Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50213088513_dfd49b1c14.jpg

 

Technology

GSM / HSPA / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G bands 1, 3, 4, 5, 7, 20, 38, 40

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE

LAUNCH Announced 2016, November

Status Available. Released 2016, November

 

BODY Dimensions 139.9 x 70.4 x 8.5 mm (5.51 x 2.77 x 0.33 in)

Weight 131.5 g (4.66 oz)

Build Glass front, plastic back, plastic frame

SIM Hybrid Dual SIM (Nano-SIM/ Micro-SIM, dual stand-by)

 

DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.0 inches, 68.0 cm2 (~69.0% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~296 ppi density)

 

PLATFORM OS Android 6.0.1 (Marshmallow), MIUI 10

 

Chipset Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425 (28 nm)

CPU Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53

GPU Adreno 308

 

MEMORY Card slot microSDXC (uses shared SIM slot)

Internal 16GB 2GB RAM, 32GB 2GB RAM

eMMC 5.1

 

MAIN CAMERA Single 13 MP, f/2.2, AF

Features LED flash, HDR, panorama

Video 1080p@30fps

 

SELFIE CAMERA Single 5 MP, f/2.2

Video

 

SOUND Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

 

WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 4.1, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

Infrared port Yes

Radio FM radio

USB microUSB 2.0

 

FEATURES Sensors Accelerometer, gyro, proximity

 

BATTERY Non-removable Li-Ion 3120 mAh battery

 

Colors Gold, Rose Gold, Dark Gray

 

 

Σκεφτομαι την αγορά ενός Xiaomi Redmi 4A αλλά με προβλημάτισε ενα σχόλιο στο gearbest που ελεγε οτι σε ευρωπαϊκο κρατος που πηγε το κινητο, δεν δουλευε το 4G. Θα υπάρχει θέμα μηπως εδω Ελλάδα? (αστεια περι καλυψης LTE στην Ελλάδα λεω και μονος μου) με ενδιαφερει αν θα δουλεψει ή θα εχω θεμα. Προσεξα οτι στο GB έχουν τη συσκευη σε 2 εκδοσεις, μια global και μια την κανονική, οποτε ισως να ισχυει οτι γραφτηκε στα σχολια.

 

Σαν χαρ/κα και στην τιμή του μου αρέσει.

 

Το έχει παρει κανείς απο έξω να μου πει σίγουρα, για να μην βρεθώ προ εκπλήξεων?

Κάτι άλλο που θα έπρεπε να ξερω πέραν της περιγραφής και πολλών reviews που εχω διαβάσει;

Γενικα οι αποψεις ειναι θετικές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by Vasileios26
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι την αγορά ενός Xiaomi Redmi 4A αλλά με προβλημάτισε ενα σχόλιο στο gearbest που ελεγε οτι σε ευρωπαϊκο κρατος που πηγε το κινητο, δεν δουλευε το 4G. Θα υπάρχει θέμα μηπως εδω Ελλάδα? (αστεια περι καλυψης LTE στην Ελλάδα λεω και μονος μου) με ενδιαφερει αν θα δουλεψει ή θα εχω θεμα. Προσεξα οτι στο GB έχουν τη συσκευη σε 2 εκδοσεις, μια global και μια την κανονική, οποτε ισως να ισχυει οτι γραφτηκε στα σχολια.

 

Σαν χαρ/κα και στην τιμή του μου αρέσει.

 

Το έχει παρει κανείς απο έξω να μου πει σίγουρα, για να μην βρεθώ προ εκπλήξεων?

Κάτι άλλο που θα έπρεπε να ξερω πέραν της περιγραφής και πολλών reviews που εχω διαβάσει;

Γενικα οι αποψεις ειναι θετικές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Και για το Redmi 4A ισχύει ότι και για τα περισσότερα xiaomi, δεν έχει την Β20. Αυτό σημαίνει ότι αν έχεις Wind(και οι φήμες λένε ότι στο μέλλον θα ισχύει και για τις υπόλοιπες) θα έχεις κάποια προβλήματα σε 4G κυρίως επαρχεία.

