Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eλπίζω να βοήθησα.:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

@c00kiE θεωρώ πως το συγκεκριμένο Laptop τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

 

Μόνο που είδα ότι αναμένεται σύντομα...Τι σημαίνει αυτό?!?Ότι έχουν έλλειψη ?!? Ή ότι δεν έχει έρθει ακόμα?!?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ήρθε και η νέα σειρά Χ της Sony. Το χτύπησα προχθές από το Πλαίσιο. Είναι με μία λέξη ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ! Νομίζω ότι συνδυάζει ιδανικά τη φορητότητα με το μέγεθος οθόνης (αυτή του P, που είναι στα ίδια επίπεδα βάρους είναι πολύ μικρή) και τη διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό που θα ήθελα να μάθω, είναι ποια είναι τα μειονεκτήματα των δίσκων SSD με την πάροδο του χρόνου και τι είδους συντήρηση πρέπει να τους γίνεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

c00kiE μάλλον έχουν έλλειψη αν και θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο κατάστημα Plaisio και να δείς εάν υπάρχει,σίγουρα θα το έχουν.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ navi55 ότι έχει bluetooth έχει αλλά ο συγχρονισμός του δεν ειναι το ίδιο καλός με όλες τις συσκευές.

 

 

Τί εννοείς; Ότι αν πχ το συνδεσω με το κινητό δεν θα κάνει καλό συγχρονισμό; Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ καν να ενεργοποίησω το bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει έναν οδηγό εγκατάστασης νομίζω για την ενεργοποίηση bluetooth.Για ψάξε λίγο στα windows να βρείς έναν τέτοιο οδηγό εγκατάστασης.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς; Ότι αν πχ το συνδεσω με το κινητό δεν θα κάνει καλό συγχρονισμό; Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ καν να ενεργοποίησω το bluetooth!

 

στο δικο μου το bluetooth ενεργοποιειται αυτοματα ...οταν πασ στην εικονα ή ηχο που θεσ να στειλεισ...ειναι στισ επιλογεσ αποστολησ και αν το επιλεξεισ θα κανει και την αναζητηση και θα εντοπισει και την συσκευη σου

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στα δυο netbooks..

 

Τι προτεινετε?

 

Προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο το samsung απο εμφανιση...

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρειάζο βοήθεια.

Αγόρασα σήμερα ένα Toshiba και προσπαθώ να ενεργοποιήσω την εγγύηση ηλεκτρονικά.

Μου ζητάει ένα αριθμό πιστοποιητικού ή σύμβασης, αλλά δεν το βρίσκω πουθενα.

Κάποια βοήθεια?????????:(:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρειάζο βοήθεια.

Αγόρασα σήμερα ένα Toshiba και προσπαθώ να ενεργοποιήσω την εγγύηση ηλεκτρονικά.

Μου ζητάει ένα αριθμό πιστοποιητικού ή σύμβασης, αλλά δεν το βρίσκω πουθενα.

Κάποια βοήθεια?????????:(:(

Αν είναι αυτό που νομίζω βρίσκεται όπως σε όλους τους φορητούς στο κάτω μέρος. Είναι ένα αυτοκόλλητο με το σήμα των Windows και έχει τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τα 7αρια στο λαπτοπ μου,και οταν το ανοιγω χωρις ρευμα,δλδ μπαταρια,δεν μπαινει στο μενου και πρεπει να μπω με safe mode να κανω επαναφορα και μετα,μπαινει κανονικα...τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στα δυο netbooks..

 

Τι προτεινετε?

 

Προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο το samsung απο εμφανιση...

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Πανω κατω τα ιδια ειναι... απο τεχνικης αποψης. Οποτε πλεον εξαρτατε απο τα χρηματα που θα διαθεσεις, τον HDD που θες και αλλες ψιλολεπτομεριες.

 

Απο κει και περα τα dell-ακια εχουν πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (εχω "ξεκοιλιασει" και στο λεω αυτο). :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω τα ιδια ειναι... απο τεχνικης αποψης. Οποτε πλεον εξαρτατε απο τα χρηματα που θα διαθεσεις, τον HDD που θες και αλλες ψιλολεπτομεριες.

 

Απο κει και περα τα dell-ακια εχουν πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (εχω "ξεκοιλιασει" και στο λεω αυτο). :)

Ίδια χωρητικότητα δίσκου δεν έχουν; Βασικα ίδια τιμή δεν έχουν; Πρεπει να διαλέξω ένα αναγκαστικά από επιδότηση....

Για netbook έχει καποια σημάδια η θύρα hdmi; Εχω πολύ τηλεόραση full HD , με αυτή τη σύνδεση για netbook θα κερδίσω κάτι? σε σχέση με VGA outpout που έχει μόνο το samsung..

To samsung εξωτερικά υπερέχει έναντι του Dell.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια χωρητικότητα δίσκου δεν έχουν; Βασικα ίδια τιμή δεν έχουν; Πρεπει να διαλέξω ένα αναγκαστικά από επιδότηση....

Για netbook έχει καποια σημάδια η θύρα hdmi; Εχω πολύ τηλεόραση full HD , με αυτή τη σύνδεση για netbook θα κερδίσω κάτι? σε σχέση με VGA outpout που έχει μόνο το samsung..

To samsung εξωτερικά υπερέχει έναντι του Dell.

 

Αν καταλαβα προφανως με την θυρα HDMI θα κερδισεις πολυ καλυτερη ποιοτητα εικονας οταν κανεις συνδεση με την τηλεοφραση σου που ειναι και HD.

