Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, akilleas said:

Παίζουν διαφημίσεις ανάμεσα στα βίντεο του Facebook???????

Δεν έχω δει ποτέ. Ειλικρινά ποτέ. Βέβαια είμαι σε όλα τα κινητά ρουτ από Day 1...!

Το root δεν εξαφανίζει τις διαφημίσεις...

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Το root δεν εξαφανίζει τις διαφημίσεις...

Συμφωνώ.

Το AdAway όμως;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To root από μόνο του εννοείται ότι δεν "κόβει" διαφημίσεις. Απλά σου δίνει μεγαλύτερη ευελιξία για να χρησιμοποιήσεις κάποιο από τα πολλά εργαλεία για ad blocking.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 3:48 ΜΜ, MeddlingMageGR said:

Συνδεεσαι με VPN στην Τουρκία. Φτιάχνεις καινούργιο λογαριασμό όντας συνδεδεμένος με Τουρκία.

Την προηγούμενη μέρα έχεις προμηθευτεί τουρκική Netflix Card από εδώ :

https://www.mtcgame.com/el-GR/netflix/netflix-hediye-karti?Trc1&gclid=EAIaIQobChMIpdiFodSu8wIVjbbtCh2HoADjEAAYASAAEgI3hPD_BwE&__cf_chl_jschl_tk__=pmd_2fXbUOG9oh8.JNeLRoj9PG5DSgi95rCTajutOZnJAsA-1633342663-0-gqNtZGzNAlCjcnBszQi9

 

Προσοχή γιατί στο mtcgame θα πρέπει να κάνεις λογαριασμό. Τον κωδικό θα στον στείλουν με φωτογραφία μέσα στο site του mtcgame στο account σου και στις αγορές σου.

Κατόπιν και αφού φτιάξεις λογαριασμό κάνεις τον κωδικό redeem και ολοκληρώνεις την έναρξη της εγγραφής σου. Ύστερα επικοινωνείς με την τεχνική υποστήριξη του Netflix και τους δίνεις την ελληνική πιστωτική σου κάρτα για να την προσθέσουν στον επιθυμητό τρόπο πληρωμής. Και αυτό διότι δεν μπορείς να την προσθέσεις μόνος σου. 

Αυτό ήταν. 

 

 

 

Ειπα να το δοκιμασω και μου εστειλαν photo σε λιγοτερο απο 15 λεπτα αφου πληρωσα. Επισης δεν χρειαστηκε να κανω καν εγγραφη απλα email και πληρωμη.

Thank you.

 

Επισης για να πω και εγω την γνωμη μου μιας και ασχολουμαι αρκετα με το θεμα και εχω δοκιμασει απο custom Amazon S3 υλοποιηση, Pi-Hole σε Rasberry, adguard DNS και τωρα NextDNS η πιο ιδανικη λυση με minimum setup και αρκετη παραμετροποιηση (απο ποιες λιστες να φορτωσει,full στατιστικα, privacy και μεχρι αλλαγη TTL) ειναι το NextDNS. To εχω εδω και 1+ χρονο σε πανω απο 30 συσκευες και πανω στο router για οποια συσκευη δεν μου επιτρεπει να βαλω DNS.

Αυτο που περιμενω τωρα ειναι οτι το adguard.com θα βγαλει τις επομενες μερες κατι αντιστοιχο (επι πληρωμη παντα) και θελω να το δοκιμασω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

παιδια καλημερα ! τελικα σημερα ποιο ειναι το καλυτερο πρόγραμμα για να μπλοκάρουμε διαφημίσεις σε ενα κινητό ? κατι πηρε το αυτάκι μου οτι το blokada εγινε με συνδρομή !

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ! τελικα σημερα ποιο ειναι το καλυτερο πρόγραμμα για να μπλοκάρουμε διαφημίσεις σε ενα κινητό ? κατι πηρε το αυτάκι μου οτι το blokada εγινε με συνδρομή !
Εγώ έχω την Pro έκδοση του Adguard στο κινητό μου, και την free στο tablet μου.

Ακόμη και η free version στο tablet κόβει τα πάντα (εκτός Facebook, Twitter, YouTube, Instagram εννοείται (για YouTube και Twitter patchάρω το μαμά .apk με το Revanced Manager για να κόψω τις διαφημίσεις).

