Jump to content

Sony Xperia XA Ultra


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ ησυχια στη σελιδα αυτο καλο ειναι η κακο αραγε;

Μαλλον δεν εχει φαν το τηλεφωνακι προτιμανε τις κινεζιες οι δηθεν ψαγμενοι. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση γιατί θέλει η αδερφή μου να αγοράσει το κινητό. Η εφαρμογές όπως και στα άλλα Sony που είχα πιο παλιά δεν υπάρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν στην sd? Το κινητό δίνει 16g .Πόσα έχει πραγματικά ελεύθερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ησυχια στη σελιδα αυτο καλο ειναι η κακο αραγε;

Μαλλον δεν εχει φαν το τηλεφωνακι προτιμανε τις κινεζιες οι δηθεν ψαγμενοι. :)

 

Καλό είναι, όταν δεν έχεις προβλήματα τι να γράψεις; Όταν παρουσιαστεί κάτι αμέσως ποσταρουμε, η μπαταρία μου τα χαλάει λίγο πάντως που μερικές φορές φορτίζω 2 φορές στην ημέρα. Αν είχε βγει και κανένα καλό root να παίξουμε λίγο εκεί να δεις ενδιαφέρον..

 

Παιδιά μια ερώτηση γιατί θέλει η αδερφή μου να αγοράσει το κινητό. Η εφαρμογές όπως και στα άλλα Sony που είχα πιο παλιά δεν υπάρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν στην sd? Το κινητό δίνει 16g .Πόσα έχει πραγματικά ελεύθερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μερικές εφαρμογες μεταφέρονται στην sd, εφαρμογές της sony καμία,. Μόνο απενεργοποίηση, αν θυμάμαι καλά γύρω στα 8gb σου αφήνει

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, όταν δεν έχεις προβλήματα τι να γράψεις; Όταν παρουσιαστεί κάτι αμέσως ποσταρουμε, η μπαταρία μου τα χαλάει λίγο πάντως που μερικές φορές φορτίζω 2 φορές στην ημέρα. Αν είχε βγει και κανένα καλό root να παίξουμε λίγο εκεί να δεις ενδιαφέρον..

 

 

 

Μερικές εφαρμογες μεταφέρονται στην sd, εφαρμογές της sony καμία,. Μόνο απενεργοποίηση, αν θυμάμαι καλά γύρω στα 8gb σου αφήνει

 

Δεν ξερω για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις θα πω οτι προσπαθω να εχω προσωπικη ζωη οποτε ανετα με βγαζει η μερα η μπαταρια μια χαρα ειναι 5 ωρες οθονη μου βγαζει αν και καθε μερα γυρω στις 3 ωρες ασχολουμαι με το κινητο οσο αφορα το σερφ κλπ ενοειται με καποια τηλεφωνα κλπ μαζι και εχει τυχει και με βγαζει μιση μερα απο την επομενη, εχω παντα 4g ανοιχτα και wifi οταν μπαινω σπιτι να γυριζει και παντα αυτοματη φωτεινοτητα η οποια με καλυπτει σε ολες μου τις δραστηριοτητες.Παιχνιδια δεν παιζω αυτααααα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε για αστείο 5 ώρες, φαντάσου αυτή τη στιγμή είμαι 65% με πλήρη φόρτιση από το μεσημέρι και ενεργή οθονη μόνο 45 λεπτά, με αυτό το ρυθμό 2,5 ώρες ενεργή θα με βγάλει μέχρι να κλείσει, παιχνίδια δεν παίζω, μόνο τηλ και σερφαρισμα με wifi και 4g, ξεκίνησε καλά η μπαταρία όταν το πρωτοπήρα, τελευταία μου τα χαλάει. Εφαρμογή που να μου τρώει την μπαταρία το τσεκαρω συχνα δεν τρέχει στο παρασκήνιο
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε για αστείο 5 ώρες, φαντάσου αυτή τη στιγμή είμαι 65% με πλήρη φόρτιση από το μεσημέρι και ενεργή οθονη μόνο 45 λεπτά, με αυτό το ρυθμό 2,5 ώρες ενεργή θα με βγάλει μέχρι να κλείσει, παιχνίδια δεν παίζω, μόνο τηλ και σερφαρισμα με wifi και 4g, ξεκίνησε καλά η μπαταρία όταν το πρωτοπήρα, τελευταία μου τα χαλάει. Εφαρμογή που να μου τρώει την μπαταρία το τσεκαρω συχνα δεν τρέχει στο παρασκήνιο

