Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έπινα 1-2 φορές το μήνα και όταν πέρναμε μπουκάλι στο σπίτι λόγω επισκέψεων από το οποίο έπινα το μισό.Τώρα έχω να πιω 4 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορια:

 

Ενα πλαστικο μπουκαλι 0,5λ εχει 13 κουταλιες ζαχαρης μεσα.

 

Ψηφισα Οχι...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

exo ethistei pleon stin coca-cola.an den pio 2-3 litra tin imera den mporo.anti gia nero pino coca-cola.

 

θα μας λειψεις :p

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν πίνω ποτέ,αν πιω και αθληθώ μου ανεβάζει κατακόρυφα τους χτύπους της καρδιάς και μερικές φορές προκαλεί και ταχυκαρδίες λόγω της καφε'ί'νης,είναι σκέτη ντόπα και πρέπει να αποφεύγεται ιδιαίτερα σε συνδιασμό με παυσίπονα,καλύτερα να πίνετε καμιά έψα ή καμιά περιέ με λίγο στημένο ή έρτιγκερ (ή ή ή ή ή)Χ1000.Coca cola βρήκατε να πιείτε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exo ethistei pleon stin coca-cola.an den pio 2-3 litra tin imera den mporo.anti gia nero pino coca-cola.

 

 

Σωστός! Κι εγώ το ίδιο. Μάλιστα σκέφτομαι να αγοράσω αυτό για να έχω συνεχόμενη ροή.

 

Είμαι κοντά στα 40 και περιμένω ακόμα να πάθω κάτι στο στομάχι όπως μου αναφέρουν χρόνια οι περισσότεροι συνομήλικοι μου διώκτες της Coca Cola (αναμεταδότες του πιο διάσημου hoax του κόσμου).

Link to comment
Share on other sites

Δεν επινα και δεν πινω cola γιατι δεν μου αρεσει καθολου. Σπανιοτατα μονο με ουισκυ στο μπουζουκια.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα έχετε ακούσει όλοι για την Έριν Μπρόκοβιτς και την ιστορία της (είναι η ομόνυμη ταινία-αληθινή ιστορία με πρωταγωνίστρια την Τζούλια Ρόμπερτς) και ίσως έχετε ακούσει για την ιστορία με τα μολυσμένα νερά σε περιοχές της Β.Αττικής και ειδικά τα Οινόφυτα. διάβασα λοιπόν ότι η 'Εριν Μπρόκοβιτς αναφερόμενη στο εν λόγω εργοστάσιο (3Ε της Coca Cola στα Οινόφυτα) δήλωσε ότι η εταιρεία χρησιμοπηεί το μολυσμένο νερό της περιοχής στις συσκευασίες της και είναι ό,τι χειρότερο έχει δει στη ζωή της, πολύ χειρότερο από ότι συνέβαινε στην Αμερική. αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας το παραθέσει...
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα έχετε ακούσει όλοι για την Έριν Μπρόκοβιτς και την ιστορία της (είναι η ομόνυμη ταινία-αληθινή ιστορία με πρωταγωνίστρια την Τζούλια Ρόμπερτς) και ίσως έχετε ακούσει για την ιστορία με τα μολυσμένα νερά σε περιοχές της Β.Αττικής και ειδικά τα Οινόφυτα. διάβασα λοιπόν ότι η 'Εριν Μπρόκοβιτς αναφερόμενη στο εν λόγω εργοστάσιο (3Ε της Coca Cola στα Οινόφυτα) δήλωσε ότι η εταιρεία χρησιμοπηεί το μολυσμένο νερό της περιοχής στις συσκευασίες της και είναι ό,τι χειρότερο έχει δει στη ζωή της, πολύ χειρότερο από ότι συνέβαινε στην Αμερική. αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας το παραθέσει...

