Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σας προβληματίζει που περνάει και φιλτράρεται όλο το traffic σας μέσα από κάποιον (δωρεάν) δίαυλο;

 

Δεν αναφέρομαι τόσο στα προσωπικά δεδομένα, φακελομένοι είμαστε όλοι, μιλάω πχ. για κωδικούς τραπέζης, δεν υφίσταται κίνδυνος χρησιμοποιώντας τέτοιου είδους λύσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποια από τις λύσεις αναφέρεσαι? Γιατί αυτό που αναφέρεις εξαρτάται από την κάθε λύση. Πχ με λύσεις dns για adblock ισχύει ότι φιλτραρονται σε απομακρυσμενο server. Αλλά και πάλι το τι συμβαίνει με τα δεδομένα αυτό εξαρτάται από το privacy policy και πόσο το εμπιστεύεσαι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι λέτε ρε παιδιά,αν ήταν τόσο απλό να μας κλέβουν τους κωδικούς μας οι σερβερς που κόβουν τις διαφημίσεις θα είχε καταρευσει όλο το τραπεζικό σύστημα εδώ και χρόνια

όποιος θέλει για ψυχολογικούς λόγους να αισθάνεται ασφαλής πετάει την σιμ

δεύτερον αν σου επιτεθούν από dark web ειτε έχεις σιμ η όχι δεν γλυτώνεις γιατί επιτίθενται στην τράπεζα

τρίτον την ασφάλεια των συναλλαγών εξασφαλίζει το σύστημα της τράπεζας με διάφορες δικλείδες ασφαλείας

τερτατο δεν κάνουνε ποτέ ρουτ την συσκευή μας αν θέλουμε να αισθανόμαστε ασφαλείς

τεταρτον δεν δίνουμε ποτέ τους κωδικούς σε άλλον

και πέμπτον όσες φορές έχει γίνει φταιει ο χρήστης που έδωσε στοιχεία

και τέλος βάλτε τα λεφτά σας σε ένα μαξιλάρι και κοιμηθητε μαζί του,δεν το συνιστώ....

θεωρώ το ibank ασφαλέστερο από οποιαδήποτε λύση με adblock η και χωρίς...ουφ τελείωσα και γεια σας!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επιβεβαιώνω και γω,ταχύτατο άνοιγμα ιστοσελίδων καμία διαφήμιση προς το παρόν !!!

From Android 9 (Pie), DNS over TLS can be used without additional software.

Settings> Network & Internet> Advanced> Private DNS:

dnsforge.de

Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ εδώ και δύο εβδομάδες και λειτουργεί άψογα

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια από τις λύσεις αναφέρεσαι? Γιατί αυτό που αναφέρεις εξαρτάται από την κάθε λύση. Πχ με λύσεις dns για adblock ισχύει ότι φιλτραρονται σε απομακρυσμενο server. Αλλά και πάλι το τι συμβαίνει με τα δεδομένα αυτό εξαρτάται από το privacy policy και πόσο το εμπιστεύεσαι.

Απλα οταν θα κανεις μια τραπεζικη συναλλαγη πας στο private dns και το κανεις off.

Όπως με βλέπω δυστυχώς θα μείνω με τις διαφημίσεις...

 

τι λέτε ρε παιδιά,αν ήταν τόσο απλό να μας κλέβουν τους κωδικούς μας οι σερβερς που κόβουν τις διαφημίσεις θα είχε καταρευσει όλο το τραπεζικό σύστημα εδώ και χρόνια

όποιος θέλει για ψυχολογικούς λόγους να αισθάνεται ασφαλής πετάει την σιμ

δεύτερον αν σου επιτεθούν από dark web ειτε έχεις σιμ η όχι δεν γλυτώνεις γιατί επιτίθενται στην τράπεζα

τρίτον την ασφάλεια των συναλλαγών εξασφαλίζει το σύστημα της τράπεζας με διάφορες δικλείδες ασφαλείας

τερτατο δεν κάνουνε ποτέ ρουτ την συσκευή μας αν θέλουμε να αισθανόμαστε ασφαλείς

τεταρτον δεν δίνουμε ποτέ τους κωδικούς σε άλλον

και πέμπτον όσες φορές έχει γίνει φταιει ο χρήστης που έδωσε στοιχεία

και τέλος βάλτε τα λεφτά σας σε ένα μαξιλάρι και κοιμηθητε μαζί του,δεν το συνιστώ....

θεωρώ το ibank ασφαλέστερο από οποιαδήποτε λύση με adblock η και χωρίς...ουφ τελείωσα και γεια σας!!!

Γνωρίζοντας λόγω φύσης της δουλειάς μου τον τρόπο με τον οποίο δουλεύουν οι λύσεις τύπου VPN, ή DNS proxy, έθεσα έναν ειλικρινή προβληματισμό χωρίς πάθος, παρωπίδες και διάθεση να προκαλέσω.