Κοιτα το "κολπο"ειναι οτι δεν τις εβγαλα 5 μονοκοπανια αλλα σε ;18 ωρες λειτουργιας δλδ σερφαρα μια ωρα το αφηνα μετα κανα 3ωρο πχ εχουμε και αλλες δουλειες μετα εβλεπα κανα 2ωρο βιντεο το αφησα επεσα για υπνο ξυπνησα σερφαρα καμποση ωρα μετα παλι παυση για να κανω κατι αλλο και ετσι μου επιασε 5ωρο χωρις να σβησω το κινητο εννοειται

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τρέχει κάνα google service από πίσω;

 

Tapatalk & Galaxy S7 edge

 

με ποιο πρόγραμμα μπορω να τα δω; από τα του κινητού δεν βγάζω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε για αστείο 5 ώρες, φαντάσου αυτή τη στιγμή είμαι 65% με πλήρη φόρτιση από το μεσημέρι και ενεργή οθονη μόνο 45 λεπτά, με αυτό το ρυθμό 2,5 ώρες ενεργή θα με βγάλει μέχρι να κλείσει, παιχνίδια δεν παίζω, μόνο τηλ και σερφαρισμα με wifi και 4g, ξεκίνησε καλά η μπαταρία όταν το πρωτοπήρα, τελευταία μου τα χαλάει. Εφαρμογή που να μου τρώει την μπαταρία το τσεκαρω συχνα δεν τρέχει στο παρασκήνιο

 

Που δουλευεις την φωτεινοτητα; το φορτιζεις με τον δικο του φορτιστη η το χειριζεσαι ταυτοχρονα με την φορτιση; να ξερετε οτι ετσι η μπαταρια τα φτυνει νωρις

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω αυτη την στιγμη που γραφω απο το κινητο παντα εννοειται εχω 3:09 λεπτα οθονης και 60% μπαταρια ακομα.

Μια χαρα τα παει λοιπον πιστευω απορω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Που δουλευεις την φωτεινοτητα; το φορτιζεις με τον δικο του φορτιστη η το χειριζεσαι ταυτοχρονα με την φορτιση; να ξερετε οτι ετσι η μπαταρια τα φτυνει νωρις

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω αυτη την στιγμη που γραφω απο το κινητο παντα εννοειται εχω 3:09 λεπτα οθονης και 60% μπαταρια ακομα.

Μια χαρα τα παει λοιπον πιστευω απορω.

Παιδιά με φωτεινότητα στο auto,αλλά τέρμα δεξιά η μπάρα,η γυναίκα μου το λιώνει ολη τη μέρα.Απο το πρωί στις 7 μέχρι το βράδυ στις 11,ανοιχτό συνέχεια internet με wifi και βίντεο από youtube και η μπαταρία το βράδυ παραδίδει πνεύμα και φτάνει στο 4%.Αλλά τουλάχιστον τη βγάζει ολη μέρα.Και ενδιάμεσα εννοείται θα βγάλει και κάποιες φωτο.Γενικά είναι στα ίδια επίπεδα με το note 4 το δικό μου,που με βγάζει μόνο μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με φωτεινότητα στο auto,αλλά τέρμα δεξιά η μπάρα,η γυναίκα μου το λιώνει ολη τη μέρα.Απο το πρωί στις 7 μέχρι το βράδυ στις 11,ανοιχτό συνέχεια internet με wifi και βίντεο από youtube και η μπαταρία το βράδυ παραδίδει πνεύμα και φτάνει στο 4%.Αλλά τουλάχιστον τη βγάζει ολη μέρα.Και ενδιάμεσα εννοείται θα βγάλει και κάποιες φωτο.Γενικά είναι στα ίδια επίπεδα με το note 4 το δικό μου,που με βγάζει μόνο μια μέρα.

