλό "στήσιμο"! Παλιά είχα μιλήσει με ένα παιδί που δούλευε στην κοσμοτέ και μίλάγαμε για τα μηνύματα και οτι μου αργούσαν πολλές φορές και τέτοια...και του είχα κάνει σύγκριση με την vodafone και μου είπε οτι οι 2 αυτές εταιρίες έχουν πολύ διαφορετική αρχιτεκτονική....

 

Καταρχάς η cosmote γιατί είναι η μόνη εταιρία που δεν έχει αλλάξει το κέντρο μηνυμάτων της...σε +30! γιατί αυτό???

Και πέρα απο αυτό μένω Α.Πατήσια...το σήμα στο σπίτι μου είναι ελεεινό και από τις 4 εταιρίες..και χάνει το σήμα πολύ συχνά...και στην κοσμοτε τα μηνύματα και τα λοιπά δεν μου ερχόντουσαν με το που έβρισκε σήμα αλλά πρώτα έβρισκε σήμα και μετά αργούσαν όλα τα άλλα! με την βοντα αμέσως έρχονται... δηλαδή με το που πιάσω μια γραμμούλα τσάκ σκάνε όλα! ίσως τελικά να φταίει η κεραία στην περιοχή...γιατί δεν ξέρω!

 

και εγώ ρε παιδιά δε νομίζω ότι η κάλυψη της cosmote είναι τόσο αξιοθάυμαστο γεγονός...σιγά τα αυγά δηλαδή.Στην περιοχή μου είναι πολύ καλύτερη η ΤΙΜ.Ισχύει Tim>>Voda>Cosmote.δε ξέρω αλλά μου φαίνεται λίγο "κακό" να βγάζουν διαφημίσεις με κάλυψη.Κάθε εταιρία έχει τα δυνατά της σημεία...και τα αδύνατα.αν αρχίσω να βγάζω στην φόρα τα της cosmote δε θα τελειώνω.Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες δύο.Αλλά δε το κάνω γιατί το θεωρώ ανούσιο.Γιατί να αναγκάσω την εταιρία να βάλει κεραία στην περιοχή μου; το κινητό στο παράθυρο και bt handsfree! :w00t: :lol:

 

runner,δε φταίει η κεραία του αλλά το smsc.και εγώ όταν στέλνω διπλό ή τριπλό sms σε cosmote παραδίδεται το πρώτο και το δεύτερο αργειιιι.....πάρα πολύ να παραδοθεί αλλά έχω βρει το κόλπο:μια αναπάντητη και παραδίδεται,καλά το τρίτο αργεί εώς και ΩΡΕΣ.Ας είμαστε αντικειμενικοί και να μην θεοποιούμε μια εταιρία.Η ΤΙΜ έχει τρύπες αλλά έχει και πολύ δυνατά σημεία πχ Θεσσαλία,Κρήτη,Ανατολική Μακεδονία και Πάτρα...και τώρα και Ήπειρο και Στερεά.Ήδη γίνονται προσπάθειες για τη Δυτική Μακεδονία και τη Κεντρική(για το φίλο μας το sector) αλλά κάποιοι δε σταματούν να γκρινιάζουν

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι, +306ΧΧ παιρνω απο το εξωτερικο.

 

to kentro miniatw n exei minei +3097 ;)

 

 

gnomi mou einai pos i tim meta apo 12 xronia leitourgeias tha eprepe na eixe teleiosei me afto kai na asxoleitai me tin eksaplosi tou 3g. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

mixtri:

Κι όμως όχι!Γιατί εμένα δεν αργούν;Της αδερφής μου;Της μητέρας μου;Των φίλων μου;Άρα δεν φταίει το smsc.Κάτι παίζει με την περιοχή του.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

mixtri αν βγαλει η ΤΙΜ διαφημιση για το σημα οπως η κοσμοτε θα πεσει το γελιο της αρκουδας :lol:

 

Ειναι γνωστο Οτι ειναι καλυτερη η κοσμοτε σε αυτον τον τομεα αλλα μου φαινεται οτι μας αρεσει να συζηταμε τα αυτονοητα..

Link to comment
Share on other sites

mixtri αν βγαλει η ΤΙΜ διαφημιση για το σημα οπως η κοσμοτε θα πεσει το γελιο της αρκουδας :lol:

 

Ειναι γνωστο Οτι ειναι καλυτερη η κοσμοτε σε αυτον τον τομεα αλλα μου φαινεται οτι μας αρεσει να συζηταμε τα αυτονοητα..

