Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο ειναι πολυ δυνατο το πηρα για την Γυναικα χτες...παει μπαλα η συσκευη !!!

ΕΡωτηση..θα παρει την nougat ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OK.το αγόρασα από κοτσόβολο για την γυναίκα μου.μέχρι τώρα πάει μια χαρά.λέω να της βάλω τον nova launcher αλλά θα την αφήσω να το δουλέψει και να αποφασίσει μόνη της.Πάντως για την ώρα ευχαριστημένη είναι.σε σχέση με το παλιό της τηλέφωνο ( cubot x9 ) αυτό είναι πολύ καλύτερο.πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθεί.Μια ερώτηση μόνο.καμιά θηκη τύπου βιβλίο υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

OK.το αγόρασα από κοτσόβολο για την γυναίκα μου.μέχρι τώρα πάει μια χαρά.λέω να της βάλω τον nova launcher αλλά θα την αφήσω να το δουλέψει και να αποφασίσει μόνη της.Πάντως για την ώρα ευχαριστημένη είναι.σε σχέση με το παλιό της τηλέφωνο ( cubot x9 ) αυτό είναι πολύ καλύτερο.πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθεί.Μια ερώτηση μόνο.καμιά θηκη τύπου βιβλίο υπαρχει;

 

Aπό Ελλάδα

 

ή απ'το εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

OK.ευχαριστώ.θα πάρω μια από Ελλάδα.πάντως μέχρι τώρα όλα καλά.μια χαρά είναι το τηλέφωνο για την χρήση που του κάνει η σύζυγός.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που μ αρέσει στη MIUI είναι οι εργοστασιακές εφαρμογές που αναβαθμίζονται τακτικά.

Σήμερα αναβαθμίστηκε ο φυλλομετρητής και έχουμε full screen mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγορά από aliexpress στα 87 ευρώ με καπέλο τελωνείου 27 ευρώ και αναμονή 40 ημερών. Κατά τα άλλα το κινητό φαίνεται αρκετά καλό. Σε σχέση με ένα huawei y3ii 4,5 ιντσών που είχε αγοραστεί προ μηνών από mediamarkt στα 90 ευρώ, έχει κλάσεις καλύτερη οθόνη αλλά και πιο αδύναμο ηχείο με χειρότερο μπάσο που όμως δεν αφήνει παράπονα σε καμία περίπτωση. Κατασκευαστικά επίσης το huawei φαίνεται πιο ανθεκτικό. Για κάποιον που θέλει ένα κινητό στα 100 ευρώ με καλά χαρακτηριστικά και αξιοπρεπείς σε καλό φωτισμό κάμερες νομίζω ότι αποτελεί μια από τις καλύτερες επιλογές.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά σε βγηκε παραπανω απ οσο κοστίζει στην ελλαδα.

Παντως για εντρυ συσκευή ειναι οκ +++

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελω να πάρω 3 συσκευές redmi 4A. Εκει που θα το έπαιρνα απο gb στα 79 τωρα το ανεβασαν. Αναφερομαι στο global, καθώς το International δεν το αύξησαν. Εντάξει μας κατάλαβαν.

Μεθοδο unregistered ωστε να ερθει αφοβα, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Άφοβα δεν έρχεται με καμία μέθοδο. Μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που το φοβούνται ,έκανα Unboxing + Review .Πραγματικά ,με συναρπάζει το γεγονός οτι ,εκτός από το Galaxy J5 2016 που έχει πολύ κατώτερο CPU ,πάτησε ακόμη & το P8 Lite που κουβαλάει τον "8 πύρηνο" ...:lol::lol:

 

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μία εβδομάδα. Την global έκδοση (με την 800αρα), 2/32 σε γκρί χρώμα. Το πήρα από την Ιταλική αποθήκη του geekbuying στα 95 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και σε 2 εργάσιμες ήταν στην πόρτα μου (DHL). Μόνο αρνητικό ότι δεν έχει ευρωπαικό φορτιστή, αλλά το κατάστημα φρόντισε να στείλει μαζί με το κινητό και έναν αντάπτορα. Απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό σε σχέση με τα λεφτά που έδωσα. Η MIUI απλά φανταστική. Για τη χρήση που κάνω fb, viber, browsing με καλύπτει απόλυτα χωρίς κολλήματα. Η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση. Σε γενικές γραμμές μπορώ να πώ ότι είναι, ίσως, το καλύτερο κινητό μέχρι τα 100 ευρώ. Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το τηλέφωνο χρησιμοποιείται από συγγενικό πρόσωπο και σήμερα ενώ το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά και είχε σήμα στο δίκτυο,σε κλήση που έγινε προς αυτό,βγήκε μήνυμα από την vodafone πως ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος. Μετά από επανεκκίνηση του κινητού και χρονικό διάστημα λεπτών από την προηγούμενη κλήση, το κινητό δέχτηκε κανονικά νέα/δεύτερη κλήση. Κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το τηλέφωνο χρησιμοποιείται από συγγενικό πρόσωπο και σήμερα ενώ το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά και είχε σήμα στο δίκτυο,σε κλήση που έγινε προς αυτό,βγήκε μήνυμα από την vodafone πως ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος. Μετά από επανεκκίνηση του κινητού και χρονικό διάστημα λεπτών από την προηγούμενη κλήση, το κινητό δέχτηκε κανονικά νέα/δεύτερη κλήση. Κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ.

