Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους, το παρήγγειλα και εγώ χτες.. άντε να δούμε πότε θα παραλάβουμε.

Είδα λίγο για Tempered glass, και απο οτι καταλαβαίνω έχουμε 2 επιλογές, είτε

α)full face που υποτίθεται καλύπτει έως τις άκρες ή

β) είτε τύπου ζελατίνα που καλύπτει 97% και αφήνει κενά πάνω απο το ηχείο(κλήσης) και κάτω απο το κεντρικό κουμπί.

έχει παρει κανείς full face μέχρι τώρα να μας πεί εντυπώσεις ?

 

Το μόνο που το καλύπτει τέλεια με βάση τις φωτογραφίες για full face tempered glass αν και λίγο ακριβό είναι αυτό.

https://www.aliexpress.com/item/Meizu-pro-6-plus-glass-tempered-full-cover-original-glass-film-MOFi-Meizu-Pro6-plus-screen/32776846104.html?spm=2114.search0104.3.12.2f6e22589UNNri&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5711215_10313_10059_10534_100031_10103_10624_10623_443_10622_10621_10620,searchweb201603_41,ppcSwitch_5&algo_expid=676060ee-505a-4fb5-b3b9-3335798bd8b6-1&algo_pvid=676060ee-505a-4fb5-b3b9-3335798bd8b6&priceBeautifyAB=0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα:) άλλος ένας κατοχος(λογικά) αφού δεν έχω ακόμα tracking number... το πλήρωσα το μεσημέρι γτ χθες μεσάνυχτα που προσπάθησα έφαγα άκυρο-δεν είχε λεφτά η κάρτα μου:rolleyes: παρήγγειλα κ κάποιες θήκες κ προστασίες από αλί κ βλεπουμε

Ελπίζω να το χαρούμε όλοι μας-παρότι 35+ ποτέ δεν είχα δώσει πάνω από 100 € για κινητό:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες κατά τα μεσάνυχτα, πρωί-πρωί είχε έρθει tracking nr!
Κι εγώ το ίδιο! Καλές παραλαβές σε όλους!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Αν και έχω διαβάσει κάποια σχόλια περί του κινητού θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. Καταρχάς από ποιο κατάστημα το έχετε παραγγείλει; Με τελωνείο τι γίνεται, με ποιο τρόπο μπορώ να το αποφύγω; Το κινητο μου το προτείνετε για τώρα γιατί είδα οτι υπάρχει θέμα όσων αφορά την αναβάθμισή του; Από μπαταρία πως πάει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ότι ρωτάς έχει απαντηθεί

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:) άλλος ένας κατοχος(λογικά) αφού δεν έχω ακόμα tracking number... το πλήρωσα το μεσημέρι γτ χθες μεσάνυχτα που προσπάθησα έφαγα άκυρο-δεν είχε λεφτά η κάρτα μου:rolleyes: παρήγγειλα κ κάποιες θήκες κ προστασίες από αλί κ βλεπουμε

Ελπίζω να το χαρούμε όλοι μας-παρότι 35+ ποτέ δεν είχα δώσει πάνω από 100 € για κινητό:worry:

 

δεδομενου πως το συγκεκριμενο είναι σαν τα 400-500+ ευρω κινητα που πουλιούνται εδώ

θα το ευχαριστηθείς!

 

παρήγγειλα κι εγώ ένα.

 

Ευελπιστώ να έχει καλύτερη κάμερα σε μερα +νυχτα απο το lg g4 μου. Με 2 καρτες θα ειμαι αρχοντας τοτε!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί από bg θα εφαρμόζει λέτε; δεν θέλω να μπλέξω με αλι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν αφορά το συγκεκριμένο κινητό, γιατί να μην ταιριάζει;

 

Προτίμησα το AE γιατί συνήθως βρίσκω τα ίδια αξεσουάρ σε χαμηλότερες τιμές & δεν έχω παράπονο από την υποστήριξη που δίνει, το αντίθετο μάλιστα.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Είχα το m2 note παλιοτερα και μετά έμπλεξα με κακές παρέες (xiaomi)... Θα θελα να ξαναπάρω, ζηλεύω το συγκεκριμένο αλλά η έλλειψη της b20 είναι άκρως απαραίτητη... Αλεξανδρούπολη voda σε 4g είναι συνεχώς συνδεμένη στην b20...:(
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το κινητό βρίσκεται Ολλανδία από σήμερα, η θήκες είναι ήδη κέντρο διαλογής Θεσσαλονίκη. Η διαφορά στο shipment είναι 4 μέρες υπέρ των θηκών, ξέρει κανείς που να έχει εμπειρία σε παραγγελίες από Κίνα πότε περίπου θα παραλάβω;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το κινητό βρίσκεται Ολλανδία από σήμερα, η θήκες είναι ήδη κέντρο διαλογής Θεσσαλονίκη. Η διαφορά στο shipment είναι 4 μέρες υπέρ των θηκών, ξέρει κανείς που να έχει εμπειρία σε παραγγελίες από Κίνα πότε περίπου θα παραλάβω;
3-4 ημέρες το πολύ από το κέντρο διαλογής ώστε να έρθει στο ταχυδρομείο σου...οπότε θα έχεις πρώτα τις θήκες και σε κάνα 10ημερο θα έχουμε το κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Ολλανδία δεν ξέρω. Από ΚΔ Θεσσαλονίκης λογικά την επόμενη-μεθεπόμενη.