 

Επίσης για να τοποθετηθώ πιο σωστά, δεν ανησυχώ για τη στιγμή που θα πραγματοποιήσω κάποια συναλλαγή, ή για το security που προσφέρει το περιβάλλον της Τράπεζας, αλλά για τα δεδομένα που θα στείλω (username+pass) και θα περάσουν από πρόσθετο layer (non encrypted αν μιλάμε για dns λύση) τη στιγμή που θα συνδεθώ σε κάποιο portal, Τράπεζας or not.

Δεν στο λέω βασίζοντας το σε ένα "αν ήταν έτσι θα τελείωνε ο κόσμος", σου αναφέρω πως αν συνδεθείς για παράδειγμα στο δικό μου VPN, ή περάσεις από το dns που θα σου δώσω να βάλεις, σου επιβεβαιώνω πως σίγουρα δεν θα έχεις διαφημίσεις, αλλά και πως όπου συνδεθείς, θα έχω το username και τον κωδικό σου, είτε είναι τράπεζα, είτε το myphone.

 

Γι'αυτό και ο προβληματισμός μου. Δεν σημαίνει πως θα σε κλέψουν, δεν σημαίνει όμως και πως δεν μπορούν.

 

Ας συμφωνήσουμε όμως πως τοποθετήσεις με υπερβολές και λαϊκισμούς εν τέλη δεν προσφέρουν κάποια ουσία, κουβέντα κάνουμε σε τεχνολογικό φόρουμ, αν γνωρίζεις περισσότερα πέρα από τα παραπάνω θα χαρώ να με διαφωτίσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Sofos_5 Με τις λύσεις τύπου vpn που προσφέρουν τα dns66, blokada, adaway, Netguard, τα δεδομένα σου δεν πηγαίνουν σε κανένα server. Το vpn δημιουργείται τοπικά στο κινητό σου και όλα φιλτραρονται τοπικά στο κινητό. Όλα δηλαδή γίνονται τοπικά στο κινητό, δεν είναι το κλασσικό vpn. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

@Sofos_5 Με τις λύσεις τύπου vpn που προσφέρουν τα dns66, blokada, adaway, Netguard, τα δεδομένα σου δεν πηγαίνουν σε κανένα server. Το vpn δημιουργείται τοπικά στο κινητό σου και όλα φιλτραρονται τοπικά στο κινητό. Όλα δηλαδή γίνονται τοπικά στο κινητό, δεν είναι το κλασσικό vpn.
Ωπ είχα ξεχάσει πως γίνεται αυτό όντως, βέβαια πριν χρόνια ήταν εφικτό αν δεν κάνω λάθος μόνο με root (πχ. Adaway), ώστε να δηλώσεις blacklisted/whitelisted IPs τις οποίες τις περνούσαν σε .xml κάπου στο system αν θυμάμαι σωστά.

Θα το ψάξω και για non rooted αν γίνεται με κάποιον τρόπο, ευχαριστώ πάντως θα δω τις εφαρμογές, τις είχα ξεχάσει!

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε την αληθεια ασφαλεια στο Internet δεν υπαρχει.

Ακομα και με VPN παλι καποιος τριτος ελεγχει την κινηση σου.

Το private dns χρησιμοποιει το DNS over TLS οπου ειναι encrypted.

Το εικονικο VPN που χρησιμοποιουν τα non-rooted adblocks παλι δεν ειναι ασφαλες, οπως ασφαλες δεν ειναι και τα rooted adblock με τα hosts γιατι μεσα σε μια λιστα τριτου με 80000 entries ευκολα μπορει να χωσει ενα spoofing κι αντι για τραπεζα ΧΧΧ να σε πηγαινει σε δικη του που θα ειναι πιστη αντιγραφη.

Το private dns ειναι μια απλη κι ευκολη λυση οπου οποια στιγμη θες την απενεργοποιεις, το virtual vpn ειναι μια λυση με περισσοτερες επιλογες (επιλεγεις σε ποιες εφαρμογες θα δουλευει) αλλα θελει στησιμο και παρακαλουθηση, κατι που δεν βολευει καποιους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όπως με βλέπω δυστυχώς θα μείνω με τις διαφημίσεις...

 

 

Γνωρίζοντας λόγω φύσης της δουλειάς μου τον τρόπο με τον οποίο δουλεύουν οι λύσεις τύπου VPN, ή DNS proxy, έθεσα έναν ειλικρινή προβληματισμό χωρίς πάθος, παρωπίδες και διάθεση να προκαλέσω.

