Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικά το κινητό δε φορτίζει... Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο; άλλαξα όλες τις πρίζες, σε μια δούλεψε. Μετά άλλαξα και γύρισα ξανά σε αυτή αλλά δεν... Έκανα και επανεκκίνηση....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά το κινητό δε φορτίζει... Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο; άλλαξα όλες τις πρίζες, σε μια δούλεψε. Μετά άλλαξα και γύρισα ξανά σε αυτή αλλά δεν... Έκανα και επανεκκίνηση....

 

 

 

Δοκίμασε να αλλάξεις και φορτιστή. Αν έχεις και καλώδιο type c να δοκιμάσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Με φορτιστή από Xiaomi redmi note 4 και το καλώδιο το δικό του φορτίζει... Με το καλώδιο του αλλά φορτιστή από S7 ΔΕΝ ΦΟΡΤΊΖΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Με άλλο καλώδιο και το δικό του φορτιστή φορτίζει... Αλλά απλά κανονικά όχι fast charge. Με τα δικά του, δηλαδή φορτιστή και καλώδιο δεν κάνει τίποτα...

 

Τι να κάνω;; αν αγοράσω καινούριο και δε παίζει; πεταμένα λεφτά.. Έλεγα μήπως το πάω Smartec να το δουν...

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-ηχοι και δονηση-ξετικαρεις το χρ. πληκτρ. εντασ. για πολυμεσα

 

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!

 

Το είχα ξεχάσει αυτό που είναι. Πάντως παίδες, το τελευαίο update πριν 2 βδομάδες, επανέφερε πολλές ρυθμίσεις του κινητού στα default.........

Π.χ. ενώ παντού χρησιμοποιώ το google keyboard, μου τα γύρισε στο μαμά. Αυτό με το πλήκτρο ήχου κ άλλες ρυθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με άλλο καλώδιο και το δικό του φορτιστή φορτίζει... Αλλά απλά κανονικά όχι fast charge. Με τα δικά του, δηλαδή φορτιστή και καλώδιο δεν κάνει τίποτα...

 

Τι να κάνω;; αν αγοράσω καινούριο και δε παίζει; πεταμένα λεφτά.. Έλεγα μήπως το πάω Smartec να το δουν...

Μπας κ έκλεισες το fast charge??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι. Ανοιχτό είναι.

 

Μου κάνει εντύπωση που δε φορτίζει με τα γνήσια και φορτίζει με άλλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε καλό tempered glass? Αγόρασα το nillkin amazing h και πραγματικά απογοητευτικά!

Είναι μικρό με αποτέλεσμα να μην επαρκεί να κάλυψη τις άκρες της αξιοποιήσιμης οθόνης και γενικά η ποιότητα δεν είναι αυτή που είχα συνηθίσει απο nillkin.

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι. Ανοιχτό είναι.

 

Μου κάνει εντύπωση που δε φορτίζει με τα γνήσια και φορτίζει με άλλα

Tα γνήσια φορτίζουν κάτι άλλο ή τα έχουν παίξει αυτά?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση παρακαλώ αν και ίσως δεν ειναι το κατάλληλο thread. Φίλη μετέβη από μήλο 4 σε Α5 2017 και θέλει να τις περάσω όλες τις συνομιλίες της από το βαίμπερ. Πήγα στο μήλο λοιπόν και έκανα αντίγραφο ασφαλείας, κατήργησα έπειτα την εφαρμογή, έβαλα την κάρτα σιμ στο Α5 και έπειτα κατέβασα το βαίμπερ, πήγα να κάνω επαναφορά του αντιγράφου από το gmail αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς κάτι; Ευχαριστώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος, το αντίγραφο ασφαλείας στο iPhone το κάνει στο iCloud, όχι στο google drive. Και δε νομίζω να μπορείς να επιλέξεις πού θα το αποθηκεύσει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος, το αντίγραφο ασφαλείας στο iPhone το κάνει στο iCloud, όχι στο google drive. Και δε νομίζω να μπορείς να επιλέξεις πού θα το αποθηκεύσει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Η συγκεκριμένη είχε κάνει I cloud με gmail. δηλαδή το icoloud της ήταν φδφσφσ@gmail.com. Οπότε αυτό έβαλα και στο gmail της επειτα κι όταν μπήκα στο βαιμπερ μεσω του Α5 για επαναφορά του αντιγράφου μου έβγαλε σαν επιλογή το εν λόγω gmail της αλλα δεν έκανε κάτι. Σε περιπτωση που δεν γίνεται αυτός ο συγχρονισμός, υπάρχει περίπτωση αυτό το αντίγραφο να είναι μέσα στο icloud της και να το πάρω έστω και σε αρχείο word?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Το user name είναι gmail... Όχι το backup που πήρες... αν μπορείς συνδέσου στο icloud και δεν εν μπορείς να το μεταφέρεις στην μνήμη του κινητού...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Το user name είναι gmail... Όχι το backup που πήρες... αν μπορείς συνδέσου στο icloud και δεν εν μπορείς να το μεταφέρεις στην μνήμη του κινητού...

