Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν η τύχη μας είναι να έρχεται κάτι στην ώρα του, κλαφ"τα Χαράλαμπε... :lol:

Πρώτη φορά παίρνω Meizu. Δεν αλλάζω κινητό κάθε 3 & 2. Αν στο πιστό μου Asus Zenfone 5 λειτουργούσε το slot της 2ης sim & στο Redmi Note 2 της κόρης που επισκεύασα δούλευαν οι κάμερες, δεν θα ψαχνόμουν. Με το καλό να το πάρουμε όλοι & να μας βγει της προκοπής.

Edited by evankouros
...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει και 3d touch όπως τα iPhone αν και το adnroid δεν το έχει αρκετά ενσωματωμένο. Ίσως κάποιες εφαρμογές να το χρησιμοποιούν. Και πέρα από αυτό είναι ενσωματωμένο στο flymeos οπότε όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη χρειαστεί ποτέ, αλλά ας βάλουμε το link: Meizu Pro 6 Plus Teardown

 

edit 1:

Και για να έχουμε μια ιδέα για κόστος OEM ανταλλακτικών/αξεσουάρ (πανάκριβη η οθόνη του) : meizuworld

 

edit 2:

Αρκετά αναλυτικό teardown με μπόλικες φωτογραφίες εδώ.

 

Και μερικά teardown video του Pro 6 Plus (δεν βρήκα πολλά με μια ματιά που έριξα) :

Edited by evankouros
...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη χρειαστεί ποτέ, αλλά ας βάλουμε το link: Meizu Pro 6 Plus Teardown

 

edit 1:

Και για να έχουμε μια ιδέα για κόστος OEM ανταλλακτικών/αξεσουάρ (πανάκριβη η οθόνη του) : meizuworld

 

edit 2:

Αρκετά αναλυτικό teardown με μπόλικες φωτογραφίες εδώ.

 

Και μερικά teardown video του Pro 6 Plus (δεν βρήκα πολλά με μια ματιά που έριξα) :

 

Αχαχαχ έτσι ακριβώς. Μακάρι να μην τα χρειαστούμε. Το θέμα είναι πως και στο aliexpress που έχω δει κυμαίνεται στα 100-150$ η οθόνη και πιστεύω έχει να κάνει το 3d touch που είναι ακριβή η οθόνη. Αλλά άμα είναι να δώσεις τέτοια λεφτά παίρνεις καινούργιο... Γιαυτό πείρα θήκη και tempered.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το παρήγγειλα κι εγώ Κυριακή και σήμερα είδα στο tracking ότι έφυγε από Ολλανδία...Είμαι τόσο τυχερός; Θα το έχω σίγουρα μέσα στη βδομάδα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το παρήγγειλα κι εγώ Κυριακή και σήμερα είδα στο tracking ότι έφυγε από Ολλανδία...Είμαι τόσο τυχερός; Θα το έχω σίγουρα μέσα στη βδομάδα;

Αν δεν το πάρεις την βδομάδα που μας έρχεται, σίγουρα θα το έχεις μεγάλη βδομάδα. Και εγώ 2 μέρες μετά την έκανα την παραγγελία οπότε και εγώ κάπου εκεί υπολογίζω. 6-14 εργασημες μέρες είναι 1-3 βδομαδες κανονικά. Οπότε μια βδομάδα ήδη πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Bangood μπορώ να παραγγείλω μαζί με το κινητό και καμιά θήκη ;

Αφού θα το βάλω με priority mail να ερθει μαζί !

Επίσης είπε το bangood ότι θα μου στείλει κουπόνι -10% σαν πρώτη αγορά , συμφαιρει ή να βάλω το άλλο κουπόνι που λέτε πιο πάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες του BG πρέπει να φεύγουν από άλλη αποθήκη, άρα έρχονται με όποια μέθοδο επιλέξεις γι' αυτές.

Για το κουπόνι, do the math (260*10%<50) ή τη δοκιμή στο καλάθι. So simple! :lol:

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Bangood μπορώ να παραγγείλω μαζί με το κινητό και καμιά θήκη ;

Αφού θα το βάλω με priority mail να ερθει μαζί !

