Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 30/9/2021 at 6:37 ΜΜ, athanaso77 said:

Σωστός. Είναι κι αυτό μια εναλλακτική. Μπορούμε να παραθέσουμε εδώ όλες τις εναλλακτικές και ο φίλος αποφασίζει τι του ταιριάζει περισσότερο.

Θα μπορούσε βέβαια ο ενδιαφερόμενος να αγοράσει συνδρομή YouTube πληρώνοντας με τούρκικη λίρα που θα του βγει όσο ένας καφές το μήνα. Έχοντας τα πλεονεκτήματα της Smart TV, και του να προσκαλέσει φίλους και γνωστούς να έχουν κι αυτοί YouTube χωρίς διαφημίσεις..

IMG_20211128_152332.jpg

IMG_20211128_152407.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
9 minutes ago, MeddlingMageGR said:

Θα μπορούσε βέβαια ο ενδιαφερόμενος να αγοράσει συνδρομή YouTube πληρώνοντας με τούρκικη λίρα που θα του βγει όσο ένας καφές το μήνα. Έχοντας τα πλεονεκτήματα της Smart TV, και του να προσκαλέσει φίλους και γνωστούς να έχουν κι αυτοί YouTube χωρίς διαφημίσεις..

IMG_20211128_152332.jpg

IMG_20211128_152407.jpg

Σε αυτή τη τιμή αξίζει όντως… δώσε πληροφορίες για τη διαδικασία που χρειάζεται να κάνει ο τυχόν ενδιαφερόμενος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεσαι με VPN στην Τουρκία. Φτιάχνεις καινούργιο λογαριασμό όντας συνδεδεμένος με Τουρκία.

Την προηγούμενη μέρα έχεις προμηθευτεί τουρκική Netflix Card από εδώ :

https://www.mtcgame.com/el-GR/netflix/netflix-hediye-karti?Trc1&gclid=EAIaIQobChMIpdiFodSu8wIVjbbtCh2HoADjEAAYASAAEgI3hPD_BwE&__cf_chl_jschl_tk__=pmd_2fXbUOG9oh8.JNeLRoj9PG5DSgi95rCTajutOZnJAsA-1633342663-0-gqNtZGzNAlCjcnBszQi9

 

Προσοχή γιατί στο mtcgame θα πρέπει να κάνεις λογαριασμό. Τον κωδικό θα στον στείλουν με φωτογραφία μέσα στο site του mtcgame στο account σου και στις αγορές σου.

Κατόπιν και αφού φτιάξεις λογαριασμό κάνεις τον κωδικό redeem και ολοκληρώνεις την έναρξη της εγγραφής σου. Ύστερα επικοινωνείς με την τεχνική υποστήριξη του Netflix και τους δίνεις την ελληνική πιστωτική σου κάρτα για να την προσθέσουν στον επιθυμητό τρόπο πληρωμής. Και αυτό διότι δεν μπορείς να την προσθέσεις μόνος σου. 

Αυτό ήταν. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στον chrome μου το εμφανίζει, στον samsung browser όχι.

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ωραία, σ' ευχαριστώ.
Άρα παραμένω στο tablet μου με το free app του Adguard το οποίο κόβει το popup μήνυμα από τον Chrome, και στο κινητό με το paid που είχα αγοράσει πριν 3 χρόνια τέτοια εποχή, Black Friday, σε προσφορά για 1 συσκευή.

Επειδή βέβαια μου κάνει εντύπωση που κόβει στον Samsung browser και όχι στον Chrome, έλεγξες μήπως το κόψιμο γίνεται από τον ίδιο τον Samsung browser και δεν έχει να κάνει με τον DNS του Adguard;

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή που να κόβει διαφημίσεις στον Samsung browser.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον samsung browser και για τον yandex υπάρχει ειδικό extension του adguard (ξεχωριστή εφαρμογή και στο playstore) που κόβει τις διαφημίσεις.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, tsiftsism said:

Ωραία, σ' ευχαριστώ.
Άρα παραμένω στο tablet μου με το free app του Adguard το οποίο κόβει το popup μήνυμα από τον Chrome, και στο κινητό με το paid που είχα αγοράσει πριν 3 χρόνια τέτοια εποχή, Black Friday, σε προσφορά για 1 συσκευή.

Επειδή βέβαια μου κάνει εντύπωση που κόβει στον Samsung browser και όχι στον Chrome, έλεγξες μήπως το κόψιμο γίνεται από τον ίδιο τον Samsung browser και δεν έχει να κάνει με τον DNS του Adguard;

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro
 

Κάνε αίτηση για δοκιμαστική beta του adguard και θα σου στείλουν κλειδί για 1 χρόνο για 1 συσκευή. 

Είχα συμπληρώσει την φόρμα αίτησης και μετά απο μερικές μέρες έστειλαν το κλειδί σε email. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Η χρήση του dns.adguard.com σαν προσωπικό dns, είναι δωρεάν; Επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου, όσον αφορά ταχύτητα σε εφαρμογές που χρησιμοποιούν internet; Και τέλος υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ασφάλεια των NFC συναλλαγών ή του web banking;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.
Η χρήση του dns.adguard.com σαν προσωπικό dns, είναι δωρεάν; Επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου, όσον αφορά ταχύτητα σε εφαρμογές που χρησιμοποιούν internet; Και τέλος υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ασφάλεια των NFC συναλλαγών ή του web banking;
Η χρήση του είναι δωρεάν, λίγο ρίχνει από ταχύτητα αλλά όχι τόσο ώστε να σε προβληματίσει. Το έχω πάνω από ένα χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα και κάνω πολύ χρήση με internet banking .
Συμπέρασμα βάλε το άφοβα κατ'εμέ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του adguard στα 32,49€;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk


Αυτή η τιμή είναι για σύνδεση της εφαρμογής του Adguard σε 3 συσκευές, κάτι που σημαίνει ότι πληρώνεις ~ € 10,00 ανά συσκευή.

