Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ήρθε σε κάποιον να μας πει εντυπώσεις?εμένα μου ήρθε ειδοποίηση από ΕΛΤΑ αύριο το πρωί πάω ταχυδρομείο να το παραλάβω τελικά ήρθε αρκετά γρήγορα είχα βάλει ος όριο την μεγάλη βδομάδα αλλά από την στιγμή που μου εγραψε την πρώτη πληροφορία από Ολλανδία έκανε μόλις 7 μέρες πάρα πολύ καλά...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζουμε αν εχει τα gestures που ειχε το mx4 double tap to wake up και αναλογως την κινηση που εκανες σε σβηστη οθονη ανοιγε η αντιστοιχη εφαρμογη;

 

Νομίζω πως ναι. Στο mx6 που είχα το είχε οπότε το ίδιο ισχύει και εδώ. Και πέρα από αυτο εχεο και always on display όπως τα Samsung μιας και έχει amoled οθόνη οπότε θα μπορείς να βλέπεις και από εκεί τις ειδοποιήσεις αν αυτό είναι που σε απασχολεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ήρθε σε κάποιον να μας πει εντυπώσεις?εμένα μου ήρθε ειδοποίηση από ΕΛΤΑ αύριο το πρωί πάω ταχυδρομείο να το παραλάβω τελικά ήρθε αρκετά γρήγορα είχα βάλει ος όριο την μεγάλη βδομάδα αλλά από την στιγμή που μου εγραψε την πρώτη πληροφορία από Ολλανδία έκανε μόλις 7 μέρες πάρα πολύ καλά...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλό αυτό. Καλορίζικο. Μας δίνει και εμάς μια γενική ιδέα για το πότε θα έρθει.

Άμα θες κάνε ένα copy-paste εδώ τα timestamps από την στιγμή που έγινε shipped και μετά για να καταλάβουμε και εμείς πόσο γρήγορα σου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι. Στο mx6 που είχα το είχε οπότε το ίδιο ισχύει και εδώ. Και πέρα από αυτο εχεο και always on display όπως τα Samsung μιας και έχει amoled οθόνη οπότε θα μπορείς να βλέπεις και από εκεί τις ειδοποιήσεις αν αυτό είναι που σε απασχολεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλό αυτό. Καλορίζικο. Μας δίνει και εμάς μια γενική ιδέα για το πότε θα έρθει.

Άμα θες κάνε ένα copy-paste εδώ τα timestamps από την στιγμή που έγινε shipped και μετά για να καταλάβουμε και εμείς πόσο γρήγορα σου ήρθε.

Ορίστεaed78c3824bc90508b7b8f26eb29a93d.jpgdc642111c63ad23541b9d4f5a35c482e.jpgbc8c859ae237260fded1dcb2e2bafbb2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες μερες παρελαβα συσκευη σε 11 μερες απο την παραγγελια.Οποτε λογικα ολοι θα παραλαβουν γρηγορα το πιο πολυ που εκανε ηταν 22 μερες για Βορεια Ελλαδα ειναι καλα πιστευω,

τα gestures ειναι πολυ βολικα αν τα συνηθισεις αυτος ειναι και ο λογος που ξαναγυρναω σε meizu.Tα on screen display τα χω δει σε samsung ενταξει δεν τα λες και απαραιτητα αλλα βολευουν για να μην ανοιγοκλεινεις την συσκευη πχ αν θες να δεις την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει 4-5 τηλέφωνα από Κίνα, ΠΑΝΤΑ τους έστελνα τυποποιημένες οδηγίες του τύπου

έλεγχος για καμμένα pixel, ελεγχος hardware κλπ κλπ, καθώς επίσης για την Rom αν την θέλω global ή official.

Από την εμπειρία σας χρειάζεται να επαναλάβω κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει 4-5 τηλέφωνα από Κίνα, ΠΑΝΤΑ τους έστελνα τυποποιημένες οδηγίες του τύπου

έλεγχος για καμμένα pixel, ελεγχος hardware κλπ κλπ, καθώς επίσης για την Rom αν την θέλω global ή official.

Από την εμπειρία σας χρειάζεται να επαναλάβω κάτι τέτοιο?

