Jump to content

Asus ZenFone 3 Zoom


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρουσιασε η Asus το Zenfone 3 Zoom,μια νεα συσκευη με πολλα υποσχομενες φωτογραφικες ικανοτητες.

Οπως θα δουμε κι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445999 η Asus δειχνει να εδωσε μεγαλη βαρυτητα στον τομεα της καμερας που οπως θα διαβασετε,υποστηριζει οπτικο zoom.

 

Ωστοσο,η Asus δεν εδειξε να κανει οικονομια και στα υπολοιπα specs της συσκευης που ειναι τα εξης.

 

 

5.5 inches οθονη

Resolution:1080 x 1920 pixels

Pixel density:401 ppi

Technology:AMOLED

Screen-to-body ratio:70.28 %

Peak brightness:500 cd/m2 (nit)

Features:

Oleophobic coating, Scratch-resistant glass (Corning Gorilla Glass 5), Light sensor, Proximity sensor

 

Camera:12 megapixels

Flash: Dual LED

Aperture size:F2.0

Pixel size:1.4 μm

Optical zoom:3.0 x

Hardware Features: Dual-camera (12-megapixel), Optical image stabilization, Autofocus (Phase detection, Laser)

Software Features:Manual focus, Object tracking, RAW image capture, Digital image stabilization, Touch to focus, Smile detection, Face detection, Voice activation, Self-timer, Digital zoom, Geo tagging

Settings:Exposure compensation, ISO control, White balance presets, Shutter speed control

Shooting Modes:Burst mode, High Dynamic Range mode (HDR), Panorama, Night mode, Effects

Camcorder:3840x2160 (4K), 1920x1080 (1080p HD) (30 fps)

Features:Time-lapse video, Continuous autofocus, Object tracking, Picture-taking during video recording, Digital image stabilization, Video calling, Video sharing

Front-facing camera:13 megapixels

Features:Wide Angle

 

HARDWARE

System chip: Qualcomm Snapdragon 625 8953

Processor: Octa-core, 2000 MHz, ARM Cortex-A53, 64-bit

Graphics processor:Adreno 506

System memory:4 GB RAM

Built-in storage:128 GB

Storage expansion:microSD, microSDHC, microSDXC up to 2000 GB

 

BATTERY

Capacity:5000 mAh

Type:Not user replaceable, Li - Ion

Talk time (3G):48.00 hours

the average is 16 h (963 min)

Internet use:Wi-Fi:25 hours

Video playback:6.00 hours

 

Dimensions:154.3 x 77 x 7.99 mm

Colors:Black, Gold, Silver

Και φυσικα η συσκευη εχει και αισθητηρα δαχτυλικου αποτυπωματος,στην πισω πλευρα της συσκευης.

πηγη: phonearena.com

 

Οπως λοιπον θα δειτε κι εσεις,η συσκευη δειχνει αρκετα αξιολογη και με αξιολογο hardware,κι ας μην ειναι στο top.Αλλωστε η Asus οπως θα δειτε και στο επισημο site https://www.asus.com/Phone/ZenFone-3-Zoom-ZE553KL/ δειχνει να εχει δωσει βαρυτητα περισσοτερο στις φωτογραφικες ικανοτητες του νεου της smartphone.

 

Ομως,κι επειδη ολα κρινονται στο θεμα τιμης,αναμενουμε να δουμε ποια θα ειναι η τελικη τιμολογηση της συσκευης.

 

Βιντεο.

 

mwt_IKrrtwa_Pb4ur6_setting_fff_1_90_end_500.jpg

zenfone_3_zoom_colors_1.jpg

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα είναι διαθέσιμο???

 

Και εγω αυτό περιμενω... αλλα δεν βλεπω φως στο τούνελ... νομιζω μεσα στο φεβρουαριο θα εβγαινε, αλλα δεν το εχω πετυχει ουτε σε καποιο site του εξωτερικου...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
οι τιμές που βλέπω, έστω και αν είναι νωρίς, είναι απαγορευτικές.

