Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχω κάνει από χθες δεν είδα κάποια αλλαγή

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

To root permissions υπήρχε στην προηγούμενη; Δεν το είχα προσέξει

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή είναι πρωί και ακόμη καφέ πίνω...... έβαλες στο pro6plus τζαμακι και εφάρμοσε τέλεια;
Στο pro 6 έβαλα και εφάρμοσε τέλεια , αλλά μαζί πήρα ιδια και για το pro 6 plus που περιμένω και λογικά θα εφαρμοστούν το ίδιο τέλεια.

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την προτεινόμενη από το Netflix, τώρα ανοιγει αλλά μόνο κανει κύκλους ότι φορτώνει περιεχόμενο χωρις αποτέλεσμα.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την προτεινόμενη από το Netflix, τώρα ανοιγει αλλά μόνο κανει κύκλους ότι φορτώνει περιεχόμενο χωρις αποτέλεσμα.

 

Δες κάτω κάτω αν είναι η έκδοση που σου γραψα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα wipe factory reset δεν το γλίτωσα

 

Παίζει;Γιατι αυτή την στιγμή δεν έχω άποψη την διέκοψα λόγω καλοκαιριού.Απο χειμώνα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το θέμα με την θερμότητα. Γενικά οι επεξεργαστές exynoq φημιζονται για τις χαμηλές θερμοκρασίες που έχουν... Πχ ο snapdragon 821 που βγήκε την ίδια χρονιά ψήνει τα περισσότερα κινητά που τον εχουν. Ίσως είναι κάτι software...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι θέμα λειτουργικού. Δεν είπε κανείς το αντίθετο. Το φόρουμ του flyme είναι γεμάτο από σχόλια για το πρόβλημα. Δεν είναι μόνο το δικό μου. Και κάποιος άλλος νομίζω έγραψε πως στα 25 λεπτά του έβγαλε το μήνυμα. Πριν λίγο το φόρτιζα και ταυτόχρονα σερφαριζα. Άνοιξα για δοκιμή τη μπροστά κάμερα και έκλεισε αμέσως. Το έχω όμως σε πολύ χοντρή θήκη. Το κινητό κατά τα άλλα το μόνο άλλο θέμα που έχει είναι η έλλειψη της Β20 που είναι εξίσου σοβαρός λόγος για να μη το επιλέξει κανείς. Δυστυχώς εγώ δεν έδωσα σημασία σε αυτό. Το ότι πρακτικά δε δούλευε το Skype τις προάλλες ίσως ήταν θέμα του ίδιου του Skype. Ίσως...

Στο μεταξύ ίσως από την υπερθέρμανση... Έχω παρατηρήσει μια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας. Ίσως είναι το μοναδικό κινητό που θα αλλάξω τόσο σύντομα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

16398ff7dad03a3ff0d73bd95adbb07c.jpg

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι θέμα λειτουργικού. Δεν είπε κανείς το αντίθετο. Το φόρουμ του flyme είναι γεμάτο από σχόλια για το πρόβλημα. Δεν είναι μόνο το δικό μου. Και κάποιος άλλος νομίζω έγραψε πως στα 25 λεπτά του έβγαλε το μήνυμα. Πριν λίγο το φόρτιζα και ταυτόχρονα σερφαριζα. Άνοιξα για δοκιμή τη μπροστά κάμερα και έκλεισε αμέσως. Το έχω όμως σε πολύ χοντρή θήκη. Το κινητό κατά τα άλλα το μόνο άλλο θέμα που έχει είναι η έλλειψη της Β20 που είναι εξίσου σοβαρός λόγος για να μη το επιλέξει κανείς. Δυστυχώς εγώ δεν έδωσα σημασία σε αυτό. Το ότι πρακτικά δε δούλευε το Skype τις προάλλες ίσως ήταν θέμα του ίδιου του Skype. Ίσως...