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ! τελικα σημερα ποιο ειναι το καλυτερο πρόγραμμα για να μπλοκάρουμε διαφημίσεις σε ενα κινητό ? κατι πηρε το αυτάκι μου οτι το blokada εγινε με συνδρομή !
Δεν το ζήτημα ποιο θεωρεί κάποιος το καλύτερο, αλλά ποιο καλύπτει τις ανάγκες σου. Καλό είναι να δοκιμάσεις 1-2 εφαρμογές να δεις ποια σου ταιριάζει. Εγώ προσωπικά εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ το adaway που πλέον δουλεύει και χωρίς root και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Απλό στη χρήση, ελαφρύ, χωρίς πολλά πολλά. Το εγκαθιστάς και τέλος. Το ίδιο ισχύει και για το dns66, το χρησιμοποιούσα για αρκετά χρόνια. Απλά το έχει παρατήσει ο developer το τελευταίο διάστημα, αν και δουλεύει ακόμα απροβλημάτιστα.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε Huawei  τάμπλετ (χωρίς ρουτ) τι μπορούμε να κάνουμε?
Adaway και dns66 που έχω βάλει σε κινητό huawei χωρίς Google services παίζουν απροβλημάτιστα πάντως. Χωρίς root εννοείται. Θα πρότεινα να δοκιμάσεις το adaway.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zananiro said:
5 minutes ago, mol said:
Σε Huawei  τάμπλετ (χωρίς ρουτ) τι μπορούμε να κάνουμε?

Adaway και dns66 που έχω βάλει σε κινητό huawei χωρίς Google services παίζουν απροβλημάτιστα πάντως. Χωρίς root εννοείται. Θα πρότεινα να δοκιμάσεις το adaway.

Κόβει από παντού? 

Link to comment
Share on other sites

Κόβει από παντού? 
YouTube, Facebook, Instagram δεν κόβει, όπως συμβαίνει με όλα τα adblockers.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites




Εγώ προσωπικά εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ το adaway που πλέον δουλεύει και χωρίς root και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.


Το Adaway παίζει πλέον και σε non rooted συσκευές;

Όσο είχα rooted συσκευές, ήταν η 1η εφαρμογή που εγκαθιστούσα.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites







Το Adaway παίζει πλέον και σε non rooted συσκευές;

Όσο είχα rooted συσκευές, ήταν η 1η εφαρμογή που εγκαθιστούσα.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Ναι, εδώ και καιρό. Την ίδια εφαρμογή κατεβάζεις και επιλέγεις το mode χωρίς root.

https://adaway.org/
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

για τα pop up των cookies σε Samsung browser υπάρχει τρόπος να μην φαίνονται;
στον όπερα έχει μια ρύθμιση για αυτό αλλά όταν την ενεργοποίησα και δεν έκοβε αυτά τα pop up και σε κάποια σαιτ κολλούσε.

Link to comment
Share on other sites

για τα pop up των cookies σε Samsung browser υπάρχει τρόπος να μην φαίνονται;
στον όπερα έχει μια ρύθμιση για αυτό αλλά όταν την ενεργοποίησα και δεν έκοβε αυτά τα pop up και σε κάποια σαιτ κολλούσε.
Το Adguard που χρησιμοποιώ για "κόψιμο" διαφημιστών έχει στα Filters -> Annoyances, επιλογή "I do care about Cookies", κάτι σαν τα add-on που έχουν οι browsers, και κόβει το σπαστικό pop up άσχετα από ποιον browser χρησιμοποιείς.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το blokada  χρόνια και έχει ρύθμιση μέσα στην εφαρμογή να κόβει διαφημίσεις σε Facebook, Instagram. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα,υπάρχει θέμα ασφάλειας βάζοντας προσωπικό dns στο τηλέφωνο το adguard για τις εφαρμογές των τραπεζών ή του google wallet;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vag74 said:

καλημέρα,υπάρχει θέμα ασφάλειας βάζοντας προσωπικό dns στο τηλέφωνο το adguard για τις εφαρμογές των τραπεζών ή του google wallet;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πώς σου ήρθε αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου ήρθε αυτό;;;
Απλα ρωτάω επειδή δεν γνωρίζω και χρησιμοποιώ την εφαρμογή της εθνικής και το Google wallet,αλλά έχω και το dns.adguard.com από παλιά στο τηλέφωνο ρυθμισμένο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,υπάρχει θέμα ασφάλειας βάζοντας προσωπικό dns στο τηλέφωνο το adguard για τις εφαρμογές των τραπεζών ή του google wallet;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κυρίως υπάρχει θέμα privacy γιατί όλο το internet traffic σου περνά από τους servers του adguard και αποθηκεύεται εκεί (όπως συμβαίνει με τις περισσότερες υπηρεσίες dns, αλλά υπάρχουν και κάποιες όπως dns.watch που δεν κρατάνε δεδομένα). Οπότε θα πρέπει να δεις το privacy policy. Για θέμα ασφάλειας, ισχύει ότι για όλους τους dns servers.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ χρόνια το adguard αλλά τελευταία μου κόβει εντελώς το ίντερνετ από browser χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις. Τι μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ χρόνια το adguard αλλά τελευταία μου κόβει εντελώς το ίντερνετ από browser χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις. Τι μπορεί να είναι;
Έχει θέμα το τελευταίο διάστημα, τα ίδια τραβάμε όλοι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...