Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που παρατήρησα με την αναβάθμιση σε oreo.

Π.χ. όταν λαμβάνω ένα email κάτι στο viber, what's up ενώ μου πετάει το notification στην οθόνη αν το κάνω hide και μετά ξεκλειδώσω την οθόνη πχ δεν μου δείχνει πόσα email ή πόσα μηνύματα έχω σε viber. Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να μου τα βγάλει όλα αυτά. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι πχ αν λάβεις ένα email ή κάτι σε viber και δεν το ανοίξεις η κάνεις hide συνεχίζει και χτυπάει ο ήχος ή η δόνηση μέχρι να το ανοίξεις.

 

Έχεις κανείς άλλος παρόμοιο θέμα.

 

Ευχαριστώ

Όταν κάνεις hide το notification έτσι κάνει και σε μένα αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι άλλο εκεί. Όσο για την υπενθύμιση με τους ήχους κοιτά Εάν είναι ενεργοποιημένο το notification reminder μέσα από το accessibility

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοράει κανείς tempered glass και να κάθεται σωστά στην οθόνη;

Είμαι στην αναζήτηση γιατί έκανα μια μικρή γρατζουνιά και επειδή είχα πάρει καμια δεκαριά για το Α3 και δεν κάθησε κανένα σωστά, λέω μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά, ψάχνει η κοπέλα μου κινητό και με γνώμονα την κάμερα κατέληξα σε αυτό και το mi note 3 αλλά τελικά θέλει αυτό γιατί το εμπιστεύεται περισσότερο, εν πάση περιπτώσει ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος χρήστης που έχει στην κατοχή του το α5 μετά από 1 χρόνο πως συμπεριφερεται. Κολλάει ; Είναι κομπλέ ;

Για κάποιο λόγο δεν εμπιστεύομαι το UI της Samsung σε συνδυασμό με τα 3gb RAM.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το instagram . Δεν ανεβαζει καθολου στορυ. Και σε σχόλια στο play store είδα και άλλοι κάτοχοι του α5 έγραφαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Τι μπορώ να κάνω εκτός από απεγκατάσταση?
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα καλά καθούμενα ανάβει μόνη της η οθόνη.. Και λέει πχ φορτιστή... Όταν φορτίζει... Η ζητάει δακτυλικο αποτύπωμα... Έβγαλα το αποτύπωμα και ανάβει ξανά... Έκανα επανεκκίνηση και φαίνεται να μην ανάβει.... Έχει τελειώσει ήδη τη μπαταρία όμως μια φορά έτσι.. Το είχε κάνει και στο παρελθόν, καθάρισα λίγο το δακτυλικο και έστρωσε... Τώρα το καθάρισα αλλά τίποτα...

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα σήμερα, έπαψε να παίζει ο ήχος απο τα ακουστικά κ απο το απλό ακουστικό. Μόνο απο το εξωτερικό μεγάφωνο έπαιζε........

Δε μπορώ να καταλάβω τι έπαθε.........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έστρωσε με restart ;

 

Μήπως να κάνεις factory reset πριν το στείλεις στο service ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το instagram . Δεν ανεβαζει καθολου στορυ. Και σε σχόλια στο play store είδα και άλλοι κάτοχοι του α5 έγραφαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Τι μπορώ να κάνω εκτός από απεγκατάσταση?

 

 

 

Τίποτα, το ίδιο θεμα έχω και εγώ

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

,Μετά την αναβάθμιση σε oreo ξεφορτιζει πιο γρήγορα την μπαταρία.

Το έχει παρατηρήσει κανεις άλλος

 

7cd8cd0a45cf335a34044d15d43e8041.jpgccc3eed19ffb2f07243d75755ae772b4.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έσπασε το τζαμί του κινητού. Τι κάνω??μπορώ να το αλλάξω μόνος μου με βίντεο από youtube;;είναι εύκολο?αλλιώς που μπορώ να το στείλω για επισκευή?
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Ή το καλώδιο, ή ο φορτιστής, ή η μπαταρία.

Τα πρώτα δύο μπορείς να τα τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάζεις στο ρεύμα και κάνει πάνω από πέντε ώρες να φορτίσει τι να φταίει?