Στο μεταξύ ίσως από την υπερθέρμανση... Έχω παρατηρήσει μια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας. Ίσως είναι το μοναδικό κινητό που θα αλλάξω τόσο σύντομα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

16398ff7dad03a3ff0d73bd95adbb07c.jpg

Όταν φορτίζουμε καλό είναι να μην το χρησιμοποιούμε.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πως δε παίζω καθολου παιχνίδια. Δεν έχω ούτε ένα. Δε βλέπω ταινίες καθόλου και γενικά αν έχω καταλάβει καλά οι πιο βαριές εφαρμογές που τρέχω είναι αυτές που έχουν κάμερα η/και GPS πχ Skype, racechrono, sygic κτλ. Δηλαδή η χρήση που του κάνω είναι ιδιαίτερα ήπια για να αντιμετωπίζω θέματα υπερθέρμανσης

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί, ας το έστελνες πίσω για αλλαγή, το τηλέφωνο είναι άψογο δεν έχει κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το παθαίνει κανένας άλλος αυτό, δυό μέρες τώρα, με την κινέζικη 7.8.6.28?dfde8a51e7b9c369970ce24621d28e5a.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί, ας το έστελνες πίσω για αλλαγή, το τηλέφωνο είναι άψογο δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μην ασχολείσαι άλλο Δημήτρη. δεν έχει νόημα.:)

 

Το παθαίνει κανένας άλλος αυτό, δυό μέρες τώρα, με την κινέζικη 7.8.6.28?

Παύλο εγώ είμαι με την 7.8.6.25

Δεν μου έχει βγάλει ακόμα την 7.8.6.28

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο ήθελα άμεσα όχι να κάνω 1-2 μήνες τουλάχιστον μέχρι να παρω το άλλο με το ρίσκο να πληρώσω και τελωνείο. Στο παλιό μου η μπαταρία κρατούσε ελάχιστα για αυτό το άλλαξα. Αφήστε τις ειρωνείες περί του δεν έχει νόημα. Το τηλέφωνο δεν έχει υποστήριξη Ευρώπη πρακτικά. Αν πάθεις κάτι το βάζεις εκεί που ξέρεις. Και αν όντως είχε πρόβλημα μόνο το συγκεκριμένο και όχι όλα. Είναι πολύ κακή επιλογή για εμένα .Τέλος

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@sso απορία, ος beta tester της flyme 7 global όταν την δώσουν πρέπει να έχουμε την τελευταία 6.3.0.0g για να έρθει ΟΤΑ;;; γιατί δεν νομίζω να έρθει πάνω από την China.

 

Για τον φίλο από πάνω δεν υπάρχει καμία ειρωνεία, όταν αγοράζουμε κινητά από Κίνα ξέρουμε πολύ καλά ότι η εγγύηση ισχύει μόνο στην Κίνα και το τηλέφωνο πρέπει να το στείλουμε στο κατάστημα, αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρίες (Samsung, LG huawei κλπ).

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δώσ'το πίσω ή πετά το να ησυχάσεις εσύ και εμείς μαζί, για όνομα του θεού δηλαδή.50 σελίδες τα ίδια και τα ίδια, εάν τα γράφεις συνέχεια δεν θα έρθει η λύση.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο ήθελα άμεσα όχι να κάνω 1-2 μήνες τουλάχιστον μέχρι να παρω το άλλο με το ρίσκο να πληρώσω και τελωνείο. Στο παλιό μου η μπαταρία κρατούσε ελάχιστα για αυτό το άλλαξα. Αφήστε τις ειρωνείες περί του δεν έχει νόημα. Το τηλέφωνο δεν έχει υποστήριξη Ευρώπη πρακτικά. Αν πάθεις κάτι το βάζεις εκεί που ξέρεις. Και αν όντως είχε πρόβλημα μόνο το συγκεκριμένο και όχι όλα. Είναι πολύ κακή επιλογή για εμένα .Τέλος

 

Φίλε μου το κινητό το έβαζα μπροστά στο παρμπρίζ να το χτυπάει ο ήλιος + να δουλεύει το gps,ποτέ(για ένα μήνα το δούλεψα) ούτε ενα κόλλημα,μάλλον γιαυτό τα παιδιά γράφουν (δεν έχει νόημα).

Ας γράψουν εδώ κι'αλλοι κάτοχοι εαν έχουν θέματα θερμοκρασίας...

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο ήθελα άμεσα όχι να κάνω 1-2 μήνες τουλάχιστον μέχρι να παρω το άλλο με το ρίσκο να πληρώσω και τελωνείο. Στο παλιό μου η μπαταρία κρατούσε ελάχιστα για αυτό το άλλαξα. Αφήστε τις ειρωνείες περί του δεν έχει νόημα. Το τηλέφωνο δεν έχει υποστήριξη Ευρώπη πρακτικά. Αν πάθεις κάτι το βάζεις εκεί που ξέρεις. Και αν όντως είχε πρόβλημα μόνο το συγκεκριμένο και όχι όλα. Είναι πολύ κακή επιλογή για εμένα .Τέλος

 

Φίλε μου το κινητό το έβαζα μπροστά στο παρμπρίζ να το χτυπάει ο ήλιος + να δουλεύει το gps,ποτέ(για ένα μήνα το δούλεψα) ούτε ενα κόλλημα,μάλλον γιαυτό τα παιδιά γράφουν (δεν έχει νόημα).

