Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sygnwmh gia ta latinika alla exw provlhma sto pc.

 

An kserei kapoios parakalw na mou pei, an h eggyhsh pou exei ena kainourgio laptop ths hp, exei sxesh me to magazi opou to agorazw. Dhladh, an to magazi einai mikro-sunoikiako kai parw ton forito apo ekei logo kalhs timhs ktl... kai meta o foritos vgalei mia vlavh, tha apeythhnthw sto magazi h sthn hp apeytheias? H mia allh periptosh.. px ama to magazi kleisei ti ginetai?

 

Eyxaristw!! :)

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει σημασία απο πού το αγοράζεις, αρκεί να έχεις την απόδειξη. Σε περίπτωση που κλείσει το μαγαζί από όπου το αγόρασες δεν μένεις ξεκρέμαστος.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία απο πού το αγοράζεις, αρκεί να έχεις την απόδειξη. Σε περίπτωση που κλείσει το μαγαζί από όπου το αγόρασες δεν μένεις ξεκρέμαστος.

 

ΟΚ! Καταλαβαίνω τι λες. Αλλά που απευθύνομαι μετά;

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία της εκάστοτε εταιρείας ή στους συνεργάτες της, στην προκειμένη στης HP.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία της εκάστοτε εταιρείας ή στους συνεργάτες της, στην προκειμένη στης HP.

 

Nice!!!! Ευχαριστώ πολύ Xourxoulitsos!! :)

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και Χρόνια Πολλά!:):

Εδώ και 4 περίπου μήνες έχω ένα φορητό Acer Aspire 5920g.Έχω μείνει μέχρι στιγμής πολύ ικανοποιημένος γενικά,όμως έχω μία απορία.Το πληκτρολόγιο του αν και πολύ βολικό,όταν πληκτρολογώ παρατηρώ ότι πατώντας τα πλήκτρα δεν πατιούνται μόνο αυτά αλλά πολλές φορές κατεβαίνει όλο το στέλεχος των πλήκτρων στη μεριά αυτή κατά τη στιγμή που πατάω τα πλήκτρα μόνο.Δηλαδή δείχνει να είναι από πολύ ελαφρύ και λεπτό πλαστικό φτιαγμένο να εικάσω??:(

Σε έναν αρκετά παλιό ΗP Pavillon με ΧP Home και μαύρο πληκτρολόγιο(ο Acer είναι άσπρος εσωτερικά) δεν παρατηρούσα κάτι τέτοιο.Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ¨: αν όλοι οι σημερινοί φορητοί μέχρι 1000 Ευρώ έχουν αυτό το χαρακτηριστικό "ελλάτωμα" να το πώ??Το λέω γιατί ο δικός μου ήταν 680 Ευρώ όταν το πήρα και δεν έιχα εμπειρία από άλλους φορητούς μέχρι τώρα καθώς δούλευα χρόνια σε σταθερούς μόνο.Ή είναι ελάττωμα μόνο του δικού μου,αν το θεωρήσουμε ελάττωμα βέβαια.Το έχετε παρατηρήσει κι εσείς??:confused:

Link to comment
Share on other sites

 

Μεγιες - μεγιες. Πως και δεν πηγες σε μεγαλυτερο μοντελο ωστε να εχει και φωτιζομενο πληκτρολογιο ? Παντως πηρες μηχανημα που φυσαει .

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ babi :rolleyes:!

 

Σκέφτηκα να μην δώσω τόσα λεφτά!! Εξάλλου πόσο τα κρατάμε, βαριά 6μηνο..

το προηγούμενο Toshiba το κράτησα 3 μήνες.. σκέφτηκα να μην χάσω τρελά λεφτά και μ' αυτό ( :O ).

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ babi :rolleyes:!

 

Σκέφτηκα να μην δώσω τόσα λεφτά!! Εξάλλου πόσο τα κρατάμε, βαριά 6μηνο..

το προηγούμενο Toshiba το κράτησα 3 μήνες.. σκέφτηκα να μην χάσω τρελά λεφτά και μ' αυτό ( :O ).

 

Αυτό είναι έρωτας.

Το αλλάζεις μόνο με pro (εγώ ούτε με αυτό, λόγω μεγέθους).

Link to comment
Share on other sites

Είχα καταλήξει στην αγορά αυτού του φορητού, ωστόσο ψάχνοντας τα specs στην Toshiba βλέπω πως έχει τραγικά μικρή διάρκεια μπαταρίας (κάτι λιγότερο από 2 ώρες). Είναι δυνατόν; Να υποθέσω είναι λόγω 4GB ram?
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα και χρόνια πολλά.

 

Εχω ενα notebook turbo-X αγορασμενο 2/08 και απο κατω γραφει μοντελο M66SR.

Θελω να κανω μια αναβαθμιση στον επεξεργαστη, μιας και εχει ενα celeron 1.6GHz, σε καποιον διπλοπυρηνο ,αν βεβαια τον υποστηριζει η μητρική.

Το θεμα ειναι οτι πηγα στο πλαισιο 2-3 φορες ,και ενω μου ειπαν οτι θα μου απαντησουν με εγραψαν κανονικα.Εστειλα ακομα και mail στα κεντρικα αλλα ουτε απο εκει καμια απαντηση.Οποτε ειπα μηπως βρω ακρη μονος μου!!

Εχω βρει μετα απο πολυ ψαξιμο στο νετ οτι ενα παρομοιο μοντελο (Prostar)φοραει εναν intel dual core 1.6GHz T2230,χωρις βεβαια να ειμαι σιγουρος οτι κανει.Το θεμα ειναι οτι και αυτον δεν μπορω να τον βρω πουθενα ,και να κανει,αφου ειναι παλιος.

