Jump to content

Lenovo A7010 single sim


lenovo_user1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω αγοράσει το lenovo A7010 (dual sim) και θέλω να το έχω μόνο με μια sim card. Επειδή το εγχερίδιο του δεν το αναγράφει μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να το κάνω ?

Ήδη έχω βάλει τη μια και μου την αναγνώρισε αλλά μου ζητάει το pin της δεύτερης για να μου ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη αναγράφεται η εταιρία κινητής τ/φ της πρώτης sim αλλά μετά μου ζητάει ξανά pin, το ξαναπατάω και μου λέει λάθος pin !!!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο πιν είναι αυτό τότε.Βάλε την κάρτα σε άλλη συσκευή και βγάλε τελειώς το πιν και μετά ξαναβάλε την στο λενοβο.Τι θα σου βγάλει ;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο πιν είναι αυτό τότε.Βάλε την κάρτα σε άλλη συσκευή και βγάλε τελειώς το πιν και μετά ξαναβάλε την στο λενοβο.Τι θα σου βγάλει ;

 

Μόλις το έκανα από την παλιά συσκευή. Απενεργοποίησα εντελώς το pin και ξαναέβαλα τη sim. Δεν μου ζητάει το pin της sim αλλά αυτό "το άγνωστο pin".

Άλλαξα και το σλοτ και μου το αναγνώρισε αλλά ξανά ζητάει "το άγνωστο pin". Τι μπορεί να είναι ???? :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

βαλε την σιμ σε αλλο κινητο και απενεργοποιηασε την επιλογη να σου ζηταει πιν και ξαναδοκιμασε.
Link to comment
Share on other sites

μήπως έβαλες εσύ κοδικό για την συσκευή από της ρυθμίσεις ασφαλείας;
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποίησα το pin της κάρτας sim που έχω. σε αυτό δεν έχω πρόβλημα γατί μου την αναγνωρίζει αμέσως. Το θέμα είναι ότι για να πάω στο κύριο μενού μου ζητάει ένα άλλο pin. Δεν κλείδωσε η κάρτα sim αλλά το lenovo. Δοκίμασα και με τα puk1 & puk2 αλλά χωρίς αποτέλεσμα. :confused::mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μήπως έβαλες εσύ κοδικό για την συσκευή από της ρυθμίσεις ασφαλείας;

 

Όχι δεν το έχω πειράξει το τ/φ καθόλου.Τώρα το αγόρασα και δεν μπορώ να μπω καν στο κυρίως μενού.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής . Βγάλε την sim .Με κλειστή την συσκευή πάτα και τα δύο κουμπιά της έντασης φωνής και το κουμπί ενεργοποίησης Θα σου ανοίξει ένα μενού εκεί μία επιλογή θα είναι η διαγραφή δεδομένων χρήστη την πατάς μετά θα επιλέξεις την επανεκκίνηση άστο να ανοίξει χωρίς καμίαsim μέσα ,αν ανοίξει και δε ζήτηση κανένα κοδικό κλειστό και βάλε την sim στην θέση 1 της συσκευής και ξανά άνοιξε το
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής . Βγάλε την sim .Με κλειστή την συσκευή πάτα και τα δύο κουμπιά της έντασης φωνής και το κουμπί ενεργοποίησης Θα σου ανοίξει ένα μενού εκεί μία επιλογή θα είναι η διαγραφή δεδομένων χρήστη την πατάς μετά θα επιλέξεις την επανεκκίνηση άστο να ανοίξει χωρίς καμίαsim μέσα ,αν ανοίξει και δε ζήτηση κανένα κοδικό κλειστό και βάλε την sim στην θέση 1 της συσκευής και ξανά άνοιξε το

 

Το έκανα και αυτό μόλις αλλά τίποτα. Συνεχίζει να ζητάει pin χωρίς καμία κάρτα sim μέσα.:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν είναι πιν για κάρτα αλλά για το κινητό ως συσκευή.Τα puk κλπ είναι για τις σιμ.

Μήπως έχει κάποιο κωδικό για να κλειδώνει την πρόσβαση στις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Αν με επαναφορά δεν έγινε τότε πήγαινε το εκεί που το αγόρασες να σου το φτιάξουν, βέβαια το πιο πιθανό είναι να μην έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά κάτι άλλο
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo A7010 single sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...