Στα € 11,20 είχα αγοράσει εγώ στην Black Friday του 2018 licence για 1 συσκευή, όταν πήρα το Mate 20 Pro και έφαγα φρίκη που δεν μπορούσα να το κάνω root και να χρησιμοποιήσω το Adaway.
Δεν μετάνιωσα καθόλου τα χρήματα που έδωσα, και ήταν μία εποχή που δεν μπορούσες να χρησιμοποιήσεις στο Android private DNS, και οι εναλλακτικές ήταν εφαρμογές όπως dns66, blokada και κάποιες άλλες, οι οποίες όμως δεν δούλευαν σωστά στο Mate την ώρα που όταν τις δοκίμαζα σε ένα παλιό tablet που είχα δούλευαν σωστά, εκοβαν τα πάντα από θέμα διαφημίσεων !!!

Οι περισσότεροι βέβαια όπως διαβάζεις εδώ μέσα πλέον δεν χρησιμοποιούν καν την free version της εφαρμογής του Adguard αλλά βάζουν το dns.adguard.com στις ρυθμίσεις του κινητού, οπότε είναι κάτι που μπορείς να κάνεις κι εσύ.

Οι διαφορές με την εφαρμογή είναι, ότι μέσα από την εφαρμογή μπορείς να απενεργοποιήσεις/ενεργοποιήσεις εύκολα τον DNS αν θέλεις για κάποιο χρονικό διάστημα, ενώ υπάρχουν και τα φίλτρα όπου μπορείς να εξαιρέσεις αν θέλεις για κάποιο λόγο κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή από να μην περνάει από τους servers του Adguard, ή να επιλέξεις γρήγορα αν θέλεις κάποιον άλλο DNS server (πχ. Cloudflare, Google κτλ).

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντησή σου. Το ποσό αυτό είναι για 3 συσκευές, οπότε θεωρώ ότι είναι καλή τιμή και θα το προχωρήσω. Ελπίζω με τη χρήση της εφαρμογής να εξοικειωθώ και με τα θέματα dns κλπ. και να απολαύσω τις δυνατότητές της στο μέγιστο.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

www.reddit.com/r/Adguard/comments/r3g0r4/adguard_family_for_18_on_stacksocial/

 

το κουπονι ισχυει ακομα, 18 δολαρια για 9 συσκευες lifetime ειναι ληστεια..

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

www.reddit.com/r/Adguard/comments/r3g0r4/adguard_family_for_18_on_stacksocial/
 
το κουπονι ισχυει ακομα, 18 δολαρια για 9 συσκευες lifetime ειναι ληστεια..
Να σαι καλά αδερφέ! Χάρη σε σένα την τσίμπησα και με 9 άδειες θα καλύψω pc και κινητά όλης της οικογένειας. Κι όπως σωστά έγραψες τα 18 δολλάρια είναι κλοπή

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν πρόλαβα την ανάρτηση του φίλου και είχα πληρώσει ήδη μέσω PayPal μπορώ να το ακυρώσω και να το πάρω έτσι;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά αδερφέ! Χάρη σε σένα την τσίμπησα και με 9 άδειες θα καλύψω pc και κινητά όλης της οικογένειας. Κι όπως σωστά έγραψες τα 18 δολλάρια είναι κλοπή

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως έκανες 9 άδειες με 18$?
Με τον κωδικο, μου βγάζει 18$ την μία άδεια για το family

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

μια για family, για 9 συσκευές
Δεν κατάλαβα. Οπότε έδωσες 9χ18?

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αγοράζεις μια άδεια που την περνάς σε 9 συσκευές
Έχεις δίκιο. Είδα στις λεπτομέρειες "Max number of devices: 9".
Σε ευχαριστώ. Αύριο κάνω την αγορά.

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Είδα στις λεπτομέρειες "Max number of devices: 9".
Σε ευχαριστώ. Αύριο κάνω την αγορά.

----------
Tapa

Να την κάνεις, το έψαχνα πολύ καιρό. Αξίζει με 1000 η προσφορά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι διαφημίσεις στα βιντεάκια της εφαρμογής του Facebook δεν κόβονται με το adguard;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cadfael said:

Οι διαφημίσεις στα βιντεάκια της εφαρμογής του Facebook δεν κόβονται με το adguard;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk
 

Όχι

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 9:28 ΜΜ, Cadfael said:

Οι διαφημίσεις στα βιντεάκια της εφαρμογής του Facebook δεν κόβονται με το adguard;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk
 

Παίζουν διαφημίσεις ανάμεσα στα βίντεο του Facebook???????

Δεν έχω δει ποτέ. Ειλικρινά ποτέ. Βέβαια είμαι σε όλα τα κινητά ρουτ από Day 1...!

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...