Αν φαίνεται συνέχεια να είναι εκτός σύνδεσης δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το 4g. Σε ένα lenovo που είχα αυτό έφταιγε

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

Αν φαίνεται συνέχεια να είναι εκτός σύνδεσης δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το 4g. Σε ένα λεμόνι που είχα αυτό έφταιγε

Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Προς το παρόν το τηλέφωνο λειτουργεί ξανά κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα κατα την σύνδεση του κινητού με PC, ενώ μου δίνει τις τρεις επιλογές όταν κουμπώνω το usb

μονο φόρτιση - μεταφορά αρχείων (MTP) - μεταφορά φωτογραφιών (PTP)

μόλις επιλέγω μεταφορά αρχείων (MTP) δεν φαίνεται το λογότυπο 4A στην οθόνη του PC

όταν επιλέγω μεταφορά φωτογραφιών συνδέετε κανονικά όμως μου ανοίγει τους φακέλους

με τις φώτο ενώ εγώ θέλω και τα μουσικά και όλα τα υπόλοιπα αρχεία υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος

να συνδεθεί η συσκευή με το pc;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα κατα την σύνδεση του κινητού με PC, ενώ μου δίνει τις τρεις επιλογές όταν κουμπώνω το usb

μονο φόρτιση - μεταφορά αρχείων (MTP) - μεταφορά φωτογραφιών (PTP)

μόλις επιλέγω μεταφορά αρχείων (MTP) δεν φαίνεται το λογότυπο 4A στην οθόνη του PC

όταν επιλέγω μεταφορά φωτογραφιών συνδέετε κανονικά όμως μου ανοίγει τους φακέλους

με τις φώτο ενώ εγώ θέλω και τα μουσικά και όλα τα υπόλοιπα αρχεία υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος

να συνδεθεί η συσκευή με το pc;

Κατά πάσα πιθανότητα χρειάζεται να το εγκαταστήσεις σαν συσκευή MTP. Αν τα θυμάμαι καλά, το βρίσκεις στη διαχείριση συσκευών, μάλλον θα έχει ερωτηματικό και εγκαθιστάς driver για MTP διαλέγοντας από αυτά που υπάρχουν μέσα στα Windows.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το τηλέφωνο χρησιμοποιείται από συγγενικό πρόσωπο και σήμερα ενώ το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά και είχε σήμα στο δίκτυο,σε κλήση που έγινε προς αυτό,βγήκε μήνυμα από την vodafone πως ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος. Μετά από επανεκκίνηση του κινητού και χρονικό διάστημα λεπτών από την προηγούμενη κλήση, το κινητό δέχτηκε κανονικά νέα/δεύτερη κλήση. Κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ.

Το ίδιο ακριβώς κάνει σε φίλο. Ενώ δείχνει ότι έχει σήμα αν το καλέσεις δεν είναι διαθέσιμο και αν δοκιμάσεις να πάρεις σου λέει μη διαθέσιμο δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος τις βέλτιστες ρυθμίσεις για να πάει "μπάλα" το κινητό; έχω απενεργοποιήσει εφέ κτλ από τα developer options και πάλι ζορίζεται σχετικά εύκολα
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει με χίλια, αλλά έχει και πιο φθηνά για να δεις.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στην global πως αλλάζουμε fonts??

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται για αγορά, δείτε και το General Mobile GM 5d. Εξαιρετική συσκευή, πάρα πολύ καλές κάμερες και gorilla glass. Έχω και τα δύο, και προτιμώ το πρώτο με διαφορά λόγω android one και πραγματικού dual sim χωρίς να θυσιάζεται η sd slot . 115 ευρώ τιμή αγοράς από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται για αγορά, δείτε και το General Mobile GM 5d. Εξαιρετική συσκευή, πάρα πολύ καλές κάμερες και gorilla glass. Έχω και τα δύο, και προτιμώ το πρώτο με διαφορά λόγω android one και πραγματικού dual sim χωρίς να θυσιάζεται η sd slot . 115 ευρώ τιμή αγοράς από Ελλάδα.
Τι είναι αυτό?? Για πες περισσότερα...
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό?? Για πες περισσότερα...

 

https://www.generalmobile.com/gr

 

https://www.skroutz.gr/s/11223887/General-Mobile-GM-5-Dual-16GB.html

 

 

Ως android one συσκευή, μαζί με τα Nexus, παίρνει πρώτο όλες τις ενημερώσεις της Google. Αυτή τη στιγμή φοράει 7.1 και εννοείται έχει καθαρό stock android. To Sar του δεν είναι 0,288, αλλά 0,946 σύμφωνα με το βιβλιαράκι στη συσκευασία του. Δεν ξέρω αν το βιβλιαράκι γράφει το body, ενώ η σελίδα του κατασκευαστή γράφει το head, καθώς το διαφημίζουν ως συσκευή με πολύ χαμηλό Sar. Το έχω μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...