Jump to content

[OnePlus] Service / Εγγύηση / Επισκευές


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μπορώ να κάνω που από την Πέμπτη το βράδυ είναι όλα έτοιμα για να αποστείλω το κινητό και δεν επικοινώνησε καμία κούριερ μαζί μου; Η OnePlus σε live chat που είναι λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι, η ups στην Ελλάδα δεν απαντάει. Ζω στην επαρχία και συνεργάζεται η ups με άλλες κούριερ αλλά όχι μόνο με μια. Τι μπορώ να κάνω τώρα; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2022 at 3:42 ΜΜ, ostvarivanje said:

Τι μπορώ να κάνω που από την Πέμπτη το βράδυ είναι όλα έτοιμα για να αποστείλω το κινητό και δεν επικοινώνησε καμία κούριερ μαζί μου; Η OnePlus σε live chat που είναι λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι, η ups στην Ελλάδα δεν απαντάει. Ζω στην επαρχία και συνεργάζεται η ups με άλλες κούριερ αλλά όχι μόνο με μια. Τι μπορώ να κάνω τώρα; 

UPS 2109984000

Στην Λάρισα, η UPS συνεργάζεται με ΓΕΝΙΚΗ Ταχυδρομική

Προ 10 ημερών, είχα άμεση παραλαβή (για αλλαγή μπαταρίας με την ίδια διαδικασία)

Προφανώς η OnePlus δεν μπορεί να κάνει κάτι με τις εταιρίες Courier στην Ελλάδα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, asot said:

UPS 2109984000

Στην Λάρισα, η UPS συνεργάζεται με ΓΕΝΙΚΗ Ταχυδρομική

Προ 10 ημερών, είχα άμεση παραλαβή (για αλλαγή μπαταρίας με την ίδια διαδικασία)

Προφανώς η OnePlus δεν μπορεί να κάνει κάτι με τις εταιρίες Courier στην Ελλάδα...

Ευχαριστώ πολύ. Σήμερα το έστειλα και εγώ. Έπαιρνα και εγώ σε αυτό το τηλέφωνο που μου γράφεις εχτές. Και είχε το ηχογραφημένο μήνυμα για να πατήσεις το ανάλογο πλήκτρο για οτιδήποτε θες. Και έλεγε για οτιδήποτε άλλο να περιμένεις στη γραμμή. Περίμενα και εγώ, μετά τα έλεγε στα αγγλικά και στο τέλος έλεγε ότι δεν πάτησες κάποιο κουμπί και έκλεινε η γραμμή. Τελικά σήμερα πάτησα το 1 που έλεγε για αποστολή δέματος και το σήκωσαν σε δευτερόλεπτα και έκανα τη δουλειά μου. Και εδώ η Γενική Ταχυδρομική συνεργάζεται. Αλλά από την Πέμπτη το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί δεν έπρεπε η UPS να επικοινωνήσει με τη Γενική Ταχυδρομική ώστε να έρθουν να παραλάβουν το δέμα; Μόνο το tracking number είχαν και δεν είχαν στείλει αίτημα στη Γενική Ταχυδρομική για να το πάρουν. Τελικά μέσω τηλεφώνου μου ζήτησε η κοπέλα κάτι στοιχεία για να στείλει το αίτημα και αργότερα πήγα και το παρέδωσα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Για την πληρωμή ήθελα να ρωτήσω. Μέσω ebanking της Εθνικής θα κάνω την πληρωμή. Θα πατήσω εκεί που λέει να στείλω χρήματα σε τράπεζα του εξωτερικού; Γιατί δεν το έχω ξανακάνει

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ostvarivanje said:

Για την πληρωμή ήθελα να ρωτήσω. Μέσω ebanking της Εθνικής θα κάνω την πληρωμή. Θα πατήσω εκεί που λέει να στείλω χρήματα σε τράπεζα του εξωτερικού; Γιατί δεν το έχω ξανακάνει

Με χρεωστική κάρτα θα πληρώσεις (epayment το ονομάζει η εταιρία), είναι πανεύκολο

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, asot said:

Με χρεωστική κάρτα θα πληρώσεις (epayment το ονομάζει η εταιρία), είναι πανεύκολο

Έχω μια προπληρωμένη κάρτα οπότε θα βάλω χρήματα εκεί και θα την πληρώσω έτσι. Πιστεύω ότι γίνεται. Να δούμε και πόσες μέρες θα πάρει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω άλλη μία ερώτηση; Σήμερα μου έστειλαν ότι έχει φτιαχτεί το κινητό και το έστειλαν σήμερα. Γιατί γράφει ότι θα το παραλάβω την Πέμπτη 14 Ιουλίου; Με τα πόδια έρχεται; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω άλλη μία ερώτηση; Σήμερα μου έστειλαν ότι έχει φτιαχτεί το κινητό και το έστειλαν σήμερα. Γιατί γράφει ότι θα το παραλάβω την Πέμπτη 14 Ιουλίου; Με τα πόδια έρχεται; 
Έχεις πάρει άλλα πράγματα από Ευρώπη τα τελευταία 3 χρόνια;
Εδώ αγοράζεις κάτι καινούριο και κάνει 1 μήνα να έρθει.
Εσένα σε πείραξε η μια βδομάδα; Και είσαι και εκτός μεγάλης πόλης από ο,τι γράφεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

Έχεις πάρει άλλα πράγματα από Ευρώπη τα τελευταία 3 χρόνια;
Εδώ αγοράζεις κάτι καινούριο και κάνει 1 μήνα να έρθει.
Εσένα σε πείραξε η μια βδομάδα; Και είσαι και εκτός μεγάλης πόλης από ο,τι γράφεις.

