Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Leonid111 σωστά καλή τύχη

Καλημέρα,

Τελικά της πέρασα το τελευταίο Firmware, ( είχε πάνω από χρόνο να δει αν υπάρχει καινούργιο, μετά σου λέει ........ ) οπότε με την 6αρα έγιναν όλα από την αρχή και διορθώθηκε και το πρόβλημα.

Ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τελικά της πέρασα το τελευταίο Firmware, ( είχε πάνω από χρόνο να δει αν υπάρχει καινούργιο, μετά σου λέει ........ ) οπότε με την 6αρα έγιναν όλα από την αρχή και διορθώθηκε και το πρόβλημα.

Ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση.

 

οπότε όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

και εγω που εκανα την αναβαθμιση ο καιρος με χαλασε λιγο που μου γραφει αθηνα τωρα και οχι καισαριανη και πρεπει να το βαλω χειροκινητα γιατι στο 6 εγραφε καισαριανη δεν το βρησκει και μονο χειροκινητα
Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον θα μπω κι εγώ στην παρέα σας. Αποφάσισα να πάρω το A3 γιατί είναι το μόνο μικρό που βρίσκω με ικανοποιητικά specs και πρόσφατο λογισμικό. Ελπίζω να μη βγάλει προβλήματα με τη nougat γιατί διαβάζω διάφορα.

Με τα 5μισάρια αγανάκτησα και θέλω ένα κινητό να μπορώ να το δουλέψω με ένα χέρι. Το μόνο που ψιλοφοβάμαι είναι το γυαλί μπρος πίσω μη σπάει με το παραμικρό χτύπημα (αν και προσέχω τις συσκευές μου) γιατί βλέπω πολλά Samsung σπασμένα σε αγγελίες. Είναι όμορφο και δεν θα ήθελα να το κρύψω σε μια θήκη αλλά μάλλον θα΄ναι αναγκαίο κακό.

 

Για να δούμε... καλώς σας βρήκα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου. Επειδή είχα το Α3 2016 και τώρα το Α3 2017, να σου πω ότι το πίσω τζάμι δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Την ανησυχία που αναφέρεις την είχα στο 2016 και δεν το έβγαζα από την θήκη. Τώρα με το 2017 το έχω γυμνό κ;ι δεν παθαίνει τίποτα. Θα δεις και εσύ και θα καταλάβεις τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον θα μπω κι εγώ στην παρέα σας. Αποφάσισα να πάρω το A3 γιατί είναι το μόνο μικρό που βρίσκω με ικανοποιητικά specs και πρόσφατο λογισμικό. Ελπίζω να μη βγάλει προβλήματα με τη nougat γιατί διαβάζω διάφορα.

Με τα 5μισάρια αγανάκτησα και θέλω ένα κινητό να μπορώ να το δουλέψω με ένα χέρι. Το μόνο που ψιλοφοβάμαι είναι το γυαλί μπρος πίσω μη σπάει με το παραμικρό χτύπημα (αν και προσέχω τις συσκευές μου) γιατί βλέπω πολλά Samsung σπασμένα σε αγγελίες. Είναι όμορφο και δεν θα ήθελα να το κρύψω σε μια θήκη αλλά μάλλον θα΄ναι αναγκαίο κακό.

 

Για να δούμε... καλώς σας βρήκα! :)

Ειναι και θεμα τυχης, αν δεις πως ειναι το δικο μου galaxy a3 2016...μου εχει πεσει τοσες φορες που δεν μετριουνται...εχει γινει το αλουμινιο πουρες ακομα και κοντα στην οθονη, το γυαλι τιποτα...

Αφου δεν μπορω να βρω δικαιολογια να παρω το καινουριο!

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον θα μπω κι εγώ στην παρέα σας. Αποφάσισα να πάρω το A3 γιατί είναι το μόνο μικρό που βρίσκω με ικανοποιητικά specs και πρόσφατο λογισμικό. Ελπίζω να μη βγάλει προβλήματα με τη nougat γιατί διαβάζω διάφορα.

Με τα 5μισάρια αγανάκτησα και θέλω ένα κινητό να μπορώ να το δουλέψω με ένα χέρι. Το μόνο που ψιλοφοβάμαι είναι το γυαλί μπρος πίσω μη σπάει με το παραμικρό χτύπημα (αν και προσέχω τις συσκευές μου) γιατί βλέπω πολλά Samsung σπασμένα σε αγγελίες. Είναι όμορφο και δεν θα ήθελα να το κρύψω σε μια θήκη αλλά μάλλον θα΄ναι αναγκαίο κακό.

 

Για να δούμε... καλώς σας βρήκα! :)

Φίλε μου μη το φοβάσαι καθόλου. Να σου πω μόνο πως μέχρι στιγμής η μικρή του έχει δώσει 3 πολύ γερές τούμπες (γιατί έχει αρχίσει και φτάνει πράγματα στα τραπέζια και μόλις δει πως η οθόνη δε δείχνει κάτι, το πετάει κάτω!!!) Και σκέψου έχει ραγίσει μόνο το tempered. Και για προστασία φοράει μια απλή θήκη σιλικόνης διάφανη.

 

Πιστεύω ότι μια τέτοια θηκουλα θα χρειαστείς γιατί σκέτο γλιστραει πολύ, ενώ μετά κάθεται ακόμη καλύτερα στο χέρι.

