Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο χρόνος θα δείξει πως θα πάει το κινητό ας το ελπίσουμε ότι με το 7.0 θα γίνει καλύτερο και όχι χειρότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσες έχω βγάλει εγώ θεωρώ ότι είναι άριστες και ας μην έχει OIS

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβγαλα πρωινές με 13mpx πολύ καλές φέρονται πολύ διαφορετικές από του Ζ5
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY A3 2017 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ ΕΝΩ ΕΧΩ ΦΟΥΛ ΣΗΜΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΤΟ!ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ,,ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ??ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ Η SAMSUNG ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ,,ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ?? :(:(

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το Α3 2017 μου.

Από την πρώτη μέρα πρέπει να είχε θέμα με τις κεραίες του αλλά δεν το είχα καταλάβει. Το σήμα ανεβοκατεβαίνει από τα -80 στα -110 dbm και σε 3g και σε 4g. Στο speedtest δεν πάει παραπάνω από 18mbps και το gps του αλλάζει συνεχώς θέση και με πετάει κυριολεκτικά στη θάλασσα 5χλμ μακριά όταν είμαι μέσα σε σπίτι. Ευτυχώς το gps δουλεύει κανονικά έξω.

Έχω και γω cosmote, whats up συγκεκριμένα και η κάρτα μου (νάνο) είναι ολοκαίνουρια, την άλλαξα γιατί είχα minisim, την ημέρα που μου το έφεραν, επίσης η κεραία τις cosmote είναι στα 500 μέτρα από το σπίτι μου.

Στο p8lite του αδερφού μου όλα είναι οκ, έχω φουλ σήμα πάντα, το gps καρφωμένο στο σωστό σημείο και 60mbps με 4g!! Στην αρχή έλεγα ντάξει φταίει που είναι μεταλλικό και δεν περνάει καλά το σήμα στη συσκευή και το αγνόησα μέχρι που μου είπαν ότι με παίρνουν τηλ και το έχω κλειστό και ότι μου στέλνουν μηνύματα που έρχονται με καθυστέρηση 10++ λεπτών με 4/4 μπάρες σήμα.

Εκεί συνειδητοποίησα ότι δεν έχω ειδοποιήσεις για χαμένες κλήσεις και ότι εδώ και ένα σχεδόν μήνα χάνω κλήσεις γιατί το κινητό μου δεν χτύπαγε κάποιες φορές. Ενεργοποιώ τηλεφωνητές, ειδοποιήσεις κλπ και τότε άρχισαν τα "είχατε μια κλήση" και κατάλαβα τι #$%^&* παιζόταν.

Άρχισα λοιπόν τις δοκιμές με το σταθερό και όλα τα κινητά τις οικογένειας και το κάνει με όλους και όλες τις εταιρίες σε τελείως τυχαίες στιγμές. Μπορεί να δουλεύει για 2 ώρες κανονικά και ξαφνικά για 4-5 κλήσεις τα παίζει και επανέρχεται πάλι τυχαία. Όταν με παίρνουν καλεί, μετά δεν ακούγεται τίποτα για 5 δεύτερα και στο τέλος ακούγεται το γνωστό μήνυμα ότι "έχει πιθανός το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο". Ο μόνος τρόπος για να φτιάξει είναι ή να με πάρεις 10 φορές ή να πάρω εγώ και τότε δια μαγείας ξεκολλάει για λίγο και αρχίζει να χτυπάει κανονικά και έρχονται όλες οι χαμένες κλήσεις και τα μηνύματα που έχασα μαζεμένα αλλά με 5 λεπτά καθυστέρηση. Προχθές μέσα σε 1 ώρα δεν χτύπησε 10 φορές!!! Εγώ μπορώ να καλώ οποιονδήποτε και οποιαδήποτε ώρα και στιγμή ακόμα και το ίδιο το δευτερόλεπτο πού με παίρνουν και το έχω υποτίθεται κλειστό!!! Πως γένεν αυτό?!

Επίσης στις αρχές μια φορά που απενεργοποίησα τη λειτουργιά εξοικονόμησης μπαταρίας χάθηκε το app και το widget του ρολογιού και το app της αριθμομηχανής μέχρι που έκανα restart τη συσκευή!!

Έχω κάνει 3 φορές επαναφορές δικτύων ρυθμίσεων κλπ και τα πάντα όλα και το πρόβλημα παραμένει. Χθες έβγαλα και καινούρια κάρτα αλά τίποτα. Η cosmote λέει μετά από "έλεγχο" ότι η σύνδεση είναι οκ όπως και το σήμα στην περιοχή μου και ότι φταίει η συσκευή μου και όντως η κάρτα μου σε άλλες συσκευές δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα από τα παραπάνω προβλήματα.