Με το καλό να τα πάρεις & να μας πεις εντυπώσεις. :)

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι είναι τραγικοί , βλέπω αγγελίες του τηλεφώνου σε γνωστά σαιτ 300€. κλασικός Έλληνας .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι είναι τραγικοί , βλέπω αγγελίες του τηλεφώνου σε γνωστά σαιτ 300€. κλασικός Έλληνας .
Έχουν μείνει ένα χρόνο πίσω...εμεις το τσίμπησαμε στα 180 κα αστούς να κουρεύονται...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω, αλλά είναι πολύ πιθανό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Notification led έχει το τηλέφωνο; σήμερα σκαλισα ένα μ5 στη μμ και δεν είχε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Notification led έχει το τηλέφωνο; σήμερα σκαλισα ένα μ5 στη μμ και δεν είχε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πρέπει να έχει άλλα για μένα πραγματικά είναι από τις τελευταίες λεπτομέρειες...!!! και σίγουρα κάτι θα έχει για τις ειδοποιήσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το παρήγγειλα χθες σε χρυσό χρώμα. Στην αρχή δεν με άφησε να κάνω παραγγελία και δοκίμασα με 4 κάρτες και τίποτα. Πείρα τηλέφωνο στις τράπεζες και μου λενε capital control. Έφτιαξα ένα λογαριασμό paypal και παιδιά με την μια πέρασε. Οπότε άμα είναι και έχετε θέμα να κάνετε αυτό. Πέρα από αυτό να ξέρετε καλύτερο από 190€ απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!! Δεν ξέρω τι να πω. Εγώ είχα το mx6 και ήταν απίστευτο σε όλα τα θέματα και ειδικά κάμερα και λογισμικό. Απίστευτο σε όλα. Λίγο θέμα με τις θήκες αλλά μία απλή που ήθελα την βρήκα με 4€ εδώ στην Ελλάδα. Απίστευτα όλα. Ανυπομονώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Notification led έχει το τηλέφωνο; σήμερα σκαλισα ένα μ5 στη μμ και δεν είχε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έχει led notification light

Link to comment
Share on other sites

Πότε μα ποτέ δεν αγοράζουμε κινητά και άλλα μεγάλης αξίας αντικείμενα χωρίς paypal, απορώ με πια λογική πήγες να το αγοράσεις χωρίς paypal;; και αν πάει κάτι στραβά;; το PayPal είναι η ασφάλεια μας σε αυτές τις συναλλαγές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πότε μα ποτέ δεν αγοράζουμε κινητά και άλλα μεγάλης αξίας αντικείμενα χωρίς paypal, απορώ με πια λογική πήγες να το αγοράσεις χωρίς paypal;; και αν πάει κάτι στραβά;; το PayPal είναι η ασφάλεια μας σε αυτές τις συναλλαγές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να είμαι ειλικρινής απλά ήθελα να αγοράσω το κινητό όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί χάρηκα που ήρθε το στοκ σε χρυσό. Και όσων αφορά το paypal δεν ήξερα ότι μπορείς απλά να βάλεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό και να έχεις paypal. Κάτι guides που διάβαζα έλεγαν ότι πρέπει να κάνεις wire transfer χρήματα και δεν ήθελα να ασχοληθώ. Πράγμα που δεν ησχυει παιδιά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα και εγώ την παραγγελία μοθ στις 20/3 και στις 21/3 είχα tracking number. Αν και δεν έχει δεδομένα εκεί ακόμα χερομαι που προσωραει γρήγορα η παραγγελία. Εκτός αυτό 6-14 εργασημες είναι 2 βδομάδες οπότε υπομονή παιδιά. Τώρα για θήκες εγώ δεν παρήγγειλα αλλά tempered glass θέλω και εγώ αλλά δεν παρήγγειλα γιατί ήταν από China direct και δεν έχω ιδέα πόσο καιρό θα πάρει να έρθουν... Οπότε άμα παραγγείλει κάνεις να μας το πει και να του τα δώσουμε τα λεφτά βρε παιδί μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το παρήγγειλα χθες σε χρυσό χρώμα. Στην αρχή δεν με άφησε να κάνω παραγγελία και δοκίμασα με 4 κάρτες και τίποτα. Πείρα τηλέφωνο στις τράπεζες και μου λενε capital control. Έφτιαξα ένα λογαριασμό paypal και παιδιά με την μια πέρασε. Οπότε άμα είναι και έχετε θέμα να κάνετε αυτό. Πέρα από αυτό να ξέρετε καλύτερο από 190€ απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!! Δεν ξέρω τι να πω. Εγώ είχα το mx6 και ήταν απίστευτο σε όλα τα θέματα και ειδικά κάμερα και λογισμικό. Απίστευτο σε όλα. Λίγο θέμα με τις θήκες αλλά μία απλή που ήθελα την βρήκα με 4€ εδώ στην Ελλάδα. Απίστευτα όλα. Ανυπομονώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι έχει led notification light

Ωραίο το λογισμικό, δε λέω. Έχει ένα ωραίο concept το UI του αλλά δε σε χαλάει που δεν παίρνει update ποτέ;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά άμα μπειτε στο flymeos forum μιλάνε για τέτοια θέματα. Όταν είχα το mx6 έλεγαν ότι θα πάρει android 7. Σίγουρα θα ισχύει και το ίδιο και για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...