Jump to content

Η γνώμη σας για αγορά μεταχειρισμένου...περιορισμένου budget


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, καλή χρονιά σε όλους!

 

Πρόκειται για μία κυρία που είχε την ατυχία να της κλέψουν μια συσκευή που είχε-

δεν ξέρω ποιά ήταν, σίγουρα πολύ φθηνή.

Τώρα σκεφτόταν να πάει σε ένα μαγαζί να δώσει μέχρι 50 ευρώ να πάρει οτι βρει.

 

Προσφέρθηκα να ψάξω στα μεταχειρισμένα ή εδώ ή στο ebay να της βρω κάτι αξιοπρεπές.

Αλλά δεν ξέρω τι.

Η πρώτη μου σκέψη ηταν ενα moto G 1 η 2 gen

Η δεύτερη σκέψη ηταν να σας ρωτήσω

Τι λέτε; Πως να προσανατολιστώ κάπως;

 

Ευχαριστώ!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παιδιά... Lumia σε τέτοια τιμή είναι μια χαρά... Ειδικά το 640 που είναι και πολύ καλή συσκευή... :)
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έριξα μια ματιά το 640 είναι στα 70-80...δεν πιστεύω ότι μπορώ να το βρω πιο κάτω.

Συμφωνώ ότι είναι πολύ καλή συσκευή.

Πιο κάτω είναι νομίζω το 535...έχετε εικόνα για αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έριξα μια ματιά το 640 είναι στα 70-80...δεν πιστεύω ότι μπορώ να το βρω πιο κάτω.

Συμφωνώ ότι είναι πολύ καλή συσκευή.

Πιο κάτω είναι νομίζω το 535...έχετε εικόνα για αυτό;;;

 

εκτος φωτό,άριστο

εξωπραγματικα καλο σε αυτη την τιμη.

 

προχώρα 3 εχουμε στην οικογενεια!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εκτος φωτό,άριστο

εξωπραγματικα καλο σε αυτη την τιμη.

 

προχώρα 3 εχουμε στην οικογενεια!

Μιλάς για το Lumia 535...σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το 535 πριν το 640 XL κ έχω χρησιμοποιησει αρκετα το 640. Το 640 είναι σαφώς ανώτερο του 535 σε όλα εκτος της σελφοκαμερας και σε αγγελίες παίζει συχνά 60 ευρω, αλλα φεύγει γρήγορα,τα 70-80 μένουν.θελει κυνήγι.

 

Αν καταλήξεις σε Windows phone κ η κυρια δεν χρησιμοποιεί το τηλεφωνο για τίποτα παρα κλήσεις μηνυματα και φωτο, μείνε στα Windows 8.1. Τεράστια διαφορα προς το καλύτερο η μπαταρία.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το 535 πριν το 640 XL κ έχω χρησιμοποιησει αρκετα το 640. Το 640 είναι σαφώς ανώτερο του 535 σε όλα εκτος της σελφοκαμερας και σε αγγελίες παίζει συχνά 60 ευρω, αλλα φεύγει γρήγορα,τα 70-80 μένουν.θελει κυνήγι.

Αυτό είδα και εγώ...θα το περιμένω λίγο:)

Αν καταλήξεις σε Windows phone κ η κυρια δεν χρησιμοποιεί το τηλεφωνο για τίποτα παρα κλήσεις μηνυματα και φωτο, μείνε στα Windows 8.1. Τεράστια διαφορα προς το καλύτερο η μπαταρία.

Εκτός από κλήσεις, μηνύματα, το χρησιμοποιεί αρκετά με skype και viber, μέσω wifi πάντα.

Ισχύει το ίδιο σχετικά με τα Win 8.1;

 

Σκέφτομαι να βάλω στα υπόψιν και το moto E, που είναι πάνω κάτω στα ίδια στα μεταχειρισμένα.

Σε σχέση με το 640 είναι προτιμητέο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι οκ.

Θα πρέπει να επιλεξεις αναμεσα σε αντροιντ και wp

 

Θα πήγαινα στο μοτο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι οκ.

Θα πρέπει να επιλεξεις αναμεσα σε αντροιντ και wp

Θα πήγαινα στο μοτο

Δεν υπάρχει θέμα λειτουργικού, από τη στιγμή που θα το σετάρω εγώ και η ίδια χρησιμοποιεί ελάχιστες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά!

 

Εγώ λέω να πάρω μεταχειρισμένο Nexus 5x τι λετε αξίζει ?

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Skype και Viber στα 8.1 λειτουργούν ΟΚ, με το Viber να μην έχει βίντεο κλήση.

