Jump to content

[OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το επίσημο curved tempered glass και την sandstone case.Τα έχει κάποιος να μου πεί εντυπώσεις?Ευχαριστώ

 

Για το γυαλί δεν ξέρω αλλά η sandstone θήκη είναι έρωτας κατά τη γνώμη μου... Μπορείς να την δεις και στο review του OnePlus 3

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 662
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το γυαλί δεν ξέρω αλλά η sandstone θήκη είναι έρωτας κατά τη γνώμη μου... Μπορείς να την δεις και στο review του OnePlus 3

 

Μόλις τα ΄΄χτύπησα'' και τα 2:):)

Εν αναμονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

όπως έψαχνα βρήκα αυτή την θήκη μήπως την έχει πάρει καποιος να μας πει εντυπώσεις γιατί είναι αρκετά όμορφη

 

και αυτή εάν την έχει πάρει καποιος να μας πει ποιότητα και εάν είναι λεπτή

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

όπως έψαχνα βρήκα αυτή την θήκη μήπως την έχει πάρει καποιος να μας πει εντυπώσεις γιατί είναι αρκετά όμορφη

 

και αυτή εάν την έχει πάρει καποιος να μας πει ποιότητα και εάν είναι λεπτή

 

την δεύτερη την έχω εγώ και κάποιες εβδομάδες σε μαύρο περιμετρικό χρωμα, καλή προστασία, αλλά λεπτή δεν την λες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τι κάνετε για δεύτερο καλώδιο, αν έχετε αγοράσει και από πού; Φυσικά, σίγουρη λύση είναι να πάρεις και δεύτερο φορτιστή από την oneplus. Με power bank τι κάνετε; Συνηθίζει να έχω πάντα στην τσάντα μου όταν είμαι στη δουλειά ένα δεύτερο φορτιστή, αλλά δε θα ήθελα να κουβαλάω και τον κανονικό φορτιστή του 3Τ, αλλά να είχα ένα δεύτερο καλώδιο που να το συνδέω στην υποδοχή του usb και ας μην έχω γρήγορη φόρτιση. Επίσης, τι λύση υπάρχει για otg φλασάκι; Ένα κλασικό μπορεί με αντάπτορα να λειτουργήσει και για το 3Τ; Ή υπάρχει κάποια άλλη λύση που δε μου περνάει από το μυαλό;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τι κάνετε για δεύτερο καλώδιο, αν έχετε αγοράσει και από πού; Φυσικά, σίγουρη λύση είναι να πάρεις και δεύτερο φορτιστή από την oneplus. Με power bank τι κάνετε; Συνηθίζει να έχω πάντα στην τσάντα μου όταν είμαι στη δουλειά ένα δεύτερο φορτιστή, αλλά δε θα ήθελα να κουβαλάω και τον κανονικό φορτιστή του 3Τ, αλλά να είχα ένα δεύτερο καλώδιο που να το συνδέω στην υποδοχή του usb και ας μην έχω γρήγορη φόρτιση. Επίσης, τι λύση υπάρχει για otg φλασάκι; Ένα κλασικό μπορεί με αντάπτορα να λειτουργήσει και για το 3Τ; Ή υπάρχει κάποια άλλη λύση που δε μου περνάει από το μυαλό;

Εγώ θα πάρω ανταπτορα και φορτιστη αυτοκινήτου (ο οποίος έχει και καλώδιο) από την oneplus.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τι κάνετε για δεύτερο καλώδιο, αν έχετε αγοράσει και από πού; Φυσικά, σίγουρη λύση είναι να πάρεις και δεύτερο φορτιστή από την oneplus. Με power bank τι κάνετε; Συνηθίζει να έχω πάντα στην τσάντα μου όταν είμαι στη δουλειά ένα δεύτερο φορτιστή, αλλά δε θα ήθελα να κουβαλάω και τον κανονικό φορτιστή του 3Τ, αλλά να είχα ένα δεύτερο καλώδιο που να το συνδέω στην υποδοχή του usb και ας μην έχω γρήγορη φόρτιση. Επίσης, τι λύση υπάρχει για otg φλασάκι; Ένα κλασικό μπορεί με αντάπτορα να λειτουργήσει και για το 3Τ; Ή υπάρχει κάποια άλλη λύση που δε μου περνάει από το μυαλό;

 

Εγώ έχω αγοράσει αυτό σαν μια φτηνή λύση. Άμα διαβάσεις στο feedback όλοι λένε ότι δουλεύει μια χαρά και με dash charge!!! Δεν μπορώ να σου πω την δικιά μου άποψη γιατί ακόμα το περιμένω.