Επίσης είπε το bangood ότι θα μου στείλει κουπόνι -10% σαν πρώτη αγορά , συμφαιρει ή να βάλω το άλλο κουπόνι που λέτε πιο πάνω ;

Καλύτερα το κουπόνι. Το 10% χρησημοποιησε το για τις θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το παρήγγειλα κι εγώ Κυριακή και σήμερα είδα στο tracking ότι έφυγε από Ολλανδία...Είμαι τόσο τυχερός; Θα το έχω σίγουρα μέσα στη βδομάδα;

 

αν φαινεται στο σαιτ του Ελτα θα ειναι εδω μεσα στην βδομαδα,απο κει κ περα εξαρταται ποσο γρηγορα θα φυγει απο Κρυονερι προς τα ελτα της περιοχης σου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Θα το παραγγείλω μέχρι το βράδυ.

Απλά έκανα μια συζήτηση και μου είπαν στα 240€ την επιλογή του Xiaomi Mi Note3,

αλλά ξεφεύγει στα χρήματα.

Απλά το Meizu είναι περσινό μοντέλο , είναι ένα χρόνο πίσω , δεν έχει τις διπλές κάμερες και δεν είναι με μικρά μπεζελ . Νομίζω όμως είναι value for money το meizu !

Link to comment
Share on other sites

This coupon is not available for limited offer products.

Apply

Αυτο το μνμ μου εβγαλε μολις πηγα να βαλω το κουπονι 6BGOP6 .Εχει βγει κανενα καινουριο;:(

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Θα το παραγγείλω μέχρι το βράδυ.

Απλά έκανα μια συζήτηση και μου είπαν στα 240€ την επιλογή του Xiaomi Mi Note3,

αλλά ξεφεύγει στα χρήματα.

Απλά το Meizu είναι περσινό μοντέλο , είναι ένα χρόνο πίσω , δεν έχει τις διπλές κάμερες και δεν είναι με μικρά μπεζελ . Νομίζω όμως είναι value for money το meizu !

Έχει αμολεντ όμως

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

αν φαινεται στο σαιτ του Ελτα θα ειναι εδω μεσα στην βδομαδα,απο κει κ περα εξαρταται ποσο γρηγορα θα φυγει απο Κρυονερι προς τα ελτα της περιοχης σου.
Και στα ΕΛΤΑ φαίνεται και σήμερα άλλαξε η κατάσταση του δέματος σε "καθ' οδόν"

 

Στάλθηκε από το HTC U11 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το κουπόνι 6BGOP6 δεν δουλεύει , κλαψ , κύριοι έχουμε πρόβλημα , γνωρίζει κάποιος κάτι ;

 

Λοιπόν βγαίνει σύνολο με priority mail 230$

δηλαδή 186€ , χωρίς κάποιο κουπόνι !

Αυτή είναι η τιμή του ή μπορούμε με κουπόνι να το πάρουμε πιο φθηνά ;

 

Από ότι κατάλαβα το banggod έχει κάνει ήδη την έκπτωση στα 230$ .

Edited by petransfhp
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Θα το παραγγείλω μέχρι το βράδυ.

Απλά έκανα μια συζήτηση και μου είπαν στα 240€ την επιλογή του Xiaomi Mi Note3,

αλλά ξεφεύγει στα χρήματα.

Απλά το Meizu είναι περσινό μοντέλο , είναι ένα χρόνο πίσω , δεν έχει τις διπλές κάμερες και δεν είναι με μικρά μπεζελ . Νομίζω όμως είναι value for money το meizu !

 

Γούστα είναι αυτά. Και εγώ το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να πάρω το MI note 3 αλλά πραγματικά δεν είδα πολύ μεγάλες διαφορές στην κάμερα σε σχέση με το MI note 2 το οποίο υπάρχει στο gearbest στα 240€ σε ευρωπαϊκή αποθήκη.

