Jump to content

Lenovo Tab 3 A8-50


YanniZ
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα το εν λόγω tablet και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει ρουτάρει κάποιος και με ποιόν τρόπο. Ρουτάρεται όπως ρουτάρει κανείς ένα smartphone με mtk επεξεργαστή;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το εν λόγω tablet και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει ρουτάρει κάποιος και με ποιόν τρόπο. Ρουτάρεται όπως ρουτάρει κανείς ένα smartphone με mtk επεξεργαστή;

 

αν φοραει μτκ κατεβασε το kingroot και λογικα σε 3 λεπτα θα εισαι ετοιμος

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω δοκιμάσει KingRoot, καθώς φοράει mtk επεξεργαστή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

δοκιμασες την εφαρμογη κατευθειαν στο ταμπλετ, ή μεσω υπολογιστη? εμενα στο ταμπλετ δεν το εκανε, αλλα μολις το συνδεσα να το κανει μεσω του προγραμματος απο υπολογιστη, μια χαρα το ρουταρε

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν στο tablet γιατί δεν έχω υπολογιστή εδώ που είμαι. Ευχαριστώ για το tip, θα το δοκιμάσω μόλις επιστρέψω. Σε περίπτωση που δουλέψει, υπάρχει τρόπος να το κάνω unroot σε περίπτωση που θέλω να εγκαταστήσω κάποιο update?
Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν στο tablet γιατί δεν έχω υπολογιστή εδώ που είμαι. Ευχαριστώ για το tip, θα το δοκιμάσω μόλις επιστρέψω. Σε περίπτωση που δουλέψει, υπάρχει τρόπος να το κάνω unroot σε περίπτωση που θέλω να εγκαταστήσω κάποιο update?

 

εαν εγκατασταθει κανονικα η εφαρμογη μετα το ρουταρισμα, εχει επιλογη unroot καπου στο μενου που το επαναφερει στην αρχικη του κατασταση

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το παραπάνω τάμπλετ και παρατηρώ συνεχείς αποσυνδέσεις στο wi-fi. Καμμία ιδέα τί μπορεί να φταίει;

Edit: μάλλον έχει σχέση με το ρούτερ μου, καθώς όταν το ενεργοποιώ μέσω κινητού και wi-fi spot λειτουργεί κανονικά.

Edit2 : χρειάζεται αλλαγή στις ρυθμίσεις από wep σε wpa

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια το μοντελο που γραφετε εδω ειναι το Lenovo Tab3 A8-50 4G με τον Mediatek MT8161 Quad-core 1.0 GHz ?

https://www.skroutz.gr/s/10138724/Lenovo-Tab-3-A8-50-8-4G-16GB.html#reviews

 

Ενδιαφερομαι για βασικη καθημερινη χρηση gps με προγραμμα πλοηγησης.

Μπορει να μου πει καποιος που το εχει αν εχει καλο στιγμα gps σε αστικο κεντρο ?

 

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Γεια σας, έχω το συγκεκριμένο tablet εδώ και μία εβδομάδα περίπου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω και ένα Samsung galaxy tab 3 8'' εδώ και αρκετά χρόνια και μπορώ να πω πως το Lenovo είναι ανώτερο γενικά. Αρκετά γρήγορο και εκείνο που με έχει ενθουσιάσει είναι το γρήγορο boot που κάνει μόλις το ανοίξω. Θα το δω βέβαια πως θα εξελιχθεί και στην πορεία, αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτό που μου αρέσει επίσης, είναι το λιτό λειτουργικό του που είναι πολύ κοντά σε stock android.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το συγκεκριμένο tablet εδώ και μία εβδομάδα περίπου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω και ένα Samsung galaxy tab 3 8'' εδώ και αρκετά χρόνια και μπορώ να πω πως το Lenovo είναι ανώτερο γενικά. Αρκετά γρήγορο και εκείνο που με έχει ενθουσιάσει είναι το γρήγορο boot που κάνει μόλις το ανοίξω. Θα το δω βέβαια πως θα εξελιχθεί και στην πορεία, αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτό που μου αρέσει επίσης, είναι το λιτό λειτουργικό του που είναι πολύ κοντά σε stock android.

 

για ταινίες και σερφάρισμα είναι παρά πολύ καλό

ο ήχος του είναι άριστος

στα παιχνίδια είναι μόνο που χωλαίνει πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ταινίες και σερφάρισμα είναι παρά πολύ καλό

ο ήχος του είναι άριστος

στα παιχνίδια είναι μόνο που χωλαίνει πολύ

Προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια, άλλωστε είναι και ένα από τα κριτήρια που το προτίμησα. Ξέρουμε εάν θα πάρει την επόμενη αναβάθμιση (Nougat);

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια, άλλωστε είναι και ένα από τα κριτήρια που το προτίμησα. Ξέρουμε εάν θα πάρει την επόμενη αναβάθμιση (Nougat);

 

όχι δεν θα το πάρει ! τα μόνα tablet στην λίστα της lenovo που θα το πάρουν είναι

Lenovo Tab 2 A10-70L

Lenovo Tab 2 A10-70F

Lenovo Tab S8-50F

Lenovo Tab S8-50L

Lenovo Tab S8-50LC

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

Lenovo Yoga Tablet 10 HD+

Lenovo Yoga Tablet 2 10.1

Lenovo Yoga Tablet 2 8.0

Yoga Tab 3 8

Yoga Tab 3 10

Yoga Tab 3 Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...