Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα εβαλα (σε εναν Toshiba a200 1ax) ενα κιτ 2Χ2γιγα μνημες απο το πλαισιο.

Το θεμα που με απασχολει ειναι οτι, ενω μου εμφανιζει κανονικα οτι εχει 4 γιγα μνημη οταν πατησα στην επαναξιολογηση των βιστα ( για την βαθμολογια υλικου μιλαω) μου δινει ακριβως τον ιδιο βαθμο (4,8) που εδινε και με τα δυο γιγα.

Ειναι φυσιολογικο αυτο η κατι δεν παει καλα?

 

Επισης να πω οτι στο μπουταρισμα αργει αρκετα να ερθει σε κατασταση idle (περισσοτερ απο οτι με τα 2 γιγα)... μολις φορτωση κανει περιπου δεκα λεπτα (δεν ξερω τι!!!) εγγραφες στο δισκο και η CPU δουλευει στα 15-35%, μετα πεφτει φυσικα στο 0,5 - 5% αλλα αργει. δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο (ειδικα απο την στιγμη που με τα 2 γιγα δεν το εκανε.... Η δεν το προσεξα?)

Κανεις ρε παιδια καμια ιδεα? φιλε Αλεξη στερεψαμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mόλις παρέλαβα το 1000Η. Πρώτες εντυπώσεις: Η ποιότητα κατασκευής δεν έχει καμμία σχέση με το 900. Το πληκτρολόγιο είναι σχεδόν κανονικό και με άψογα σε αίσθηση πλήκτρα (επιτέλους). Η ταχύτητα είναι φυσικά κλάσεις ανώτερη σε σχέση με το 900 (μόνο στο boot, υπερισχύει ακόμη το 900, ίσως λόγω SSD), αν και δε το έχω φορτώσει ακόμη με προγράμματα. Σκέφτομαι στο δεύτερο partition του σκληρού να βάλω τα XP Pro με ό,τι εγώ γουστάρω και να κρατήσω το μαμά partition ως έχει (χωρίς πολλά βάλε-βγάλε). Έπειτα λέω να κάνω ένα κλώνο του δίσκου σε κάποιον 320GB 2.5" (χρησιμοποιώντας μία εξωτερική θήκη) και μετά να βάλω τω μεγάλο στη θέση του μικρού. Τι λέτε, γίνεται;

Επίσης, μπορεί να σηκώσει τα Vista; Αν ναι, υπάρχουν drivers για τις συσκευές που περιέχει;

Τέλος, διάβασα ότι όποτε θέλω μπορώ να βάλω στη θέση του δίσκου, έναν SSD 64 ή ακόμη και 128GB (ακόμη πανάκριβοι)!

 

Και ένα αρνητικό: Δυστυχώς, ΔΕΝ είναι συμβατές οι μπαταρίες του 1000 με εκείνες των 900/701...Χώρια που δε μπορώ να βρω πουθενά επιπλέον μπαταρίες για το 1000. Ξέρει κάποιος αν έχει η Mugen ή κάποια άλλη εταιρία;

vista σίγουρα σηκώνει άριστα :)

 

το 701 που είχα για αρκετό καιρό έτρεχε μόνο vista (με vlite φυσικά λόγω του μικρού ssd).

 

στο 1000άρι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

καλύτερα βέβαια να βάλεις 2GB ram. απλά θα πετάει. όπως έκαμα και εγώ στο 701.

 

Σημερα εβαλα (σε εναν Toshiba a200 1ax) ενα κιτ 2Χ2γιγα μνημες απο το πλαισιο.

Το θεμα που με απασχολει ειναι οτι, ενω μου εμφανιζει κανονικα οτι εχει 4 γιγα μνημη οταν πατησα στην επαναξιολογηση των βιστα ( για την βαθμολογια υλικου μιλαω) μου δινει ακριβως τον ιδιο βαθμο (4,8) που εδινε και με τα δυο γιγα.