 

Το international μοντέλο τωρα θα έχει αυτή την μπάντα (σύμφωνα πάντα με τα χαρακτηριστικά που δίνει το GeekBuying) αλλα ακόμα είναι preorder οπότε μέχρι να κυκλοφορήσει τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγη firmware απο το κινεζικο στο διεθνες δεν θα διορθωνονται τα οποια θεματα προκυψουν?

ή μηπως δεν θα υποστηριζει η απλη συσκευη την διεθνη εκδοση?

 

 

δεν το γνωριζα αυτο για τα xiaomi και γι'αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγη firmware απο το κινεζικο στο διεθνες δεν θα διορθωνονται τα οποια θεματα προκυψουν?

ή μηπως δεν θα υποστηριζει η απλη συσκευη την διεθνη εκδοση?

 

 

δεν το γνωριζα αυτο για τα xiaomi και γι'αυτο ρωταω.

 

Είναι θέμα hardware, όχι software. Δες πχ. τα δύο νήματα στο forum Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kenzo) και Xiaomi Redmi Note 3 Pro international edition (kate).

Link to comment
Share on other sites

καποιος κατοχος υπαρχει?να μας πει εντυπωσεις.?

 

27 του μηνα βγαινει η global εκδοση με ευρωπαικο φορτιστη και global rom σε πολυ καλη τιμη στο ali οποτε λεω να το χτυπησω.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το κινητό έδω και τρεις μέρες!! Όλα λειτουργούν ρολόι έχοντας την ελληνική ρομ που είναι περασμένη από το ελληνικό κατάστημα από το οποίο το αγόρασα. Το μόνο θέμα είναι ότι με τα δεδομένα δεν συνδέεται καθόλου στο ίντερνετ! Έχω wind και είμαι επαρχία και παρόλο που έχω κάνει τις σωστές ρυθμίσεις για το ίντερνετ είτε επιλέγω 4g είτε 3g είτε 2g δεν συνδέεται. Από ότι διάβασα παραπάνω κατάλαβα ότι απλα δεν θα μπαίνει 4g αλλά το δικό μου δεν συνδέεται καθόλου!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγαίνει μόνο σε RoseGold και χρυσό?

Το θέλω για τον γιο μου αλλά τα χρώματα είναι...για το άλλο φύλλο.

Χάθηκε το ασημί?? Ή το γκρι??

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό παντως δεν ειναι μόνο για το άλλο φύλο και ειναι πολύ όμορφο και της μοδας..γνωμη μου
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον φαίνεται, στα υπόψιν για μελλοντική αγορά

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το κινητό έδω και τρεις μέρες!! Όλα λειτουργούν ρολόι έχοντας την ελληνική ρομ που είναι περασμένη από το ελληνικό κατάστημα από το οποίο το αγόρασα. Το μόνο θέμα είναι ότι με τα δεδομένα δεν συνδέεται καθόλου στο ίντερνετ! Έχω wind και είμαι επαρχία και παρόλο που έχω κάνει τις σωστές ρυθμίσεις για το ίντερνετ είτε επιλέγω 4g είτε 3g είτε 2g δεν συνδέεται. Από ότι διάβασα παραπάνω κατάλαβα ότι απλα δεν θα μπαίνει 4g αλλά το δικό μου δεν συνδέεται καθόλου!

 

Το δικό σου είναι global version με την μπαντα 20 ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να χει ερθει Ελλαδα ακομα με την 20αρα. Σε ενα μαγαζι που ρωτησα (απο αυτα στο σκρουτζ που το πουλανε) μου παν οχι!
Link to comment
Share on other sites

Cases αποκλειστικά δικά του δε βρίσκω στο ebay. Ξέρει κανείς αν όντως του κάνουν κάποιου άλλου μοντέλου; Βλέπω να δίνουν κοινά cases με του 4, αλλά φοβάμαι μήπως η global έκδοση με την μπάντα B20 είναι μερικά χιλιοστά μεγαλύτερο και δεν ταιριάζουν καλά οι θήκες, όπως συμβαίνει με το Redmi Note 3 Pro στην Kate έκδοση. Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