γιατί να πέσει το γέλιο της αρκούδας; Εγώ προσωπικά θα το έβρισκα ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ να βγάλει διαφήμιση η ΤΙΜ από την cosmote.Και πάλι δε μπορώ να καταλάβω γιατί η cosmote θεωρείτε καλύτερη στην κάλυψη.Η επικοινωνία μου με cosmote νούμερα σπάνια είναι normal καθώς μου λένε περίμενε να πιάσω παράθυρο ή και ταράτσα! Στο κέντρο της Αθήνας,λίγο πιο κάτω από το Σύνταγμα(2km) σε μια ταβέρνα δεν έχει καθόλου σήμα :shifty: Και μιλάμε για αθήνα.Αφήστε που ο ήχος κατά την κλήση μοιάζει σαν να μιλάω με robot...Busclass network κατά τη γνώμη μου.Τρώει και μπαταρία,ας συζητήσουμε λοιπόν τα ΜΗ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ που νομίζει η cosmote και οι τεχνικοί της ότι τα έχουν εξασφαλίσει.Δε σας κάνει εντύπωση ότι το 75% των εταιρικών συνδέσεων σε όλη την Ελλάδα είναι ΤΙΜ;ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ; Τώρα αν κάθε πιτσιρίκι και παρακμιακός που παλεύει με το what's up του ΕΧΕΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΑ ΟΠΛΑ.Εγώ έχω bbest,2in1 card και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το δίκτυο της ΤΙΜ.Κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι σήμερα :)

 

runner:το έχω παρατηρήσει σε πολλούς συνδρομητές cosmote με SE mobiles.μήπως υπάρχει ασυμβατότητα των SE με το smsc;το δίκτυο στην περιοχή αποκλείεται να φταίει(Βόλος,Καρδίτσα...)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οσοι πληρωνουν εχουν γνωμη για το δικτυο.Μαλλον δεν θα συμφωνησουμε για πια εχει το καλυτερο σημα.. :O
Link to comment
Share on other sites

εχετε σκεφτει μηπως η ΤΙΜ εχει πολλες συνδεσεις λογω των τιμολογιων της; λεω μηπως. τωρα αυτο που λετε για την ταβερνα, ειδικα η ΤΙΜ σε πολλους εσωτερικους χωρους (καφετεριες κτλ)δεν εχει καλο σημα.τι να λεει; γενικοτερα παντως πιστευω οτι τα δικτυα στην Ελλαδα είναι πολυ καλα ολα. οι τρυπες ειναι αναποφευκτες. απλα εμεις ειμαστε ασυδοτοι που μολις παμε σε ενα σημειο που δεν εχει σημα(για οσο λιγο και αν διαρκει αυτο) αισθανομαστε αβολα. απο το καλο παντως υπαρχει και το καλυτερο. αρα καλα κανουν και "μαλωνουν" μεταξυ τους οι εταιριες για το ποια εχει το καλυτερο σημα.μας κλεβουν που μας κλεβουν. Ας μας παρεχουν και οτι καλυτερο...
ο καιρος γαρ εγγυς..... :X
Link to comment
Share on other sites

γιατί να πέσει το γέλιο της αρκούδας; Εγώ προσωπικά θα το έβρισκα ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ να βγάλει διαφήμιση η ΤΙΜ από την cosmote.Και πάλι δε μπορώ να καταλάβω γιατί η cosmote θεωρείτε καλύτερη στην κάλυψη.Η επικοινωνία μου με cosmote νούμερα σπάνια είναι normal καθώς μου λένε περίμενε να πιάσω παράθυρο ή και ταράτσα! Στο κέντρο της Αθήνας,λίγο πιο κάτω από το Σύνταγμα(2km) σε μια ταβέρνα δεν έχει καθόλου σήμα :shifty: Και μιλάμε για αθήνα.Αφήστε που ο ήχος κατά την κλήση μοιάζει σαν να μιλάω με robot...Busclass network κατά τη γνώμη μου.Τρώει και μπαταρία,ας συζητήσουμε λοιπόν τα ΜΗ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ που νομίζει η cosmote και οι τεχνικοί της ότι τα έχουν εξασφαλίσει.Δε σας κάνει εντύπωση ότι το 75% των εταιρικών συνδέσεων σε όλη την Ελλάδα είναι ΤΙΜ;ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ; Τώρα αν κάθε πιτσιρίκι και παρακμιακός που παλεύει με το what's up του ΕΧΕΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΑ ΟΠΛΑ.Εγώ έχω bbest,2in1 card και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το δίκτυο της ΤΙΜ.Κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι σήμερα :)

 

runner:το έχω παρατηρήσει σε πολλούς συνδρομητές cosmote με SE mobiles.μήπως υπάρχει ασυμβατότητα των SE με το smsc;το δίκτυο στην περιοχή αποκλείεται να φταίει(Βόλος,Καρδίτσα...)

 

 

Αλήθεια αυτό από πού το ξέρεις έχεις κάποια πηγή?? !σίγουρα κατέχει μεγάλο μερίδιο στα εταιρικά συμβόλαια αλλά και σίγουρα δεν είναι τόσο μεγάλο ποσοστό !