Το κινητό αγοράστηκε από το γνωστό e-shop.gr όταν το είχανε 250 από 350 και είναι το μοντέλο SM-A320FL με εισαγωγέα samsung electronics Ελλάς ΑΕ Λ.Κηφισίας κλπ κλπ με ελληνικό manual οπότε φαντάζομαι ότι είναι το ελληνικό μοντέλο ή τουλάχιστον θα τηρεί τις προδιαγραφές.

Δυστυχώς το κατάλαβα πολύ αργά μετά τις 7 μέρες και έχασα το DOA.

Edited by earthshocker
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αγοράστηκε από το γνωστό e-shop.gr όταν το είχανε 250 από 350 και είναι το μοντέλο SM-A320FL με εισαγωγέα samsung electronics Ελλάς ΑΕ Λ.Κηφισίας κλπ κλπ με ελληνικό manual οπότε φαντάζομαι ότι είναι το ελληνικό μοντέλο ή τουλάχιστον θα τηρεί τις προδιαγραφές.

Δυστυχώς το κατάλαβα πολύ αργά μετά τις 7 μέρες και έχασα το DOA.

Και εγώ από εκεί το πήρα την ίδια περίοδο με εσένα στην προφορά πάντως και η Wind το ίδιο φέρνει μόνο τα Public

Δεν φέρνουνε μαλον δικά τους και εγώ με cosmote το έχω αλά δεν έχω προβληματα

Περα του 3g γιατί 4G πιάνει σε αλη περιοχή ενώ η Vodafone έχει 4G για δοκίμασε το με Vodafone και πες μας

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου συνεβη αυτο απο την πρωτη μερα που το πηρα και το αγορασα απο τα public!το εστειλα πριν μια βδομαδα στο service της samsung στη θεσσαλονικη στη δωδεκανησου και σημερα μολις το παρελαβα!με ενημερωσαν πως ειχε προβλημα το λογισμικο και υποτιθεται διορθωθηκε,,αλλα...τιποτα!!ξανα μου κανει το ιδιο!!οποτε πρεπει να εχει θεμα η συσκευη!!ειμαι τρελαμενη και θα απαιτησω με οποιονδηποτε τροπο αλλαγη συσκευης!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου συνεβη αυτο απο την πρωτη μερα που το πηρα και το αγορασα απο τα public!το εστειλα πριν μια βδομαδα στο service της samsung στη θεσσαλονικη στη δωδεκανησου και σημερα μολις το παρελαβα!με ενημερωσαν πως ειχε προβλημα το λογισμικο και υποτιθεται διορθωθηκε,,αλλα...τιποτα!!ξανα μου κανει το ιδιο!!οποτε πρεπει να εχει θεμα η συσκευη!!ειμαι τρελαμενη και θα απαιτησω με οποιονδηποτε τροπο αλλαγη συσκευης!!

επιδη ειναι πολυ φρεσκα κινητα αυτο που λενε με το λογισμικο ειναι τριχες γιατι δεν φταιει το λογισμικο αλα η συσκευη σου ειναι θεμα πλακετας δυστηχως το λογισμικο με το προγραμα της samsung απο την επισημη σελιδα το ξανα περνας απο την αρχη οπως και στο xperia z5 που το περνας με το προγραμα της sony οταν ειναι πολυ φρεσκα εχουν παιδικες αστενειες που λενε οποτε πηγαινε το πισω στο service και καλη υπομονη

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι θελουν πρηξιμο και ηδη αυτο κανω!!!δεν θα το αφησω ετσι μεχρι να μου δωσουν καινουρια..το θεμα ειναι οτι εγω μιλαω με samsung απευθειας..η εγγυηση απο αυτους δεν εξαρταται?εννοω οχι με public
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι θελουν πρηξιμο και ηδη αυτο κανω!!!δεν θα το αφησω ετσι μεχρι να μου δωσουν καινουρια..το θεμα ειναι οτι εγω μιλαω με samsung απευθειας..η εγγυηση απο αυτους δεν εξαρταται?εννοω οχι με public
Το καλυτερο που θα ηταν να κανεις ηταν με public να μιλησεις, γιατι αυτοι αντικαθιστουν πιο ευκολα τη συσκευή (μιλαω εκ πειρας) Ποσο καιρο το εχεις αγορασει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει μισό μήνα που το εχω αγοράσει και τη μια εβδομάδα ήταν στο service!!Σκέφτομαι πως εφόσον το είδαν απο samsung και δεν λύθηκε το θέμα,δεν θα χρειαστεί να το δούν κι αυτοί,,εχεις κάποια άποψη?
Link to comment
Share on other sites