Ελπίζω να σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω ανταπτορα και φορτιστη αυτοκινήτου (ο οποίος έχει και καλώδιο) από την oneplus.

Μπορείς να μου δώσεις το link γιατί δεν το βρίσκω; Επίσης, αγοράζοντας αξεσουάρ από την oneplus, ξέρεις μήπως τι μεταφορικά έχει;

Εγώ έχω αγοράσει αυτό σαν μια φτηνή λύση. Άμα διαβάσεις στο feedback όλοι λένε ότι δουλεύει μια χαρά και με dash charge!!! Δεν μπορώ να σου πω την δικιά μου άποψη γιατί ακόμα το περιμένω.

Ελπίζω να σε βοήθησα...

Φυσικά και βοήθησες φίλε μου. Ουσιαστικά πρέπει να το κουμπώσεις στο dasg charger για να λειτουργήσει. Αν το βάλεις σε οποιοδήποτε άλλο charger θα φορτίζει με τον κανονικό ρυθμό;

Επίσης, κανένα ανταπτοράκι για να χρησιμοποιώ το power bank; Και με το ανταπτοράκι, otg φλασάκι, θα το αναγνωρίζει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το κουμπώσεις στο dasg charger για να λειτουργήσει

Ναι

 

Αν το βάλεις σε οποιοδήποτε άλλο charger θα φορτίζει με τον κανονικό ρυθμό;

Λογικά όσο μπορεί να βγάλει το charger που έχεις..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις το link γιατί δεν το βρίσκω; Επίσης, αγοράζοντας αξεσουάρ από την oneplus, ξέρεις μήπως τι μεταφορικά έχει;

 

https://oneplus.net/gr/store

Έχει 6,99€ με δυο εβδομάδες παράδοση ή 19,99€ με μία εβδομάδα.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή αυτοκινήτου από την oneplus και έχεις και το έξτρα καλώδιο που θέλεις

 

Έβγαλα την ζελατίνα με την οποία έρχεται και ξαλάφρωσα

όλο δαχτυλιές ήταν

έβαλα την Orzlry premium tempered glass και θα έλεγα ότι είναι αρκετά όμορφο

ίσως λίγο πιο παχιά αποτι θα ήθελα άλλα όταν βάλω και θήκη θα δέσει

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όσο μπορεί να βγάλει το charger που έχεις..

Ωραία, άρα μου κάνει για τη χρήση που το θέλω. Άρα παραγγέλνω το καλώδιο και βλέπουμε...

https://oneplus.net/gr/store

Έχει 6,99€ με δυο εβδομάδες παράδοση ή 19,99€ με μία εβδομάδα.

Ευχαριστώ, τα κοίταξα λίγο και έχει ωραία πραγματάκια.

Φορτιστή αυτοκινήτου από την oneplus και έχεις και το έξτρα καλώδιο που θέλεις

 

Έβγαλα την ζελατίνα με την οποία έρχεται και ξαλάφρωσα

όλο δαχτυλιές ήταν

έβαλα την Orzlry premium tempered glass και θα έλεγα ότι είναι αρκετά όμορφο

ίσως λίγο πιο παχιά αποτι θα ήθελα άλλα όταν βάλω και θήκη θα δέσει

Σε ευχαριστώ Κυριάκο. Ναι, θα το σκεφτώ αυτό που λες για το φορτιστή αυτοκινήτου.

Εννοείς ότι ξαλάφρωσες από τις δαχτυλιές; Ουσιαστικά, δε μου φαίνεται να προσφέρει κάποιου είδους προστασία, έτσι δεν είναι;

Οπότε, καλύτερη περίπτωση είναι της orzly για tempered glass;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άρα μου κάνει για τη χρήση που το θέλω. Άρα παραγγέλνω το καλώδιο και βλέπουμε...

 

Ευχαριστώ, τα κοίταξα λίγο και έχει ωραία πραγματάκια.

 

Σε ευχαριστώ Κυριάκο. Ναι, θα το σκεφτώ αυτό που λες για το φορτιστή αυτοκινήτου.