Μια χαρά έχω αγοράσει πέρυσι τον Απρίλιο το συγκεκριμένο τηλέφωνο και το είχα σε δύο μέρες επαρχία που μένω. Έχεις την εντύπωση ότι έχει μεγάλη διαφορά η μεγάλη πόλη από την επαρχία. Μια μέρα διάφορα είναι. 

Αγοράζεις κάτι καινούριο από Ευρώπη εννοείς; Ένα μήνα δεν κάνει από Κίνα και κάνει από Ευρώπη; Άσε που ticket άνοιξα 22 Ιουνίου! Μέτρα τις μέρες για να καταλάβεις η καλή σου η OnePlus πόσο καλή είναι. Που αν δεν ήμουν συνέχεια στο live chat και δεν άνοιγα case ακόμα δε θα το είχαν φτιάξει. 

Είναι ήδη Αθήνα και ακόμα γράφει για παραλαβή την επόμενη Πέμπτη. Άρα αυτά που γράφεις δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα ...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχω αγοράσει πέρυσι τον Απρίλιο το συγκεκριμένο τηλέφωνο και το είχα σε δύο μέρες επαρχία που μένω. Έχεις την εντύπωση ότι έχει μεγάλη διαφορά η μεγάλη πόλη από την επαρχία. Μια μέρα διάφορα είναι. 
Αγοράζεις κάτι καινούριο από Ευρώπη εννοείς; Ένα μήνα δεν κάνει από Κίνα και κάνει από Ευρώπη; Άσε που ticket άνοιξα 22 Ιουνίου! Μέτρα τις μέρες για να καταλάβεις η καλή σου η OnePlus πόσο καλή είναι. Που αν δεν ήμουν συνέχεια στο live chat και δεν άνοιγα case ακόμα δε θα το είχαν φτιάξει. 
Είναι ήδη Αθήνα και ακόμα γράφει για παραλαβή την επόμενη Πέμπτη. Άρα αυτά που γράφεις δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα ...
Ποια δεν έχουν σχέση;
Όποιος αγοράζει καιρό ξέρει τι ισχύει πριν τον covid και μετά.
Εσύ μάλλον πιστεύεις ότι τα πράγματα στις παγκόσμιες μεταφορές έχουν μείνει τα ίδια όπως πριν 3 χρόνια.

Άσε άτομα που αγοράζουν από Αμαζον και Ebay εδώ και 15 χρόνια και από διαφορετικές χώρες, να ξέρουν καλύτερα από σένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, junglist said:

Ποια δεν έχουν σχέση;
Όποιος αγοράζει καιρό ξέρει τι ισχύει πριν τον covid και μετά.
Εσύ μάλλον πιστεύεις ότι τα πράγματα στις παγκόσμιες μεταφορές έχουν μείνει τα ίδια όπως πριν 3 χρόνια.

Άσε άτομα που αγοράζουν από Αμαζον και Ebay εδώ και 15 χρόνια και από διαφορετικές χώρες, να ξέρουν καλύτερα από σένα.

Πέρυσι τον Απρίλιο που αγόρασα το κινητό δεν είχαμε covid; 

Για πριν 3 χρόνια μίλησες εσύ και όχι εγώ.

Ποιος σου είπε ότι δεν αγοράζω από amazon και ebay. Βλέπεις, όμως, να έχει καμία σχέση το Amazon και το Ebay με το σέρβις της OnePlus; 

Το ότι σε μία μέρα ήρθε από Πολωνία στην Αθήνα δε βλέπω να το σχολιάζεις. 

Και εντελώς άσχετη η παρέμβασή σου με αυτό που ρωτάω...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι τον Απρίλιο που αγόρασα το κινητό δεν είχαμε covid; 
Για πριν 3 χρόνια μίλησες εσύ και όχι εγώ.
Ποιος σου είπε ότι δεν αγοράζω από amazon και ebay. Βλέπεις, όμως, να έχει καμία σχέση το Amazon και το Ebay με το σέρβις της OnePlus; 
Το ότι σε μία μέρα ήρθε από Πολωνία στην Αθήνα δε βλέπω να το σχολιάζεις. 
Και εντελώς άσχετη η παρέμβασή σου με αυτό που ρωτάω...
Επί του θέματος τότε.
Εσύ μήπως να απαντούσες στο άλλο θέμα που άνοιξες για το πώς έφτασες το 300ρι που λες για την αντικατάσταση της οθόνης;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, junglist said:

Επί του θέματος τότε.
Εσύ μήπως να απαντούσες στο άλλο θέμα που άνοιξες για το πώς έφτασες το 300ρι που λες για την αντικατάσταση της οθόνης;

Πρώτα από όλα το πού θα απαντήσω και πού δε θα απαντήσω δε σε αφορά. Επίσης το τελευταίο μου μήνυμα εκεί ήταν στις 22 Ιουνίου και ουσιαστικά κατέληξα στο τι θα κάνω οπότε αν έστειλες εσύ εχτές και δεν το είδα, ε δε θα τα βάψω και μαύρα. Επί της ουσίας και πάλι καμία απάντηση εδώ πέρα...

Α και πού είσαι, το τηλέφωνο έχει έρθει σε δύο ημέρες παρότι εσύ μου έλεγες για μήνα και ότι μένω επαρχία και άλλα τέτοια ωραία. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...