Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

redmi note 8t με gcam χωρις επεξεργασια

 

2020-05-03_01-57-53 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

2020-04-24_11-03-02 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

https://live.staticflickr.com/65535/49849638406_860bf8935f_z.jpg' alt='49849638406_860bf8935f_z.jpg'>2020-05-03_02-05-52 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

redmi note 8t με gcam χωρις επεξεργασια

 

https://live.staticflickr.com/65535/49849038688_606c84a17a_z.jpg' alt='49849038688_606c84a17a_z.jpg'>2020-05-03_01-46-27 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

Αυτη εδω με το κυμα αν την περικοψεις σε 16:9 να φυγει η εξεδρα, θα φαινεται ναν να ειναι εν πλω το πλοιο με το κυμα που εχει.

Ωραια, και ο σκυλος επισης

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω με το κυμα αν την περικοψεις σε 16:9 να φυγει η εξεδρα, θα φαινεται ναν να ειναι εν πλω το πλοιο με το κυμα που εχει.

Ωραια, και ο σκυλος επισης

 

thanks

έχεις δίκιο για το κάδρο , προτίμησα τελικά να μην τις πειράξω καθόλου :)

Link to comment
Share on other sites

thanks

έχεις δίκιο για το κάδρο , προτίμησα τελικά να μην τις πειράξω καθόλου :)

Από την αρχή έπρεπε έτσι να την έβγαζες.

Όμορφος ο σκυλάκος σου!!!! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

για αυτο υπαρχει το crop και ψαχνετε τα κινητα να μην ειναι αδυναμα πληρως φωτογραφικα , για να βγαλεις την φωτογραφια και μετα να την κοψεις οπως και οπου θες .

δε νομιζω εκεινη την στιγμη να εστεινε σκηνικο -πλοιο εν πλω - στο μυαλο του .

αφου την δεις την κοβεις σβηνεις και τα σχοινια και εισαι ετοιμος .

οποιος δεν κανει edit κανει τα μισα .

Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν κανει edit κανει τα μισα .

 

Δε ξερω πως το εννοεις φιλε, απλα μια προταση ηταν.... εννοειται πως δε χρειαζονται edit και crop ολες οι φωτο που βγαζουμε... ο καθενας οπως του καθεται στο ματι...

Eτυχε να βγαλω φωτο στο ιδιο σημειο και αφαιρεσα την εξεδρα (και μετα την ξεσκισα ελαφρως στο edit)

49410204078_a910f5d9ed_w.jpgVelos 1

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πως το εννοεις φιλε, απλα μια προταση ηταν.... εννοειται πως δε χρειαζονται edit και crop ολες οι φωτο που βγαζουμε... ο καθενας οπως του καθεται στο ματι...

Eτυχε να βγαλω φωτο στο ιδιο σημειο και αφαιρεσα την εξεδρα (και μετα την ξεσκισα ελαφρως στο edit)

49410204078_a910f5d9ed_w.jpgVelos 1

Κύματα δεν βλέπω όμως... :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κύματα δεν βλέπω όμως... :)

 

προφανώς και την τράβηξε άλλη μέρα, δεν είναι και τόσο δύσκολο να το καταλάβεις..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

προφανώς και την τράβηξε άλλη μέρα, δεν είναι και τόσο δύσκολο να το καταλάβεις..

Όχι τόσο, όσο για να καταλάβεις ότι το είπα για πλάκα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο, όσο για να καταλάβεις ότι το είπα για πλάκα...
Φοβερή αίσθηση του χιούμορ..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή έπρεπε έτσι να την έβγαζες.

Όμορφος ο σκυλάκος σου!!!! :)

thanks

για τρέξιμο είχα βγει οπότε και η στάση ήταν πολύ μικρή , έφαγα και λίγο νερό απο το κύμα :)

 

και λίγο εντιτ για την συγκεκριμένη αλλά χωρίς κοψε ραψε κ.λ.

 

https://live.staticflickr.com/65535/49852324817_b4407722ba_z.jpg' alt='49852324817_b4407722ba_z.jpg'>2020-05-04_12-13-32 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πως το εννοεις φιλε

 

φυσικα και δεν ειναι απαραιτητο , δεν το ειπα ως κατι επικριτικο , απλα σταθηκα στο σχολιο του φιλου evris που ειπε οτι ετσι επρεπε να την βγαλεις εξ αρχης , και ηθελα να πω οτι δεν ειμαστε φωτογραφοι για να εχουμε ετοιμο το καδρο στο μυαλο μας , οποτε τραβας παντα σε 4/3 και κοβεις μετα το θεμα σου .