Μηπως ξερει καποιος αν και τι μπορει να παρει απο διπλοπυρηνο ?

Μπορουμε να βρουμε τι μητρικη φοραει και απο κει τι επεξεργαστη μπορει να σηκωσει ή αν τουλαχιστον υπαρχει και καποιο update sto Bios για να υποστηριξει διπλοπυρηνο?

Οι γνωσεις μου σε αυτα τα θεματα δεν με βοηθουν.Οποιος μπορει ας βοηθήσει!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα laptops δεν αλλάζει ο επεξεργαστής και διάφορα άλλα τμήματα, όπως ή κάρτα γραφικών. Το πιθανότερο είναι ότι αυτό ισχύει και για το συγκεκριμένο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...οι μαθητές τις δευτέρα τάξης γυμνασίου στην κύπρο έχουν την τιμή να πάρουμε μια χορηγία για την αγόρα φορητού υπολογιστή. Η χορηγία έχει αξία 400 euro. ελάχιστες προδιάγραφες...2gb ram,120gb hard disk,dvd+rw dual player,15,4" wxga 1280 x 800 οθόνη,2,0 ή 1,6 GHz επεξεργαστή,wifi,windows vista. εμένα δεν με πειράζει να δώσω κάτι περισσότερο για κάτι καλύτερο...έχω σχεδόν καταλύξει κάπου εδώ sony vaio vgn-fw21e στα 1075 euro!(από συγκέκριμένο κατάστημα στην Κύπρο) [http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905680 μπορείτε εσείς να προτείνεται κάτι καλύτερο κοντά στα 1000 euro?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για μια εύκολη πρόταση για gaming μέχρι 2000 ευρώ; δεν υπάρχει ιδιαίτερη προτίμηση για brand, οθόνη κλπ... ευχαριστώ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...οι μαθητές τις δευτέρα τάξης γυμνασίου στην κύπρο έχουν την τιμή να πάρουμε μια χορηγία για την αγόρα φορητού υπολογιστή. Η χορηγία έχει αξία 400 euro. ελάχιστες προδιάγραφες...2gb ram,120gb hard disk,dvd+rw dual player,15,4" wxga 1280 x 800 οθόνη,2,0 ή 1,6 GHz επεξεργαστή,wifi,windows vista. εμένα δεν με πειράζει να δώσω κάτι περισσότερο για κάτι καλύτερο...έχω σχεδόν καταλύξει κάπου εδώ sony vaio vgn-fw21e στα 1075 euro!(από συγκέκριμένο κατάστημα στην Κύπρο) [http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905680 μπορείτε εσείς να προτείνεται κάτι καλύτερο κοντά στα 1000 euro?

 

 

Πάρε από αγγλία.. http://www.laptopsdirect.ie/Sony_VAIO_FW21E_VGNFW21E.CEK/version.asp... θα σου βγει πολύ φθηνότερο

 

760e + 80e μεταφορικά περίπου = 840euro ;)

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

ισχυει η επιδοτηση για να το παρει απο αγγλια ομως?

 

 

Γιατί να μην ισχύει? :confused:

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

ισχυει η επιδοτηση για να το παρει απο αγγλια ομως?

 

Γιατί να μην ισχύει? :confused:

 

δεν νομίζω να ισχύει γιατί πρέπει ο προμηθεύτης να υπογράψει και να συμπληρώσει κάποια χαρτία

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να ισχύει γιατί πρέπει ο προμηθεύτης να υπογράψει και να συμπληρώσει κάποια χαρτία

 

Ο προμηθευτής δεν χρειάζεται να υπογράψει κανένα χαρτί.

Το μονο που χρειάζεσαι είναι το τιμολόγιο και την απόδειξη πληρωμής.

 

Δες τη σχετική ανακοίνωση του υπουργείου παιδείας και πολιτισμού.

http://www.moec.gov.cy/anakoinoseis/2008/pdf/18_12_2008_fotitoi_ypologistes_prodiagrafes.pdf

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

όσοι κοιτάνε για netbooks ας περιμένουν λίγο τη σειρά P της sony ;)

 

Επειδή σκοπεύω εντός ημερών να παραγγείλω το 901 της Asus με 2G ram, τι ιδιαίτερο έχει η P σειρά και ποσο θα κάνει?

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να ισχύει γιατί πρέπει ο προμηθεύτης να υπογράψει και να συμπληρώσει κάποια χαρτία

 

Ο προμηθευτής δεν χρειάζεται να υπογράψει κανένα χαρτί.

Το μονο που χρειάζεσαι είναι το τιμολόγιο και την απόδειξη πληρωμής.

 

Δες τη σχετική ανακοίνωση του υπουργείου παιδείας και πολιτισμού.

http://www.moec.gov.cy/anakoinoseis/2008/pdf/18_12_2008_fotitoi_ypologistes_prodiagrafes.pdf

 

μας έχουνε δώσει κάποια χαρτία..τα οποιά ζητουν υπογραφές..τώρα από εκεί και πέρα δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

όσοι κοιτάνε για netbooks ας περιμένουν λίγο τη σειρά P της sony ;)

 

AN ARM AND A LEG θα κοστιζει... Θα εκπλαγω μαλιστα αν κανει κατω απο 1000αρικο! Η ανάλυση της οθόνης που ανακοινωθηκε ειναι απο γελοια ως πολυ γελοία... αθλιο aspect ratio σε 8!!! ιντσες :rolleyes: Με τα δε Vista και τον Atom happy συρσιμο...

 

Υπάρχουν εξαιρετικα netbooks ήδη στην αγορά... Δεν υπάρχει κανενας λογος να περιμενει κανεις την Sony .-

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...