Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ...παπατζηδες και στην infoquest οπως και παντου (samsung klp) ...

το εβγαλανα ΕΚΤΟΣ εγγυησης και ας εχει ακομα 1 χρονο και κατι...

ΟΠΟΤΕ μαγκες πλεον ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΙΝΑ τελος η Ελλαδα δεν εχει νοημα να πληρωνω αδικα χρηματα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερουμε αν θα παρει miui 10 ?

 

Θα πάρει, όπως και Android 8.0

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το είχαν γράψει και στο ελληνικό Forum και το είχαν πει και επίσημα από την xiaomi, κάνε ένα ψάξιμο στο Google και θα το βρεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο μοντέλο, μιας και πάνω από τις 5 ίντσες τα βρίσκω άβολα, οι φωτογραφίες βελτιώνονται καθόλου μετά τις αναβαθμίσεις της rom;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο μοντέλο, μιας και πάνω από τις 5 ίντσες τα βρίσκω άβολα, οι φωτογραφίες βελτιώνονται καθόλου μετά τις αναβαθμίσεις της rom;

 

Νομίζω πως ναι.. Βγάζει καλές φωτό το κινητάκι. Προσωπικά χρησιμοποιώ και το πρόγραμμα Open Camera που κατεβάζεις από το Play Store και είναι δωρεάν και με αυτό βελτιώνεται πολύ και η φωτογραφία και ειδικά το βίντεο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είχαν γράψει και στο ελληνικό Forum και το είχαν πει και επίσημα από την xiaomi, κάνε ένα ψάξιμο στο Google και θα το βρεις.[/quote

Οκ για να το λες... Μακάρι. Αν και έτσι όπως είναι νομίζω είναι τέλειο το κινητάκι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι.. Βγάζει καλές φωτό το κινητάκι. Προσωπικά χρησιμοποιώ και το πρόγραμμα Open Camera που κατεβάζεις από το Play Store και είναι δωρεάν και με αυτό βελτιώνεται πολύ και η φωτογραφία και ειδικά το βίντεο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είχαν γράψει και στο ελληνικό Forum και το είχαν πει και επίσημα από την xiaomi, κάνε ένα ψάξιμο στο Google και θα το βρεις.[/quote

Οκ για να το λες... Μακάρι. Αν και έτσι όπως είναι νομίζω είναι τέλειο το κινητάκι.

Πολύ καλό το Open Camera όντως ..

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση ώντας φαν του LineageOs , ξέρω πως δεν υπάρχει official , προς το παρόν τρέχω 6.0.1 unofficial , υπάρχει σε 7 ; και αν ναι θα έχω θέμα με μπαταριά καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι.. Βγάζει καλές φωτό το κινητάκι. Προσωπικά χρησιμοποιώ και το πρόγραμμα Open Camera που κατεβάζεις από το Play Store και είναι δωρεάν και με αυτό βελτιώνεται πολύ και η φωτογραφία και ειδικά το βίντεο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλό το Open Camera όντως ..

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση ώντας φαν του LineageOs , ξέρω πως δεν υπάρχει official , προς το παρόν τρέχω 6.0.1 unofficial , υπάρχει σε 7 ; και αν ναι θα έχω θέμα με μπαταριά καθόλου;

 

Αν θυμάμαι καλά, υπάρχει unofficial LOS 8. Δες στο xda...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα,εχω ενα προβλημα με το κινητο,πολυ συχνα στη 2η sim εχω στη 1η vod και στη 2η cosmote,στη 2η λοιπον με παιρνουν τηλ και πολυ συχνα δε λαμβανω τη κληση φαινεται οτι το χω κλειστο ενω εχω σημα κανονικα σκεφτεστε καμια λυση?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω ενα προβλημα με το κινητο,πολυ συχνα στη 2η sim εχω στη 1η vod και στη 2η cosmote,στη 2η λοιπον με παιρνουν τηλ και πολυ συχνα δε λαμβανω τη κληση φαινεται οτι το χω κλειστο ενω εχω σημα κανονικα σκεφτεστε καμια λυση?ευχαριστω

 

Λοιπον,επειδη εχω Vodafone/Cosmote με την vodafone στη θεση 2 και την cosmote στη θεση 1 με Redmi 5 Plus.

Δεν φαινεται οτι το εχω κλειστο σε καμια καρτα εκτος αν μιλαω με cosmote.

Δευτερον αν εχω δεδομενα στη vodafone και κληση στη κοσμοτε,τα δεδομενα δεν δουλευουν.Και το αναποδο.

Αν ειναι στην ιδια καρτα η κληση και εχω δεδομενα ανοιχτα λειτουργουν κανονικα σε 3G.

Σε 2G οχι,σε 4G γυρναει η κληση.

Στη Cosmote λειτουργουν και σε 3G και σε 4G αρκει να εχω το VoLTE ενεργοποιημενο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

τρεχα γυρευε δλδ....αι βγαλε ακρη.... καταλαβα....παμε για αλλο....

 

Οχι,απλα αλλαξε θεσεις τις καρτες μπας και δεις διαφορα

Αλλιως ειναι θεμα κοσμοτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Ότι κι αν έκανα δε φτιάχνει. Το ίδιο και σε συσκευή φίλου. Το 4Α είναι προβληματικο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορα θέματα με τις δύο κάρτες.

Εμένα μου έχανε τελείως την κεραία το εικονίδιο στη δεύτερη sim δεν υπήρχε πουθενα ούτε έφτιαχνε,μόνο με επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ένα χρόνο, με δύο κάρτες πάντα, cosmote και wind. Ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έχω χρησιμοποιήσει δεδομένα, ομιλία και από τις δύο, και τις έχω αλλάξει και στα δύο slots.
Link to comment
Share on other sites

ισως φταινει το Update παιδια και η συγκεκριμενη εκδοση,ισως φτιαξει,εγω δε το εχω παντα το προβλημα καποιες φορες παιρνω κλησεις κανονικα,τεσπα ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας......
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια, με δύο κάρτες μια Cosmote μια Vodafone δουλεύουν τέλεια..... Κανένα πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Της συζυγου μου και μίας φιλης παντως που τους τα πήρα από Κίνα λειτουργούν τέλεια έως τώρα και ειναι full updated.
Link to comment
Share on other sites

2 Redmi 4A, αγορασμένα από επίσημο δίκτυο πώλησης από 1,5 χρόνο, τα οποία δουλεύουν στο φουλ όλη μέρα (το ένα με δύο SIM) δεν έχουν παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα ή κόλλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο το είχα και το έδωσα σε συγγενικό πρόσωπο, όλα κυλούν μια χαρά για τα χαρακτηριστικά που έχει.
Link to comment
Share on other sites

"Ελληνικό" Redmi 4A 2/16, πάνω από 1 έτος στα χέρια της συζύγου. Το θεωρώ τίμια budget - low end συσκευή, χωρίς προβλήματα. Ανταποκρίνεται επαρκώς σε βασική smartphone χρήση, χωρίς να σου κάνει τη ζωή δύσκολη, αρκεί να έχεις λογικές απαιτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...