Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, έχει επιλογή μέσα στο μενού που όταν το κλείνεις, δείχνει μόνο ημερομηνία-ώρα και μπαταρία. Θα το δοκιμάσω ανοιχτό να δούμε τι καταναλώνει.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, έχει επιλογή μέσα στο μενού που όταν το κλείνεις, δείχνει μόνο ημερομηνία-ώρα και μπαταρία. Θα το δοκιμάσω ανοιχτό να δούμε τι καταναλώνει.

 

Περιμένω νεότερα! Με ενδιαφέρει κι εμένα αλλά βαριέμαι να το τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση;; Το mcharge είναι για την γρήγορη φόρτιση, γιατί αν είναι ενεργοποιημένο έχει μεγαλύτερη κατανάλωση;;;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση;; Το mcharge είναι για την γρήγορη φόρτιση, γιατί αν είναι ενεργοποιημένο έχει μεγαλύτερη κατανάλωση;;;

 

Όχι απλά φορτίζει γρήγορα. Αυτό σημαίνει αύξηση θερμοκρασίας. Αν δεν βιάζεσαι στη φόρτιση κλεισ το για να μην ζορίζεις την μπαταρία. Προσωπικά το χρησιμοποιώ μιας και ήταν ένας λόγος αγοράς!

 

Στην κατανάλωση δεν παίζει κανένα ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να κάνουμε μια μικρή δημοσκόπηση για την διάρκεια τις μπαταρίας; Εμένα σε performance mode μου βγάζει 6 ώρες Sot και σε balanced 7 μπορεί και 8 ώρες Sot.
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να κάνουμε μια μικρή δημοσκόπηση για την διάρκεια τις μπαταρίας; Εμένα σε performance mode μου βγάζει 6 ώρες Sot και σε balanced 7 μπορεί και 8 ώρες Sot.

 

Δεν έχει πολύ νόημα κάτι τέτοιο καθώς η διάρκεια της μπαταρίας σε μεγάλο βαθμό εξαρτάται από τη χρήση του καθενός και το ύψος της φωτεινότητας που επιλέγει ο καθένας, και αυτά διαφέρουν...

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ μέρα παρά μέρα φορτίζω με sot περίπου 5 ώρες, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την μπαταρία , αν προέρχεσαι και από mediatek x20 που την 4000 μπαταρία την ρούφαγε είμαι μια χαρά. μόνιμα balanced το έχω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρεις κανείς;

Οι ανοιχτές καρτέλες από εφαρμογές που έχω μπει πως εμφανίζονται;

Προχθές έκανα μια κίνηση στην οθόνη καταλάθος κ μου εμφανίστηκαν καμία 15αρια ανοιχτες κάρτες από εφαρμογες που είχα μπει κατά την διάρκεια της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Σέρνοντας από κάτω προς τα πάνω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρεις κανείς;

Οι ανοιχτές καρτέλες από εφαρμογές που έχω μπει πως εμφανίζονται;

Προχθές έκανα μια κίνηση στην οθόνη καταλάθος κ μου εμφανίστηκαν καμία 15αρια ανοιχτες κάρτες από εφαρμογες που είχα μπει κατά την διάρκεια της ημέρας.

Η κίνηση που έκανες είναι swipe από κάτω-κάτω αριστερά πρός τα πάνω δεξιά με κίνηση ημικυκλική.

41110074384_ec1e25c5fd_c.jpgswipe by ssoklis, on Flickr

 

Επίση μπορείς να πας Ρυθμίσεις/Προσβασιμότητα/Smarttouch. το ενεργοποιείς και ορίζεις τι θάλεις από κάθε κίνηση.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρεις κανείς;

Οι ανοιχτές καρτέλες από εφαρμογές που έχω μπει πως εμφανίζονται;

Προχθές έκανα μια κίνηση στην οθόνη καταλάθος κ μου εμφανίστηκαν καμία 15αρια ανοιχτες κάρτες από εφαρμογες που είχα μπει κατά την διάρκεια της ημέρας.

 

Αριστερά και δεξιά του κουμπιου σέρνεις προς τα πάνω και εμφανίζονται.

Σε performance mode και flume 5 έχω 5ωρες sot όταν φτάνω στο 15-20%

Link to comment
Share on other sites

Σέρνοντας από κάτω προς τα πάνω, με βγάζει σε μια καρτέλα αλλά δεν βλέπω τις ανοιχτές μου. Μπήκα σκόπιμα σε διάφορες εφαρμογές το δοκίμασα αλλά μου βγάζει την συγκεκριμένη κάθε φορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αριστερά και δεξιά του κουμπιου σέρνεις προς τα πάνω και εμφανίζονται.

Σε performance mode και flume 5 έχω 5ωρες sot όταν φτάνω στο 15-20%

 

Σωστοοος!

Το πέτυχα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω όλες τις εφαρμογές ρυθμισμένες στο έξυπνο παρασκήνιο, εκτός από viber και mail. Επίσης έχω απενεργοποιημένο το always on, έτσι έχω μεγαλύτερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που διαπίστωσα όσον αφορά το δίκτυο δεδομένων, με cosmote στο redmi note 3 σε κλειστό χώρο στη δουλειά μου είχα Η+ ενώ τώρα χάνεται εντελώς το δίκτυο (δεν εννοώ για κλήσεις). Έξω ομως φυσικά 4G.

