Jump to content

[OnePlus] Service / Εγγύηση / Επισκευές


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν πρίν λίγο παρέλαβα την συσκευή.Ηρθε σε κουτί υπερβολικά προστατευμένη με αυτοκόλλητα και φουσκάλες.Η κάμερα φαίνεται καλύτερα από πριν.Την δοκιμάζω.Ηρθε με έκδοση 4.0.3 ενώ το είχα 4.1.0 απλά το αναφέρω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

μην ξεχάσεις το τεστ !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

.Ηρθε με έκδοση 4.0.3 ενώ το είχα 4.1.0 απλά το αναφέρω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τα δεδομένα τα είχες κάνει φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.το έκανα το τεστ.απετυχε στο δεύτερο μόνο.

Η κάμερα είναι άλλη από αυτή που είχα πέντε μήνες που το είχα.απλα καταπληκτική!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα μεσημέρι έφυγε Παρασκευή μεσημέρι ήρθε.

 

Sent from Winterfell using crow

 

Απλα αψογοι! Υπαρχει λογος λοιπον να φυγει κανεις απο αυτη την εταιρια? Εκτος αν φτασουν τις τιμες στο θεο σε επομενα μοντελα τους:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνουν μεγάλη ******* για να με χάσουν από πελάτη.

 

Sent from Winterfell using crow

Και εγώ έτσι πιστεύω. Είναι άψογοι μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να αγοράσω το ΟΡ 3Τ και το βρήκα από gearbest[dot]com στα 380 ευρω. Παρόλα αυτα με προβληματίζει η εγγύηση. Μίλησα στο chat με την OnePlus και μου είπαν ότι σε περίπτωση βλάβης πρέπει να το στείλω στο μαγαζί από το οποίο αγοράστηκε και αυτό μου είπε ισχύει για όλες τις επισκευές είτε είναι εντός εγγύησης είτε εκτός.

Για επισκευές εκτός εγγύησης, αν και μου το διευκρίνησε (οτι δεν το στελνω στην Oneplus), εξακολουθεί να μου φαίνεται λίγο κουλό να μην μπορώ να το στείλω κατευθείαν σε αυτούς, εφόσον θα πληρώσω την επισκευή! Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν είχατε παρόμοια εμπειρία ή αν ξέρετε κάτι παραπάνω για το αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να αγοράσω το ΟΡ 3Τ και το βρήκα από gearbest[dot]com στα 380 ευρω. Παρόλα αυτα με προβληματίζει η εγγύηση. Μίλησα στο chat με την OnePlus και μου είπαν ότι σε περίπτωση βλάβης πρέπει να το στείλω στο μαγαζί από το οποίο αγοράστηκε και αυτό μου είπε ισχύει για όλες τις επισκευές είτε είναι εντός εγγύησης είτε εκτός.

Για επισκευές εκτός εγγύησης, αν και μου το διευκρίνησε (οτι δεν το στελνω στην Oneplus), εξακολουθεί να μου φαίνεται λίγο κουλό να μην μπορώ να το στείλω κατευθείαν σε αυτούς, εφόσον θα πληρώσω την επισκευή! Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν είχατε παρόμοια εμπειρία ή αν ξέρετε κάτι παραπάνω για το αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αυτό που κοιτάς είναι το κινέζικο μοντέλο γι αυτό

Αν ψωνίσεις από το site της oneplus θα έχεις κανονικά εγγύηση 2 χρόνια. Έρχονται παιρνοτν την συσκευή από το σπίτι αν πάθει κάτι.

Μην μπλέξεις με Κίνα. Δεν αξίζει για 50€ που θα γλυτώσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κοιτάς είναι το κινέζικο μοντέλο γι αυτό

Αν ψωνίσεις από το site της oneplus θα έχεις κανονικά εγγύηση 2 χρόνια. Έρχονται παιρνοτν την συσκευή από το σπίτι αν πάθει κάτι.

Μην μπλέξεις με Κίνα. Δεν αξίζει για 50€ που θα γλυτώσεις

 

Τοτε ναι, δεν αξιζει! Καλύτερα από το επίσημο site.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κοιτάς είναι το κινέζικο μοντέλο γι αυτό

Αν ψωνίσεις από το site της oneplus θα έχεις κανονικά εγγύηση 2 χρόνια. Έρχονται παιρνοτν την συσκευή από το σπίτι αν πάθει κάτι.