Εννοείς ότι ξαλάφρωσες από τις δαχτυλιές; Ουσιαστικά, δε μου φαίνεται να προσφέρει κάποιου είδους προστασία, έτσι δεν είναι;

Οπότε, καλύτερη περίπτωση είναι της orzly για tempered glass;

 

Ναι η ζελατίνα με την οποία έρχεται δεν προσφέρει καμία προστασία αφού είναι απλά πλαστικό

εγώ προσωπικά που έβαλα το orzly temp glass μου αρέσει πολύ και φαίνεται καλής ποιότητας

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Ναι η ζελατίνα με την οποία έρχεται δεν προσφέρει καμία προστασία αφού είναι απλά πλαστικό

εγώ προσωπικά που έβαλα το orzly temp glass μου αρέσει πολύ και φαίνεται καλής ποιότητας

 

Τελικά αυτό κόβει στις άκρες την οθόνη; Με θήκη το δοκίμασες; Ή σηκώνεται;

Link to comment
Share on other sites

με θήκη ακόμα δεν το δοκίμασα αφού την περιμένω

τώρα εάν κόβει έχω την εντύπωση ότι ίσως ελάχιστα αριστερά και δεξιά άλλα δεν με ενοχλεί

 

η original curved κόβει και αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει αυτό σαν μια φτηνή λύση. Άμα διαβάσεις στο feedback όλοι λένε ότι δουλεύει μια χαρά και με dash charge!!! Δεν μπορώ να σου πω την δικιά μου άποψη γιατί ακόμα το περιμένω.

Ελπίζω να σε βοήθησα...

 

Το παραλαμβάνω μέσα στην εβδομάδα, σήμερα είχα ένδειξη ότι έφθασε Ελλάδα, οπότε θα ενημερώσω περί ποιότητας , φόρτισης κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το παραλαμβάνω μέσα στην εβδομάδα, σήμερα είχα ένδειξη ότι έφθασε Ελλάδα, οπότε θα ενημερώσω περί ποιότητας , φόρτισης κλπ

Και πολύ καλά θα κάνεις και εγώ, προσωπικά, σε ευχαριστώ εκ των προτέρων, γιατί και εγώ σκέφτομαι λίγο αργότερα να το παραγγείλω. Αν θέλεις, δοκίμασέ το και με κανονικό φορτιστή ώστε να ξέρουμε αν φορτίζει και με οποιοδήποτε άλλο φορτιστή.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά θα κάνεις και εγώ, προσωπικά, σε ευχαριστώ εκ των προτέρων, γιατί και εγώ σκέφτομαι λίγο αργότερα να το παραγγείλω. Αν θέλεις, δοκίμασέ το και με κανονικό φορτιστή ώστε να ξέρουμε αν φορτίζει και με οποιοδήποτε άλλο φορτιστή.

Ε Ναι, να φανταστείς ότι μέχρι στιγμής με τον dash φορτιστή δεν έχω φορτίσει την συσκευή μου ακόμα :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://oneplus.net/gr/store

Έχει 6,99€ με δυο εβδομάδες παράδοση ή 19,99€ με μία εβδομάδα.

Να θυμίσω και το εκπτωτικό κουπόνι που περιλαμβάνεται στην συσκευασία του τηλεφώνου για αγορά από την oneplus.net αξίας 5€

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια λυση για καλωδιο type-C ειναι και αυτη.Απο οτι φενεται ειναι απλο,το παραγγειλα μολις το παρω θα σας πω εντυπωσεις

 

http://www.e-shop.gr/oneplus-usb-type-a-to-type-c-data-cable-red-bulk-p-TEL.030295

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια λυση για καλωδιο type-C ειναι και αυτη.Απο οτι φενεται ειναι απλο,το παραγγειλα μολις το παρω θα σας πω εντυπωσεις

 

http://www.e-shop.gr/oneplus-usb-type-a-to-type-c-data-cable-red-bulk-p-TEL.030295

 

Δεν φαίνεται όμως να είναι dash, κατά τα άλλα έχει ένα ενδιαφέρον

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια λυση για καλωδιο type-C ειναι και αυτη.Απο οτι φενεται ειναι απλο,το παραγγειλα μολις το παρω θα σας πω εντυπωσεις

 

http://www.e-shop.gr/oneplus-usb-type-a-to-type-c-data-cable-red-bulk-p-TEL.030295

 

2 δολάρια τα βρίσκεις στο ebay αυτά. Προσοχή μην κάνετε ζημιά στην συσκευή σας.

Link to comment
Share on other sites

2 δολάρια τα βρίσκεις στο ebay αυτά. Προσοχή μην κάνετε ζημιά στην συσκευή σας.

 

Τι ζημια να γινει δηλαδή? καλωδιο type-c ειναι

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/19AAJFa.jpg?1

http://i.imgur.com/bCFF4Mn.jpg?1

 

Ήρθε σήμερα το τανκ, αύριο έρχεται και το τηλεφωνάκι, κοπλέ όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...