Jump to content

[OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 662
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το τζάμι της συγκεκριμένης εταιρείας και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

http://plusmobi.net/3MK-Γυαλί-προστασίας-για-ONEPLUS-3-tempered-glass-7H-FLEXIBLE-GLASS?search=OnePlus%203

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τζάμι της συγκεκριμένης εταιρείας και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

http://plusmobi.net/3MK-Γυαλί-προστασίας-για-ONEPLUS-3-tempered-glass-7H-FLEXIBLE-GLASS?search=OnePlus%203

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύπτει όλη την οθόνη; Είναι curved ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την καλύπτει είναι περίπου στο μέγεθος της μαμά ζελατίνας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Τελικα χρειαζεται ( λογω Corning Gorilla Glass 4 ) να βαλουμε προστασια ? Αλλοι λενε ναι κι αλλοι λενε οχι ...Κι αν ναι , τελικα κατι που να καλυπτει ο λ η την οθονη υπαρχει ? . Η μαμα εταιρεια δεν δινει διαθεσιμοτητα ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... έχει κανείς κάποια official θήκη; Γενικά προστατεύει σε πτώσεις και σε γρατζουνιές? Και το σημαντικότερο καλύπτει όλη την κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανεις που δεν χρησιμοποιει προσασια οθονης; αφηνει αραχνιες-γρατσουνιες η οθονη χωρις προστασια; tempered glass της προκοπης τελικα δεν υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Τελικα χρειαζεται ( λογω Corning Gorilla Glass 4 ) να βαλουμε προστασια ? Αλλοι λενε ναι κι αλλοι λενε οχι ...Κι αν ναι , τελικα κατι που να καλυπτει ο λ η την οθονη υπαρχει ? . Η μαμα εταιρεια δεν δινει διαθεσιμοτητα ....

 

Εγώ ποτέ δεν αφήνω το κινητό χωρίς προστασία οθόνης ούτε για πλάκα...

Αυτό που δεν έχω βρει όσο και αν έχω ψάξει μια θήκη που αν προστατεύει από το νερό....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παράγγειλα το Oneplus 3t από το Banggood και δεν νομίζω να έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή μήπως ξέρετε αν θα δουλεύει η λειτουργία dash charge με έναν απλό μετατροπέα;

Αλλιώς ξέρετε που μπορώ να αγοράσω τον ευρωπαϊκό φορτιστή της εταιρίας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παράγγειλα το Oneplus 3t από το Banggood και δεν νομίζω να έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή μήπως ξέρετε αν θα δουλεύει η λειτουργία dash charge με έναν απλό μετατροπέα;

Αλλιώς ξέρετε που μπορώ να αγοράσω τον ευρωπαϊκό φορτιστή της εταιρίας.

Ευχαριστώ

Λογικά δεν θα έχεις θέμα

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παράγγειλα το Oneplus 3t από το Banggood και δεν νομίζω να έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή μήπως ξέρετε αν θα δουλεύει η λειτουργία dash charge με έναν απλό μετατροπέα;

Αλλιώς ξέρετε που μπορώ να αγοράσω τον ευρωπαϊκό φορτιστή της εταιρίας.

Ευχαριστώ

Μπορείς από το επίσημο site επιλέγοντας greek

store

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχοντας διαβάσει τα πάντα στο συγκεκριμένο θέμα κατέληξα στο ότι το καλύτερο tempered είναι το official. Όμως δεν βγάζει ποια από το σαιτ. Υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο και απευθύνομαι κυρίως σε αυτούς που φοράνε κάποιο τζάμι αρκετό καιρό
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγω φοράω της rhinoshield tempered αρκετα ακριβο αλλα ειναι πολυ καλο και σχετικά λεπτό, αφηνει κενο περιμετρικα αλλα κάθεται μια χαρά

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κάθε 9 περίπου μήνες αλλάζω κινητό και τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει να του γρατζουνίσω την οθόνη. Πότε όμως.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κάθε 9 περίπου μήνες αλλάζω κινητό και τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει να του γρατζουνίσω την οθόνη. Πότε όμως.

