Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασα κι εγω την αναβαθμιση, δεν εχω παρατηρησει προβληματα.

 

Επισης σχετικα με την καμερα,λιγα δειγματα

Βραδυ δεν εχω βγαλει ακομα αλλα σε χαμηλο φωτισμο θελει περισσοτερη προσοχη για να βγουν οκ.

 

Edit μειωνει την αναλυση το tapatalk??

 

1363725fd413fa419d0197997a4942ec.jpg

 

c5bb89804c95bb5d001ab7f10c5f2e73.jpga86d685a4bc66539a04dafa3f54bd54d.jpg688d574b36509d09719709ab62cca067.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιοι αναβαθμίσατε σε νούγκατ???

Μου ήρθε κ εμένα προχθές........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εγω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Kαι??

Ολα καλα? Ορατες διαφορες???

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Υοψηφιος αγοραστης του α5.

Θα ηθελα να ρωτησω γενικα για την εμπειρια χρησης.πχ στα social media.Δουλευει καλα η υπαρχουν κολληματα κλπ?

Εχει μετανιωσει καποιος για την αγορα της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολοι για την καμερα μιλατε (σχεδον) σε ολες τις σελιδες....!

Στα υπολοιπα το κινητο πως τα παει? ταχυτητα σε εφαρμογες κολληματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολοι για την καμερα μιλατε (σχεδον) σε ολες τις σελιδες....!

Στα υπολοιπα το κινητο πως τα παει? ταχυτητα σε εφαρμογες κολληματα κλπ

 

E προφανώς η κάμερα του είναι το ΜΕΓΑΛΟ μείον του. Τα άλλα προφανώς τα καταφέρνει καλά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πέρασε κάνεις το 7?

Λέτε να το περιμένω ΟΤΑ?

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ΟΤΑ την πέρασα εγώ.......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

VaL_Phoenix, περα απ την καμερα πιστευεις δεν εχει αλλο μειονεκτημα το κινητο? (αφηνοντας την τιμη απ εξω)
Link to comment
Share on other sites

VaL_Phoenix, περα απ την καμερα πιστευεις δεν εχει αλλο μειονεκτημα το κινητο? (αφηνοντας την τιμη απ εξω)

 

To πήρα 270€....

Αν δε του έλειπε το ΙΟS απο την κάμερα, απλά το κινητό θα ήταν σούπερ....

Μικροθέματα έχει............. αλλα γενικός εγώ το βολεύτηκα.......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την έκδοση 6.0.1

Όταν επιχειρώ να κάνω update μου βγάζει ότι έχει ήδη εγκατασταθεί η τελευταία έκδοση και αναφέρει το εξής: A520FXXS2AQF2/A520FOXA2AQF1/A520FXXS2AQF2 τι σημαίνει αυτό;

 

Επίσης προσπαθώ να περάσω κάποια codes μέσω του πληκτρολογίου (πχ *#06# για το ΙΜΕΙ) αλλά κανένας κωδικός δεν λειτουργεί, απλά δεν αλλάζει κάτι. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με επανεκκίνηση τα κρυφά μενού λειτουργησαν αλλά δεν μου κατέβαζε αναβάθμιση. Την πέρασα μέσω Odin. Τώρα έχω την 7 και το κινητό τα πάει καλύτερα από ταχύτητα κλπ. Αυτονομία ίσως και λίγο καλύτερη. Νέες επιλογές στο μενού, νέα εικονίδια. Άξιζε η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να βρω την χώρα προέλευσης του τηλεφώνου μου το έβαλα στο smart switch μου λέει PLL(XEU) αλλά μέσα στο sammobile δεν μου βγάζει το συγκεκριμένο firmware με κωδικό AP-CP:A520FXXU1APLL CSC:A520FOXX1APLC δηλαδή XEU με αυτό το CSC–AP-CP δεν υπάρχει μόνο για άλλες χώρες. Εν τω μετάξι έβαλα μέσω odin την (7) XEU θα έχω κανένα πρόβλημα με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μετά το update έχει κανείς θέμα με την AOD? Είναι ενεργή αλλά δεν μου δείχνει χαμένες κλείσεις, μηνυματα κτλ... Για ξεκλείδωμα δοκίμασα pin/κυλιση κτλ αλλα δεν άλλαξε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Έχει φίλη το κινητό σας λίγες μέρες και παραπονιέται ότι έτσι στα καλά καθούμενα την βάζει εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές μαζί χωρις να πατήσει το κουμπί της μετάβασης. Δεν έχει πολλές εφαρμογές μέσα τι να φταίει άραγε;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

είμαι κάτοχος του A5 2017 και δεν εχω λάβει ακόμα αναβάθμιση στο Android 7.0 μέσω OTA. Έχω ξεκινήσει και ένα thread στο sammobile αλλά δεν καταλαβαίνω τι θέλε να πει ο ποιητής. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

https://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=39469

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει φίλη το κινητό σας λίγες μέρες και παραπονιέται ότι έτσι στα καλά καθούμενα την βάζει εκεί που είναι όλες οι εφαρμογές μαζί χωρις να πατήσει το κουμπί της μετάβασης. Δεν έχει πολλές εφαρμογές μέσα τι να φταίει άραγε;

Αν έχει 7άρι android, πλέον μπαίνεις στις εφαρμογές κ με ένα απλό ολίσθημα πάνω ή κάτω, του δαχτύλου, σε κάποιο κενό σημείο της οθόνης.

Το κουμπί είναι πλέον άχρηστο κ μάλιστα έχει επιλογή να το αφαιρέσεις......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιος κάτοχος να με βοηθήσει,εχει το touch wiz του a5-2017 αναδυομενα παράθυρα εφαρμογών? Δηλαδή ανοιχτή εφαρμογη απο πάνω διαγωνια δεξια-αριστερά ,κανω swipe διαγωνια ,αυτή μικραίνει και γινεται floating παράθυρο και μεσα απο το υπομενου του,μπορείς να την κανεις και φούσκα σαν του μεσετζερ? Επίσης η εισερχομενη κλήση μεσα σε εφαρμογη γινεται με pop up bar στο πάνω μέρος της οθόνης? Ή σε βγάζει απο την εφαρμογη και ανοίγει του τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος να με βοηθήσει,εχει το touch wiz του a5-2017 αναδυομενα παράθυρα εφαρμογών? Δηλαδή ανοιχτή εφαρμογη απο πάνω διαγωνια δεξια-αριστερά ,κανω swipe διαγωνια ,αυτή μικραίνει και γινεται floating παράθυρο και μεσα απο το υπομενου του,μπορείς να την κανεις και φούσκα σαν του μεσετζερ? Επίσης η εισερχομενη κλήση μεσα σε εφαρμογη γινεται με pop up bar στο πάνω μέρος της οθόνης? Ή σε βγάζει απο την εφαρμογη και ανοίγει του τηλεφώνου?

Στη πρώτη σου ερώτηση, δε κατάλαβα τι ρωτάς. Εγώ απλά κάνω split screen.

Στξ δεύτερη ερώτηση σου η απάντηση είναι ναι. Βγαίνει Pop up....

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...