Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμια βελτιωση στη μπαταρια με τη 10.2????? :worry:

Καμία βελτίωση... Εξαφάνισαν και την ποσοστιαία ένδειξη της μπαταρίας... από την μπάρα και τώρα τη δείχνει μέσα στο πλαίσιο του εικονιδίου της μπαταρίας... και πρέπει να φοράς μικροσκόπιο για να τη δεις.... Έλεος... Γιατί το έκαναν αυτό οι κινέζοι; Για να μη μπορούμε να διακρίνουμε εύκολα το πόσο γρήγορα φεύγει νερό η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Οι 9αρες ηταν φοβερες για το 4Α

Οι 10αρες ανεβασαν κατα πολυ την καταναλωση της μπαταριας.

 

Νομιζω ομως οτι γενικα το κανουν αυτο οι εταιριες κινητης στα παλια και low entry μοντελα με καθε major αναβαθμιση ωστε να ψωνισεις το επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Στην αυτονομία δεν παρατήρησα καμία διαφορά και επιπλέον έχω την αίσθηση ότι έγινε λίγο πιο σβέλτο. Το μόνο που δεν δουλεύει είναι το wallpaper carousel στη lockscreen. Μπήκα το βρήκα από τη λίστα εφαρμογών και του έδωσα όλα τα απαραίτητα δικαιώματα συν το autostart, αλλά πάλι τίποτα. Σε εσάς δουλεύει σωστά ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σημερα εκανε αναβαθμιση ο αδερφος μου στην 10.2 και μου ειπε οτι εχει 2 προβληματα, το ενα ειναι οτι το wallpaper παιρνει μονο του την εικονα που εχει η lock screen, οχι τοσο μεγαλο το κακο, αλλα του χαλασε το ξυπνητηρι που το δουλευει καθε μερα! συγκεκριμενα εχει μπει το εξυπνο ξυπνητηρι βαζει τον δικο του ηχο και οτι και να βαλει το γυρναει παλι εκει!!!

 

Επειδη εγω εχω mi max 2 και ετυχε σημερα να την βαλω εμενα δεν κανει τιποτα απο αυτα και ειναι τελεια.

Εσεις με το 4A εχετε τετοιο προβλημα?

επισης μου λεει μπορει να γυρισει στην προηγουμενη καπως?

Ευχαριστω!

 

Υποπτευομαι οτι ειναι θεμα δικαιωματων αλλα δεν το εχω δει απο κοντα για να το φτιαξω https://en.miui.com/thread-4542220-1-1.html

 

αυτα ηταν! του τα εφτιαξα απο το τηλεφωνο!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

AospExtended (Oreo & Pie, διαλέγεις)

https://downloads.aospextended.com/rolex

 

Resurrection Remix (Oreo)

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix-oreo/files/rolex/

 

Τις έχει δοκιμάσει κανείς αυτές τις rom; Ελληνικά έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Τις έχει δοκιμάσει κανείς αυτές τις rom; Ελληνικά έχουν;

 

Έχουν και οι δύο αφού βασίζονται στο AOSP...

 

Έβαλα την AospExtended (oreo 8.1). Έχει ελληνικά, αλλά εγώ χρησιμοποιώ το κινητό μου στην αγγλική γλώσσα. Με ένα γρήγορο ψάξιμο, κάτι πολύ λίγα παραμένουν στα αγγλικά, όταν έχεις επιλέξει γλώσσα συστήματος τα ελληνικά. Προς το παρόν δεν έχω βρει πρόβλημα, αλλά είναι πολύ "φρέσκια" ακόμα η εγκατάσταση :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια ιδεα το κινητο κακαρωσε εχει κοληησει στο 0% η μπαταρια και μενει ανοιχτο μονο αν εχω φορτιστει πανω και δε φαινεται να φορτιζει εχει κολλησει στο 0%

 

 

EDIT αναγκαστηκα και το ανοιξα ηθελε απλα να βγαλεις τη μπαταρια και να τη ξαναβαλεις και εφτιαξε

Edited by Jim30
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας αξιζει στο συγκεκριμενο να περαστει Gcam ή δεν σωζεται πολυ η κατασταση? αν ναι υπαρχει κανενα καλο guide στο youtube για το πως γινεται γιατι οτι βρισκω ειναι ανεβασμενο απο Ινδια και δεν καταλαβαινω γρι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Αλλαξα καμερα (πισω) και μου βγαζει οτι δε μπορει να συνδεθει με την καμερα. Τι μπορω να κανω;Εκανα επανεκκινηση αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα καμερα (πισω) και μου βγαζει οτι δε μπορει να συνδεθει με την καμερα. Τι μπορω να κανω;Εκανα επανεκκινηση αλλα τιποτα.