 

Καποιο λινκ να δουμε και εμεις τιμουλες? ;)

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

 

ΟΚ! με τοσα λεφτα γιατι να παρω asus:? Τεσπα... πιστευω ότι είναι υπερτιμημένη η τιμη αυτή επειδή είναι καινουριο, στην ινδια παιζει 200 ευρω περιπου φθηνοτερα... σε κανενα μηνα που θα κυκλοφορησει και σε περισσοτερα sites λογικα θα πεσει η τιμη του.. Αλλα κριμα και παλι κριμα... γιατι ηλπιζα ότι θα ειχε μια λογικη τιμη και θα το αγοραζα, βλέποντας όμως να ξεκιναει με τετοια τιμη , μαλλον θα στραφω σε άλλη εταιρεια...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Να δεχτώ ότι έχει την σούπερ κάμερα και πάλι, και στη μισή τιμή να πέσει, τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν δικαιολογουν την τιμή
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Ποσοοοοοοο?Πιο ακριβο κι απο s8...Θα ξεκαρδιστουν κι οι πετρες αν κυκλοφορησει με τετοια αρχικη τιμη...:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ποσοοοοοοο?Πιο ακριβο κι απο s8...Θα ξεκαρδιστουν κι οι πετρες αν κυκλοφορησει με τετοια αρχικη τιμη...:lol:

 

ήδη ξεκαρδίζονται και οι πέτρες... και από ότι φαίνεται δεν τους νοιάζει το κομμάτι κινητό τηλέφωνο, και αυτό φαίνεται από την μεγάλη καθυστέρηση για την κυκλοφορία των κινητών της... γενικότερα πάντως το ζοομ πιστεύω θα ξεκινήσει με τιμή ή 599 $ ή 699 $ κάπου εκεί... λογικά ή τιμή αυτή στο gearbest είναι πλασματική...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

ήδη ξεκαρδίζονται και οι πέτρες... και από ότι φαίνεται δεν τους νοιάζει το κομμάτι κινητό τηλέφωνο, και αυτό φαίνεται από την μεγάλη καθυστέρηση για την κυκλοφορία των κινητών της... γενικότερα πάντως το ζοομ πιστεύω θα ξεκινήσει με τιμή ή 599 $ ή 699 $ κάπου εκεί... λογικά ή τιμή αυτή στο gearbest είναι πλασματική...

 

Μακαρι..Αν εχει μεχρι 700 το χτυπαω επιτοπου μολις κυκλοφορησει..Ημουν αναμεσα σε αυτο και το G6,αλλα μετα αυτα που διαβασα οτι η Lg δεν υποστηριζει πλεον τα κινητα της επισημα στη χωρα μας,κολωσα και θα παω για 3 zoom...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Μακαρι..Αν εχει μεχρι 700 το χτυπαω επιτοπου μολις κυκλοφορησει..Ημουν αναμεσα σε αυτο και το G6,αλλα μετα αυτα που διαβασα οτι η Lg δεν υποστηριζει πλεον τα κινητα της επισημα στη χωρα μας,κολωσα και θα παω για 3 zoom...

 

Είσαι διατεθειμένος να δώσεις 700 ευρώ για Asus με snapdragon 625; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι..Αν εχει μεχρι 700 το χτυπαω επιτοπου μολις κυκλοφορησει..Ημουν αναμεσα σε αυτο και το G6,αλλα μετα αυτα που διαβασα οτι η Lg δεν υποστηριζει πλεον τα κινητα της επισημα στη χωρα μας,κολωσα και θα παω για 3 zoom...

Η LG δεν υποστηρίζει επίσημα στη χώρα μας : αδύνατο να το πιστέψω, για κάτι τόσο σοβαρό πρέπει να παραθέσεις και την πηγή της πληροφορίας.