Είσαι τυχερός, αν έχεις ακάλυπτη την οθόνη στα κινητά σου!

Φίλος μου, με 2 ημερών s8+, όπως σηκώθηκε από καναπέ, του έφυγε το κινητό από τσαντάκι μεσης, γλυστρισε στο πάτωμα μπροστά του, και τώρα έχει 2 παράλληλες γραμμές και τις κοιτάει!

Την επόμενη μέρα, έβαλε τζαμακι, αργά αλλά το έβαλε!

Το συμπέρασμα είναι ότι ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί σε μια πτώση!

 

Υ. Γ. :ίδιας άποψης με την δική σου είχε και μου έλεγε πριν το συμβάν ότι είναι γκοριλα η οθόνη, δεν έχει ανάγκη!

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η δικιά μου εμπειρία. Εχω μια θήκη spiegen armour και tempered glass της nillkin h+ amazing κλπ Είπα μια μέρα και γω να βάλω την official θήκη (sandstone) ε και τα κατάφερα και στο πάνω μέρος έκανα ένα μικρό σημαδάκι γιατί η official θήκη αφήνει ακάλυπτο το πάνω και το κάτω μέρος και η nillkin περιμετρικά δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Ευτυχώς είναι μικρό και είναι στο σημείο που τελειώνει το πάνω μέρος της οθόνης πριν το πλαίσιο. Δεν είναι πολύ αλλά εγώ που είμαι ψείρας όταν το είδα τρελάθηκα.....
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση για car mount κατά προτίμηση στο τζάμι.

ΕΙμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτή

http://www.e-shop.gr/samsung-ee-v200-universal-car-holder-for-smartphones-4-57-screen-p-TEL.015358

Την εχω 3 μήνες, είναι αψογή! (δες και τα σχόλια που έχει)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ενας φίλος μου, πουλησε το τηλέφωνο και του έμειναν καποιες θήκες και γυαλιά, αν ενδιαφέρεται κανεις, ας στείλε π.μ

Σορρυ για το untopic.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα μου ήρθε αυτή η θήκη http://www.ebay.com/itm/Ultra-Thin-Shockproof-Soft-Matte-TPU-Silicone-Back-Case-Cover-for-OnePlus-3-3T-/122270383534?var=&hash=item1c77e1fdae:m:mteUHaNO_ayzRPJWZwmhswg

Μία χαρά κάθισε στην συσκευή, η τρύπα της κάμερας έχει το κατάλληλο ΄΄χειλάκι΄΄ περιμετρικά για την προστασία της όταν ακουμπάει σε τραπέζι, τα κουμπιά πατιούνται άνετα και χωρίς πρόβλημα, περιμετρικά κουμπώνει καλά στην οθόνη, δεν έχει βέβαια το αντίστοιχο χοντρό ΄΄χειλάκι΄΄ που έχουν άλλες θήκες, εγώ όμως την πήρα για το thin της υπόθεσης και όντως είναι πολύ thin :) , τέλος και η αίσθηση Sandstone είναι αρκετά καλή, όχι πολύ σαγρέ αλλά εμένα μου αρέσει.

Περιμένω και μία αντίστοιχη της Pelosi και αν δεν έχει τίποτα παραπάνω να μου προσφέρει θα κρατήσω αυτή μιας και δεν γράφει μάρκα κλπ επάνω όπως η αυτή της pelosi

 

Μετά από συμβίωση 6 μηνών η πολύ τίμια και τζάμπα θήκη έγινε έτσι IMG_20170829_191843.jpg

τα λεφτά της λοιπόν τα έβγαλε σίγουρα :)

Μέσα στις διακοπές παράγγειλα αυτή http://www.ebay.co.uk/itm/Hybrid-Shockproof-Carbon-Fiber-Rubber-Hard-PC-Bumper-Case-Cover-For-Oneplus-3-3T/252941217823?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=551961923555&_trksid=p2060353.m2749.l2649 η οποία είναι αρκετά ωραία και λεπτή, σίγουρα όμως όχι τόσο λεπτή όσο η παλιά.

