Jump to content

Sony Xperia XA Ultra


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις την έκανα και εγώ. Βρήκατε τίποτα αλλαγές;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπα τιποτα μονο η εφαρμογη duo προστεθηκε κατι αλλο δεν ειδα οσο απο μπαταρια ειναι νωρις ακομα να πω αν ειναι καλυτερη η χειροτερη Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα μονο η εφαρμογη duo προστεθηκε κατι αλλο δεν ειδα οσο απο μπαταρια ειναι νωρις ακομα να πω αν ειναι καλυτερη η χειροτερη

 

τωρα το παρατηρησα.εκει που ειχα 4.5 GB ελευθερο χωρο μετα την αναβαθμιση εχω τωρα 5.57 GB.τι στο καλο εγινε δεν ξερω.αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος ας μας πει.δεν εσβησα καμια εφαρμογη ολα ηταν τα ιδια που ειχα και πριν την αναβαθμιση

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς νούμερα, αλλά το ποσοστό που είδα στις ρυθμίσεις το ίδιο είναι. Δε δείχνει να έχει διαφορά..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μετα το 10% μου κάνει μια τρελη πτωση η μπαταρία. οχι σταδιακη. αλλα πολυ γρήγορη. εχει παρατηρησει καποιοσ κατι;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα το σημερινό update πεφτει γενικότερα πιο γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τωρα το παρατηρησα.εκει που ειχα 4.5 GB ελευθερο χωρο μετα την αναβαθμιση εχω τωρα 5.57 GB.τι στο καλο εγινε δεν ξερω.αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος ας μας πει.δεν εσβησα καμια εφαρμογη ολα ηταν τα ιδια που ειχα και πριν την αναβαθμιση

Ισχύει.Εχει περισσότερο χώρο με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε 3-4 ώρες θα το έχω κι εγώ!! Ελπίζω να αξίζει τη μεταβίβαση από Xiaomi mi Max 64gb που έχω τώρα, αλλά θα το δώσω. Ο λόγος που θέλω το XA ultra, είναι κατά κύριο λόγο η κάμερα του, που διαβάζω τις καλύτερες κριτικές! Και η μεγάλη του οθόνη, σχεδόν σα του Mi Max!! Χωρίς βέβαια να μ αφήνουν αδιάφορο τα υπόλοιπα!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε 3-4 ώρες θα το έχω κι εγώ!! Ελπίζω να αξίζει τη μεταβίβαση από Xiaomi mi Max 64gb που έχω τώρα, αλλά θα το δώσω. Ο λόγος που θέλω το XA ultra, είναι κατά κύριο λόγο η κάμερα του, που διαβάζω τις καλύτερες κριτικές! Και η μεγάλη του οθόνη, σχεδόν σα του Mi Max!! Χωρίς βέβαια να μ αφήνουν αδιάφορο τα υπόλοιπα!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θεωρώ και πιο όμορφο. Βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό αλλά μου αρέσει πολύ οπτικά το XA Ultra!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε 3-4 ώρες θα το έχω κι εγώ!! Ελπίζω να αξίζει τη μεταβίβαση από Xiaomi mi Max 64gb που έχω τώρα, αλλά θα το δώσω. Ο λόγος που θέλω το XA ultra, είναι κατά κύριο λόγο η κάμερα του, που διαβάζω τις καλύτερες κριτικές! Και η μεγάλη του οθόνη, σχεδόν σα του Mi Max!! Χωρίς βέβαια να μ αφήνουν αδιάφορο τα υπόλοιπα!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τις καμερες δεν υπαρχει αμφιβολια ειναι υπερ του δεοντος τελειες σε σχεση με τον ξιαομι αλλαααα εσυ εχεις μαθει σε 4800 μπαταρια δεν θα ζοριστεις?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για τις καμερες δεν υπαρχει αμφιβολια ειναι υπερ του δεοντος τελειες σε σχεση με τον ξιαομι αλλαααα εσυ εχεις μαθει σε 4800 μπαταρια δεν θα ζοριστεις?:)

Σίγουρα!! Αλλά συνήθεια είναι όλα!! Θα το φορτίζω κάθε βράδυ πχ.!! Η αλήθεια είναι ότι ήμουν πολύ επιφυλακτικός πριν τ αποφασίσω.Αλλά μετά τις τόσο καλές κριτικές που διάβασα κι εδώ κι αλλού, ειδικά για τη κάμερα του, γιατί αυτή μ ενδιαφέρει πιο πολύ, πήρα την απόφαση!! Όμως, έχω για λίγο χρόνο, μέχρι να βρω αγοραστή για το Mi Max, να κάνω τις συγκρίσεις μου!! Από κει και πέρα ασχολούμαι πολύ καιρό με xiaomi και κάπου ήρθε η ώρα να δοκιμάσω και κάτι άλλο σχεδόν το ίδιο δυνατό, αλλά με καλύτερη κάμερα και εξίσου οικονομικό. Νομίζω ότι το XA ultra με καλύπτει σ αυτά!! Τέλος πάντων.Κυνδινεύουμε να βγούμε off topic με τη σύγκριση!! ☺️