Ειναι φυσιολογικο αυτο η κατι δεν παει καλα?

 

Επισης να πω οτι στο μπουταρισμα αργει αρκετα να ερθει σε κατασταση idle (περισσοτερ απο οτι με τα 2 γιγα)... μολις φορτωση κανει περιπου δεκα λεπτα (δεν ξερω τι!!!) εγγραφες στο δισκο και η CPU δουλευει στα 15-35%, μετα πεφτει φυσικα στο 0,5 - 5% αλλα αργει. δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο (ειδικα απο την στιγμη που με τα 2 γιγα δεν το εκανε.... Η δεν το προσεξα?)

η λύση είναι απλή (όχι δε στέρεψα αλλά τρέχω με δουλειές ... :( )

 

1. τα vista sp1 βλέπουν κανονικά ότι έχει 4GB ram απλά χρησιμοποιούν τα 3.2 (περίπου) λόγω 32bit.

 

2. σε κάθε boot τα vista φτιάχνουν τα superfetch. δλδ γεμίζουν την ram μέχρι να γεμίσει με cached data από προγράμματα και αρχεία που δουλεύεις συχνά. αυτό το cached data υπάρχει αποθυκευμένο στον hdd.

 

οπότε έχουμε και λέμε: πριν την αναβάθμιση απλά γέμιζαν 2GB. τώρα γεμίζουν 3.2 δλδ άλλο 1.2GB. γιαυτό και η περισσότερη ώρα.

 

μετά από 10-15 boot και χρήση τα vista θα δουν τις "νέες" σου συνήθειες (μετά την αναβάθμιση) και θα ξέρουν ακριβώς πώς να γεμίσουν τα 3.2GB. προς το παρόν ξέρουν μόνο τα 2GB. όλη αυτή την data την παίρνει από τον hdd οπότε γιαυτό και το trashing.

 

για το wei τώρα. ο μετρητής του σκορ της μνήμης μετράει την ποσότητα GB αλλά και την ταχύτητα.

 

λογικά η νένα σου μνήμη είναι πάλι 667Mhz και μιας και απλά έβαλες άλλο 1.2GΒ (ουσιαστικά τπτ σοβαρό για τα vista) δεν στο αυξάνει. αυτό όμως δεν είναι κανόνας.

 

το wei δεν είναι τόσο αξιόπιστο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτεινεις να το δουλεψω ετσι για 2-3 μερες και να δω αν στρωσει? γιατι ημουν ετοιμος να παω στο πλαισιο!

Οσο για την μνημη την βλεπουν κανονικα σαν 4 γιγα ( αφου εχω 64ΒΙΤ).

το οτι σε αλλον φορητο δινει μεγαλυτερη βαθμολογια με 3 γιγα (με την ιδια ταχυτητα) ειναι θεμα "αναξιοπιστιας" των βιστα?

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις 64bit.

 

θα πρέπει να γεμίσουν άλλα 2GB :worry:

 

οπότε περίμενε και δούλευέ το έτσι.

 

Υ.Γ. για ποιο λόγο σε ενδιαφέρει το boot? είναι κάτι που κάνουν τα pc μια φορά το μήνα όταν έχει updates.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις 64bit.

 

θα πρέπει να γεμίσουν άλλα 2GB :worry:

 

οπότε περίμενε και δούλευέ το έτσι.

 

Υ.Γ. για ποιο λόγο σε ενδιαφέρει το boot? είναι κάτι που κάνουν τα pc μια φορά το μήνα όταν έχει updates.

Το ξερω! αλλα οταν μπουταρει μου την σπαει να περιμενω.

Παντως να'σαι καλα σε ευχαριστω, με απαλλαξες απο τρεξιμο σαββατιατικα.

 

BTW, το BT carkit που μου εστειλες ειναι πολυ ομορφο, τωρα το φορτιζω και σε λιγο θα το δοκιμασω. τα λεμε.