Ας γράψουν εδώ κι'αλλοι κάτοχοι εαν έχουν θέματα θερμοκρασίας...

 

Παιδιά όταν μια συσκευή φορτίζει απαγορεύεται να το πειράζουμε .

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφτηκα για την κινέζικη 7, είχε κάποιες προϋποθέσεις (να έχεις εγκατεστημένη την 6.3.0.0 κλπ).

Για τη global 7 απλά συμπληρώνεις τη φόρμα (την έκανα) ή έχει τίποτα "ψιλά γράμματα";

Όταν αρχίσουν να ειδοποιούν και την εγκαταστήσει κανείς, ας πει αν υπάρχει NFC.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@chios: Τώρα το είδα, τις ίδιες απορίες έχουμε...

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Δώσ'το πίσω ή πετά το να ησυχάσεις εσύ και εμείς μαζί, για όνομα του θεού δηλαδή.50 σελίδες τα ίδια και τα ίδια, εάν τα γράφεις συνέχεια δεν θα έρθει η λύση.

 

Φίλε μου το κινητό το έβαζα μπροστά στο παρμπρίζ να το χτυπάει ο ήλιος + να δουλεύει το gps,ποτέ(για ένα μήνα το δούλεψα) ούτε ενα κόλλημα,μάλλον γιαυτό τα παιδιά γράφουν (δεν έχει νόημα).

Ας γράψουν εδώ κι'αλλοι κάτοχοι εαν έχουν θέματα θερμοκρασίας...

Αυτό ακριβώς. Έχει γράψει δεκάδες φορές για το πρόβλημά του. Του απαντήσαμε άλλες τόσες. Δεν έχει νόημα να λέμε και να ξαναλέμε τα ίδια πράγματα. Το έχουμε εμπεδώσει πλέον.

 

Φίλε aplerix δεν υπάρχει καμιά ειρωνεία. Αν θυμάσαι όταν το κινητό σου έπεσε στο νερό και το είχες ξεγραμμένο, σε βοήθησα λέγοντάς σου τι να κάνεις για να το σώσεις. Και όπως φαίνεται, αφού συνεχίζεις και γράφεις εδώ, το έχεις σώσει.

Απλά λέω, και όπως βλέπεις όλοι εδώ μέσα στο λένε, ότι δεν έχει νόημα να γράφεις και ξαναγράφεις ότι το κινητό είναι για τα μπάζα. Το έχεις γράψει δεκάδες φορές. Το εμπεδώσαμε πλέον. Όπως βλέπεις εδώ μέσα είσαι ίσως ο μόνος που έχεις πρόβλημα με την θερμοκρασία. Επίσης διαπιστώνω ότι δεν ήξερες ή δεν έδωσες σημασία στο ότι το συγκεκριμένο κινητό (όπως και πολλά άλλα) δεν έχει την Β20. Έγραψες ότι δεν έδωσες σημασία σ' αυτό το σημείο. Δεν σου φταίει κανείς γι αυτό. Και δεν έχει νόημα να πάμε και να διαβάσουμε στο φόρουμ του flyme και να δούμε πόσοι έχουν το πρόβλημα που αναφέρεις από τη στιγμή που εμείς δεν έχουμε πρόβλημα. Θα έπρεπε να έχεις κάνει αυτό που σου έχει πει πολλές φορές ο φίλος @chios. Να το επιστρέψεις, αφού μάλιστα λες ότι το είχαν δεχθεί.

Αυτά μόνο και τίποτε άλλο:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@sso απορία, ος beta tester της flyme 7 global όταν την δώσουν πρέπει να έχουμε την τελευταία 6.3.0.0g για να έρθει ΟΤΑ;;; γιατί δεν νομίζω να έρθει πάνω από την China.

Στη σελίδα που κάναμε την εγγραφή γράφει:

....

5. (THIS IS IMPROTANT) If your device stay at beta version, you can install the new beta directly. If it stays at Stable G version, you have to clean the system data when updating. Plus, please stay in the last beta version in order to receive the next beta.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το clean data είναι σίγουρο, απλά δεν ξέρω αν μας έρθει ota εμάς που έχουμε την China ή πρέπει πρώτα να πάμε σε global.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει...

 

"please stay in the last beta version in order to receive the next beta."

 

λες να εννοεί global beta;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...