Σήμερα παράγγειλα και την αντίστοιχη της pelosi μιας και την βρήκα στην Πολωνία http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Pelosi-Shockproof-Soft-TPU-Case-Flexible-Back-Cover-Skin-For-OnePlus-3T/391837982509?_trkparms=aid%3D555017%26algo%3DPL.CASSINI%26ao%3D1%26asc%3D20151016114640%26meid%3D4bc13c1e1fa64678aafde6271a657348%26pid%3D100507%26rk%3D1%26rkt%3D1%26&_trksid=p2045573.c100507.m3226 οποτε δεν θα αργήσει να έρθει και ας μου την σπάει που γράφει την μάρκα πίσω, ίσως να βγεί καλύτερη από την αρχική

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συμβίωση 6 μηνών η πολύ τίμια και τζάμπα θήκη έγινε έτσι IMG_20170829_191843.jpg

τα λεφτά της λοιπόν τα έβγαλε σίγουρα :)

Μέσα στις διακοπές παράγγειλα αυτή http://www.ebay.co.uk/itm/Hybrid-Shockproof-Carbon-Fiber-Rubber-Hard-PC-Bumper-Case-Cover-For-Oneplus-3-3T/252941217823?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=551961923555&_trksid=p2060353.m2749.l2649 η οποία είναι αρκετά ωραία και λεπτή, σίγουρα όμως όχι τόσο λεπτή όσο η παλιά.

Σήμερα παράγγειλα και την αντίστοιχη της pelosi μιας και την βρήκα στην Πολωνία http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Pelosi-Shockproof-Soft-TPU-Case-Flexible-Back-Cover-Skin-For-OnePlus-3T/391837982509?_trkparms=aid%3D555017%26algo%3DPL.CASSINI%26ao%3D1%26asc%3D20151016114640%26meid%3D4bc13c1e1fa64678aafde6271a657348%26pid%3D100507%26rk%3D1%26rkt%3D1%26&_trksid=p2045573.c100507.m3226 οποτε δεν θα αργήσει να έρθει και ας μου την σπάει που γράφει την μάρκα πίσω, ίσως να βγεί καλύτερη από την αρχική

Δεν κάνει η pelosi φίλε, προεξέχει στα πλάγια πάνω από το τζαμακι, προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου, θα σας προτείνω όταν βρεθώ μπροστά σε pc αυτήν που έχω εγώ, τέλεια εφαρμογή, άριστη αφή, πολύ διακριτική,δεν δίνει καθόλου όγκο στο κινητό, από ασφάλεια δεν ξέρω πως τα πάει, δεν το δοκίμασα :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει η pelosi φίλε, προεξέχει στα πλάγια πάνω από το τζαμακι, προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου, θα σας προτείνω όταν βρεθώ μπροστά σε pc αυτήν που έχω εγώ, τέλεια εφαρμογή, άριστη αφή, πολύ διακριτική,δεν δίνει καθόλου όγκο στο κινητό, από ασφάλεια δεν ξέρω πως τα πάει, δεν το δοκίμασα :p

 

H pelosi είναι ακριβώς η ίδια με αυτή που ΄΄χάλασε΄΄ , λογικό να εξέχει λίγο, δεν θα είχε νόημα άλλωστε αν δεν εξείχε.

Στείλε όμως όταν μπορέσεις να την δούμε και αυτή που αναφέρεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

H pelosi είναι ακριβώς η ίδια με αυτή που ΄΄χάλασε΄΄ , λογικό να εξέχει λίγο, δεν θα είχε νόημα άλλωστε αν δεν εξείχε.

Στείλε όμως όταν μπορέσεις να την δούμε και αυτή που αναφέρεις

Ξέρω ότι είναι σχεδόν ίδια με την γνήσια αλλά δεν μου άρεσε καθόλου, κάνεις δεξιά- αριστερά το δάχτυλο και βρίσκει πάνω σε αυτήν, αισθητικά είναι ότι να ναι, ok αργότερα θα σας την προτείνω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...