Jump to content

[OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 662
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχετε βρει διάφανη και τόσο λεπτή που να μην κιτρινίζει και λερώνει τόσο εύκολα?

 

Καλημέρα.Εγω σου προτείνω αυτη http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Matte-Bumper-Nature-TPU-Silicone-Soft-Cases-Covers-For-OnePlus-3-A3000-/162110800857?var=&hash=item25be8e83d9:m:mFcRTVSvFKQp6naXGX2MyJA σε Dark grey. Την εχω αρκετό καιρό και δεν εχει κιτρινισει.Ισως βεβαια να παιζει ρόλο οτι δεν είναι τελειως διαφανη.Ειναι παρα πολυ λεπτη και το ομορφαινει το κινητο.Επισης εχει και κουμπωμα για την υποδοχη της θυρας φορτισης για προστασια απο τη σκονη.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εγω σου προτείνω αυτη http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Matte-Bumper-Nature-TPU-Silicone-Soft-Cases-Covers-For-OnePlus-3-A3000-/162110800857?var=&hash=item25be8e83d9:m:mFcRTVSvFKQp6naXGX2MyJA σε Dark grey. Την εχω αρκετό καιρό και δεν εχει κιτρινισει.Ισως βεβαια να παιζει ρόλο οτι δεν είναι τελειως διαφανη.Ειναι παρα πολυ λεπτη και το ομορφαινει το κινητο.Επισης εχει και κουμπωμα για την υποδοχη της θυρας φορτισης για προστασια απο τη σκονη.

 

Σε ευχαριστώ

Την παρήγγειλα και αυτή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εγω σου προτείνω αυτη http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Matte-Bumper-Nature-TPU-Silicone-Soft-Cases-Covers-For-OnePlus-3-A3000-/162110800857?var=&hash=item25be8e83d9:m:mFcRTVSvFKQp6naXGX2MyJA σε Dark grey. Την εχω αρκετό καιρό και δεν εχει κιτρινισει.Ισως βεβαια να παιζει ρόλο οτι δεν είναι τελειως διαφανη.Ειναι παρα πολυ λεπτη και το ομορφαινει το κινητο.Επισης εχει και κουμπωμα για την υποδοχη της θυρας φορτισης για προστασια απο τη σκονη.

Την έχω και γω 2 βδομάδες, και έιμαι ευχαριστημένος - να συμπληρώσω οτι εφαρμόζει εξαιρετικά, κρατώντας το μέγεθος συμμαζεμένο

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η orzly v2. Καλή ποιότητα. Δεν χάνει καθόλου η οθόνη αν μπει σωστά. Υπάρχει μια ιδέα αίσθησης βάθους αλλά νομίζω ότι είναι από το πολύ διάβασμα περί κοψιματος που διαβάζω εδώ μέσα. Οι κουκίδες που λέτε θέλει πραγματικά πολύ κόπο για να τις δεις. Κάτω υπό γωνία και αν. Εγκατέστησα και τις 2 σε αντίστοιχα 3Τ. Και στις 2 εμφανίστηκε στο κέντρο της οθόνης το oil effect αλλά μετα περίπου από 2 ώρες εξαφανίστηκε. Σίγουρα δεν έκανα λάθος στην τοποθέτηση γιατί έχω βάλει πολλές.

Την συνδύασα με μια pelosi θήκη και έκατσε πάρα πολύ καλά. Κανένα κενό τριγύρω. Αν έδινα βαθμολογία θα έλεγα 8.5 στα 10. Όχι 9 για το oil effect που με ψάρωσε για 2 ώρες και έλεγα κρίμα τα λεφτά της.

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα το παρέλαβα το καλώδιο, δεν έχω προλάβει να το χρησιμοποιήσω ακόμα. Εξωτερικά είναι ίδιο με το αυθεντικό 1:1 και τα υλικά του φαίνονται επίσης ίδια.

Θα το ψάξω ακόμα όσο μπορώ και σαν χρήση και θα ενημερώσω :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα! Τελικά τι λέει το καλώδιο; Αξίζει η αγορά του; Σε φόρτιση και μεταφορά δεδομένων όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα ανταπτορα από usb-c σε μίνι USB ώστε να συνδεω είτε φορτιστή μίνι USB είτε κάτι περιφεριακά που έχω όπως μία μίνι κάμερα . Καποια αξιόπιστη μάρκα ή λινκ αφού στο OnePlus.net είναι από καιρό εξαντλημένο. Είναι ασφαλές να φορτίζω σε μια ανάγκη με ανταπτορα? αντί να κουβαλάω παντού καλώδιο?
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

gmo ποιο otg πηρες? Απο το σιτε της εταιριας η αλλο? Τελικα ευχαριστημενος με την orzly v2?

Επισης επειδη δεν το εχω το κινητο ακομα, η εργοστασιακη μεμβρανη δν παλευεται?

Link to comment
Share on other sites

gmo ποιο otg πηρες? Απο το σιτε της εταιριας η αλλο? Τελικα ευχαριστημενος με την orzly v2?