 

απο οτι γνωριζω το συγκεκριμενο κινητο ερχεται σφραγισμενο απο την εταιρεια του

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί πρωί 9 η ώρα πάω να παραλάβω από ΕΛΤΑ οπότε θα σας γράψω εδώ τις πρώτες εντυπώσεις από το κινητό καθώς και από το tempered που μου έχει έρθει ηδη και 1 θήκη θα ανεβάσω και κάποιες φωτός ελπίζω γρήγορα να έρθει σε ολους σας...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί πρωί 9 η ώρα πάω να παραλάβω από ΕΛΤΑ οπότε θα σας γράψω εδώ τις πρώτες εντυπώσεις από το κινητό καθώς και από το tempered που μου έχει έρθει ηδη και 1 θήκη θα ανεβάσω και κάποιες φωτός ελπίζω γρήγορα να έρθει σε ολους σας...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μας βλέπω όλους εδώ αύριο μετά τις 9...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα τούμπανο το κινητό σε εμφάνιση φοβερή οθόνη παναλαφρο και λεπτό δεν έχω προλάβει ακόμα να ασχοληθώ πάρα πολύ γιατί είμαι στην δουλειά παρακάτω σας βάζω κάποιες φωτός για τις πρώτες εντυπώσεις...ήταν σφραγισμένο το κινητό κανονικαc0d4e69c79fb0f0628939ca89dc0cb1c.jpg7aa5f9b855afcb27303f2cb69d633a98.jpg36ec019aa9c3acfb0131a350bd8347d0.jpga3ff57caf468ecfc9c7a5fdf50357a1e.jpg2b2bd153eeaa57872ea8535a9fa93090.jpg244661fef97ff7e63d960a8f08d4ec39.jpg796955aa724019f6362ab3bba16aa5df.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με'γεια! :)

Η πίσω όψη φαίνεται πιο σκούρη από τις φωτογραφίες του BG, αλλά δεν με χαλάει καθόλου.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα τούμπανο το κινητό σε εμφάνιση φοβερή οθόνη παναλαφρο και λεπτό δεν έχω προλάβει ακόμα να ασχοληθώ πάρα πολύ γιατί είμαι στην δουλειά παρακάτω σας βάζω κάποιες φωτός για τις πρώτες εντυπώσεις...ήταν σφραγισμένο το κινητό κανονικαc0d4e69c79fb0f0628939ca89dc0cb1c.jpg7aa5f9b855afcb27303f2cb69d633a98.jpg36ec019aa9c3acfb0131a350bd8347d0.jpga3ff57caf468ecfc9c7a5fdf50357a1e.jpg2b2bd153eeaa57872ea8535a9fa93090.jpg244661fef97ff7e63d960a8f08d4ec39.jpg796955aa724019f6362ab3bba16aa5df.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πολύ ωραίο το κινητό. Καλορίζικο. Αντε να μας έρθει και εμάς...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η μειζου έχει το ίδιο σύστημα με την xiaomi δλδ stable rom & development rom; πρώτη φορά μειζου και το ψάχνω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα κι εγώ το πρωί.

Το κινητό απλά είναι εξαιρετικό σε αυτά τα χρήματα.

Να προσέξετε μόνο ένα-δυο πραγματακια.

Α) Εμένα μου ήρθε με μπαταρία στο 96% και μέσα σε 1 ώρα έπεσε στο 4%, αυτό συμβαίνει διότι μπορεί να βρίσκεται στο κουτί του και για πάνω από 6 μήνες, μόλις το φορτίσετε κανονικά δουλεύει άψογα, είδα 2 ώρες ταινία με ανοιχτό wifi και η μπαταρία έπεσε 10%.

B) Δεν έχει google play, πάμε λοιπόν στο δικό store και βρίσκουμε το google instaler, το εγκαθιστούμε και αυτό κάνει όλη τη δουλειά, έπειτα ανοίγουμε το google play κτλ.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Πριν από όλα αυτά πάμε ενημέρωση συστήματος και το αναβαθμίζουμε.

Ταχύτητα, οθόνη, gps, αποτύπωμα, και όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν εξαιρετικά.

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η μειζου έχει το ίδιο σύστημα με την xiaomi δλδ stable rom & development rom; πρώτη φορά μειζου και το ψάχνω.

 

Όχι η meizu έχει flymeos σε αντίθεση με τα xiaomi που έχουν MIUI

Και είναι stable εννοειται και πάνε ομαλά και ωραία τα meizu σε γενικές γραμμές. Δύσκολο να δεις κολλήματα. Ίσως κάποια θέματα στις μεταφράσεις εχουν κυρίως στις ρυθμίσεις αλλά και το xiaomi που έχω και εγώ τώρα έχει οπότε κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα κι εγώ το πρωί.