Εγω εχω αυτοματη και παντα στη μεση η μπαρα ποιος ο λογος να το εχεις τερμα δεξια; ουτως η αλλως θα προσαρμοστει το κινητο στο οποιο φως. Οποτε πες στη συζυγο να το δοκιμασει θα εχει περισσοτερο υπολοιπο στο τελος της ημερας.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτοματη και παντα στη μεση η μπαρα ποιος ο λογος να το εχεις τερμα δεξια; ουτως η αλλως θα προσαρμοστει το κινητο στο οποιο φως. Οποτε πες στη συζυγο να το δοκιμασει θα εχει περισσοτερο υπολοιπο στο τελος της ημερας.

Δηλαδή και στη μέση να το έχει,όταν θα βγεί στον ήλιο για παράδειγμα,το κινητό θα φτάσει στο maximum brightness και θα βλέπει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και στη μέση να το έχει,όταν θα βγεί στον ήλιο για παράδειγμα,το κινητό θα φτάσει στο maximum brightness και θα βλέπει κανονικά;

 

Εννοειται γιαυτο λεγεται αυτοματη αναλογα το περιβαλλον εντεινεται η μειωνεται. Κανε μια δοκιμη αναβοντας πχ ενα φακο στον αισθητηρα να δης πως συμπεριφερεται.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66544[/ATTACH]

 

 

ΕΛΠΙΖΩ να σας καλυπτει η αυτονομια.Σχεδον 6 ωρες οθονη και σε λειτουργια το κινητο 25 ωρες μην ειμαστε και πλεονεκτες...

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά στο αυτόματο κατω από τη μέση και αν δω 4 ωρες οθόνη.

Βέβαια συνήθως κανω κάποιες κλήσεις μεσω Bluetooth στο αυτοκίνητο που τρώει πολυ μπαταρία.

Σήμερα πχ το 35 % μου το εχει φάει το Bluetooth.

Εχω παρατηρήσει οτι αν είναι ανοιχτό ακόμη και αν δεν είναι συνδεδεμένο με κάποια συσκευή την καταπίνει την μπαταρία.

Στο note 4 ήμουν σαφώς πιο ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά στο αυτόματο κατω από τη μέση και αν δω 4 ωρες οθόνη.

Βέβαια συνήθως κανω κάποιες κλήσεις μεσω Bluetooth στο αυτοκίνητο που τρώει πολυ μπαταρία.

Σήμερα πχ το 35 % μου το εχει φάει το Bluetooth.

Εχω παρατηρήσει οτι αν είναι ανοιχτό ακόμη και αν δεν είναι συνδεδεμένο με κάποια συσκευή την καταπίνει την μπαταρία.

Στο note 4 ήμουν σαφώς πιο ευχαριστημενος

 

Σε αυτο τι να σου πω εγω μπλε δοντι δε χρησιμοποιω οι κλησεις μου ειναι 5λεπτες μαξιμουμ ετσι και αλλιως.ΚΑΙ εγω μονο αυτοματη φωτεινοτητα παντα χρησιμοποιω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη γενικεύουμε σχετικά με την μπαταρία, δεν είναι δυνατόν να έχουμε όλοι τους ίδιους χρόνους καθώς ο καθένας μας το χρησιμοποιεί με διαφορετικό τρόπο, διαφορετικές εφαρμογές, διάφορες διεργασίες που τρέχουν συνεχώς, σημα του κινητού, wifi, 3g-4g, φωτεινότητα κτλ.