εαν πω και το οτι αφου εκοψε την εξεδρα ο rantapplan να ισιωνε και τον οριζοντα θα το παρετε αρνητικα η ως φιλικο σχολιο ; κακος εαν κανετε το πρωτο , διοτι δειχνει οτι σταθηκα και την προσεξα την εικονα , δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να στεκετε ο αλλος και να βλεπει την φωτογραφια σου.

παντως το εχετε λιωσει το πολεμικο εκει .

θεσσαλονικη ;

συνεχιστε να ανεβαζετε , το νημα αυτο δεν θελει παρεξηγησεις , ειναι απλα ομορφο .

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή αίσθηση του χιούμορ..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο γραπτό δεν φαίνεται η αίσθηση του χιούμορ όπως θα ήθελε ο καθένας. Αλλά και οτιδήποτε γράψεις, δεν καταλαβαίνει ο άλλος πως το εννοείς!

Ακόμα και γελαστή φατσούλα να βάλω θα φανεί ότι τον ειρωνεύομαι τον άλλον κλπ...

Είναι εύκολα παρεξηγήσιμος με λίγα λόγια.

 

@georgerapp Δεν θα χρειαζόταν να κάνει περικοπές, γι αυτό το είπα! Ούτε εγώ είμαι επαγγελματίας φωτογράφος, απλά θα το είχα σκεφτεί.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία χωρίς τα κύματα έχει σωστό κάδρο, αλλά το edit τραγικό... Σύμφωνω πάντως ότι το edit μετά εχει το ίδιο βάρος με την λήψη...

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

συνεχιστε να ανεβαζετε , το νημα αυτο δεν θελει παρεξηγησεις , ειναι απλα ομορφο .

 

+1

 

Η φωτογραφία χωρίς τα κύματα έχει σωστό κάδρο, αλλά το edit τραγικό...

 

Retro filter... εμενα μ αρεσε, ηθελα απλα να ξεφυγει απο "απλη φωτο" ηταν γκριζα μερα και δεν ελεγε τιποτα...

 

********************

 

Κουβεντα να γινεται... περαστε και απο εδω μια Ποιά photo editor apps χρησιμοποιειτε?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Thanks G.

 

2 φωτο απο το ιδιο σημειο, η 1η no edit η 2η lightroom στο pc.

Δε ξερω γιατι το κιν μου εβγαλε την θαλασσα κατω ετσι, με απλο HDR τραβηξα.

 

49856106982_888e08bd81_z.jpgBlue hour

 

49855963401_891a261fc0_z.jpgBlue hour (2) by George G, on Flickr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και πολλά μπράβο!

Υπέροχο το θέαμα όπως πάντα!

L950+Lumia creative studio

49855904303_81cbf5648d_k.jpg...a quarantine portrait....WP_20200426_16_36_50_Pro (2) by jon jon (mobile pics)..BUSY, on Flickr

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας μου στείλει ένα pm... Παλεύω να βάλω μια φώτο αλλά δείχνει συνέχεια φόρτωση εικόνας και δεν την ανοίγει εδώ...Τέλος πάντων,δεν ήταν και τέλεια απλά θέλω να αρχίσω να ασχολούμαι και γω γιατί μ αρέσει αλλά δεν είμαι εμπειρος με όλα αυτά,είναι κρίμα να έχω ένα πολυ καλό κινητό και να βγάζω στο auto... Σορρυ για το off topic Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

θα σου γραψω εδω να δει και κανενας αλλος το σχολιο , για παραπερα παμε pm .

θα γραψω απο κινητο πως γινετε αλλα και στο pc ειναι το ιδιο .

 

εγω ανεβαζω με imgbb , μπαινεις browser πας imgbb και κανεις login με το google acount .

επανω εχει ενα συνεφο με βελος , εκει θα κανεις ανεβασμα της φωτογραφιας.