Το κινητό απλά είναι εξαιρετικό σε αυτά τα χρήματα.

Να προσέξετε μόνο ένα-δυο πραγματακια.

Α) Εμένα μου ήρθε με μπαταρία στο 96% και μέσα σε 1 ώρα έπεσε στο 4%, αυτό συμβαίνει διότι μπορεί να βρίσκεται στο κουτί του και για πάνω από 6 μήνες, μόλις το φορτίσετε κανονικά δουλεύει άψογα, είδα 2 ώρες ταινία με ανοιχτό wifi και η μπαταρία έπεσε 10%.

B) Δεν έχει google play, πάμε λοιπόν στο δικό store και βρίσκουμε το google instaler, το εγκαθιστούμε και αυτό κάνει όλη τη δουλειά, έπειτα ανοίγουμε το google play κτλ.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Πριν από όλα αυτά πάμε ενημέρωση συστήματος και το αναβαθμίζουμε.

Ταχύτητα, οθόνη, gps, αποτύπωμα, και όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν εξαιρετικά.

Αυτά προς το παρόν.

Καλορίζικο και καλομίλητο φίλε. Νασαι καλά να το ευχαριστηθείς:)

Το περιμένω κι εγώ. Είναι από τις 23/03 στην Ολανδία, οπότε πιστεύω τις επόμενες μέρες να φθάσει.

Αυτό που τονίζεις για την αναβάθμιση. Αν δεν γίνει πριν από όλα δημιουργείται κάποιο πρόβλημα; Δηλ. αν κάποιος δεν το κάνει αμέσως τι προβλήματα μπορεί να δημιουργηθούν;:confused:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομίλητο φίλε. Νασαι καλά να το ευχαριστηθείς:)

Το περιμένω κι εγώ. Είναι από τις 23/03 στην Ολανδία, οπότε πιστεύω τις επόμενες μέρες να φθάσει.

Αυτό που τονίζεις για την αναβάθμιση. Αν δεν γίνει πριν από όλα δημιουργείται κάποιο πρόβλημα; Δηλ. αν κάποιος δεν το κάνει αμέσως τι προβλήματα μπορεί να δημιουργηθούν;:confused:

Πριν την αναβάθμιση σταματούσε το google instaler στο 82% και δεν προχωρούσε με τίποτα.

Μετά την αναβάθμιση έτρεξε κανονικά;)

Πάντως σε αυτά τα χρήματα το κινητό απλά είναι κλεψιά.

Εξαιρετική δουλειά από την meizu.

Link to comment
Share on other sites

Με'γεια και από εμένα! Μια ερώτηση, ποια θήκη είναι αυτή που έβαλες στην τελευταία φωτογραφία φίλε μου;
Soft TPU Case For Meizu Pro 6 Pro6 Frosted Silicone Slim Protective back cover for meizu pro 6 Plus full cover phone shell

http://s.aliexpress.com/BNBfeI3Y?fromSns=Tapatalk αυτή εδώ είναι η θήκη φίλε μου η οποία είχε και με ζελατίνα για προστασία μέσα...

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά είμαι ήδη μια μέρα με το κινητό οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ θετικες!

Οσον αφορά το playstore εγώ το εγκατέστησα χειροκίνητα από τον browser αφού στο appstore της meizu δεν μπορούσα να βρω το google installer!

Το μόνο θεματακι που έχω είναι ότι 1-2 ανταπτορακια που είχα για τον φορτιστή δεν έκαναν δουλειά το έβαζα να φορτίσει και δεν έδινε ρεύμα οπότε το φορτίζω με έναν samsung που εχω!Πιστεύω ότι είναι θέμα των ανταπτορων γιατί είναι ψιλοσακαταμενοι σήμερα θα πάρω έναν καινούργιο σε καλή κατάσταση και θα ξαναδοκιμάσω!

Έχω ερωτευτεί την οθόνη του και λυπάμαι να του βάλω το τζάμακι που ήδη έχω αλλά θα το βάλω γιατι δεν αξίζει το ρίσκο...!!!

Όποιος έχει έχει απορία για κάτι να στείλει εγώ μπορώ να πω ότι έχω προσαρμοστεί για τα καλά σε αυτό το meizu...!!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...