Με την ιδία χρήση που κάνω πάντα στα κινητά μου, με τα προηγούμενα κινητά που είχα στην κατοχή μου με παρόμοια μπαταρία πχ lg g2, samsung j2-s2 έβγαζα όλη την ημέρα και το φόρτιζα την επομένη. Αυτό δεν...

Έχω ψάξει τα πάντα, έχω απεγκαταστησει ύποπτες εφαρμογές, διεργασίες παράξενες δεν τρέχουν... απλά στο δικό μου η μπαταρία δεν αντέχει και δεν γενικεύω για όλα τα xa ultra.

9 ώρες την ημέρα είναι συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικό και με andtoid watch, 2 ώρες wifi και 4g internet, κλήσεις κτλ

Ε και; Πάντα αυτά έκανα πάνω κάτω

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως σταματαω καποιες εφαρμογές να τρέχουν απο πισω..πχ sony avg κτλ ?

 

Απενεργοποιησετη φίλε μου.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις παταω force stop και μετα disable? Και τέλος?

Ναι. :)

 

Tapatalk & Galaxy S7 edge

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Χρειαζομαι τη βοήθεια να λύσω το πρόβλημα σύνδεσης με συσκευές bluetooth.

Χρησιμοποιώ handsfree και ηχείο για ιντερνετικό ραδιόφωνο. Μέχρι πρόσφατα όλα ήταν μια χαρά. Τον τελευταίο όμως καιρό αν και βλέπει συνδεδεμένες τις συσκευες δεν έχω ήχο. Απεγκατέστησα τα πάντα και άφησα μόνο το Handsfree γιατί μου είναι απαραίτητο αλλά και πάλι το βλεπει, συνδέεται αλλα όταν καλώ ή με καλουν δεν λειτουργεί. Τα φωτάκια ανάβουν κανονικά, η αποσταση είναι κοντινή και δεν μπορώ ούτε από το μενου κλήσης να βάλω bluetooth κάπως (βλέπει μονο την ανοιχτή ακρόαση).

Πήγα στις ρυθμίσεις κλήσης μήπως και κάτι υπάρχει εκεί, άλλαξα και handsfree διαγράφοντας το παλιό πάλι τίποτα.

Τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ πολύ.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Χρειαζομαι τη βοήθεια να λύσω το πρόβλημα σύνδεσης με συσκευές bluetooth.

Χρησιμοποιώ handsfree και ηχείο για ιντερνετικό ραδιόφωνο. Μέχρι πρόσφατα όλα ήταν μια χαρά. Τον τελευταίο όμως καιρό αν και βλέπει συνδεδεμένες τις συσκευες δεν έχω ήχο. Απεγκατέστησα τα πάντα και άφησα μόνο το Handsfree γιατί μου είναι απαραίτητο αλλά και πάλι το βλεπει, συνδέεται αλλα όταν καλώ ή με καλουν δεν λειτουργεί. Τα φωτάκια ανάβουν κανονικά, η αποσταση είναι κοντινή και δεν μπορώ ούτε από το μενου κλήσης να βάλω bluetooth κάπως (βλέπει μονο την ανοιχτή ακρόαση).

Πήγα στις ρυθμίσεις κλήσης μήπως και κάτι υπάρχει εκεί, άλλαξα και handsfree διαγράφοντας το παλιό πάλι τίποτα.

Τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Το κινητο ειναι μαμα η πειραγμενο;

Δοκιμασε να διαγραψεις ολες τις συσκευες μπλουτουθ και να τις ξαναπερασεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μαμα η πειραγμενο;

Δοκιμασε να διαγραψεις ολες τις συσκευες μπλουτουθ και να τις ξαναπερασεις.

 

1ο στάδιο είναι, φίλτρο - πρόγραμμα - εξάτμιση! :p ..

Φίλε μου μήπως έχει πειραχτεί κάποια ρύθμιση στο Smart Connect και μπερδεύει τις συσκευες; Αλλιώς μήπως είναι κάποιο bug της συγκεκριμένης έκδοσης λογισμικού! Googlαρέ το κιόλας μήπως βρεις κάτι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...