τωρα μολις ειμαστε στην αρχικη σελιδα και βλεπουμε τις εικονες σερνουμε ελαφρος το δαχτυλο επανω της και βγαινει στα δεξια μια σειρα επιλογων ,παταμε εκει που ειναι ενα τετραγωνο με ενα βελος να βγαινει απο μεσα προς τα αριστερα , εκει επιλεγουμε BBCode full linked και αυτον τον συνδεσμο τον κανουμε αντιγραφη και επικολληση εδω στο σχολιο μας .

 

μειωνε τον ογκο των εικονων σου για ευκολια .

κατεβασε το lightroom express , ανοιξε με αυτο την φωτο , επανω δεξια εχει το -εξαγωγη- ,πατας ,κατω απο το preview της εικονας εχει το ποιοτητα jpeg , πατας και πηγαινε το καπου στο 60% , πατα ολοκληρωση και αποθήκευση στην συλλογή.

ειναι καλο προγραμμα κανει σοβαρη δουλεια και δεν χανεις κατι απο την εικονα παρα κερδιζεις mb .

 

το auto δεν ειναι κακο , ισα ισα που ειναι πανυξυπνο , οποτε αντι να μπερδευτεις για αρχη απλα βγαζε φωτογραφιες ποσταρε τες να το ευχαριστιεσαι και εαν κατεβασεις τελικα το express δες τι μπορει να κανει το app οσο αναφορα το edit για να τις βελτιωνεις η να τις φτιαχνεις ετσι ωστε να σε εκφραζουν καλλιτεχνικα μεσο φιλτρων .

 

στειλε pm για ερωτηση η αν κολλησεις καπου .

Link to comment
Share on other sites

θα σου γραψω εδω να δει και κανενας αλλος το σχολιο , για παραπερα παμε pm .

θα γραψω απο κινητο πως γινετε αλλα και στο pc ειναι το ιδιο .

 

εγω ανεβαζω με imgbb , μπαινεις browser πας imgbb και κανεις login με το google acount .

επανω εχει ενα συνεφο με βελος , εκει θα κανεις ανεβασμα της φωτογραφιας.

τωρα μολις ειμαστε στην αρχικη σελιδα και βλεπουμε τις εικονες σερνουμε ελαφρος το δαχτυλο επανω της και βγαινει στα δεξια μια σειρα επιλογων ,παταμε εκει που ειναι ενα τετραγωνο με ενα βελος να βγαινει απο μεσα προς τα αριστερα , εκει επιλεγουμε BBCode full linked και αυτον τον συνδεσμο τον κανουμε αντιγραφη και επικολληση εδω στο σχολιο μας .

 

μειωνε τον ογκο των εικονων σου για ευκολια .

κατεβασε το lightroom express , ανοιξε με αυτο την φωτο , επανω δεξια εχει το -εξαγωγη- ,πατας ,κατω απο το preview της εικονας εχει το ποιοτητα jpeg , πατας και πηγαινε το καπου στο 60% , πατα ολοκληρωση και αποθήκευση στην συλλογή.

ειναι καλο προγραμμα κανει σοβαρη δουλεια και δεν χανεις κατι απο την εικονα παρα κερδιζεις mb .

 

το auto δεν ειναι κακο , ισα ισα που ειναι πανυξυπνο , οποτε αντι να μπερδευτεις για αρχη απλα βγαζε φωτογραφιες ποσταρε τες να το ευχαριστιεσαι και εαν κατεβασεις τελικα το express δες τι μπορει να κανει το app οσο αναφορα το edit για να τις βελτιωνεις η να τις φτιαχνεις ετσι ωστε να σε εκφραζουν καλλιτεχνικα μεσο φιλτρων .

 

στειλε pm για ερωτηση η αν κολλησεις καπου .

Να μπορούσες να βάλεις και κανένα screenshot...

Εγώ χρησιμοποιώ το Flickr, αλλά κι αυτό μανούρα είναι και δεν λειτουργεί σωστά πάντα!

Αυτή εφαρμογή που λες πιο απλή είναι;

Μόνο με κινητό είμαι. Υπολογιστή δεν έχω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και πολλά μπράβο!

Υπέροχο το θέαμα όπως πάντα!

L950+Lumia creative studio

r

 

εξαιρετική Γιάννη και πανέμορφος ο σκυλάκος!

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...