 

Μήπως δεν έχει "κουμπώσει" πλήρως η σύνδεση; Εννοώ σαν εξάρτημα, στην πλακέτα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα καμερα (πισω) και μου βγαζει οτι δε μπορει να συνδεθει με την καμερα. Τι μπορω να κανω;Εκανα επανεκκινηση αλλα τιποτα.
Δε την κουμπωσες καλά. Ξαναδοκιμασε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν κανα μήνα έβαλα AOSP Extended ROM στο κινητό . Μαζί με root (Magisk) και κανα 2 ακόμα modules .. τρέχει σε έκδοση Android 9 Pie και η μπαταρία του κρατάει 3 μέρες με μικρή έως κανονική χρήση . Αξίζει να το κάνετε .

εδώ και το link ; https://downloads.aospextended.com/rolex

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν κανα μήνα έβαλα AOSP Extended ROM στο κινητό . Μαζί με root (Magisk) και κανα 2 ακόμα modules .. τρέχει σε έκδοση Android 9 Pie και η μπαταρία του κρατάει 3 μέρες με μικρή έως κανονική χρήση . Αξίζει να το κάνετε .

εδώ και το link ; https://downloads.aospextended.com/rolex

5 Reasons not to flash AOSP Extended on Redmi 4A!

Link to comment
Share on other sites

5 Reasons not to flash AOSP Extended on Redmi 4A!

 

δεν ισχύει ούτε ένα απο όσα λέει το βιντεάκι .. καταρχάς όταν το βίντεο το Γενάρη του 2018!!! έγινε upload ΔΕΝ υπήρχε καν official version AOSP για το Redmi 4a , περίμενε να μην υπάρχουν bugs ;;;

με Android 9 και 2 modules απο το Magisk η μπαταρία είναι αστέρι σε ένα κινητό που το έχω 1,5χρόνο . Πρίν δοκιμάσω το AOSΡ έτρεχα unofficial LineageOS σε 6.0.1 android με ελάχιστα bugs .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλημερα.....

εχει η γυναικα το συγκεκριμενο κινητο δικαρτο και εχουμε τα εξης θεματακια

εδω και κανενα μηνα ενω η συσκευη ειναι ανοιχτη καποιες φορες δειχνε κλειστο αν θελησει καποιος να την παρει τηλεφωνο αλλα οχι συνεχεια ομως η συνδεση ειναι whatsup

επισης εδω και μμερικες μερες πεφτειι γρηγορα η μπαταρια

η χρηση που γινεται ειναι ομιλια και facebook

Επειδη δεν εχω android πειτε μου για αρχη πως γνεται σοφτ ρεσετ?

ευχαριστω εκ των προτερων

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έσπασε η οθόνη του κινητού και δενμπορώ να κάνω τίποτα. Υπάρχει τρόπος να πάρω πρόσβαση μέσω υπολογιστή στο μενου του τηλεφώνου? Θέλω να ενεργοποιήσω τον συγχρονισμό του viber και να πάρω κάποια sms.
Link to comment
Share on other sites

Έσπασε η οθόνη του κινητού και δενμπορώ να κάνω τίποτα. Υπάρχει τρόπος να πάρω πρόσβαση μέσω υπολογιστή στο μενου του τηλεφώνου? Θέλω να ενεργοποιήσω τον συγχρονισμό του viber και να πάρω κάποια sms.
Με ένα ποντίκι ίσως; Λειτουργεί καθόλου το touch;
Link to comment
Share on other sites

Με ένα ποντίκι ίσως; Λειτουργεί καθόλου το touch;

εκτός από 1 ιντσα από πάνω όλη υπόλοιπη οθόνη είναι άσπρη και δεν φαίνεται τίποτα. παραδόξως το touch δουλεύει παντού, αλλά δεν βλέπω τίποτα. χρειάζομαι κάτι να πάρω πρόσβαση στην οθόνη απομακρυσμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...