Αλλά από την άλλη εμένα δεν μου πολυαρεσε το design του note 2 πόσο μάλλον του 3. Και η αλήθεια είναι ότι το λογισμικό τους δεν είναι και το καλύτερο. Στο xiaomi redmi note 5a που έχω προσωρινά κάθεται και μου βγάζει διαφημίσεις στο file manager πράγμα αποαραδεκτο. Είναι και αγορασμένο από ελληνικό μαγαζί. Γενικά πιστεύω ότι είναι καλή η xiaomi αλλά ειλικρινά η meizu σε design και λογισμικό είναι πααααααρα πολύ καλή. Και ναι όπως είπε ο φίλος οθόνη amoled, κορυφαίος επεξεργαστής, όχι midrange όπως ο sd660 του MI note 3 άσχετα με τις επιδόσεις του. Πιο καλό στα 180-190€ δεν πάει. Όπως είπες και εσύ είναι άλλη κατηγορία και θα σκασεις και ένα 50αρη€ παραπάνω χωρίς μεταφορικά. Με μεταφορικά πιστεύω θα σου πάει 260 και άμα είναι και πάρεις το μπλε-χρυσο θα σκασεις 290-300€ οπότε καμία σύγκριση εδώ. Και όσων αφορά τις κάμερες του MI note 3 το dxomark κατά καιρούς έχει κάνει “κομπινες”. Εγώ είδα δείγματα κάμερας και του MI note 3 και του meizu pro 6 plus και το software στην κάμερα του meizu είναι πολύ πιο μπροστά. Η xiaomi έχει τάση oversharpening σε αντίθεση με την meizu που πραγματικά οι φωτογραφίες του μου θυμίζουν πολύ τα αποτελέσματα που βγάζει το iPhone 7 plus ( χωρίς να είμαι φανμποι) πράγμα που το τιμαει γιατί τα iPhone ανέκαθεν έβγαζαν πολύ καλά αποτελέσματα όχι τόσο χάρη στους αισθητήρες αλλά πιο πολύ στο software και το post processing.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το κουπόνι 6BGOP6 δεν δουλεύει , κλαψ , κύριοι έχουμε πρόβλημα , γνωρίζει κάποιος κάτι ;

 

Λοιπόν βγαίνει σύνολο με priority mail 230$

δηλαδή 186€ , χωρίς κάποιο κουπόνι !

Αυτή είναι η τιμή του ή μπορούμε με κουπόνι να το πάρουμε πιο φθηνά ;

 

Από ότι κατάλαβα το banggod έχει κάνει ήδη την έκπτωση στα 230$ .

186+10€ το priority

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Θα το παραγγείλω μέχρι το βράδυ.

Απλά έκανα μια συζήτηση και μου είπαν στα 240€ την επιλογή του Xiaomi Mi Note3,

αλλά ξεφεύγει στα χρήματα.

Απλά το Meizu είναι περσινό μοντέλο , είναι ένα χρόνο πίσω , δεν έχει τις διπλές κάμερες και δεν είναι με μικρά μπεζελ . Νομίζω όμως είναι value for money το meizu !

Το meizu έχει μικρότερα bezels από το mi note 3 και μεγαλύτερη οθόνη και στο πλάτος αλλά και στο ύψος καθώς είναι 5.7 ιντσες αντί 5.5 και φυσικά έχει καλύτερη οθόνη σε χρώματα καθώς είναι amoled πολύ καλά κινητά και τα 2 αλλά εγώ προτιμώ να δώσω μέχρι 180-190 και να μην πάω στα 240-250....!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ήχο πως πάει παιδιά κινείται στα επίπεδα meizu;
Το ηχείο του λένε ότι είναι δυνατό χωρίς να είναι το πιο δυνατό της αγοράς μια μέση κατάσταση ικανοποιητικο δηλαδή όσον αφορά τον ήχο στα ακουστικά είναι από τους καλύτερους που κύκλοφορουν σε κινητά καθώς η meizu στον τομέα αυτο κάνει απίστευτη δουλειά και σε ποιότητα και σε ενταση....!!!και μην ξεχνάμε ότι διαθέτει την κλασσική θύρα ακουστικών όχι όπως τα τωρινά κινητά παρόλο που έχει type c και αυτό...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...