Jump to content

Huawei P9Lite vs Samsung S5


binidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάμεσα στο Huawei P9Lite των 2 GB RAM και του Samsung Galaxy S5 ποιό υπερτερεί σε θέματα:

 

α) οθόνης

β) κάμερας

γ) ταχύτητας

δ) μπαταριας

;

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι μόνο σε ταχύτητα υπερτερεί το P9 lite! Πάω για αυτό λοιπόν... Αν και σκεφτόμουν και το S6。。。。 το οποίο όμως δεν δέχεται SD card και με κλειδώνει στα 32gb rom.
Link to comment
Share on other sites

Είδα από κοντά Samsung A5, Samsung S6 και Huawei P9 Lite και πιστεύω ότι οι οθόνες των Samsung είναι πολύ καλύτερες. Λιγότερες αντανακλάσεις και πιο ζωντανά χρώματα. Tου A5 λίγο καλύτερη απ' του S6. Γενικά Samsung, Apple και Sony έχουν τις καλύτερες οθόνες.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο S5 ρε φιλε;;Που το θυμηθηκες ;; :P Αν θες κινητο του 2014 πας καρφι για Ζ3 η HTC m8 ..Μην μπλεκεις με Touchwiz του παλιου κακου καιρου.

Ποσα χρηματα διαθετεις;;

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη ρωταει για το s5 :)

 

Γιατί η αγορά θα γίνει από Γερμανό που δεν έχει μεγάλη ποικιλία. Είμαι μεταξύ Sony Z5 που υστερεί σε κάμερα, Samsung A5 που υστερεί σε επιδόσεις και δεν έχει infrared και Samsung S6 32G που δεν παίρνει επέκταση μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ5 υστερει σε καμερα;; Απο ποτε;;Eγω και στο νημα εδω μεσα εχω δει πολυ καλες φωτο απο τα παιδια (θα ψαξω μηπως βρω κατι καλες που ειχε βγαλει ενα παλικαρι σε νυχτερινο κεντρο)..Μεχρι ποσα χρηματα δινεις;;Επισης επειδη εψαχνα και εγω να παρω απο Γερμανο (απο το e shop) δεν ειχε μεγαλη ποικιλια και δεν εβρισκα ουτε το Ζ5 αλλα ουτε και το s6(δεν τα εχει διαθεσιμα και ας τα δειχνει στο site του).Εσυ τα βρισκεις απο καποιο καταστημα;;Επισης καλο θα ηταν να μας πεις και ποσα δινεις Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ5 υστερει σε καμερα;; Απο ποτε;;Eγω και στο νημα εδω μεσα εχω δει πολυ καλες φωτο απο τα παιδια (θα ψαξω μηπως βρω κατι καλες που ειχε βγαλει ενα παλικαρι σε νυχτερινο κεντρο)..Μεχρι ποσα χρηματα δινεις;;Επισης επειδη εψαχνα και εγω να παρω απο Γερμανο (απο το e shop) δεν ειχε μεγαλη ποικιλια και δεν εβρισκα ουτε το Ζ5 αλλα ουτε και το s6(δεν τα εχει διαθεσιμα και ας τα δειχνει στο site του).Εσυ τα βρισκεις απο καποιο καταστημα;;Επισης καλο θα ηταν να μας πεις και ποσα δινεις

Βράδυ χάνει άσχημα ειδικά στο θέμα noise management

Link to comment
Share on other sites

Βράδυ χάνει άσχημα ειδικά στο θέμα noise management

Mπορει να εχεις και δικιο,δεν ειμαι και ειδικος αλλα και σε youtube και απο reviews διαβαζω και βλεπω καλα πραγματα..Επισης σε αυτες τις δυσκολες φωτο που ανεβασε ο φιλος εγω βλεπω πολυ καλα αποτελεσματα.

ποστ 6195

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430812&page=413

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του Ζ5 εδώ κάποιοι είχαν παράπονα από την κάμερα. Δίνω όχι παραπάνω από 400 ευρώ. Κατά προτίμηση λιγότερα.

 

Τώρα είδα ότι λέει μη διαθέσιμο. Για κλείσιμο το πάνε το μαγαζί; Τίποτα δεν έχει.

Edited by binidis
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η καμερα του Ζ5,σιγουρα οχι η καλυτερη αλλα ειναι καλη.Παιζει ρολο και ο φωτογραφος φυσικα και το κατα ποσο ξερει να τραβαει.

Ναι οπως σου ειπα δεν εχει πολλα κινητα στο e-shop,δυστυχως !! Εγω το xperia x compact πηρα. αλλα εγω ειχα και μια δωροεπιταγη και μου στοιχισε ενα 200αρικο σχεδον.Στα 420 που εχει δεν ξερω αν αξιζει.Εσυ γιατι θες οπωσδηποτε απο Γερμανο;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...