Μήπως είναι το 75 % συμβολαίων της Tim ?αυτό μου φαίνεται πολύ πιο πιθανό !

 

Εγώ για 2 χρόνια που το χρησιμοποιούσα και είμαι παρακμιακός ?και βέβαια με αυτό προσβάλεις όλους τους χρηστές του … :mad: :mad: :mad:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειωνουμε με τις αμπελοφιλοσοφίες.

:!: ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ να προσφερουν στην ενημερωση σχετικα με το κλεισιμο " τηλεπικοινωνιακων τρυπων" οσον αφορα την C O S M O T E ειναι ευπροσδεκτοι, ολοι οι υπολοιποι συγνωμη αλλα μονο "ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ" ανοιγουν οποτε και δεν χωρουν στον συγκεκριμενο θεμα συζητησης. :!:

Φιλικα.

Προσωπικη αποψη

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια αυτό από πού το ξέρεις έχεις κάποια πηγή?? !σίγουρα κατέχει μεγάλο μερίδιο στα εταιρικά συμβόλαια αλλά και σίγουρα δεν είναι τόσο μεγάλο ποσοστό !

Μήπως είναι το 75 % συμβολαίων της Tim ?αυτό μου φαίνεται πολύ πιο πιθανό !

 

Εγώ για 2 χρόνια που το χρησιμοποιούσα και είμαι παρακμιακός ?και βέβαια με αυτό προσβάλεις όλους τους χρηστές του … :mad: :mad: :mad:

όχι poseidon,με επίσημη ανακοίνωση είναι τόσο τα bbest.75% του συνόλου των εταιρικών συνδέσεων στην Ελλάδα.

 

 

Συγνώμη αλλά την ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ εταιρικός πελάτης για το δίκτυο και το ίδιο ένας που έχει what's up που στέλνει sms;ένας εταιρικός πελάτης μιλάει 4-5 ώρες minimum το μήνα,δοκιμάζει το δίκτυο ΠΛΗΡΩΣ και μπορεί να έχει άποψη.Δεν ισχύει αυτό για τους καρτοκινητούς Free2go(το διορθώνω),what's up & cu που χρησιμοποιούν τα sms...poseidon,το παρακμιακός το εννοώ μίζερος:δηλαδή και που δε ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ SMS και τι έγινε,βγαίνει έξω από το μαγαζί και το στέλνει.ενώ ο εταιρικός πελάτης ΘΕΛΕΙ ΣΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ.αυτή είναι η μεγάλη διαφορά φίλε μου...πιστεύω με καταλαβαίνεις γιατί και εσύ εταιρικός πελάτης είσαι.

 

και αντιστρόφως,πιστεύετε ότι τα δίκτυα αντιμετωπίζουν το ίδιο τους καρτοκινητούς και τα εταιρικά;κάνετε λάθος(για εμένα αυτό δεν είναι σωστό βέβαια...) :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις link? ευχαριστώ !και βέβαια τα συμβόλαια έχουν προτεραιότητα κυρίως στην ομιλία γι αυτό άλλωστε είναι και συμβόλαιο !υπάρχει και ένα σχετικό θέμα επί ολυμπιακών αγώνων εποχή .πάντως πιστεύω –όπως και η πλειοψηφία του forum ότι η Cosmote έχει καλύτερο δίκτυο …

 

p.s. μη προσπαθείς να μας πείσεις εδώ .και δίκαιο να έχεις δεν πρόκειται να μας πείσεις ότι η TIM έχει καλύτερο δίκτυο από τη Cosmote μέσα στο forum της Cosmote.

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το είχα δει στις τελευταίες ανακοινώσεις της ΤΙΜ για πελατειακή βάση.Αν μπορέσω θα το στείλω το link με Pm(αν και δεν έχω το χρόνο να το ψάξω...) Δίκιο έχεις,δε μπορεί κανείς να βρει το δίκιο του σε ξένο φορουμ.Αλλά δε μπορεί κανένας να με εμποδίσει να πω την άποψη μου.Απλά θεώρησα τη διαφήμιση της cosmote υπεροπτική και θέλησα να πω αυτά που πιστεύω... :O

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δελτία Τύπου

 

19/05/2005

Τηλεπικοινωνιακή κάλυψη υψηλών προδιαγραφών σε όλη την Ελλάδα από το δίκτυο της COSMOTE

«Γιατί είναι καλύτερα να έχεις σήμα παντού», χάρη στο άρτιο τηλεπικοινωνιακό δίκτυο της COSMOTE

 

Δυνατό το σήμα της απ’ άκρη σ’ άκρη της χώρας στέλνει η COSMOTE χάρη στο άρτιο τηλεπικοινωνιακό της δίκτυο, καθιστώντας το αγαθό της κινητής τηλεφωνίας προσιτό ακόμη και στις πιο απομακρυσμένες περιοχές της Ελλάδας.