 

aaaaa mhn mou les tetoia... kai pinw kathe vradaki apo 500ml coca light!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα έχετε ακούσει όλοι για την Έριν Μπρόκοβιτς και την ιστορία της (είναι η ομόνυμη ταινία-αληθινή ιστορία με πρωταγωνίστρια την Τζούλια Ρόμπερτς) και ίσως έχετε ακούσει για την ιστορία με τα μολυσμένα νερά σε περιοχές της Β.Αττικής και ειδικά τα Οινόφυτα. διάβασα λοιπόν ότι η 'Εριν Μπρόκοβιτς αναφερόμενη στο εν λόγω εργοστάσιο (3Ε της Coca Cola στα Οινόφυτα) δήλωσε ότι η εταιρεία χρησιμοπηεί το μολυσμένο νερό της περιοχής στις συσκευασίες της και είναι ό,τι χειρότερο έχει δει στη ζωή της, πολύ χειρότερο από ότι συνέβαινε στην Αμερική. αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας το παραθέσει...

 

Δε λεει τιποτα για κοκα κολες αλλα ειναι λιγο απιθανο να φερνουν απο αλλου νερο για να τις φτιαξουν.

Δηλαδη...ριξτε το στις φαντες για να ειμαστε ησυχοι! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια,οταν αγοραζει καποιος μια πορτοκαλαδα απο το μπακαλικο της γειτονιας του,τι ημερομηνια ληξης περιμενετε να δειτε πανω στο μπουκαλι;;;

αγορασα μια σημερα και πριν λιγο ειδα πως ημερομηνια ληξεως εχει 12-10-2007

 

δεν ειναι λιγο....συντομο το χρονικο σιαστημα;;δλδ στις 12 του μηνα ο καταστηματαρχης θα αποσυρει τις πορτοκαλαδες αυτες ή θα κανει την παπια;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια,οταν αγοραζει καποιος μια πορτοκαλαδα απο το μπακαλικο της γειτονιας του,τι ημερομηνια ληξης περιμενετε να δειτε πανω στο μπουκαλι;;;

αγορασα μια σημερα και πριν λιγο ειδα πως ημερομηνια ληξεως εχει 12-10-2007

 

δεν ειναι λιγο....συντομο το χρονικο σιαστημα;;δλδ στις 12 του μηνα ο καταστηματαρχης θα αποσυρει τις πορτοκαλαδες αυτες ή θα κανει την παπια;;

 

Μπορει να ειχε μεγαλο αποθεμα.

Εχει τυχει σε ξαδερφο μου με μινι μαρκετ να του εχουν ξεμεινει.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια,οταν αγοραζει καποιος μια πορτοκαλαδα απο το μπακαλικο της γειτονιας του,τι ημερομηνια ληξης περιμενετε να δειτε πανω στο μπουκαλι;;;

αγορασα μια σημερα και πριν λιγο ειδα πως ημερομηνια ληξεως εχει 12-10-2007

 

δεν ειναι λιγο....συντομο το χρονικο σιαστημα;;δλδ στις 12 του μηνα ο καταστηματαρχης θα αποσυρει τις πορτοκαλαδες αυτες ή θα κανει την παπια;;

 

Λογικα τα αναψυκτικα ληγουν γυρω στον ενα χρονο μετα την παρασκευη τους οποτε μαλλον ο μπακαλης εχει τιγκαρει την αποθηκη με στοκ για καποιο περιεργο λογο. :ninja:

 

Και ληγμενα να πιεις παντως δεν θα παθεις και τιποτα...αντε ενα τσιρλιο το πολυ και καθαρισες.

Εδω στο UK ειναι συνηθισμενο φαινομενο! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Και ληγμενα να πιεις παντως δεν θα παθεις και τιποτα...αντε ενα τσιρλιο το πολυ και καθαρισες.

Εδω στο UK ειναι συνηθισμενο φαινομενο! :p :p

 

Το τσιρλίο ή τα ληγμένα?:p:lol:

 

Αποθέματα έχουν τόσο μεγάλα γιατί τους κάνουν προσφορές οι εταιρίες προμήθειας για να "τιγκάρουν".

