Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί την μαμά έλεγα εφαρμογή το βρήκα όμως το έβαλα αυτόματο στις ρυθμίσεις και όλα οκ το s7 πήγε 290 και εγώ πήρα το α3 2017 250

 

Φιλε που το βρισκεις με 290 το s7?για μεταχειρισμενο μιλας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε που το βρισκεις με 290 το s7?για μεταχειρισμενο μιλας?

 

Ο μαναν69 έτσι όπως το έγραψε ήταν σαν να λέει για το s7 στα 290

Link to comment
Share on other sites

Για το Α5 μιλούσα στα 290 στο σκρούτζ

Απλά ανέφερα ότι έχω και το S7 edge παράλληλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για το Α5 μιλούσα στα 290 στο σκρούτζ

Απλά ανέφερα ότι έχω και το S7 edge παράλληλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι φωτό του Α5 2017 ειναι τόσο χάλια κ κουνημένες οπως λενε;Ειδικα την νύχτα;Νομιζω με το s7 υπαρχει τεραστια διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Το edge είναι άλλη κατηγορία.

Πάντως οι φώτος του Α5 είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπείς ειδικά με το φως της ημέρας.

Δεν είναι όμως επιπέδου S7 edge or LG G5 με την καμία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ενδιαφέρομαι για το Α5 (2017) αλλα σε δικαρτο μοντέλο,ωστοσο με ενημέρωσαν οτι δεν διαθετει εγγύηση γιατι δεν εισάγεται απο την Samsung eu..γνωριζει καποιος κατι σχετικό; αν αγοράσω απο ηλεκτρονικό κατάστημα εγω κάποιου ειδους εγγύηση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

τα κινητά αυτά είναι για μέσους χρήστες καμία σχέση με τα κορηφεα μοντέλα των εταιριών εγω με το A3 2017 κάνω την δουλειά μου σε φωτογραφίες που τράβηξε πρωινές πολύ διαφορετικές από το Xperia z5 που έχω τράβηξε το ίδιο αντικείμενο και του α3 γινόντουσαν στο pc ποιο καθαρές από του Ζ5
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους. Ψάχνω για ένα κινητό με πολύ καλή κάμερα... Οι επιλογές που σκέφτομαι είναι Α5 2017,Ρ9 huawei, ή το Ρ10 lite. Έχετε κάποια άποψη πάνω στο θέμα... ανέκαθεν χρησιμοποιούσα samsung συσκευές (τώρα έχω ένα ΝΟΤΕ 4) και ήμουνα και είμαι ευχαριστημένος. Το κινητό δεν το θέλω για αντικατάσταση του ΝΟΤΕ γιατί αυτό είναι αναντικατάστατο! Έχετε κάποια άποψη για κάποιο από τα τρία.... Κυρίως ρωτάω επειδή έχω ακούσει πολλά παράπονα για τη κάμερα του Α5.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους. Ψάχνω για ένα κινητό με πολύ καλή κάμερα... Οι επιλογές που σκέφτομαι είναι Α5 2017,Ρ9 huawei, ή το Ρ10 lite. Έχετε κάποια άποψη πάνω στο θέμα... ανέκαθεν χρησιμοποιούσα samsung συσκευές (τώρα έχω ένα ΝΟΤΕ 4) και ήμουνα και είμαι ευχαριστημένος. Το κινητό δεν το θέλω για αντικατάσταση του ΝΟΤΕ γιατί αυτό είναι αναντικατάστατο! Έχετε κάποια άποψη για κάποιο από τα τρία.... Κυρίως ρωτάω επειδή έχω ακούσει πολλά παράπονα για τη κάμερα του Α5.

 

Κανονικά πρέπει να το θέσεις στο Επιλογή Συσκευής,τώρα εφόσον έχω το g5 και το a5 ,στα ίδια λεφτά θα σε έλεγα να δεις και το g5 se που έχει την ίδια κάμερα με το g5,αλλιώς κοίτα για το p9,εφόσον σε ενδιαφέρει περισσότερο η κάμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που χωλαίνει πολύ η κάμερα του είναι στα νυχτερινά και ειδικά στο βίντεο χωρίς φλας αν δεν υπάρχει επαρκείς φωτισμός.

Αλλιώς είναι πολύ καλό

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους. Ψάχνω για ένα κινητό με πολύ καλή κάμερα... Οι επιλογές που σκέφτομαι είναι Α5 2017,Ρ9 huawei, ή το Ρ10 lite. Έχετε κάποια άποψη πάνω στο θέμα... ανέκαθεν χρησιμοποιούσα samsung συσκευές (τώρα έχω ένα ΝΟΤΕ 4) και ήμουνα και είμαι ευχαριστημένος. Το κινητό δεν το θέλω για αντικατάσταση του ΝΟΤΕ γιατί αυτό είναι αναντικατάστατο! Έχετε κάποια άποψη για κάποιο από τα τρία.... Κυρίως ρωτάω επειδή έχω ακούσει πολλά παράπονα για τη κάμερα του Α5.