Βαλτο σε μια αλλη μπριζα να δεις εαν κανει το ιδιο.Αλλιως δοκιμασε ενα αλλο φορτιστη και εαν φορτιζει σωστα πετα τον παλιο στα σκουπιδια.Αλλιως θα φταιει και η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έσπασε το τζαμί του κινητού. Τι κάνω??μπορώ να το αλλάξω μόνος μου με βίντεο από youtube;;είναι εύκολο?αλλιώς που μπορώ να το στείλω για επισκευή?

 

Χωρις να το εχω δει, θεωρω πως δεν ειναι καθολου ευκολο καθως μονο και μονο για να ανοιξεις το σασι θελει να λιωσεις τις κολλες και να καταστρεψεις την αδιαβροχοποιηση. Για να αλλαχτει το τζαμι επισης θελει να το ξεκολλησεις απ την οθονη που ειναι ιδιαιτερα δυσκολο.Δεν νομιζω να αναλαμβανουν πολλοι την αλλαγη του τζαμιου.Καλυτερη λυση το service της samsung και κανε μια προσπαθεια να περαστει με εγγυηση,ποτε δε ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδες κολλημενο σε download mode μονο .. δεν μπαινει σε recovery.. και προσπαθειες με odin με stock roms .. βγαζει συνχεια fail για re-partition operation και no pit file! καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα να κανω μια ερωτηση το κινητο ανευ λογου και αιτιας μου εβγαλε μηνυμα να βαλω το pin ξεκλειδωματος οθονης αντι το αποτυπωμα ξερει κανεις γιατι? Υ.Γ. το εκανε πιο συχνα το καλοκαιρι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση το κινητο ανευ λογου και αιτιας μου εβγαλε μηνυμα να βαλω το pin ξεκλειδωματος οθονης αντι το αποτυπωμα ξερει κανεις γιατι? Υ.Γ. το εκανε πιο συχνα το καλοκαιρι

 

 

 

Σε μένα το κάνει μόνο μετά από επανεκκίνηση.

Και έχω ορίσει να γίνεται μια φορά την εβδομάδα σε συγκεκριμένη ώρα και μέρα.

Μήπως έχεις ρυθμίσει κάτι τέτοιο και εσύ; Σε τι συχνότητα στο έκανε;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το κάνει μόνο μετά από επανεκκίνηση.

Και έχω ορίσει να γίνεται μια φορά την εβδομάδα σε συγκεκριμένη ώρα και μέρα.

Μήπως έχεις ρυθμίσει κάτι τέτοιο και εσύ; Σε τι συχνότητα στο έκανε;

 

Οχι δεν εχω ορισει κατι εγω το καλοκαιρι το εκανε σχεδον καθε μερα για ενα διαστημα απλα δε ξερω αν ηταν απο επανεκκινηση ή αν εχει θεμα ο αισθητηρας αποτυπωματων και αναγκαζεται η συσκευη να ξεκλειδωνει με κωδικο

Edited by andreas24
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε κινητό φίλης μου βγάζει αυτό μετά από βροχή ενώ το είχε στην τσέπη της όμως.

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Σε δικά μου αδιάβροχα κινητά όταν έπαιρνε νερό στη θύρα το έλεγε ότι έχει υγρασία.

Αυτό εδώ τι είναι πάλι.

Τώρα είναι κλειστό χωρίς μπαταρία.. c08dc636f2804855702b752d63502d0b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση το κινητο ανευ λογου και αιτιας μου εβγαλε μηνυμα να βαλω το pin ξεκλειδωματος οθονης αντι το αποτυπωμα ξερει κανεις γιατι? Υ.Γ. το εκανε πιο συχνα το καλοκαιρι

 

Κ μένα το κάνει μια στο τόσο. Σαν να θέλει επιβεβαίωση ότι είσαι εσύ.......... Μάλλον σύστημα ασφαλείας είναι.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδες ενας φιλος μου εχει το συγκεκριμενο κινητο και εχει το εξης προβλημα. Δεν του ερχονται οι ειδοποιησεις απο το viber. Ειναι τικαρισμενες οι ειδοποιησεις και απο την εφαρμοφη και απο τις ρυθμισεις. Τι αλλο μπορςι να φταιει? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...