 

Επίσης για να τοποθετηθώ πιο σωστά, δεν ανησυχώ για τη στιγμή που θα πραγματοποιήσω κάποια συναλλαγή, ή για το security που προσφέρει το περιβάλλον της Τράπεζας, αλλά για τα δεδομένα που θα στείλω (username+pass) και θα περάσουν από πρόσθετο layer (non encrypted αν μιλάμε για dns λύση) τη στιγμή που θα συνδεθώ σε κάποιο portal, Τράπεζας or not.

Δεν στο λέω βασίζοντας το σε ένα "αν ήταν έτσι θα τελείωνε ο κόσμος", σου αναφέρω πως αν συνδεθείς για παράδειγμα στο δικό μου VPN, ή περάσεις από το dns που θα σου δώσω να βάλεις, σου επιβεβαιώνω πως σίγουρα δεν θα έχεις διαφημίσεις, αλλά και πως όπου συνδεθείς, θα έχω το username και τον κωδικό σου, είτε είναι τράπεζα, είτε το myphone.

 

Γι'αυτό και ο προβληματισμός μου. Δεν σημαίνει πως θα σε κλέψουν, δεν σημαίνει όμως και πως δεν μπορούν.

 

Ας συμφωνήσουμε όμως πως τοποθετήσεις με υπερβολές και λαϊκισμούς εν τέλη δεν προσφέρουν κάποια ουσία, κουβέντα κάνουμε σε τεχνολογικό φόρουμ, αν γνωρίζεις περισσότερα πέρα από τα παραπάνω θα χαρώ να με διαφωτίσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ουπς τώρα το ειδα,τίποτα δεν ξέρεις από δίκτυα,και άσε την δουλειά σου ήσυχη,δεν έχει καμια απολύτως σχέση, διότι αν είχε δεν θα έκανες ανόητες ερωτήσεις !!!ακούς εκεί internet και ασφάλεια

τους χαρακτηρισμούς σου τους επιστρέφω

Link to comment
Share on other sites

Το private dns χρησιμοποιει το DNS over TLS οπου ειναι encrypted.

 

Δεν το γνώριζα είδα προστέθηκε μετά το Android 9, ευχαριστώ πολύ, τζάμπα το κούρασα...

 

ουπς τώρα το ειδα,τίποτα δεν ξέρεις από δίκτυα,και άσε την δουλειά σου ήσυχη,δεν έχει καμια απολύτως σχέση, διότι αν είχε δεν θα έκανες ανόητες ερωτήσεις !!!ακούς εκεί internet και ασφάλεια

τους χαρακτηρισμούς σου τους επιστρέφω

 

Μου έκανες τη μούρη κρέας, αποσύρομαι! ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΣΕ ΜΟΝΙΜΗ ΣΧΕΔΟΝ ΒΑΣΗ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΠΕΔΙΟ & ΑΝ ΕΙΜΑΙ..ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ fORMAT & ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΛΥΣΗ..ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..

ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ.ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ANΤIVIRUS & ANTI MALWARE ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΔΕ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΩΣ ΑΠΕΙΛΗ..ΕΣΒΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ..

 

ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΣΩ..

 

εικόνα_Viber_2021-09-27_19-20-25-116.jpg

εικόνα_Viber_2021-09-27_19-20-25-230.jpg

εικόνα_Viber_2021-09-27_19-20-25-323.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, YAHOO said:

ΣΕ ΜΟΝΙΜΗ ΣΧΕΔΟΝ ΒΑΣΗ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΠΕΔΙΟ & ΑΝ ΕΙΜΑΙ..ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ fORMAT & ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΛΥΣΗ..ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..

ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ.ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ANΤIVIRUS & ANTI MALWARE ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΔΕ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΩΣ ΑΠΕΙΛΗ..ΕΣΒΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ..

 

ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΣΩ..

 

εικόνα_Viber_2021-09-27_19-20-25-116.jpg

εικόνα_Viber_2021-09-27_19-20-25-230.jpg

εικόνα_Viber_2021-09-27_19-20-25-323.jpg

Καταρχάς, σύμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ απαγορεύεται η γραφή των κεφαλαίων γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις. Γράψε κανονικά πεζά ελληνικά όπως όλοι μας. Ευχαριστώ.

Δεύτερον, για ευνόητους λόγους συνοχής του φόρουμ, δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι κάναμε το ίδιο;

Μετέφερα την ερώτηση σου στο σωστό μέρος. Μπορείς να κοιτάξεις τις πίσω απαντήσεις να βρεις λύση στο πρόβλημά σου. Εναλλακτικά, βάλε το Adguard. Θα το βρεις στο Play Store.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα έλεγχο με το malwarebytes security για αρχή

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα android ξανα, s20+, μετα απο 1 χρονο iphone. Ειπα να τελειωσω με τις διαφημισεις. Κατεβασα το adaway, χωρις root, κανει vpn στο κινητο, και κοβει πολυ καλα τις διαφημισεις στο chrome. Θελω ομως να ξεφορτωθω και τις διαφημησεις στο youtube. Κανοντας και root στο καινουργιο μου s20+, κανοντας και οτιδηποτε. Πως το πετυχαινω; Με ποιο προγραμμα; Ευχαριστω!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, laskos54 said:

Πηρα android ξανα, s20+, μετα απο 1 χρονο iphone. Ειπα να τελειωσω με τις διαφημισεις. Κατεβασα το adaway, χωρις root, κανει vpn στο κινητο, και κοβει πολυ καλα τις διαφημισεις στο chrome. Θελω ομως να ξεφορτωθω και τις διαφημησεις στο youtube. Κανοντας και root στο καινουργιο μου s20+, κανοντας και οτιδηποτε. Πως το πετυχαινω; Με ποιο προγραμμα; Ευχαριστω!

 

Βάλε το YouTube Vanced και ξεχνάς τις διαφημίσεις του YouTube. Και δεν είναι το root προαπαιτούμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε dnsforge.de μπορείτε να τσεκάρετε αν λειτουργεί ?

Σε εμένα μου αναφέρει ότι υπάρχει αδυναμία σύνδεσης και μου έκοψε φυσικά, τις συνδέσεις data και wifi

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Βάλε το YouTube Vanced και ξεχνάς τις διαφημίσεις του YouTube. Και δεν είναι το root προαπαιτούμενο.

Προσωπικά προτείνω το NewPipe εγκατάσταση μέσω του F-Droid για να παίρνεις αυτόματα τις αναβαθμίσεις.
Και το προτιμώ γιατί είναι πιο ελαφρύ, open source, δυνατότητα για κατέβασμα videos, δυνατότητα εισαγωγής YouTube subscriptions and Playlists χωρίς να κάνεις log-in με τον Google λογαριασμό σε τρίτη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, konstantinos77 said:

Προσωπικά προτείνω το NewPipe εγκατάσταση μέσω του F-Droid για να παίρνεις αυτόματα τις αναβαθμίσεις.
Και το προτιμώ γιατί είναι πιο ελαφρύ, open source, δυνατότητα για κατέβασμα videos, δυνατότητα εισαγωγής YouTube subscriptions and Playlists χωρίς να κάνεις log-in με τον Google λογαριασμό σε τρίτη εφαρμογή.

Σωστός. Είναι κι αυτό μια εναλλακτική. Μπορούμε να παραθέσουμε εδώ όλες τις εναλλακτικές και ο φίλος αποφασίζει τι του ταιριάζει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε dnsforge.de μπορείτε να τσεκάρετε αν λειτουργεί ?
Σε εμένα μου αναφέρει ότι υπάρχει αδυναμία σύνδεσης και μου έκοψε φυσικά, τις συνδέσεις data και wifi
Ναι όντως δε δούλευε τρώει down κάποιες φόρες

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Jim30 said:

Ναι όντως δε δούλευε τρώει down κάποιες φόρες

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

1η φορά μου συμβαινει εδώ και σχεδόν 1 χρόνο που τον χρησιμοποιώ......

adaway ως εναλλακτική και βλέπουμε 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε dnsforge.de μπορείτε να τσεκάρετε αν λειτουργεί ?
Σε εμένα μου αναφέρει ότι υπάρχει αδυναμία σύνδεσης και μου έκοψε φυσικά, τις συνδέσεις data και wifi
ισχύει τώρα τελευταία όπως και πριν λίγο
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έψαχνα ένα πρόγραμμα να μου κόβει διαφημίσεις κυρίως από το facebook. Κατέβασα δοκιμαστικά το adguard κι ενώ φάνηκε να δουλεύει δεν μπορώ από κάποια links να δω βιντεάκια επειδή λέει έχω πρόγραμμα που κόβει τις διαφημίσεις. Μπορεί αυτό να προσπεραστεί;

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα ένα πρόγραμμα να μου κόβει διαφημίσεις κυρίως από το facebook. Κατέβασα δοκιμαστικά το adguard κι ενώ φάνηκε να δουλεύει δεν μπορώ από κάποια links να δω βιντεάκια επειδή λέει έχω πρόγραμμα που κόβει τις διαφημίσεις. Μπορεί αυτό να προσπεραστεί;
Πήγαινε στο dns του κινητού σου και βάλε το dns.adguard.com και καθάρισες

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνω καλά. Το έκανα αλλά τα βίντεο πάλι δεν παίζουν. Επίσης στο Facebook οι διαφημίσεις δεν έχουν κοπεί.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Όσοι έχετε περάσει ως DNS στο κινητό σας το dns.adguard.com, όταν μπαίνετε σε σελίδες (πχ. με τον Chrome) σάς εμφανίζει το σπαστικό μήνυμα για αποδοχή των cookies, ή 'κόβεται' λόγω της ρύθμισης;

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στον chrome μου το εμφανίζει, στον samsung browser όχι.

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...