 

 

Παρέχοντας ήδη από την αρχή της λειτουργίας του ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά πληθυσμιακής κάλυψης, σήμερα το τηλεπικοινωνιακό δίκτυο της COSMOTE προσφέρει πανελλαδική κάλυψη που στην ηπειρωτική χώρα πλησιάζει το 100%, ενώ παράλληλα καλύπτει σχεδόν το σύνολο της θαλάσσιας επικράτειας.

 

Η ποιότητα του δικτύου της ελληνικής εταιρίας κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα πιστοποιείται και από το γεγονός ότι το ποσοστό των κλήσεων που πραγματοποιείται με άριστη ποιότητα ομιλίας, ακόμη και σε περιόδους αυξημένης κίνησης, ξεπερνά το 97,5%. Σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις, το δίκτυο της COSMOTE εξασφαλίζει ευρεία και αποτελεσματική κάλυψη στη συντριπτική πλειοψηφία της ελληνικής επικράτειας.

 

Η COSMOTE έχει επενδύσει το 65% του τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού της στην περιφέρεια, και ειδικότερα το 20% στη νησιωτική Ελλάδα, προκειμένου να ικανοποιήσει την ανάγκη για επικοινωνία των κατοίκων και των πιο απομακρυσμένων χωριών και νήσων αλλά και την αυξημένη κίνηση της τουριστικής περιόδου.

 

Η γεωγραφική κατανομή των κλήσεων που πραγματοποιούνται από το δίκτυο της COSMOTE κατά τους χειμερινούς μήνες είναι 65% στα αστικά κέντρα και 35% στην περιφέρεια, εικόνα που σχεδόν αντιστρέφεται κατά την περίοδο του Πάσχα και το καλοκαίρι.

 

Αναγνωρίζοντας τη σπουδαιότητα της κινητής τηλεφωνίας, ενός μέσου που προάγει την επικοινωνία αλλά και αντιμετωπίζοντας με ιδιαίτερη ευαισθησία τις παραμεθόριες περιοχές καθώς και τα σημεία εθνικής σημασίας, η COSMOTE πραγματοποιεί σημαντικές επενδύσεις στον τομέα της εγκατάστασης σταθμών βάσης ακόμη και σε περιοχές γεωγραφικά απομονωμένες και με μικρή πληθυσμιακή συγκέντρωση, ανεξαρτήτως οικονομικού οφέλους.

 

Από τις αποβάθρες του ΜΕΤΡΟ και τις εμπορικές στοές της Αθήνας μέχρι τα Δίκαια, την Ψέριμο και το Αγαθονήσι, το δίκτυο της COSMOTE έχει σχεδιαστεί για την ικανοποίηση των απαιτήσεων των πελατών της κάθε εποχή του χρόνου και σε κάθε γεωγραφική περιφέρεια της χώρας. Η αύξηση της κίνησης το τελευταίο έτος έως και 40% σε περιοχές του νομού Έβρου, της Κέρκυρας, της Λέσβου, της Λευκάδας κλπ αποτελεί δικαίωση της επιλογής μας να θέτουμε την ηπειρωτική και νησιωτική περιφέρεια σε πρώτη προτεραιότητα αλλά και απόδειξη της μεγάλης ανάγκης των κατοίκων των περιοχών αυτών για επικοινωνία.

 

Στις προτεραιότητες της COSMOTE για τα επόμενα χρόνια περιλαμβάνονται η αύξηση της χωρητικότητας του δικτύου, η συνεχής βελτίωση της ποιότητας του αλλά και η περαιτέρω ανάπτυξη του δικτύου 3ης γενιάς, με στόχο την ανταπόκριση της εταιρίας στην αναμενόμενη ζήτηση για νέες προηγμένες υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας και την επιπλέον αύξηση της γεωγραφικής κάλυψης που παρέχει.

 

Η ολοένα αυξανόμενη χρήση των υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας αποδεικνύει ότι η κινητή τηλεφωνία έχει πλέον μετατραπεί σε αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινής ζωής των Ελλήνων καθώς συμβάλλει ουσιαστικά στη διευκόλυνση της επικοινωνίας τους, παρέχοντας απεριόριστες δυνατότητες και εκμηδενίζοντας τις αποστάσεις. Επιπρόσθετα, διαφαίνεται ότι η κινητή τηλεφωνία έχει πετύχει να διεισδύσει σε όλους τους τομείς της ζωής και να αλλάξει τα δεδομένα της βασικής ανάγκης του ανθρώπου για επικοινωνία, παρέχοντάς την με ασφάλεια και με ποιότητα.

 

απο το press Center της CosmOte

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...