Το θέμα είναι σε τι αρχείο θα το βρω εάν το βρω στο I cloud κι αν μετέπειτα θα μπορέσει να συγχρονίσει το βαιμπερ εάν το στείλω στο Α5. Αλλιώς και σε μορφή κειμένου αν το βρω δεν υπάρχει θέμα. Ευχαριστώ για απάντηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Icloud δεν έχω οπότε δεν μπορώ να σου πω που θα το βρεις...

για δες αυτή την λύση... ίσως σε βοηθήσει περισσότερο...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε καλό tempered glass? Αγόρασα το nillkin amazing h και πραγματικά απογοητευτικά!

Είναι μικρό με αποτέλεσμα να μην επαρκεί να κάλυψη τις άκρες της αξιοποιήσιμης οθόνης και γενικά η ποιότητα δεν είναι αυτή που είχα συνηθίσει απο nillkin.

 

Άσε ρε φίλε κι εμενα πήγε η γυναίκα μου στα public και της βάλανε γυαλί που είναι μικρό! Αφού το είδα σπίτι και την έκραξα! Λέω μα καλά δεν είδες οτι σου έβαλαν λάθος γυαλί; Τι σύστημα είναι αυτό; Τώρα θα πάω να της το αλλάξω. Γελοίοι οι τύποι πραγματικά. Δε ξέρω αν ήταν nillkin αλλα έκλαιγα το 10ευρο που έδωσε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί πάω smartec γιατί έχει σταματήσει να φορτίζει το fast charge. Για κάποιες ώρες δεν φόρτιζε καν το τηλέφωνο. Έχω κάνει επαναφορά και δεν έφτιαξε κάτι.

 

Θα επανέλθω με νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή πλακέτας και 2 χρόνια εγγύηση ξανά στην πλακέτα. Φορτίζει γρήγορα τώρα το τηλ και νομίζω

ότι πάει και πιο γρήγορα... Κολλούσε πριν με την άλλη πλακέτα.

 

Επίσης να πω ένα μεγάλο μπράβο στη Smartec που πήρα το τηλέφωνο έτοιμο σαν καινούριο σε 40 λεπτά

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια... Φορτίζει όποτε θέλει και εννοείται χωρίς γρήγορη φόρτιση...

 

Τι να κάνω; τι να πάω να τους πω; κάθε 2η μέρα στο Χαϊδάρι θα τρέχω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξανά τα ίδια... Φορτίζει όποτε θέλει και εννοείται χωρίς γρήγορη φόρτιση...

 

Τι να κάνω; τι να πάω να τους πω; κάθε 2η μέρα στο Χαϊδάρι θα τρέχω τώρα;

 

υποθέτω έχεις δοκιμάσει με άλλο καλώδιο, φορτιστή κτλ? Αν άλλαξαν πλακέτα και έχεις αποκλείσει ότι φταίει κάποιο περιφερειακό ενδεχομένως να είναι θέμα τις μπαταρίας.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα έρθει η αναβάθμιση. Έχω Ιταλικό και κάθε μέρα τσεκάρω
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα έρθει η αναβάθμιση. Έχω Ιταλικό και κάθε μέρα τσεκάρω

ε κάνε κανα ρεπό τις Κυριακές :p:p :):):)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα έρθει η αναβάθμιση. Έχω Ιταλικό και κάθε μέρα τσεκάρω

 

Οταν έρθει θα το μάθεις υπομονή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...