Σκέφτομαι μήπως είναι θέμα Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίση μπορείς να πας Ρυθμίσεις/Προσβασιμότητα/Smarttouch. το ενεργοποιείς και ορίζεις τι θάλεις από κάθε κίνηση.

 

 

 

Πήγα να κάνω κάποιες ρυθμίσεις την πρώτη ημέρα, πχ ρολοϊ, camera κ.α

Όπως είδα νομιζω στο YouTube. Αλλά απο οθόνη αδράνειας δεν άνοιγαν οι εφαρμογές κ το παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που διαπίστωσα όσον αφορά το δίκτυο δεδομένων, με cosmote στο redmi note 3 σε κλειστό χώρο στη δουλειά μου είχα Η+ ενώ τώρα χάνεται εντελώς το δίκτυο (δεν εννοώ για κλήσεις). Έξω ομως φυσικά 4G.

Σκέφτομαι μήπως είναι θέμα Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίση μπορείς να πας Ρυθμίσεις/Προσβασιμότητα/Smarttouch. το ενεργοποιείς και ορίζεις τι θάλεις από κάθε κίνηση.

 

 

 

Πήγα να κάνω κάποιες ρυθμίσεις την πρώτη ημέρα, πχ ρολοϊ, camera κ.α

Όπως είδα νομιζω στο YouTube. Αλλά απο οθόνη αδράνειας δεν άνοιγαν οι εφαρμογές κ το παράτησα.

 

Δουλεύει κανονικά αυτός είναι και ο λόγος που δεν ξεκολλάω από meizu.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, σχημάτισα ένα κύκλο σε οθόνη αναμονής, δεν έγινε τίποτε, όταν το ξεκλείδωσα με δακτυλικό με πήγε κατευθείαν στο ρολόϊ.

Έτσι πρέπει να λειτουργεί?

Δηλαδη για να εκτελέσει, ξεκλειδώνεις πρωτα χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

6.3.0.0G https://firmware.meizu.com/Firmware/Flyme/PRO6_Plus/6.3.0.0/intl/20180427002212/484f028d/update.zip

βγήκε ρομ για το global την ξετρύπωσα από ρωσικο σαιτ δεν εχει βγει ακόμα ΟΤΑ την κατεβάζω και την περνάω.

 

LIST OF CHANGES TO UPDATE

Updated security patches.

Improved stability of the system.

Improved translation.

Energy consumption is optimized.

Improved compatibility with third-party applications.

Algorithms for saving contacts are improved.

The bug was fixed: when updating the system, the style of the icons changed to standard (not from Flyme).

Bug fix: flickering the screen in the camera application.

The bug: the switch "Sound of a screenshot" did not work.

The bug: the lack of the switch "Sound Screenshot".

The bug: cyclic connection to the car Bluetooth system.

The bug was fixed: the time in the status bar did not coincide with the time on the lock screen.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://mymeizuclub.ru/forum/index.php?/topic/3456-obnovlenie-flyme-6300g-dlya-meizu-pro-6-plus/

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://mymeizuclub.ru/forum/index.php?/topic/3456-obnovlenie-flyme-6300g-dlya-meizu-pro-6-plus/

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα, δυστυχώς ακόμα android 6.36d9ffba962a01a9c5658579df0be7bc.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που διαπίστωσα όσον αφορά το δίκτυο δεδομένων, με cosmote στο redmi note 3 σε κλειστό χώρο στη δουλειά μου είχα Η+ ενώ τώρα χάνεται εντελώς το δίκτυο (δεν εννοώ για κλήσεις). Έξω ομως φυσικά 4G.

Σκέφτομαι μήπως είναι θέμα Rom.

 

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει η έλλειψη b20 και δεν πιάνει σε κλειστό χώρο. Το ίδιο θέμα είχα με ένα Letv x800 ενώ στο ίδιο χώρο ένα HTC 825 που έχει b20 πιάνει 4g.

 

 

Στάλθηκε από το HTC Desire 825 dual sim μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γτ έχει τόσο θόρυβο η σελφι? Πολύ μέτρια βγάζει τ βράδυ σαν ένα redmi note 3 pro poy eixa έχετε δείγμα ωτι από βράδυ με. Λίγο φως η απόγευμα έστω μήπως κ έχει θέμα τ δικό μ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, σχημάτισα ένα κύκλο σε οθόνη αναμονής, δεν έγινε τίποτε, όταν το ξεκλείδωσα με δακτυλικό με πήγε κατευθείαν στο ρολόϊ.

Έτσι πρέπει να λειτουργεί?

Δηλαδη για να εκτελέσει, ξεκλειδώνεις πρωτα χειροκίνητα?

 

Δεν έχω δακτυλικο αποτύπωμα για κλειδωμα μόνο ολισθηση.Ειναι λογικό να μην σε οδηγεί εκεί που θες γιατί θα το ξεκλειδωνε ο καθένας. Πχ για την κάμερα έχω βάλει το C για messenger το Μ κτλ. Δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει η έλλειψη b20 και δεν πιάνει σε κλειστό χώρο. Το ίδιο θέμα είχα με ένα Letv x800 ενώ στο ίδιο χώρο ένα HTC 825 που έχει b20 πιάνει 4g.

 

 

Στάλθηκε από το HTC Desire 825 dual sim μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να το ξεκαθαρίσουμε, έχεις wind?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...