Μην μπλέξεις με Κίνα. Δεν αξίζει για 50€ που θα γλυτώσεις

 

Έτσι, αν είναι η κινέζικη έκδοση στο gearbest, όπως ένα oneplus3 A3000 κινέζικο που είχα, αγορασμένο από φυσικό κατάστημα στην Θεσσαλονίκη, έδινε ένα χρόνο εγγύηση *καταστήματος.

Αν πάθαινε κάτι δηλαδή, το πήγαινες στο κατάστημα και από εκεί και πέρα έχει ο θεός.

Έλειπε και η μπάντα 800 πέραν της εγγυησης.

Καλύτερα αγορά από oneplus λοιπόν να μην υπάρχει άγχος για τίποτα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, αν είναι η κινέζικη έκδοση στο gearbest, όπως ένα oneplus3 A3000 κινέζικο που είχα, αγορασμένο από φυσικό κατάστημα στην Θεσσαλονίκη, έδινε ένα χρόνο εγγύηση *καταστήματος.

Αν πάθαινε κάτι δηλαδή, το πήγαινες στο κατάστημα και από εκεί και πέρα έχει ο θεός.

Έλειπε και η μπάντα 800 πέραν της εγγυησης.

Καλύτερα αγορά από oneplus λοιπόν να μην υπάρχει άγχος για τίποτα.

 

Δηλαδή δίνεις τόσα λεφτά και μετά κάνεις τον σταυρό σου να μην πάθει τίποτα

Και αν πάθει υπολογίζεις ένα μην τουλάχιστον να μείνεις χωρίς συσκευή και μην πούμε για παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια να πω και εγω την εμπειρια μου. Παρελαβα το κινητο αρχες του μηνα, και σαν εντυπωσεις ειχα τις καλύτερες.. Το κινητο φύσαγε σε ολα τα σημεια. Όμως η μπαταρια δεν κραταγε με τιποτα... Στην αρχη νομιζα οτι θελει λιγο καιρο μεχρι να παρει τα πανω του αλλα τελικά η κατάσταση παρέμεινε... Στο live chat μου προτειναν καποιες μεθοδους που εν τελει δεν εκαναν δουλεια, μεχρι που ξανα περασα το android απο το adb αλλα και παλι τιποτα. Εστειλα λοιπον τικετ με τα επίμαχα στατιστικα της μπαταριας (για την ιστορια θα τα βαλω και εδω)

Και την επομενη μερα μου εστειλαν εναν κωδικο να τυπωσω για να το παρει ο κουριερ. Και ετσι και εγινε. Τρίτη εφυγε απο τα χερια μου τεταρτη εφτασε πολωνια. Από τότε δεν με ειδοποίησαν σχετικά με την κατάσταση του, αλλά δυο μερες μετα (παρασκευη) μου εστειλαν email για αντικατάσταση συσκευης (υπόψιν στο service request δεν εβαλα repair αλλα replacement) και απο εκει και περα τα κλασσικα για τους χρονους που θελει μεχρι να κανει dispatch και ship. Σε γενικές γραμμές όλα καλα λοιπόν (αν και δεν εχει τελειωσει ακομα), το μονο που θα ηθελα ηταν να με ενημερωναν πιο γρηγορα σχετικα με το αν θα το δεχτουν για αντικατασταση η οχι. Εάν μάθω περισσότερες λεπτομερειες θα το αναφερω :D

Link to comment
Share on other sites

...τεταρτη εφτασε πολωνια....δυο μερες μετα (παρασκευη) μου εστειλαν email για αντικατάσταση συσκευης.......... το μονο που θα ηθελα ηταν να με ενημερωναν πιο γρηγορα σχετικα με το αν θα το δεχτουν για αντικατασταση η οχι.

Βρε Ηλία, δηλαδή σε ενόχλησε οτι χρειάστηκαν 48 ώρες να σου πουν οτι θα σου αντικαταστήσουν το τηλεφωνο?

Ήμαρτον, ας μην γκρινιάζουμε για τέτοια πράγματα...!