700 € για Asus δεν δίνω με τίποτα, καλό χρυσό και άγιο αλλά και τα 700μου είναι ακόμα πιο καλά χρυσά και πιο αγια έτσι όπως τα έβγαλα.

Αν η LG δεν υποστηρίζει στην Ελλάδα... Τότε τι να πούμε για την Asus.... Ότι είναι ανύπαρκτη "παγκοσμίως";;;

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η LG δεν υποστηρίζει επίσημα στη χώρα μας : αδύνατο να το πιστέψω, για κάτι τόσο σοβαρό πρέπει να παραθέσεις και την πηγή της πληροφορίας.

700 € για Asus δεν δίνω με τίποτα, καλό χρυσό και άγιο αλλά και τα 700μου είναι ακόμα πιο καλά χρυσά και πιο αγια έτσι όπως τα έβγαλα.

Αν η LG δεν υποστηρίζει στην Ελλάδα... Τότε τι να πούμε για την Asus.... Ότι είναι ανύπαρκτη "παγκοσμίως";;;

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://techblog.gr/mobile/lg-g6-greece-2000/

Στην 2η παραγραφο του αρθρου...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/lg-g6-greece-2000/

Στην 2η παραγραφο του αρθρου...

Όσο είναι από Ευρώπη δεν το φοβάμαι γιατί πίσω από την LG ήταν και είναι η Procordia.

Προσωπική μου άποψη βέβαια και καλύτερα η Procordia πάρα η ίδια η LG.

Σοσν αφορά τη συμπεριφορά της LG στη χώρα μας, απλά συμφωνώ μιας και το βιώνουμε... Δυστυχώς...

Δεν ήμουν καθόλου ενήμερος με την ανακοίνωση, σύντομα θα πάω Procordia και θα μάθω και περισσότερα.

Δεν θα με πείραζε πάντως να αναλάβει την αντιπροσωπία η Procordia αφού έχει ήδη το επίσημο σέρβις...μακάρι

 

Σε ευχαριστώ πάντως.

Στο θέμα σου με το Asus, προσωπικά δεν νομίζω ότι αξίζει τα "τόσα" χρήματα. Θα συμβούλευα να το δεις από κοντά πριν δαπανησεις αυτό το ποσό

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι από Ευρώπη δεν το φοβάμαι γιατί πίσω από την LG ήταν και είναι η Procordia.

Προσωπική μου άποψη βέβαια και καλύτερα η Procordia πάρα η ίδια η LG.

Σοσν αφορά τη συμπεριφορά της LG στη χώρα μας, απλά συμφωνώ μιας και το βιώνουμε... Δυστυχώς...

Δεν ήμουν καθόλου ενήμερος με την ανακοίνωση, σύντομα θα πάω Procordia και θα μάθω και περισσότερα.

Δεν θα με πείραζε πάντως να αναλάβει την αντιπροσωπία η Procordia αφού έχει ήδη το επίσημο σέρβις...μακάρι

 

Σε ευχαριστώ πάντως.

Στο θέμα σου με το Asus, προσωπικά δεν νομίζω ότι αξίζει τα "τόσα" χρήματα. Θα συμβούλευα να το δεις από κοντά πριν δαπανησεις αυτό το ποσό

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγουρα,αυτο θα κανω,εξαλλου τετοιο ποσο δεν δινεται με "ελαφρα την καρδια" που λεει και ο σοφος λαος...Μπορει να καταληξω και στο g6 τελικα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διάλεξες τελικά κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξες τελικά κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι θα παω για g6,αλλα αργοτερα να πεσει η τιμη του...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τέρμα η αναμονή κυκλοφόρησε και πλέον στο skroutz περί στα 600 ευρώ

Το πέτυχα και amazon στα 500!

 

Για όποιον ενδιαφέρεται... είναι εκεί σας περιμένει... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Κάτοχος της συσκευής εδω και λιγα 24ωρα.. το πήρα απο τα public

Πολυ καλή κατασκευή, είναι λίγο μεγαλούτσικο αλλά δε με χαλάει. Η συσκευασία εχει μέσα και δώρο θήκη σιλικόνης.