 

Το VGA ειναι της παλιας σχολης με αναλογικη μεταδοση. :)

 

Οι δισκοι νομιζω παιζουν απο 120-160Gb για τα μοντελα που θες!! Οποτε προφανως θα παιζουν και στην τιμη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ίδια χαρακτηριστικά έχουν περίπου. Ίδια χωρητικότητα δίσκου αλλά άλλη τεχνολογία ο κάθε δίσκος.τώρα ποιο είναι καλύτερη τεχνολογια δεν ξέρω...

 

Γνωριζω για το hdmi κάποια πράγματα. Η απορία μου είναι αν αξίζει σε. Netbook. Γιατί δεν νομίζω να μπορεί να παίζει το netbook full HD ταινία ώστε να το απαλαμβανω στην τηλεόραση..

Αν πούμε πάλι για Internet και προβολή του στην 40αρα τηλεόραση , αν φαίνεται σημαντικά καλύτερα το hdmi με το VGA outpout πάλι δεν ξέρω.... -(

αν είχε καλύτερη εμφάνιση το Dell δεν το σκεφτόμουν καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό που νομίζω βρίσκεται όπως σε όλους τους φορητούς στο κάτω μέρος. Είναι ένα αυτοκόλλητο με το σήμα των Windows και έχει τον κωδικό.

 

Όχι. Τελικά αυτός ο αριθμός δεν υπάρχει πουθενά.

Πρέπει πρώτα να κάνω δήλωση για την κανονική (απλή) εγγύηση και μετά θα μου τον στείλουν από την toshiba αυτόν τον κωδικό για να αναβαθμίσω την εγγύησή μου.

Τρέχα γύρευε.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα προφανως με την θυρα HDMI θα κερδισεις πολυ καλυτερη ποιοτητα εικονας οταν κανεις συνδεση με την τηλεοφραση σου που ειναι και HD.

 

Το VGA ειναι της παλιας σχολης με αναλογικη μεταδοση. :)

 

Οι δισκοι νομιζω παιζουν απο 120-160Gb για τα μοντελα που θες!! Οποτε προφανως θα παιζουν και στην τιμη.

 

H HDMI στο Dell είναι ουσιαστικά άχρηστη! Το μηχανάκι έχει μόλις 8MB αποκλειστική μνήμη γραφικών, χωρίς να μπορεί να μοιραστεί από την κύρια μνήμη του συστήματος. Το πήρε ένας φίλος μου και δεν μπορούσε να παίξει σωστά ούτε DVD! Πόσο μάλλον High Definition. Είναι ίσως η χειρότερη υλοποίηση συστήματος γραφικών για netbooks. Ακόμη και το αρχαίο GMA 950 της πλειοψηφίας των netbooks είναι κλάσεις ανώτερο. Τέλος, ακόμη και η ανάλυση της οθόνης είναι μικρότερη από όλα τα netbooks (έστω και οριακά), 1024Χ576. Γιατί Dell;

Τώρα βγαίνουν και τα καινούρια netbooks (πρώτα από τη Samsung) με ΙΟΝ πλατφόρμα που θα παίζουν άνετα HD videos.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε αναπαραγωγή HD, καλύτερα να ξεχάσετε τα netbooks προς το παρόν. Αργότερα που θα βελτιωθούν οι δυνατότητες τους στα graphics γενικά, βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι φορητοί έχουν τα Windows 7? Αν και έχω καταλήξει στον Toshiba μήπως θα ήταν καλύτερο να περιμένω τα 7?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Θα προτίμησω μαλλον το samsung που δίνει και δώρο αντιγραφικο και έχει καλύτερη μάλλον κάρτα γραφικών καιγίνεται και αναβάθμιση ram

 

αλλά πιστεύω το Dell με το hdmi θα φαινόταν καλά στην τηλεόραση η πλοήγηση στο Ίντερνετ.. Από ότι στο samsung με την κλασική θύρα...

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εχει προβλημα με ενα hp dv6700 τα χρωματα της οθονης ξαφνικα εγιναν θολα προς το μωβ και γενικα δεν εχει μεγαλη αποκληση απο πριν παλιωτερα το εκανε 1-2 φορες αλλα τωρα ειναι μονιμο,εχει αναφερθει τιποτα σε αυτα τα μοντελα?τι ειναι πιθανοτερο να φταιει?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι φορητοί έχουν τα Windows 7? Αν και έχω καταλήξει στον Toshiba μήπως θα ήταν καλύτερο να περιμένω τα 7?

Με τα toshiba συγκεκριμένα, μπορείς να κάνεις δωρέαν αναβάθμιση στα 7 μέχρι τέλος Ιανουαρίου.

Το ίδιο πρέπει να ισχύει και με άλλες μάρκες. Ρώτα κανέναν πωλητή ή μπες στα site των κατασκευαστών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μπορω να αλλαξω καρτα γραφικων στο laptop για να παιζει ας πουμε το καινουργιο προ?εαν ναι μπορει καποιος να μου προτεινει μια καλη και σχετικα φθηνη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο topic αλλα θα ηθελα την γνωμη σας

ειμαι μεταξυ 2 netbook για να παρω

NYO NBOOK-110 BLACK 10.2''

Acer Aspire ONE D250

περιμενω γνωμες σας

Link to comment
Share on other sites

Με τα toshiba συγκεκριμένα, μπορείς να κάνεις δωρέαν αναβάθμιση στα 7 μέχρι τέλος Ιανουαρίου.

Το ίδιο πρέπει να ισχύει και με άλλες μάρκες. Ρώτα κανέναν πωλητή ή μπες στα site των κατασκευαστών.

 

Κάπου το είχε πάρει το αυτί μου αυτό για δωρεάν αναβάθμιση στα 7 για μερικούς μήνες...Ευχαριστώ!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...