 

Αληθεια, ποση ωρα να το φορτισω?

Link to comment
Share on other sites

vista σίγουρα σηκώνει άριστα :)

 

το 701 που είχα για αρκετό καιρό έτρεχε μόνο vista (με vlite φυσικά λόγω του μικρού ssd).

 

στο 1000άρι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

καλύτερα βέβαια να βάλεις 2GB ram. απλά θα πετάει. όπως έκαμα και εγώ στο 701.

 

 

 

Ωραία, αλλά με τους drivers τι γίνεται; Υπάρχουν όλοι και που;

Έχω ήδη βάλει 2GB μνήμης.

Επίσης, δουλεύει κανονικά το Aero;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση.....μπορει να ειμαι off topic αλλα οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικο...

Εχω ενα λαπτοπ turbo X με celleron 530 2 gb ram και vista basic.Το laptop εχει εισοδο και για εξωτερικο μονιτορ.Προχθες αγορασα μια viewsonic lcd tv/monitor.Συνδεω το λαπτοπ με την οθονη ,κανω εγκατασταση τους drivers αλλα ...δεν βλεπω τιποτα στην viewsonic....:O

Κανω κατι λαθος? Μηπως θελει και καμια αλλη ρυθμιση για να παιξει η viewsonic σαν οθονη?

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτεινεις να το δουλεψω ετσι για 2-3 μερες και να δω αν στρωσει? γιατι ημουν ετοιμος να παω στο πλαισιο!

Οσο για την μνημη την βλεπουν κανονικα σαν 4 γιγα ( αφου εχω 64ΒΙΤ).

το οτι σε αλλον φορητο δινει μεγαλυτερη βαθμολογια με 3 γιγα (με την ιδια ταχυτητα) ειναι θεμα "αναξιοπιστιας" των βιστα?

 

To base score στο WEI θα ειναι παντα το μικροτερο σκορ που εχεις σε οποιοδηποτε επιμερους component. Και επειδη στα λαπτοπ συνηθως το μικροτερο σκορ ειναι στα γραφικα, δεν εχει σημασια αν βαλεις περισσοτερη μνημη ή καλυτερο σκληρο αφου τα γραφικα μενουν ιδια. :)

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,

 

exw ena laptop tis fulitsu siemens pou agorasa apo ellada. twra eimai foititis gia metaptuxiako stin agglia pou opws oloi kseroume oi fises einai diaforestikes apo tin ellada. etsi exw parei ena adaptora pou na metatrepei tin europaiki fisa se aggliki!

 

O adaptoras leei oti einai mono gia temporary use kai me max 13A kai 250V!

pisteuetai oti einai arketo auto i uparxei periptwsi na dimiourgithei provlima kai na xalasei to laptop? proteinete na paraggeilw mia aggliki gia na exw to kefali m isixo i den aksizei ton kopo?

 

euxaristw!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

To base score στο WEI θα ειναι παντα το μικροτερο σκορ που εχεις σε οποιοδηποτε επιμερους component. Και επειδη στα λαπτοπ συνηθως το μικροτερο σκορ ειναι στα γραφικα, δεν εχει σημασια αν βαλεις περισσοτερη μνημη ή καλυτερο σκληρο αφου τα γραφικα μενουν ιδια. :)

 

Αυτο φιλε μου το ξερω, εγω λεω για τις επιμερους βαθμολογιες (CPU, RAM, GPU, HDD) και μπηκα στον πειρασμο να ρωτησω γιατι ενος φιλου fujitsu siemens με τρια γιγα ραμ (ιδια με την δικια μου 667 Mhz PC5300 DDR2) του δινει (για την ραμ μονο ) 4,9 εμενα μου εδινε με τα δυο γιγα 4,8 και τωρα με τα 4 γιγα παλι 4,8:!:

 

Το θεμα ειναι οτι αυτην την καθυστερηση με τα 2 γιγα δεν την εκανε!