Επισης επειδη δεν το εχω το κινητο ακομα, η εργοστασιακη μεμβρανη δν παλευεται?

η μεμβράνη μία χαρά είναι....
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

gmo ποιο otg πηρες? Απο το σιτε της εταιριας η αλλο? Τελικα ευχαριστημενος με την orzly v2?

Επισης επειδη δεν το εχω το κινητο ακομα, η εργοστασιακη μεμβρανη δν παλευεται?

 

Έψαξα να ξανά πάρω την εργοστασιακή μεμβράνη.

Μετάνιωσα που την έβγαλα και συστήνω σε όποιον το πάρει να μην την πειράξει αν είναι να το δουλεύει με σφιχτή θήκη πλάτης.

Παρέλαβα Oneplus3T μαζί με το Tempered glass curved της oneplus και την spigen neo hybrid.

Έβγαλα την δεύτερη μέρα την εργοστασιακή μεμβράνη και έβαλα το Tempered.

Αμέσως μετά που έβαλα την θήκη το πέταξε ολόκληρο.

Μετά έβαλα μία μεμβράνη 3mk που είχα και παλαιότερα σε oneplus3.

Αφήνει άσχημα κενά γύρω γύρω.

Σήμερα έβαλα nillkin tempered glass 9h+.

Καλό αλλά δεξιά και αριστερά δημιουργεί ένα χιλιοστο "αέρα".

Ρώτησα στην online εξυπηρέτηση αν πωλείται η εργοστασιακή μεμβράνη που μάλλον είναι η μόνη που κάθεται σωστά και όμορφα.

Δεν πωλείται!

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι καλό και όμορφο που να συνεργάζεται με spigen neo hybrid ας μου πει να αγοράσω και εγώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετάνιωσα που την έβγαλα

 

Αυτο φοβαμαι κ εγω αμα την βγαλω. Εχω ηδη παραγγειλει την orzly v2 να υπαρχει κ βλεπουμε. Για την εργοστασιακη θα ενδιαφερομουν κ εγω. Αλλα απ οσο εχω ψαξει δεν παιζει κατι καλυτερο απο την μαμα π εχει ηδη απανω το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να ξανά πάρω την εργοστασιακή μεμβράνη.

Μετάνιωσα που την έβγαλα και συστήνω σε όποιον το πάρει να μην την πειράξει αν είναι να το δουλεύει με σφιχτή θήκη πλάτης.

Παρέλαβα Oneplus3T μαζί με το Tempered glass curved της oneplus και την spigen neo hybrid.

Έβγαλα την δεύτερη μέρα την εργοστασιακή μεμβράνη και έβαλα το Tempered.

Αμέσως μετά που έβαλα την θήκη το πέταξε ολόκληρο.

Μετά έβαλα μία μεμβράνη 3mk που είχα και παλαιότερα σε oneplus3.

Αφήνει άσχημα κενά γύρω γύρω.

Σήμερα έβαλα nillkin tempered glass 9h+.

Καλό αλλά δεξιά και αριστερά δημιουργεί ένα χιλιοστο "αέρα".

Ρώτησα στην online εξυπηρέτηση αν πωλείται η εργοστασιακή μεμβράνη που μάλλον είναι η μόνη που κάθεται σωστά και όμορφα.

Δεν πωλείται!

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι καλό και όμορφο που να συνεργάζεται με spigen neo hybrid ας μου πει να αγοράσω και εγώ.

Ετσι ακριβως ετυχε και σε εμενα οχι με την spigen.Αν δεν υπαρχει καποιος λογος μην την πειραξετε καν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να ξανά πάρω την εργοστασιακή μεμβράνη.

Μετάνιωσα που την έβγαλα και συστήνω σε όποιον το πάρει να μην την πειράξει αν είναι να το δουλεύει με σφιχτή θήκη πλάτης.

Παρέλαβα Oneplus3T μαζί με το Tempered glass curved της oneplus και την spigen neo hybrid.

Έβγαλα την δεύτερη μέρα την εργοστασιακή μεμβράνη και έβαλα το Tempered.

Αμέσως μετά που έβαλα την θήκη το πέταξε ολόκληρο.

Μετά έβαλα μία μεμβράνη 3mk που είχα και παλαιότερα σε oneplus3.

Αφήνει άσχημα κενά γύρω γύρω.

Σήμερα έβαλα nillkin tempered glass 9h+.

Καλό αλλά δεξιά και αριστερά δημιουργεί ένα χιλιοστο "αέρα".

Ρώτησα στην online εξυπηρέτηση αν πωλείται η εργοστασιακή μεμβράνη που μάλλον είναι η μόνη που κάθεται σωστά και όμορφα.

Δεν πωλείται!

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι καλό και όμορφο που να συνεργάζεται με spigen neo hybrid ας μου πει να αγοράσω και εγώ.