 

.....σαν την καμερα του Ρ9 δεν υπαρχει! (οχι το lite) και η καλυτερη που εχω δει ειναι του Ρ10 (οχι το lite) αλλα ειναι ακριβο.

Ειναι πιστευω καμερο-κινητο και οχι κινητο-καμερα.

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους κατοχους. Επειδη στο καταστημα οσο κ να το εψαξα δε το βρηκα. Υπαρχει τροπος οταν παταμε τα κουμπιά η οταν γραφουμε μηνυμα να εχουμε αναδραση δόνησης? Στα s6 s7 κτλ υπαρχει στις ευθμισεις ηχος κ δονηση, στο a5 κ j7 δε το βρηκα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Η συσκευή φίλου του έβγαλε χωρίς λόγο ότι στην θύρα φόρτισης υπάρχει υγρασία και η συσκευή δεν φορτίζει....

Μου είπε ότι δεν το έχει βάλει καθόλου στο νερό και δεν υπάρχει υγρασία ούτε στην συσκευή ούτε στο καλώδιο...

Μήπως είχε και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την otg υποστηριξη θα ηθελα να μου πει καποιος γιατι αλλου διαβαζω πως υποστηριζει και αλλου οχι. ΤΙ ισυει απο τα δυο; Ευχαριστω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει type c otg, σίγουρα δοκιμασμένο!!!! Και usb type c stick και αντάπτορα. Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει type c otg, σίγουρα δοκιμασμένο!!!! Και usb type c stick και αντάπτορα.

 

Ευχαριστω πολυ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχει η γυναικα μου το j5 2016 και η καμερα του δεδομενου της κατηγοριας του μου φαινεται εντυπωσιακα καλη σε ολες τις συνθηκες. Στο A5 2017 η καμερα ειναι σε αυτο το επιπεδο; καλυτερη; χειροτερη; ΕΙναι καποιος που να εχει δει και τα δυο και να μπορει να κανει συγκριση;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς καλύτερη.

Του j5 τη μέρα είναι Ο.κ.

Βράδυ ή εσωτερικούς χώρους πάσχει.

Το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό γίνεται και με το A5

Είναι ένα σκαλί πάνω σε όλα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είναι και στο A3 το πρωί καλή κάμερα για την κατηγορία του και το βράδυ χάνει χωρίς καλό φωτισμό η χωρίς φλας
Link to comment
Share on other sites

Εχει η γυναικα μου το j5 2016 και η καμερα του δεδομενου της κατηγοριας του μου φαινεται εντυπωσιακα καλη σε ολες τις συνθηκες. Στο A5 2017 η καμερα ειναι σε αυτο το επιπεδο; καλυτερη; χειροτερη; ΕΙναι καποιος που να εχει δει και τα δυο και να μπορει να κανει συγκριση;

 

Εγω που εχω δει τη σειρα J16 δεν θεωρω οτι εχει καλη καμερα, αλλα δεδομενου της κατηγοριας οπως λες, ας την πουμε καλη. ΑΠο την αλλη, η σειρα Α, ειδικα το Α516 και επειτα εχουν σχετικα καλες καμερες ανεξαρτητως σειρας. Ομοιως εχω 2 Α516 σπιτι μου. Δε νομιζω οτι το Α517 λοιπον θα μπορουσε να συγκριθει με το J16 καν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά από s7 και HTC10 πηγα σε A5 17 και μπορώ να πω ότι οι φωτογραφίες την μέρα είναι πολύ καλές, ακόμα και σε όχι τόσο φωτεινά δωμάτια. Όταν όμως πέσει το φως πέρα των πολλών κουνημενων φωτογραφιών έχει θέμα η εστίαση αλλά γι αυτό πείρα mirrorless άλλωστε.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι.

Χάνει και στην εστίαση.

Εδώ του 2016 τα καταφέρνει καλύτερα απ του 17.

Τα είχα όλα και ξέρω.

Έχω και δείγματα αλλά βαριέμαι τη διαδικασία πλέον να τα ανεβάζω.

Πάντως απ του J5 είναι σαφώς καλύτερη σε όλες τις συνθήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά Α είναι για μικρομεσαίες επιδόσεις καμία σχέση με s7 s8 και sony xz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...