Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι ωραίος Νίκο μπράβο αλά έχει βγει και σε Vodafone_GR οπότε πληρώνουμε συνδρομή και κατεβάζουμε ότι θέλουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα, εκανα αναβαθμιση σε nougat και παρατηρησα οτι δε μπορω να διαγραψω τις συντομευσεις εφαρμογων απο την αρχικη οθονη. Εχει συμβει σε αλλον αυτο ? Παταω παρατεταμενα το εικονιδιο και δεν εμφανιζεται ο καδος. Μηπως κατα λαθος πειραξα καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εκανα αναβαθμιση σε nougat και παρατηρησα οτι δε μπορω να διαγραψω τις συντομευσεις εφαρμογων απο την αρχικη οθονη. Εχει συμβει σε αλλον αυτο ? Παταω παρατεταμενα το εικονιδιο και δεν εμφανιζεται ο καδος. Μηπως κατα λαθος πειραξα καποια ρυθμιση?

 

μηπως προσθεσαν στο μενου καποιο κλειδωμα αρχικης οθονης?σε s4,s6 που ειχα παλια υπηρχε αυτο.

ασχετο αλλα μεχρι και τα ρουμανικα πηραν το update και με τα ελληνικα eur ακομα περιμενουμε

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, το δικο μου Ρουμανικο ειναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω, δε βρηκα καπου κλειδωμα αρχικης οθονης.

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν εκανα γιατι βαριεμαι να περναω ρυθμισεις, λογαριασμους και εφαρμογες ξανα. Απλως αν θελω τωρα να σβησω καποια συντομευση, τη μεταφερω σε καινουρια οθονη και διαγραφω την οθονη. Ισως φτιαξει με κανενα νεο download. Αν θελει καποιος που εχει nougat, ας μου πει τι γινεται με το δικο του τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

περιμενετε να βγουν μερικα διορθωτικα patch μην κανετε update αφου δουλευει κανονικα γιατι να το αναβαθμισεις παντως η vodafone GR την εχει παρει την 7.0 A320FLXXU1BQH7

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a3/SM-A320FL/VGR/download/A320FLXXU1BQH7/188352/

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Αλλιως δουλευει μια χαρα. Εχεις δικιο, αυτο ακριβως θα κανω, θα περιμενω κανενα διορθωτικο!
Link to comment
Share on other sites

βρηκα τι εφταιγε. Εφταιγε η αρχικη οθονη TouchWiz, γιατι ειχα απενεργοποιησει την κλιμακα κινουμενων γραφικων στις επιλογες προγραμματιστη. Μολις την ενεργοποιησα ολα o.k.

Θα φτιαχτει το προβλημα με αναβαθμιση της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι αυτονομία έχετε εσεις; έχω πιάσει κάποιες ώρες της γυναίκας μου το Α3 και η αυτονομία του είναι 4:35 ώρες οθονης με 26% υπόλοιπο!!! Πάμε καλα;; Ιδού:

e7597504fe3062139cdf81d3789a3725.jpg2547d90d5a873855a87f796141b5e8b2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Dihnekis300
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 7.0 1190.92ΜΒ δεν το κάνω θα περιμένω την ορεο και δεν έχει ενημερωθεί ακόμα το sammobile ακομα η έκδοση θα είναι A320FLXXU1BQH7/A320FLXXU1BQH5/A320FLXXU1BQH6 Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

βημα 1:κλεινουμε το κινητο μπαινουμε σε mode recovery stock του κινητου,κρατωντας πατημενα τα κουμπια poweroff+ανω ενταση+κουμπι home, θα ανοιξει το κινητο και θα δουμε να λεει ενα Update περιμενουμε και βγαινει το recovery! παμε wipe data +wipe cache και μετα power off! αυτο θα κανει reset ολο το κινητο και θα διαγραψει τα παντα! δεν πρεπει να το ανοιξουμε! μολις πει οκ παταμε power off!

βημα 2: αφου ειναι κλειστο το κινητο μπαινουμε σε odin mode πατωντας τα κουμπια power+home+κατω ενταση, μπαινουμε σε odin και φλασαρουμε το αρχειο που κατεβασαμε! ολα οκ, περιμενουμε να ανοιξει το κινητο θα αργησει λιγακι μια δυο φορες θα κανει επαννεκινηση και οταν ανοιξει θα κανουμε τις ρυθμισεις προσαρμογης! θα δουμε το εικοινιδιο root στο μενου!! τελιωσατε, διαγραφετε με root explorer οτι χαζοεφαρμογη θελετε μαζι με τους φακελους!!:lol::lol: nikos

 

 

 

Μου ειπε complet αλλα μου εγραψε failed to find / misc partition.

Παρα το μην εκανα το 2 βημα (απο 2 σκελος) αλλα εκει που εδειχνε οτι περναει το αρχειο εγραψε fail.

Την ξαναεκανα την διαδικασια μηπως εκανα λαθος αλλα τίποτα.

Δεν μπορω να καταλαβω που κανω λάθος

Λιγη βοηθεια βρε παιδια? θα το εκτιμουσα!

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις ως και ένα χρόνο για την επόμενη εκδοση?