Εχει μισό μήνα που το εχω αγοράσει και τη μια εβδομάδα ήταν στο service!!Σκέφτομαι πως εφόσον το είδαν απο samsung και δεν λύθηκε το θέμα,δεν θα χρειαστεί να το δούν κι αυτοί,,εχεις κάποια άποψη?
Επρεπε να το πας κατευθείαν στο public, εχει 14 μερες πληρη επιστροφή χρηματων, ακομη και να μετανοιωσες την αγορα, ξερω τι λεω, το εχω κανει εγω αυτό. Δεν επρεπε να το πας στη Samsung βρε αννουλα. Κοιτα, ποτε δεν είναι αργα, αν θες να με ακουσεις πεταξου αυριο κι ολας στο PUBLIC που το πηρες και ζητα αντικατασταση συσκευης. Με πολύ ευγενικο τροπο, εχεις πολλες πιθανότητες να σου δωσουν καινουριο αφου εισαι πολύ κοντα στις 14 μερες, ακομη και ας περασαν και κανα δυο παραπανω, αν θες ακουσε με και καντο αυριο κι ολας, μη χανεις χρονο Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κάνεις tempered glass γιατί διαβάζω ότι είναι δύσκολο να πετύχεις κάποιο καλό λόγω της καμπύλης που έχει η οθόνη στην άκρη της.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κάνεις tempered glass γιατί διαβάζω ότι είναι δύσκολο να πετύχεις κάποιο καλό λόγω της καμπύλης που έχει η οθόνη στην άκρη της.

 

Έχω βάλει την αυθεντική μεμβράνη και έγω που σου δίνουν 2 κοματια το γυαλί το πήρα και το πέταξα γιατί δεν εμφαρμοζε σωστά αφήνει κενό όσο για σένα ανουλα πήγαινε στο puplic και ζητά από αυτούς αντικατάσταση έχω αλαξει πολλα πράγματα από αυτούς μιλά με ευγενικά και θα σε βοηθήσουν η να σου δώσουν πιστοτικο να πάρεις κάποιο αλο

Αν ήσουν Αθήνα θα μπορούσα να βοηθήσω αλά δυστυχώς είσαι Θεσσαλονίκη

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Πόσα πράγματα δεν γνωρίζει ο κόσμος ρε ****το!!εγω να πάω στα public..και να τους πω οτι το έχω πάει ήδη σε service η να μην αναφέρω κάτι..γιατί πιστεύω οτι θα μου πούν οτι πρέπει να το δούν για να επιβεβαιώσουν το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την αυθεντική μεμβράνη και έγω που σου δίνουν 2 κοματια το γυαλί το πήρα και το πέταξα γιατί δεν εμφαρμοζε σωστά αφήνει κενό

 

Και εγώ την είχα βάλει αλλά με χαλούσε ότι έχασε την γυαλάδα η οθόνη συν το ότι η μεμβράνη χαράσσεται εύκολα.

 

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσα πράγματα δεν γνωρίζει ο κόσμος ρε ****το!!εγω να πάω στα public..και να τους πω οτι το έχω πάει ήδη σε service η να μην αναφέρω κάτι..γιατί πιστεύω οτι θα μου πούν οτι πρέπει να το δούν για να επιβεβαιώσουν το πρόβλημα

Μην το παιδεύεις τόσο. Πήγαινε στα Public πες τους το πρόβλημα και μην αναφέρεις τίποτα άλλο.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πράγματα δεν γνωρίζει ο κόσμος ρε ****το!!εγω να πάω στα public..και να τους πω οτι το έχω πάει ήδη σε service η να μην αναφέρω κάτι..γιατί πιστεύω οτι θα μου πούν οτι πρέπει να το δούν για να επιβεβαιώσουν το πρόβλημα

 

εννοείτε ότι δεν λες τίποτα ότι έχεις πάει στο service της Samsung θα πας στο public και θα πεις εγώ από εσάς το πήρα κάνει αυτό το πρόβλημα και και εσείς θα μου βρείτε την λύση τίποτα αλο δεν θα πεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όσο για το Notification led μπορεί να ενεργοποιηθεί το Led πίσω όταν περνει καποιός τηλ η μυνημα ρυθμίσεις μετά πας πρόσθετα μετά ακόμη ειδοποίηση φλας

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβγαλα από τον φορτιστή στις 21/5 στις 5 το απόγευμα τώρα 25/5 είναι στο 19% η μπαταρία θα το βαλω όταν πάει 15% λέει ότι είναι ανοικτό 173 ώρες και έχω ακόμα 12 ώρες μπαταρία στο κινητό καλά δεν είναι για 2350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.Πρωτη φορτιση.1η 20ω αναμονή, 32% υπολείπεται. Η συσκευή είναι όπλο. Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Και ποιές είναι οι διαφορές; Δεν βρίσκω καμμία στο site που έστειλες.

Οτι το F ειναι μονο για χωρες εκτος ευρωπης και μαλλον δεν θα σε καλυψει το service το FL ειναι για ευρωπη μονο αυτη ειναι η διαφορα οτι πωλουνται σε διαφορετικες χωρες τιποτα αλο https://trueandroid.com/en/samsung-galaxy-a3-sm-a320fl-latest-stock-firmware-download-guide/ ειναι τα fw Που φωραει και το δικο μου A320FLXXU1AQA6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...