 

Γενικά τα 10ρια ήταν μια χαρά ως πριν λίγες μέρες, που με μία αναβάθμιση η μπαταρία φεύγει νερό σε 640 (2500mah) και 640 XL (3000mah) ακόμα και να χεις το κινητό να κάθεται. Για άλλα windows phone δεν ξέρω.Φαντάζομαι θα φτιάξει αυτό, αλλά απ'το ΘΑ μέχρι το ΕΦΤΙΑΞΕ όπως καταλαβαίνεις... Κατα τ'άλλα τα windows 10 είναι καλύτερα/κυρίως έχουν καλύτερες εφαρμογές, αφού αυτές στα 8ρια δεν ενημερώνονται πλέον.

 

Το Moto e 3rd gen εννοείς? Θα το προτιμούσα απ τα Lumia κι εγώ, αν εννοείς αυτό.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Το Moto e 3rd gen εννοείς? Θα το προτιμούσα απ τα Lumia κι εγώ, αν εννοείς αυτό.

Ναι αυτό εννοώ, αλλά φαντάζομαι είναι πιο δύσκολο να το βρεις μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα...είναι νέα συσκευή με λειτουργικό που πουλάει πιο εύκολα. Ειδικά, αν σκεφτείς ότι οι περισσότεροι πουλάνε τα μεταχειρισμένα με εγγύηση σε τιμές 80-90% του σφραγισμένου.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Κοιτάω για Lumia 640 και εναλλακτικά για moto E 2015, μεταχειρισμένα πάντα. Τα βρίσκω στα 70 ευρώ περίπου, που μου φαίνεται και λογική και δίκαιη τιμή.

Αλλά η κυρία δεν μπορεί και δεν θέλει να δώσει αυτά τα χρήματα. Θέλει να μείνει στα 50 και να δει χαμηλότερη κατηγορία.

Μου προτάθηκε το lenovo S660.

Μοντέλο 2014, 4.7 ίντσες, τετραπύρηνο με επεξεργαστή Mediatek MT6582M και Kit Kat 4.4.

Δεν την ξέρω τη συσκευή, ούτε τον επεξεργαστή. Είναι σε άριστη κατάσταση, έτσι λέει τουλάχιστον.

Να της το πάρω στα 50e ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Κοιτάω για Lumia 640 και εναλλακτικά για moto E 2015, μεταχειρισμένα πάντα. Τα βρίσκω στα 70 ευρώ περίπου, που μου φαίνεται και λογική και δίκαιη τιμή.

Αλλά η κυρία δεν μπορεί και δεν θέλει να δώσει αυτά τα χρήματα. Θέλει να μείνει στα 50 και να δει χαμηλότερη κατηγορία.

Μου προτάθηκε το lenovo S660.

Μοντέλο 2014, 4.7 ίντσες, τετραπύρηνο με επεξεργαστή Mediatek MT6582M και Kit Kat 4.4.

Δεν την ξέρω τη συσκευή, ούτε τον επεξεργαστή. Είναι σε άριστη κατάσταση, έτσι λέει τουλάχιστον.

Να της το πάρω στα 50e ή μπα?

 

Προσωπικά δε νομίζω ότι αξίζει το συγκεκριμένο για 50 ευρώ αυτή τη στιγμή.... Για το 640, τα 70 πιστεύω και εγώ ότι είναι οκ τιμή... Αν θες δες απ' έξω το Ulefone 007... Για 50 ευρώ που το βλέπω καινούργιο στο gearbest, νομίζω είναι καλύτερη περίπτωση... Γενικά καλά λόγια έχω ακούσει και για το συγκεκριμένο και για την εταιρεία και για βασικά πράγματα, νομίζω ότι θα καλύψει μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε νομίζω ότι αξίζει το συγκεκριμένο για 50 ευρώ αυτή τη στιγμή.... Για το 640, τα 70 πιστεύω και εγώ ότι είναι οκ τιμή... Αν θες δες απ' έξω το Ulefone 007... Για 50 ευρώ που το βλέπω καινούργιο στο gearbest, νομίζω είναι καλύτερη περίπτωση... Γενικά καλά λόγια έχω ακούσει και για το συγκεκριμένο και για την εταιρεία και για βασικά πράγματα, νομίζω ότι θα καλύψει μια χαρά....

Ενδιαφέρον φαίνεται για τα χρήματα του...δυστυχώς out of stock:(

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον φαίνεται για τα χρήματα του...δυστυχώς out of stock:(

 

Aν σε ενδιαφέρει, υπάρχει στο Ali και αλλού... Δες από Kimovil... Eνδιαφέρον φαίνεται και το Leagoo που πρότεινε ο φίλος από πάνω με 2gb ram μάλιστα, που είναι πολύ σημαντικό... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...