Link to comment
Share on other sites

σου εξήγησα γιατί.

 

σε λίγες μέρες δε θα είναι τόσο έντονο.

 

επίσης: ΑΠΕΦΥΓΕ το boot, κουράζεις το πισί σου (δίσκο και επεξεργαστή) χωρίς λόγο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου εξήγησες και το κατάλαβα, αυτό που δεν κατάλαβα και το βρίσκω τουλάχιστον βλακεία είναι "φίλου Fujitsu Siemens με τρία γιγα ραμ (ίδια με την δικιά μου 667 MHz PC5300 DDR2) του δίνει (για την ραμ μόνο ) 4,9 εμένα μου έδινε με τα δυο γιγα 4,8 και τώρα με τα 4 γιγα πάλι 4,8"...:X
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου εξήγησες και το κατάλαβα, αυτό που δεν κατάλαβα και το βρίσκω τουλάχιστον βλακεία είναι "φίλου Fujitsu Siemens με τρία γιγα ραμ (ίδια με την δικιά μου 667 MHz PC5300 DDR2) του δίνει (για την ραμ μόνο ) 4,9 εμένα μου έδινε με τα δυο γιγα 4,8 και τώρα με τα 4 γιγα πάλι 4,8"...:X

μα και αυτό στο εξήγησα...

 

το wei δεν είναι και η πιο αξιόπιστη μέτρηση.

 

για την πλάκα είναι κοινώς. να την βλέπουν στο "plaisio" και σε άλλα μαγαζιά και να "συγκρίνουν".

 

βλακίες.

 

σήμερα στη δουλειά και ενώ το tablet ήταν ανοιχτό και σε ethernet (όχι στην φόρτιση όμως) πήγα να το ακουμπήσω και με "χτύπησε" το ρεύμα (στατικός ηλ. λόγω πατώματος).

 

αμέσως έκλεισε. (βέβαια το άνοιξα πάλι μετά).

 

είναι λογικό αυτό?

 

Υ.Γ. το δάχτυλό μου πονούσε για 1 ώρα τουλάχιστον. :worry:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί δίνεις τόσο μεγάλη σημασία σε αυτό το δείκτη;! Αφού ούτως ή άλλως άχρηστος είναι!

 

μα και αυτό στο εξήγησα...

 

το wei δεν είναι και η πιο αξιόπιστη μέτρηση.

 

για την πλάκα είναι κοινώς. να την βλέπουν στο "plaisio" και σε άλλα μαγαζιά και να "συγκρίνουν".

 

βλακίες.

 

σήμερα στη δουλειά και ενώ το tablet ήταν ανοιχτό και σε ethernet (όχι στην φόρτιση όμως) πήγα να το ακουμπήσω και με "χτύπησε" το ρεύμα (στατικός ηλ. λόγω πατώματος).

 

αμέσως έκλεισε. (βέβαια το άνοιξα πάλι μετά).

 

είναι λογικό αυτό?

 

Υ.Γ. το δάχτυλό μου πονούσε για 1 ώρα τουλάχιστον. :worry:

 

Μα ρε παιδιά δεν δίνω καμία σημασία, απλά προσπαθώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό και τι ακριβώς βαθμολογούν.

 

Όσο γι' αυτό που έπαθες Αλέξη πολύ περίεργο, γιατί να κλείσει το tablet?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα στη δουλειά και ενώ το tablet ήταν ανοιχτό και σε ethernet (όχι στην φόρτιση όμως) πήγα να το ακουμπήσω και με "χτύπησε" το ρεύμα (στατικός ηλ. λόγω πατώματος).

 

αμέσως έκλεισε. (βέβαια το άνοιξα πάλι μετά).

 

είναι λογικό αυτό?