Coca Cola:

Μια ληγμένη την ημέρα στο γιατρό σε στέλνει σφαίρα!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα τα αναψυκτικα ληγουν γυρω στον ενα χρονο μετα την παρασκευη τους οποτε μαλλον ο μπακαλης εχει τιγκαρει την αποθηκη με στοκ για καποιο περιεργο λογο. :ninja:

 

Και ληγμενα να πιεις παντως δεν θα παθεις και τιποτα...αντε ενα τσιρλιο το πολυ και καθαρισες.

Εδω στο UK ειναι συνηθισμενο φαινομενο! :p :p

μονο που στο συγκεκριμενο μπακαλικο δεν εχει χωρο ρε παιδια...γιαυτο μου εκανε εντυπωση.το εχει φουλαρει στα ψυγεια και δεν εχει καν αποθηκουλα...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια,οταν αγοραζει καποιος μια πορτοκαλαδα απο το μπακαλικο της γειτονιας του,τι ημερομηνια ληξης περιμενετε να δειτε πανω στο μπουκαλι;;;

αγορασα μια σημερα και πριν λιγο ειδα πως ημερομηνια ληξεως εχει 12-10-2007

 

δεν ειναι λιγο....συντομο το χρονικο σιαστημα;;δλδ στις 12 του μηνα ο καταστηματαρχης θα αποσυρει τις πορτοκαλαδες αυτες ή θα κανει την παπια;;

 

Ένα καλοκαίρι μας είχε ξεμείνει μια κοκα κόλα στο πίσω μέρος του ψυγείου (παράξενο για το σπίτι μας αυτό έτσι όπως πίνω εγώ τις κοκα κολες)...Την ανακάλυψε η αδερφή μου και δεν ξέρω πως της ήρθε και κοίταξε την ημερομηνία λήξης και είδε πως είχε λήξει ή ήταν στον μήνα που έληγε..Από περιέργεια την άνοιξε και διαπίστωσε πως το μόνο που είχε πάθει ήταν η έλλειψη ανθρακικού..Την δοκίμασα και εγώ και γευστικά ήταν όπως πάντα..απλά ξεθυμασμένη..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Αυγουστος του 2004! Ολυμπιακοι αγωνες της Αθηνας! Στο Ελ. Βενιζελος, σε μια αιθουσα αναχωρησεων, καθεται ενας ηλικιωμενος κυριος και περιμενει την πτηση του! Απεναντι του παρατηρει ενα νεο αντρα να βλεπει το ρολόι του, να σηκωνεται βιαστικα και να κατευθυνεται προς την εξοδο για να προλαβει τη δικη του πτηση! Λιγο πριν βγει εξω τον σταματαει ο ηλικιωμενος κυριος που τον ειχε ακολουθησει και του δινει ενα χαρτοφυλακα! Ο νεος αντρας στη βιασινη του πανω τον ειχε ξεχασει εκει που καθοταν! Δεν ηξερε πως να τον ευχαριστησει! Βγαζει ενα μωβ χαρτονομισμα και του το προσφερει λεγοντας του οτι του εχει σωσει τη ζωη! Ο ηλικιωμενος δεν το δεχετε ευγενικα και του λεει οτι ηταν χαρα του που τον βοηθησε! Τοτε ο νεαρος κυριος του δινει την καρτα του και λεει οτι θελει να του δωσει κατι πολυτιμοτερο απο τα 500 ευρω!

Μια συμβουλή! Να μην πινει ποτε Coca Cola στη ζωη του

Η καρτα του κυριου αυτου εγραφε οτι ειναι μανατζερ της Coca Cola!

Ο ηλικιωμενος κυριος ειναι ο παππους ενος φιλου μου!

Βγαλτε μονοι σας τα συμπερασματα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...