Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι και υπάλληλος που διαχειρίζεται το προφίλ. Εμένα ο επίσημος λογαριασμός της Alcatel μου είχε στείλει και προσωπικό μήνυμα για τις φωτογραφίες του προφίλ μου που είναι όλες από κινητά Alcatel. Ότι είναι εξαιρετικές και με ευχαριστούν που έχω επιλέξει κινητό της. Πάντα στα hastags βάζω το μοντέλο του κινητού που έχω τραβήξει τη φωτογραφία. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και υπάλληλος που διαχειρίζεται το προφίλ.

 

Και γω αυτο σκεφτηκα... αλλα με 2.8Μ φωτο μονο στο hashtag #teampixel (εχει και #shotbygoogle #googlephotos κτλ), πληρωνουν κοσμο 8ωρο μονο για σχολια lol και γω θελω τετοια δουλεια!

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εδω πληρώνουν τα κόμματα στρατιες troll φουλ time κ κάνουν ντου ακομα κ ξημερώματα σε ολα τα ειδησεογραφικά site , η google δε θα ειχε άτομα για καθε σκοπό ;

Όχι φυσικά ότι μειώνω κάτι .

Βγάζεις υπέροχες φωτογραφίες κ ειμαι από αυτούς που τις ευχαριστιέμαι πάρα πολύ βλέποντας τες .

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις υπέροχες φωτογραφίες κ ειμαι από αυτούς που τις ευχαριστιέμαι πάρα πολύ βλέποντας τες .

 

thank you G!

 

51312634256_302778543e_z.jpgGolden sunset by George M, on Flickr

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

540b7a1b432ce18acb4ce338b90c2ffe.jpg

 

 

"That’s all for today all"

 

Signed by the Sun

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

IMG-20200710-122109-01.jpg

 

Πολυ ζωντανη ειδικα στο παγκακι και η σκια του .Ποια περιοχη ειναι ;

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Και μια παρακληση σε ολους .Εκτος απο ευχαριστιες ,για το φωτογραφικο ταλεντο και το κοπο σας ,καντε και μια αναφορα την περιοχη που ειναι τραβηγμενες ειδικά τα τοπία ,αν θελει καποιος να κανει την φωτό wallpaper . Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ζωντανη ειδικα στο παγκακι και η σκια του .Ποια περιοχη ειναι ;

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Και μια παρακληση σε ολους .Εκτος απο ευχαριστιες ,για το φωτογραφικο ταλεντο και το κοπο σας ,καντε και μια αναφορα την περιοχη που ειναι τραβηγμενες ειδικά τα τοπία ,αν θελει καποιος να κανει την φωτό wallpaper . Ευχαριστώ :)

 

Η παραλία είναι στα μαύρα βόλια στη Χίο!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή φωτογραφία του Περάματος Cosco , ειναι μια εξαιρετική εικόνα .

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ,έκανα ότι καλύτερο μπορούσα κυνηγώντας τον μπόμπιρα ταυτόχρονα! (Η φωτό είναι με 5x zoom στον telephoto φακό)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,έκανα ότι καλύτερο μπορούσα κυνηγώντας τον μπόμπιρα ταυτόχρονα! (Η φωτό είναι με 5x zoom στον telephoto φακό)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχει exif...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3x zoom

51316908295_f201243ba6_c.jpgThe sun and the sea by zananiro, on Flickr

51316630229_647e626b29_c.jpgThe Island by zananiro, on Flickr

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει exif...

 

 

Είναι ανεβασμένη από Tapatalk vip γι’αυτό

 

Δες εδώ

 

spacer.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανεβασμένη από Tapatalk vip γι’αυτό

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στα iphone δουλεύει το tapatalk δηλαδή......

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

IMG-20190720-121303-01.jpg

 

Μεστά Χίου! Ένας λαβύρινθος που κατοικείται! Από το προηγούμενο κινητό μου Alcatel idol 4.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Οταν σε στηνουν σε ραντεβου σε Art Hotel...

 

51322558091_04f25f4f31_z.jpgA for Art Hotel 1 by George M, on Flickr

 

51323276224_dd07b62063_z.jpgMojito special by George M, on Flickr

 

καπως... spooky...

51323557300_d47c999aab_z.jpgCarousel at night by George M, on Flickr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η πρώτη ιδικά ειναι υπερ-καταπληκτικη , κατα δεύτερον ρε φιλε πως τραβάει ετσι το πιξελ ;

Η καταβραδο περα του καλλιτεχνικού που ολες είναι πανέμορφες ειναι φοβερη σε λεπτομέρεια , δηλαδη το δενδρο κάτω αριστερά κ γενικα το iso στο χαμηλότερο σημείο .

Σε ολες δεν εχει iso κ είναι άψογες .

Πως ; Μιλαμε για χερατες απο ότι καταλαβαίνω κ όλες νύχτα .

Link to comment
Share on other sites

Πως ; Μιλαμε για χερατες απο ότι καταλαβαίνω κ όλες νύχτα .

 

Ναι ολες χερατες, ειμαι fan του point and shoot. Το μονο που ξερω να σε πω ειναι οτι δουλευω πειραγμενη gCam με μοντελο HDR+ και AWB απο το Pixel 5 και το μονο που κανω στις βραδυνες ειναι click to focus και κατεβασμα την μπαρα φωτεινοτητας (στο μηδεν κλασσικα κανει την νυχτα μερα). Οι βραδυνες φωτο ειναι ο λογος που επελεξα το pixel, κανει παπαδες η Google στο software.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις κ ριχνεις την έκθεση γιατί βγάζεις τις νυχτερινές νυχτερινές κ οχι κάτι άλλο !

Αλλα κ ετσι οπως εισαι για χερατο κλικ βράδυ το iso του κινητού είναι τρομερά λίγο , με αποτέλεσμα να έχεις άψογες εικόνες .

Εμενα πχ αντίστοιχα νύχτα θα σήκωνε iso σε οριακα χερατους χρόνους ανω των 400 μη σου πω κ 800 . Πραγμα που σημαίνει ειτε noise reduction κ παστέλι ειτε απλά θόρυβος κ πολύς κοκος .

Σημερινές ναυαρχιδες μπορούν να σηκώσουν iso κ παρολαυτα να μην δεις nr κ παστέλι .

Αλλα εσενα δεν ειναι τετοια η συσκευή .

Οποτε απλα μιλαμε για killer στις επιδώσεις φωτογραφίας .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...