 

Υ.Γ. το δάχτυλό μου πονούσε για 1 ώρα τουλάχιστον. :worry:

 

Αυτό μου έχει τύχει και μένα στο laptop αλλά δεν έκλεισε.

Ήταν αρκετά δυνατό το τίναγμα καθώς μούδιασε για λίγο, έγινε όταν άγγιξα με το δάκτυλο την είσοδο ακουστικών αλλά μου έχει τύχει και όταν το πιανω από τις άκρες για να το μεταφέρω

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,

 

exw ena laptop tis fulitsu siemens pou agorasa apo ellada. twra eimai foititis gia metaptuxiako stin agglia pou opws oloi kseroume oi fises einai diaforestikes apo tin ellada. etsi exw parei ena adaptora pou na metatrepei tin europaiki fisa se aggliki!

 

O adaptoras leei oti einai mono gia temporary use kai me max 13A kai 250V!

pisteuetai oti einai arketo auto i uparxei periptwsi na dimiourgithei provlima kai na xalasei to laptop? proteinete na paraggeilw mia aggliki gia na exw to kefali m isixo i den aksizei ton kopo?

 

euxaristw!!

 

mipws gnwrizete kati sxetika me auto?? mporei na einai ilithia i erwtisi alla pls peite m!! an pisteuetai oti tha prepei na metaferw kapou allou tin erwtisi min distasete na mou peite i as to kanoun kateuthian oi moderators!!

 

thanx

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδιά δεν δίνω καμία σημασία, απλά προσπαθώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό και τι ακριβώς βαθμολογούν.

 

Όσο γι' αυτό που έπαθες Αλέξη πολύ περίεργο, γιατί να κλείσει το tablet?

αυτό που μου πάει στο μυαλό είναι κάποια "ασφάλεια" του λαπτοπ.

 

αλλά θα δω αν το ξανακάνει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

mipws gnwrizete kati sxetika me auto?? mporei na einai ilithia i erwtisi alla pls peite m!! an pisteuetai oti tha prepei na metaferw kapou allou tin erwtisi min distasete na mou peite i as to kanoun kateuthian oi moderators!!

 

thanx

 

Θα πρεπει να δεις ποσο ρευμα τραβαει στην φορτιση και ποσο οταν απλα λειτουργει με ρευμα, αν ειναι λιγοτερο απο τα 13Α τοτε εισαι ενταξει.

 

αυτό που μου πάει στο μυαλό είναι κάποια "ασφάλεια" του λαπτοπ.

 

αλλά θα δω αν το ξανακάνει.

Ασφαλεια να κλεινει για να μην παθει ζημια? γιτι αν ειναι μια ασφαλεια τοτε δεν θα ξανα ανοιγε.

Αν και το πρωτο λιγο μυστηριο ακουγεται, εκτος αν ειναι κατι σαν και αυτα που βαζουμε στους ηλ. πινακες για την διαροη ρευματος.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να δεις ποσο ρευμα τραβαει στην φορτιση και ποσο οταν απλα λειτουργει με ρευμα, αν ειναι λιγοτερο απο τα 13Α τοτε εισαι ενταξει.

 

 

Ασφαλεια να κλεινει για να μην παθει ζημια? γιτι αν ειναι μια ασφαλεια τοτε δεν θα ξανα ανοιγε.

Αν και το πρωτο λιγο μυστηριο ακουγεται, εκτος αν ειναι κατι σαν και αυτα που βαζουμε στους ηλ. πινακες για την διαροη ρευματος.

έγινε πάλι.