Cases αποκλειστικά δικά του δε βρίσκω στο ebay. Ξέρει κανείς αν όντως του κάνουν κάποιου άλλου μοντέλου; Βλέπω να δίνουν κοινά cases με του 4, αλλά φοβάμαι μήπως η global έκδοση με την μπάντα B20 είναι μερικά χιλιοστά μεγαλύτερο και δεν ταιριάζουν καλά οι θήκες, όπως συμβαίνει με το Redmi Note 3 Pro στην Kate έκδοση.

 

Το δικό σου είναι global version με την μπαντα 20 ? εχεις κάποιο πρόβλημα ή ολα παιζουν καλά ?

Link to comment
Share on other sites

Cases αποκλειστικά δικά του δε βρίσκω στο ebay. Ξέρει κανείς αν όντως του κάνουν κάποιου άλλου μοντέλου; Βλέπω να δίνουν κοινά cases με του 4, αλλά φοβάμαι μήπως η global έκδοση με την μπάντα B20 είναι μερικά χιλιοστά μεγαλύτερο και δεν ταιριάζουν καλά οι θήκες, όπως συμβαίνει με το Redmi Note 3 Pro στην Kate έκδοση.

 

Υπάρχουν κανονικά θήκες για το 4A

π.χ

http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-4A-Shockproof-Rugged-Hybrid-Armor-Soft-Case-Hard-Stand-Cover-/142211777138?var=&hash=item211c7b8272:m:mM4ncO_NFJnI_HpMsPbs1Lg

http://www.ebay.com/itm/HQ-Magnetic-Flip-Leather-Stand-Business-Case-Cover-For-XiaoMi-RedMi-4-Pro-4A-/262734335244?var=&hash=item3d2c2fcd0c:m:mghDI-sVXDw00gAhHPjlCjg

http://www.ebay.com/itm/HOT-Sale-For-Xiaomi-Redmi-4A-Brushed-Slim-Soft-Rubber-Back-Drawing-Case-Cover-/132042445171?var=&hash=item1ebe57d173:m:meUpO_h2sRBBslYlRiluK9A

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Ultra-Thin-Slim-Matte-Hard-PC-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Series-Phones-/302174292180?var=&hash=item465afdc8d4:m:m1b_s-sYVFLnozFGhMKrEyQ

Link to comment
Share on other sites

Cases αποκλειστικά δικά του δε βρίσκω στο ebay. Ξέρει κανείς αν όντως του κάνουν κάποιου άλλου μοντέλου; Βλέπω να δίνουν κοινά cases με του 4, αλλά φοβάμαι μήπως η global έκδοση με την μπάντα B20 είναι μερικά χιλιοστά μεγαλύτερο και δεν ταιριάζουν καλά οι θήκες, όπως συμβαίνει με το Redmi Note 3 Pro στην Kate έκδοση.

 

Μπορεις να μας γραψεις το σεριακο λεει το κουτι οταν εχει την 800αρα?????

 

Απο που το πηρες???

Link to comment
Share on other sites

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το παρατήρησες για αυτό και το έβαλα :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Cases αποκλειστικά δικά του δε βρίσκω στο ebay. Ξέρει κανείς αν όντως του κάνουν κάποιου άλλου μοντέλου; Βλέπω να δίνουν κοινά cases με του 4, αλλά φοβάμαι μήπως η global έκδοση με την μπάντα B20 είναι μερικά χιλιοστά μεγαλύτερο και δεν ταιριάζουν καλά οι θήκες, όπως συμβαίνει με το Redmi Note 3 Pro στην Kate έκδοση.

 

Τελικα θα μας πεις αν εχεις αυτο με την μπαντα 20 και αν λειτουργει σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει την Β20 γιατια να μην λειτουργει;

 

Διαβασἆ παραπονα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7011265#post7011265

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7021658#post7021658

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...