Ναι γιατί όχι τι θα πάθει έτσι και αλλιώς μέχρι τότε θα έχω πάρει s8 και Xperia xz2

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί όχι τι θα πάθει έτσι και αλλιώς μέχρι τότε θα έχω πάρει s8 και Xperia xz2

τότε α εντάξει... :X

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη αλλαγη το τηλεφωνο με την 7.πολυ χρησιμα τα gestures στην αρχικη οθονη,πανω για τις εφαρμογες και κατω για τη μπαρα ειδοποιησεων.και κανενα προβλημα μετα την αναβαθμιση,μπαταρια καλη,απο 91% μεχρι 83% που ειμαι τωρα ηδη 1.30 ωρα οθονης Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε την 7 κάνουμε καθαρή εγκατάσταση ή πάνω από αυτή που έχει ήδη???? Εσείς που γράφετε εντυπώσεις από την 7 πως τη κάνατε την αναβάθμιση???
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε την 7 κάνουμε καθαρή εγκατάσταση ή πάνω από αυτή που έχει ήδη???? Εσείς που γράφετε εντυπώσεις από την 7 πως τη κάνατε την αναβάθμιση???

 

και εγω απευθειας απο το μενου του κινητου,πανω στην παλια και τιποτα αλλο μετα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απευθύνομαι και εδώ για πιο γρήγορη απάντηση, μιας και το νήμα << έχει καλή κίνηση >>:D

Έχει η σύζυγος το Α3 (του 2015) και εδώ και λίγο καιρό έχει το εξής πρόβλημα :

Όταν έχει κλήση και απαντά, πηγαίνει κατευθείαν σε ανοιχτή ακρόαση χωρίς να είναι ενεργοποιημένη ( δεν είναι πράσινο το σήμα του ηχείου ) και πρέπει να πατήσει το ηχείο, όπου και γίνεται πράσινο και μετά να το ξανά πατήσει για να σβήσει και έτσι να απενεργοποιηθεί η ανοικτή ακρόαση.

Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται το ίδιο και όταν καλεί εκείνη, αλλά νομίζω πως ναι.

Είναι κάποια ρύθμιση ή θέλει κανένα hard reset ή ακόμα χειρότερα service;

Αν κάποιος έχει εμπειρία από το παραπάνω θέμα, παρακαλώ να απαντήσει άμεσα, διότι σε περίπου δέκα μέρες λήγει και ή εγγύηση.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι η 7άρα καταπίνει πιο γρήγορα την μπαταρία. Ίσως είναι νωρίς για συμπέρασμα αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κάτι στην πορεία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απευθύνομαι και εδώ για πιο γρήγορη απάντηση, μιας και το νήμα << έχει καλή κίνηση >>:D

Έχει η σύζυγος το Α3 (του 2015) και εδώ και λίγο καιρό έχει το εξής πρόβλημα :

Όταν έχει κλήση και απαντά, πηγαίνει κατευθείαν σε ανοιχτή ακρόαση χωρίς να είναι ενεργοποιημένη ( δεν είναι πράσινο το σήμα του ηχείου ) και πρέπει να πατήσει το ηχείο, όπου και γίνεται πράσινο και μετά να το ξανά πατήσει για να σβήσει και έτσι να απενεργοποιηθεί η ανοικτή ακρόαση.

Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται το ίδιο και όταν καλεί εκείνη, αλλά νομίζω πως ναι.

Είναι κάποια ρύθμιση ή θέλει κανένα hard reset ή ακόμα χειρότερα service;

Αν κάποιος έχει εμπειρία από το παραπάνω θέμα, παρακαλώ να απαντήσει άμεσα, διότι σε περίπου δέκα μέρες λήγει και ή εγγύηση.

Ευχαριστώ!

 

service για αλλαγή ηχειου η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλά πρώτα κρατάμε backup

Link to comment
Share on other sites

service για αλλαγή ηχειου η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλά πρώτα κρατάμε backup

Άρα εννοείς :

- Πρώτα backup ( το λογικό και σύνηθες )

- Μετά hard reset - επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από εμένα

- Τέλος, αν δεν επανέρθει με το παραπάνω πάει στο service.

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη αλλαγη το τηλεφωνο με την 7.πολυ χρησιμα τα gestures στην αρχικη οθονη,πανω για τις εφαρμογες και κατω για τη μπαρα ειδοποιησεων.και κανενα προβλημα μετα την αναβαθμιση,μπαταρια καλη,απο 91% μεχρι 83% που ειμαι τωρα ηδη 1.30 ωρα οθονης

 

Σε εμενα με Vodafone A3 2017 με την 7.0 version, ειτε πανω κανω το gesture ειτε κατω εμφανιζει τις εφαρμογες. Πως το πετυχαινεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα με Vodafone A3 2017 με την 7.0 version, ειτε πανω κανω το gesture ειτε κατω εμφανιζει τις εφαρμογες. Πως το πετυχαινεις εσυ?

 

συνεχομενο πατημα στην αρχικη οθονη,ρυθμισεις αρχικης οθόνης,γρηγορο ανοιγμα πινακα,το ενεργοποιεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...