Αυτή την εργοστασιακή ψάχνω και εγώ σαν τρελός...! Όποια άλλη μεμβράνη δοκίμασα από eBay είναι το 1/3 σε πλάτος, εξαιρετικά άσχημο.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη χάρηκα πολύ που την έβγαλα και έβαλα το temp glass της orzly

Παρέχει μεγαλύτερη ασφάλεια από μια πλαστική ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και στο oneplus, όπως και στο s7 edge, μόνο η iq shield θα μας σώσει.

http://www.iqshield.com/iq24616-oneplus-3-phone-screen-protector.html

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση:το γνήσιο Tempered Glass Screen Protector (οχι το curved) καλύπτει επαρκώς την οθόνη χωρίς μεγάλα κενά?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

gmo ποιο otg πηρες? Απο το σιτε της εταιριας η αλλο? Τελικα ευχαριστημενος με την orzly v2?

Επισης επειδη δεν το εχω το κινητο ακομα, η εργοστασιακη μεμβρανη δν παλευεται?

579e7bdc1d0de1ad710e3a4ad038028b.jpg

 

Μέχρι τώρα μια χαρά το γυαλακι. Όντως αν βάλεις σφιχτή θήκη όπως η spigen θα τινάξει. Με την pelosi μια χαρά είναι.

Το otg 2 euro από ebay. Με ότι φλασακι το βαλα δούλεψε.

Η εργοστασιακή ζελατίνα καλή ρε παιδιά αλλά όλο καθάρισμα ήθελε.

 

Sent from One Plus 3T

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πεί σε μια παλαιότερη συζήτηση οτι όλα τα καλώδια δεν είναι ίδια και οτι χρειάζεται προσοχή στην επιλογή τους.Εύκολος και πρακτικός τρόπος για να επιλέξουμε σωστά.Ωραίος ο τύπος!

http://www.androidpolice.com/2017/01/27/satechi-releases-usb-type-c-charging-meter/

Link to comment
Share on other sites

 

Μέχρι τώρα μια χαρά το γυαλακι. Όντως αν βάλεις σφιχτή θήκη όπως η spigen θα τινάξει. Με την pelosi μια χαρά είναι.

Το otg 2 euro από ebay. Με ότι φλασακι το βαλα δούλεψε.

Η εργοστασιακή ζελατίνα καλή ρε παιδιά αλλά όλο καθάρισμα ήθελε.

 

Sent from One Plus 3T

Μα λενε για το συγκεκριμενο γυαλι οτι αφηνει δαχτυλιες, βρωμα με το παραμικρο κ οτι θελει περισσοτερο κ συχνο καθαρισμο. Σε εσενα δεν συμβαινει? Με την αποκριση ολα οκ?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά τι λέει το καλώδιο; Αξίζει η αγορά του; Σε φόρτιση και μεταφορά δεδομένων όλα καλά;

 

χωρίς να έχω στοιχεία με νούμερα κλπ το καλώδιο εγώ το βλέπω ακριβώς ίδιο με το original 1/1 και σε φόρτιση και σε μεταφορά δεδομένων

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχαμε πεί σε μια παλαιότερη συζήτηση οτι όλα τα καλώδια δεν είναι ίδια και οτι χρειάζεται προσοχή στην επιλογή τους.Εύκολος και πρακτικός τρόπος για να επιλέξουμε σωστά.Ωραίος ο τύπος!

http://www.androidpolice.com/2017/01/27/satechi-releases-usb-type-c-charging-meter/

 

αν είναι να δώσουμε 20-25 ευρώ για να τσεκάρουμε καλώδιο........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω στοιχεία με νούμερα κλπ το καλώδιο εγώ το βλέπω ακριβώς ίδιο με το original 1/1 και σε φόρτιση και σε μεταφορά δεδομένων

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν είναι να δώσουμε 20-25 ευρώ για να τσεκάρουμε καλώδιο........

 

Παρά να κάνω ζημιά στην μπαταρία 1000 φορές να σκασω 30ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παρά να κάνω ζημιά στην μπαταρία 1000 φορές να σκασω 30ευρώ

 

συμφωνώ, απλά το συγκεκριμένο καλώδιο νομίζω ότι είναι ασφαλής επιλογή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, απλά το συγκεκριμένο καλώδιο νομίζω ότι είναι ασφαλής επιλογή

 

Παρεξήγηση,δεν αναφέρθηκα στο καλώδιο:happy::happy:

Δεν εχω άποψη πάνω σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μα λενε για το συγκεκριμενο γυαλι οτι αφηνει δαχτυλιες, βρωμα με το παραμικρο κ οτι θελει περισσοτερο κ συχνο καθαρισμο. Σε εσενα δεν συμβαινει? Με την αποκριση ολα οκ?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε φίλε τι να σου πω. Δαχτυλιές δεν έχω. Ε εντάξει αν εχω βρώμικο χέρι λογικο. Ένα oil effect είχε όταν το κόλλησα αλλά εξαφανίστηκε. Τις κουκίδες τις βλέπω στον ήλιο αν στριψω το τηλέφωνο. Αν θέτε ανεβάζω και βίντεο

 

Sent from One Plus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...