 

Φορούσε την 6.0.1 απ το εργοστάσιο, μου έκανε δυο μικρές αναβαθμίσεις και μετα ήρθε στο καπάκι η 7.1.1 και όλα κυλάνε άψογα.

Εχει led notification αλλά δεν φωτίζονται τα πλήκτρα κάτω δυστυχώς.

 

Το πήρα πρωτίστως για την κάμερα και φαίνεται να με δικαιώνει, είναι πολύ δυνατή με πολλά καλούδια και πλήρες manual mode

 

Οτι αλλο θέλετε να μάθετε με ρωτάτε..

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδω και λιγα 24ωρα.. το πήρα απο τα public

Πολυ καλή κατασκευή, είναι λίγο μεγαλούτσικο αλλά δε με χαλάει. Η συσκευασία εχει μέσα και δώρο θήκη σιλικόνης.

 

Φορούσε την 6.0.1 απ το εργοστάσιο, μου έκανε δυο μικρές αναβαθμίσεις και μετα ήρθε στο καπάκι η 7.1.1 και όλα κυλάνε άψογα.

Εχει led notification αλλά δεν φωτίζονται τα πλήκτρα κάτω δυστυχώς.

 

Το πήρα πρωτίστως για την κάμερα και φαίνεται να με δικαιώνει, είναι πολύ δυνατή με πολλά καλούδια και πλήρες manual mode

 

Οτι αλλο θέλετε να μάθετε με ρωτάτε..

 

Φιλε μου αξηζει το κινητο για να το αγωρασο ι καμερες στου ειναι καλες και γενικα λιτουργη γρηγωρα το σε εφαρμογες και γενικος???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αξηζει το κινητο για να το αγωρασο ι καμερες στου ειναι καλες και γενικα λιτουργη γρηγωρα το σε εφαρμογες και γενικος???

 

έχει πολύ δυνατή κάμερα, μπορείς να δεις δικά μου δείγματα εδώ

https://www.flickr.com/photos/127981122@N02/albums/72157685192419080

 

σαν συσκευή έχει τα πάντα.. ράδιο, amoled οθόνη, ατελείωτη μπαταρία 5000mah κλπ.

 

αν είσαι απο Θεσσαλονίκη μπορούμε να κανονίσουμε να το δεις απο κοντά

Link to comment
Share on other sites

έχει πολύ δυνατή κάμερα, μπορείς να δεις δικά μου δείγματα εδώ

https://www.flickr.com/photos/127981122@N02/albums/72157685192419080

 

σαν συσκευή έχει τα πάντα.. ράδιο, amoled οθόνη, ατελείωτη μπαταρία 5000mah κλπ.

 

αν είσαι απο Θεσσαλονίκη μπορούμε να κανονίσουμε να το δεις απο κοντά

 

Ειμαι απο γιαννενα φιλε βγαλε ποιο πολες φωτο να δουμε την καμερα του εσυ που αναμεσα σε s8 htc u11 και lg g6 σε ποια καταταξει βαζεις την καμερα του?? Απο μπανταρια ξερω ειναι τουμπανο. Κατη διαβαζα για ελατωματικες οθονες ειναι κατη να μιν πιγενη καλα στην συσκευη σου??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο γιαννενα φιλε βγαλε ποιο πολες φωτο να δουμε την καμερα του εσυ που αναμεσα σε s8 htc u11 και lg g6 σε ποια καταταξει βαζεις την καμερα του?? Απο μπανταρια ξερω ειναι τουμπανο. Κατη διαβαζα για ελατωματικες οθονες ειναι κατη να μιν πιγενη καλα στην συσκευη σου??

 

Οχι μια χαρά ειναι η οθόνη δεν εχει κανένα πρόβλημα.. σαν κατάταξη το βάζω λίγο πάνω απο G6 και λίγο κάτω απο S8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...