Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως οι 2 πρώτες Τρομερές!

 

May the mi note 3 force be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις καλλιτεχνική φλέβα. . Δείξε τι αξίζει το Ζ5 χωρίς φωτοσοπ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καλλιτεχνική φλέβα. . Δείξε τι αξίζει το Ζ5 χωρίς φωτοσοπ

 

οταν δεν γραφω snapseed ειναι νετα σκετα οτι εβγαλε το τηλεφωνο για αυτο και τα ανεβαζω απο imgbb οπου δειχνει το exif data αδαη και ταπεινέ φιλε μου.

το νου σου :ninja: .

 

@lek88 σε ευχαριστω πολυ ολες οι φωτογραφιες ολων των παιδιων χωρις να εχω γνωσεις για κριση σωστη στα ματια μου ειναι υπεροχες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχε συννεφιά και δεν βοηθούσε στα χρώματα. Πρέπει να πάω σε άλλη season. (mate 10 pro, mode ρέον νερό)

26493828278_8a88250ebb_b.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχε συννεφιά και δεν βοηθούσε στα χρώματα. Πρέπει να πάω σε άλλη season. (mate 10 pro, mode ρέον νερό)

26493828278_8a88250ebb_b.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

Πολυ ωραια φωτο...ισως με ενα hdr να γινει ακομα πιο ωραια για τα δικα μου γουστα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

S8 Plus

 

40366984621_953b41e1bb_z.jpg20180218_224521 by #scorpio3, on Flickr

26495710088_07fbbebb8c_z.jpg20180218_224556 by #scorpio3, on Flickr

39469778395_ea30cdfffb_z.jpg20180218_224906 by #scorpio3, on Flickr

38556411780_7ae7ab2c60_z.jpg20180218_225351 by #scorpio3, on Flickr

39656004124_e257bff56e_z.jpg20180218_224920 by #scorpio3, on Flickr

40366970911_a99b3d24ba_z.jpg20180218_231250 by #scorpio3, on Flickr

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια φωτο...ισως με ενα hdr να γινει ακομα πιο ωραια για τα δικα μου γουστα!!
Έτοιμη!

 

38564347950_c4e5c2cdce_h.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη!

 

38564347950_c4e5c2cdce_h.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χμμμ μπορω να πω ότι δυσκολεύομαι να αποφασισω ποια απο τς 2 μου αρεσει πςρισσοτερο...η αλλη εχει μια αγρια ομορφια ενω αυτη ειναι πιο ωραια στο ματι λόγω χρωμάτων!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

S8 Plus+Snpseed

 

40329634422_cdb55280d6_z.jpg20180219_173051-01 by #scorpio3, on Flickr

38564735410_260733d07a_z.jpg20180218_121316-01 by #scorpio3, on Flickr

40375375711_e571abef3d_z.jpg20180219_115522-01 by #scorpio3, on Flickr

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ μπορω να πω ότι δυσκολεύομαι να αποφασισω ποια απο τς 2 μου αρεσει πςρισσοτερο...η αλλη εχει μια αγρια ομορφια ενω αυτη ειναι πιο ωραια στο ματι λόγω χρωμάτων!!

 

προτιμω την πρωτη διοτι η δευτερη μου βγαζει πολυ ψευτικη ανεξαρτητου χρωματος! η πρωτη ειναι η οριτζιναλ και επαιξες με τα νερα μονο,,οποτε ψηφιζω πρωτη ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτοιμη!

 

38564347950_c4e5c2cdce_h.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προτιμω την πρωτη διοτι η δευτερη μου βγαζει πολυ ψευτικη ανεξαρτητου χρωματος! η πρωτη ειναι η οριτζιναλ και επαιξες με τα νερα μονο,,οποτε ψηφιζω πρωτη ;)

YΓ :Ας διαγραφει το σχολιο στον αρχοντα,για τον αχιλλεα πηγαινε το σχολιο :p

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη!

 

38564347950_c4e5c2cdce_h.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή πιστεύω είναι τρομερή.

Link to comment
Share on other sites

achillesgk@ καλυτερη η original για μενα αφου απο μονη της η φυσικοτητα του τοπιου ειναι αρκετη για μια υπεροχη φωτογραφια η εστω ενα μικρο κλικ προς την hdr απεικονηση.

επισης ηταν χερατη η ηταν ακουμπισμενη η συσκευη;

 

KM24@ πολυ δυσκολο σκηνικο με αποτελεσμα δυνατο.

 

xamilos@ ετοιμη για περιοδικο!!!!!

 

scorpio3@ ολες ωραιες αλλα η πρωτη ειναι εξαιρετικη.