 

μάλλον φταίει που κάποια παντελόνια κρέμονται στο πάτωμα (πλαστικό) και ίσως με βάση το γνωστό πείραμα δημιουργείται στατικό ηλεκτρισμός.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και θα ήθελα την γνωμη σας μιας και γενικά στο συγκεκριμένο site εχω βοηθηθεί αρκετά με πολλές αποριες μου... για να μην μακρυγορώ... αυτόν τον καιρό θα αγοράσω umpc και σκεφτόμουν ανάμεσα σε raon everun/oqo e2/και nokia n810 αν και με λειτουργικό linux δεν με ικανοποιει όσον αφορά τις εφαρμογες μου οι οποίες είναι όλες για windows platform... θέλω να διαλέξω ανάμεσα σε αυτά τα 3... το ξέρω πως σιγουρα υπάρχουν και καλύτερα απο αυτά απλά έχω επιλέξει αυτά γιατί είναι σε τιμές που μπορώ να ανταπεξέλθω είναι πλήρως φορητά χωράνε δηλαδή στην τσέπη μου και με εξαίρεση το n810 το οποίο τρέχει linux τα άλλα 2 είναι και φορητά τσέπης και με windows για να μπορώ να τρέξω τις εφαρμογές μου... και τα θέλω τσέπης γιατι με βοηθάνε στην δουλειά μου... και το asus μου αρεσει το eee pc αλλά δυστυχώς δεν χωράει στην τσέπη μου... είχα αποφασίσει για το oqo e2 αλλα μετά σκέφτομαι καλά να δώσεις τόσα λεφτά και να δουλέψει άψογα αλλά αν τα σκάσεις και έχεις προβλήματα όπως καμμένα pixel ή άλλες λειτουργίες τι κάνεις μετά? ποια αντιπροσωπεία σε καλύπτει? γιατί φαντασου να σκάσεις τόσα λεφτά και να μην το χαρεις και να τρέχεις για service απο τη πρώτη μέρα... είπαμε να μου λύσει τα χέρια οχι να μου τα δέσει... το ίδιο ισχύει φυσικά και για το everun... μόνο το nokia ξεχωρίζει σε αυτό αλλα δεν έχει windows... ευχαριστώ πολύ όσους διαβάσατε και διπλά ευχαριστώ όσους μπορείτε να μου δώσετε μια βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

το oqo e2 v2 είναι άριστο. δεν θα σου παρουσιάσει τέτοια προβλήματα.

 

τιτάνια αυτονομία, wacom (τι να λέμε τώρα), hdmi.

 

το είχα και έκανα τη δουλειά άνετα. όταν χρειάστηκα οθόνη Α4 το έδωσα.

 

oqo @ EU = expansys.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

alexkass επειδή όμως είναι μηχανήματα και μπορεί να βγούν ελαττωματικά όπως μου έχει τύχει ξέρεις μήπως τι γίνεται με την εγγύηση? μας καλύπτει η expansys ή θα το δώσεις για service και θα το πάρεις πίσω όταν θα έχει βγεί το e10?? και φυσικά ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί είναι αρκετά τα λεφτά... ά και κατι άλλο... ποιο ειναι το e2 v2 που έγραψες?
Link to comment
Share on other sites

κάνουν περίπου 1 μήνα σύνολο για επισκευή.

 

το στέλνουν Texas απόσο ξέρω.

 

αυτό είναι το μόνο μείον.

 

αλλά σκέψου ότι είναι η καλύτερη συσκευή της αγοράς (με vista να το πάρεις για να είναι πιο γρήγορο).

 

το v2 είναι και καλά το version 2.0 δλδ αυτό με τον via 1.6Ghz και όχι τον 1.5.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αγοράσω ένα laptop για την αδερφή μου, γύρω στα 550ε με όσο καλύτερα χαρακτηριστικά μπορεί να διαθέτει (cpu,ram) και κανένα 80 gb τουλάχιστον σκληρό. Η οθόνη από μεταξύ 13 και 15.4 ίντσες (όχι δηλαδή asus eee) όσο καλύτερη αυτονομία.Τι μου προτείνετε;

 

P.S: Η τιμή αν είναι δυνατό να μην ξεπερνά το ποσό που έγραψα (δεν της αξίζει, χάλασε 2 laptop μέχρι τώρα)

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...