 

Όσον αφορά το μέγεθος θα το ευχαριστηθείς. Φαντάσου εγώ έχω το flat S7, που είναι σχετικά μαζεμένο για 5αρι και όταν πιάνω της γυναίκας μου το Α3, μου αρέσει η αίσθηση του παρά πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως να ερθεις Conception στην παρεα μας και να ευχαριστηθεις το υπεροχο αυτο τηλεφωνο :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και θεμα τυχης, αν δεις πως ειναι το δικο μου galaxy a3 2016...μου εχει πεσει τοσες φορες που δεν μετριουνται...εχει γινει το αλουμινιο πουρες ακομα και κοντα στην οθονη, το γυαλι τιποτα...

Αφου δεν μπορω να βρω δικαιολογια να παρω το καινουριο!

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς πες ότι φωρτιζει μέχρι 87% η μπαταρία του Α3 2016 λόγo της nougat

Και το πηρες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι πήρα Vodafone Branded και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω. Μου είναι άχρηστες οι εφαρμογές της Vodafone γιατί έχω Wind. Ίσως το ψάξω να το κάνω debrand αλλά σκέφτομαι μήπως έτσι χαθεί η εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω με το update διορθωθηκε καιι το προβλημα με το autofocus στη καμερα.και γρηγορα και σωστα εστιαζει τωρα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι πήρα Vodafone Branded και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω. Μου είναι άχρηστες οι εφαρμογές της Vodafone γιατί έχω Wind. Ίσως το ψάξω να το κάνω debrand αλλά σκέφτομαι μήπως έτσι χαθεί η εγγύηση...

 

Ναι όταν πειράζεις λογισμικό χάνεται η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Με λέμε ότι να'ναι.....!

Αν περάσεις άλλη ROM, η οποία είναι επίσημη αλλά όχι branded, δεν χάνεται καμιά εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Με λέμε ότι να'ναι.....!

Αν περάσεις άλλη ROM, η οποία είναι επίσημη αλλά όχι branded, δεν χάνεται καμιά εγγύηση!

 

 

Εννοεις να την εχεις κατεβασμενη απο Summobile και να την φλασαρεις οχι δεν χανεται γιατι ειναι επισημη(τουλαχιστον στο δικο μου που το εκανα)..σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση χανεται..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σίγουρο ότι δεν χάνεται η εγγύηση τότε να προχωρήσω σε φλασάρισμα. Ελπίζω να΄ναι εύκολη διαδικασία. Γιατί σκεφτόμουν να το πουλήσω σε κάποιον που έχει Vodafone και να πάρω unbranded. Μου αρέσει το κινητάκι.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σίγουρο ότι δεν χάνεται η εγγύηση τότε να προχωρήσω σε φλασάρισμα. Ελπίζω να΄ναι εύκολη διαδικασία. Γιατί σκεφτόμουν να το πουλήσω σε κάποιον που έχει Vodafone και να πάρω unbranded. Μου αρέσει το κινητάκι.

Και γιατι να μην χανεται η εγγυηση καθως καποιος μη εξουσιοδοτημενος παρεμβαινει στο λογισμικο του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, υποθέτω ότι από τη στιγμή που δεν κάνεις root για να περάσεις custom firmware, η εγγύηση θα πρέπει να ισχύει. Ακόμα δεν το κάνω αλλά κατεβάζω το firmware και βλέπουμε. Είδα τη διαδικασία από εδώ:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σίγουρο ότι δεν χάνεται η εγγύηση τότε να προχωρήσω σε φλασάρισμα. Ελπίζω να΄ναι εύκολη διαδικασία. Γιατί σκεφτόμουν να το πουλήσω σε κάποιον που έχει Vodafone και να πάρω unbranded. Μου αρέσει το κινητάκι.

 

Για να εισαι σιγουρος πανε σε πωληση καλυτερα και παρε ενα unbranded και να σε ησυχος μετα..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο μεγάλο το πρόβλημα, λειτουργεί μια χαρά κι έτσι. Η startup screen δεν έχει το σήμα της Vodafone, απλά υπάρχουν κάποιες εφαρμογές της που δεν απενεργοποιούνται. Θα δω τι θα κάνω, ευχαριστώ για τις γνώμες. Θα το βάλω σε αγγελία καλού κακού και αν κάποιος το θέλει από εδώ μου λέει...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου, ξέρω ότι οποία ROM και αν βάλεις από το sammobile δεν τίθεται θέμα εγγύησης. Δεν μπορώ να το αποδείξω αλλά αυτό γνωρίζω από όσους ασχολούνται με το άθλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο μεγάλο το πρόβλημα, λειτουργεί μια χαρά κι έτσι. Η startup screen δεν έχει το σήμα της Vodafone, απλά υπάρχουν κάποιες εφαρμογές της που δεν απενεργοποιούνται. Θα δω τι θα κάνω, ευχαριστώ για τις γνώμες. Θα το βάλω σε αγγελία καλού κακού και αν κάποιος το θέλει από εδώ μου λέει...

 

Για να χαθεί η εγγύηση θα πρέπει να πάρει τιμή 1 ο Knox (Knox Warranty Void: X (0x000X)"), δηλ. το Χ από 0 να πάρει τιμή 1.

 

Εχω ήδη κάνει τη διαδικασία και αλλαγή ROM από Ιταλική (ΤΙΜ) σε Ελληνική (Vodafone), χωρίς να γίνει tripped ο Knox (δηλ. χωρίς να χαθεί η εγγύηση).

 

Σε παραπέμπω στο ποστ μου #243

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Να υποθέσω ότι μετά από αυτή τη διαδικασία τα updates έρχονται κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...