Ειχες και απ άλλη εταιρία τέτοια (48ώρη) αντικατάσταση???

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ηλία, δηλαδή σε ενόχλησε οτι χρειάστηκαν 48 ώρες να σου πουν οτι θα σου αντικαταστήσουν το τηλεφωνο?

Ήμαρτον, ας μην γκρινιάζουμε για τέτοια πράγματα...!

Ειχες και απ άλλη εταιρία τέτοια (48ώρη) αντικατάσταση???

 

:lol::lol: Θα συμφωνησω απολυτα. Ήταν άψογοι.

Όμως, αυτές τις δυο μερες, σκεφτομουνα τα χειρότερα για το σερβις. Ότι δεν θα μου το δεχτουν, ότι θα μου πουν οτι βρήκαν νερο (και αντε να αποδειξεις το αντιθετο) μεχρι να το βγαλουν εκτος εγγύησης. για αυτο πιο πολυ το αγχος, για το αν θα το κανουν approve... Startup ειναι η oneplus αλλωστε, μην το ξεχναμε...

Υποδειγματικοί σε όλα τους, ελπίζω με το καλο να γυρίσει το κινητο γρηγορα, γιατι ηδη μου εχει λειψει :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι αναφορές στα διάφορα forums και στο δικό τους είναι αρνητικές. Βέβαια οι αναφορές αφορούν κυρίως περιστατικά στις ΗΠΑ.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο site της oneplus όταν πας να το αγοράσεις έχει στο τέλος μια επιλογή protect your oneplus 24month και 12month. αν δεν επιλέξεις τπτ από αυτά δεν έχει εγγύηση το κιν?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο site της oneplus όταν πας να το αγοράσεις έχει στο τέλος μια επιλογή protect your oneplus 24month και 12month. αν δεν επιλέξεις τπτ από αυτά δεν έχει εγγύηση το κιν?

 

Αυτο νομιζω ειναι κατι σαν ασφαλεια. Δεν εχει σχεση με την εγγυηση δηλαδη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο site της oneplus όταν πας να το αγοράσεις έχει στο τέλος μια επιλογή protect your oneplus 24month και 12month. αν δεν επιλέξεις τπτ από αυτά δεν έχει εγγύηση το κιν?

 

Αυτη ειναι ανεξαρτητη Γερμανικη εταιρεια που ασφαλιζει γενικα τετοια προιοντα (υπολογιστες, κινητα, φωτογραφικες μηχανες κλπ..) Απλα, προφανως, εχουν κανει καποιο deal με την one+ και γι'αυτο τους "προωθει"..

(Παντως εγω, που ειχα κανει αυτο το extra ασφαλιστηριο τον Ιουνιο που ειχα πρωτοαγορασει το 1+3 σε καλο μου βγηκε μιας και οταν μου επεσε το κινητο και εσπασε η οθονη μ'αυτους και οχι με την 1+ βρηκα ακρη! Τελικα, λογω ελλειψης οθονων εκεινη την εποχη, μου εστειλαν πισω ενα καινουριο! ;) )

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες να πω κι εγω την εμπειρία μου... Εχω το κινητο λιγότερο από ένα μήνα. Επειδή είμαι πολύ ψειρας, καποιες φορες που δοκιμαζω το touch, οταν ανοιγω το κινητό με αποτύπωμα, μετα δοκιμαζω το home button πατώντας το σαν πιπουλο. Καποιες λίγες φορές δεν ποιανει. Βέβαια σε καθε κανονικο πατημα αποκρίνεται κανονικα. Μπορειτε να βοηθησετε λιγο? Μηπως υπάρχει καποιος απο Πατρα να συγκρινω? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ηρεμήσεις (πραγματικά το λέω φιλικά) και να χαρείς το κινητό.

 

Δε νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα, απλά σου έχει μπει στο μυαλό και δεν μπορείς να το βγάλεις.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ηρεμήσεις (πραγματικά το λέω φιλικά) και να χαρείς το κινητό.

 

Δε νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα, απλά σου έχει μπει στο μυαλό και δεν μπορείς να το βγάλεις.

 

Σου το κανει καθόλου εσενα? Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή... Αλλα ειμαι ψειρας... :))

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus] Service / Εγγύηση / Επισκευές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...