 

challenge 143@ :whip:

Link to comment
Share on other sites

achillesgk@ καλυτερη η original για μενα αφου απο μονη της η φυσικοτητα του τοπιου ειναι αρκετη για μια υπεροχη φωτογραφια η εστω ενα μικρο κλικ προς την hdr απεικονηση.

επισης ηταν χερατη η ηταν ακουμπισμενη η συσκευη;

Αυτές οι φωτογραφίες δυστυχώς δεν μπορούν να βγουν χεράτες, θέλει σταθερό κράτημα. Έχω το τριποδάκι της xiamomi αλλα σε ανώμαλο έδαφος δεν βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι φωτογραφίες δυστυχώς δεν μπορούν να βγουν χεράτες, θέλει σταθερό κράτημα. Έχω το τριποδάκι της xiamomi αλλα σε ανώμαλο έδαφος δεν βολεύει.

 

Πανέμορφη πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη πάντως.
Ένα λεπτό αν θυμάμαι καλά άφησα την κάμερα να τραβάει. Δυστυχώς είχε συννεφιά και δεν βοηθούσε στα χρώματα. Με γαλανό ουρανό και ήλιο θα ήταν ακόμη πιο ωραία έστω και σκέτη. Πήγα σε λάθος εποχή αλλά ακόμη κι έτσι ήθελα να δοκιμάσω το mode ρέον φως του mate.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Αχιλλεα ειναι πανευμορφη φιλε. Απλα σε τετοιο mode να προσεχεις μη σου βγει κουνημενη, οπως ειναι αυτη. Το παρατηρεις αν την ανοιξεις και δεις φυτα και το κτιριο. Εγω παντα τραβαω στο ιδιο ακριβως καδρο και μια κανονικη φωτογρααφια και μετα αν χρειαζεται τις κανω blend στο photoshop ή στο Snapseed αν δεν θελω να μπλεκω με υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Αχιλλεα ειναι πανευμορφη φιλε. Απλα σε τετοιο mode να προσεχεις μη σου βγει κουνημενη, οπως ειναι αυτη. Το παρατηρεις αν την ανοιξεις και δεις φυτα και το κτιριο. Εγω παντα τραβαω στο ιδιο ακριβως καδρο και μια κανονικη φωτογρααφια και μετα αν χρειαζεται τις κανω blend στο photoshop ή στο Snapseed αν δεν θελω να μπλεκω με υπολογιστη.
H αλήθεια είναι ότι αν και με τρίποδο ένα μικρό αεράκι ήταν αρκετό για να την κουνήσει. Ήταν η πρώτη προσπάθεια για το mode! Σε ευχαριστώ για το tip! Δεν το ήξερα! Πρέπει να μελετήσω το πρόγραμμα. Βέβαια έχω τραβήξει και άλλες!

 

38577306590_07e5589acc_k.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι αν και με τρίποδο ένα μικρό αεράκι ήταν αρκετό για να την κουνήσει. Ήταν η πρώτη προσπάθεια για το mode! Σε ευχαριστώ για το tip! Δεν το ήξερα! Πρέπει να μελετήσω το πρόγραμμα. Βέβαια έχω τραβήξει και άλλες!

 

38577306590_07e5589acc_k.jpgΜύλοι Σουλίου by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαφέστατα πιο σταθερή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι αν την κανεις ζουμ στο Flickr θα τη δεις την ελλειψη σταθεροτητας οπως και οξυτητας. Στο p10+ εχω παρατηρησει πως αν κλειδωσω την εστιαση πριν παω να ξεκινησω το Mode να τραβηξει, η φωτογραφια βγαινει με χειροτερη ποιοτητα(κι ομως θα περιμενε κανεις το αντιθετο!). Σαν κουνημενη καπως ή με ενα χαζο blur. Δοκιμασε να μη πατησεις την κλειδαρια να "κλεισει" πριν τραβηξεις τη φωτογραφια σου, αν φυσικα εχουμε το ιδιο interface.

Σε οτι αφορα τα υπολοιπα, και βλεποντας την απο τον υπολογιστη, το HDR look σε τοσο εντονο βαθμο νομιζω πως ειναι Waaaaay too much. Περνα την σε ενα προγραμμα που σε βολευει, βαλε λιγο πιο εντονα χρωματα, ανεβασε τα whites για πιο ωραιο στυλ στο ηδη πολυ καλο νερο και θα δεις πολυ καλα αποτελεσματα. Τελος θα μπορουσες με μια εφαρμογη του στυλ Touch retouch να κοψεις και το καλωδιο που τρεχει σχεδον διπλα απο τη φωτογραφικη μηχανη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...