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα!!!Και τωρα το σινιαρω!!!:D Καλα,φοβερο και ειδικα για τη τιμη που το πηρα!!200 ευρω ενος μηνα απο εναν συμπολιτη μου πολυ καλο παιδι,που εχει κι αυτος το ιδιο χομπι με μενα!!Τα συχναλλαζει σα πουκαμισα!!Οι πρωτες εντυπωσεις μου θετικοτατες!!Και ο ηχος,εκτος απο τη καμερα,αρκετα δυνατος και καθαρος!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δυο ερωτήσεις στα γρήγορα.Οταν θέλουμε να βάλουμε ένα νούμερο τηλ.σε λίστα απόρριψης, πως το κάνουμε?? Και δεύτερον, όταν έχω ειδοποίησεις στο Facebook, δε δείχνει νούμερα πάνω στο εικονίδιο!! Πχ.2 κλπ.Πρέπει να μπω για να δω!! Έτσι πρέπει?

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δυο ερωτήσεις στα γρήγορα.Οταν θέλουμε να βάλουμε ένα νούμερο τηλ.σε λίστα απόρριψης, πως το κάνουμε?? Και δεύτερον, όταν έχω ειδοποίησεις στο Facebook, δε δείχνει νούμερα πάνω στο εικονίδιο!! Πχ.2 κλπ.Πρέπει να μπω για να δω!! Έτσι πρέπει?

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδακια.καποιος??:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για FB δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν έχω...

 

Όσον αφορά για να στέλνεις συγκεκριμένα τηλέφωνα κατευθείαν στον τηλεφωνητή, έχω ακολουθήσει την στάνταρ διαδικασία του android.

 

Φτιάχνεις μία επαφή και ορίζεις όλα τα νούμερά της να πηγαίνουν κατευθείαν στον τηλεφωνητή.

 

Για δες και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος τελικά τι γινεται με την αναβάθμιση σε 7 ? Μόνο το ultra εχει μείνει. Πότε early 2017 ελεγαν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για FB δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν έχω...

 

Όσον αφορά για να στέλνεις συγκεκριμένα τηλέφωνα κατευθείαν στον τηλεφωνητή, έχω ακολουθήσει την στάνταρ διαδικασία του android.

 

Φτιάχνεις μία επαφή και ορίζεις όλα τα νούμερά της να πηγαίνουν κατευθείαν στον τηλεφωνητή.

 

Για δες και εδώ.

Ευχαριστώ, αλλά δε γίνεται να τα μπλοκάρουμε όπως στα περισσότερα smartphone? Πάντως, αρχίζω και χαλιέμαι λίγο... Πέρα από τη φανταστική κάμερα του, που ήταν ο κύριος λόγος που το πήρα, έχει κάποια ελαττώματα μικρά!! 1.που δε δείχνει με νούμερα πάνω στα εικονίδια τις ειδοποιήσεις, 2.απο ότι κατάλαβα, δε μπορείς να μπλοκάρεις έναν αριθμό και θέλει ξεχωριστή εφαρμογή.3.δεν έχει εύχρηστο file manager και πρέπει να ψάχνεις στις ρυθμίσεις κλπ.Οπότε,πάλι θέλει ξεχωριστή εφαρμογή...

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δε το χω ψάξει παραπάνω. Πάντα έτσι το έκανα και τα στέλνω κατευθείαν τηλεφωνητή χωρίς καν να χτυπάει. Αυτό με τις ειδοποιήσεις που αναφέρεις νομίζω πως στην πλειοψηφία αυτών αναφέρει τον αριθμό. File explorer μέσω των ρυθμίσεων όπως είπες και ναι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο..
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δε το χω ψάξει παραπάνω. Πάντα έτσι το έκανα και τα στέλνω κατευθείαν τηλεφωνητή χωρίς καν να χτυπάει. Αυτό με τις ειδοποιήσεις που αναφέρεις νομίζω πως στην πλειοψηφία αυτών αναφέρει τον αριθμό. File explorer μέσω των ρυθμίσεων όπως είπες και ναι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο..

Όπως και να χει σ ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.Εχει περισσότερο χώρο με την αναβάθμιση.

Επίσης με την αναβάθμιση,βελτιώθηκε η αυτόματη φωτεινότητα ως προς τα κατώτερα όρια.Τώρα επιτέλους σε χαμηλά φωτισμενο προς σκοτεινό δωμάτιο,η οθόνη είναι όπως πρέπει χαμηλή.Γιατί πριν έβγαζε μάτια,πάντα στο auto και σε maximum brightness.Είναι ευπρόσδεκτη αλλαγή πιστεύω,όπως και η μικρή αύξηση του υπολοιπόμενου αποθηκευτικού εσωτερικού χώρου.

Link to comment
Share on other sites

ο εξυπνος ελεγχος του οπίσθιου φωτισμου σας δουλεύει κανονικα;

Τι εννοείς? Κανονικά δουλεύει νομίζω.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...