Jump to content

[Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote


jaguar13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας γράψω κι εγω την "περιπέτεια" μου με την συγκεκριμένη προσφορά. Παρασκευή πρωί πάω σε κατάστημα Γερμανός και προς μεγάλη μου έκπληξη, υπήρχε διαθέσιμο το τελευταίο! Το παίρνω με συνοπτικές διαδικασίες, όλα καλα! Τρεις μέρες μετά, εμφανίζει στο πάνω μέρος της οθόνης μια γράμμη οριζόντια, η οποία δεν έβγαινε ποτέ. 3 hard reset και παλι εκει η γραμμή. Δευτέρα πρωί το πάω όπως το πήρα και μου είπαν αυτοί για DOA. Το έδωσα και απο τοτε, έως σήμερα περιμένω. Το έστειλαν, λέει, στα κεντρικά αλλα ακόμα δεν τους έχουν στείλει άλλο. Σιγά μην βρουν να στείλουν! Τι προτείνετε να κάνω; Να περιμένω να δω τι θα κάνουν; Να απαιτήσω τα λεφτά μου πίσω; Να προτείνω να στείλουν το ίδιο στο service μέσω εγγύησης; Έχουν περάσει ηδη 3 εβδομάδες!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Βλέπω να σου δίνουν surface phone για αντικατάσταση λόγω έλλειψης 950......

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλοι πήγαιναν για Lumia 950XL και κατέληξαν να μην πάρουν ουτε καν κινητό! :lol: Πολύ ωραία...

Σου έμεινε κανένα κινητό τουλάχιστον; ;)

 

Μπα, έφυγαν όλα. Έχω μόνο το ραγισμένο 950 αλλά και γι αυτό έχω κρούσεις.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηρθε και σε εμενα σημερα το πρωι το κινητο !! Θα το σεταρω το απογευμα. Ελπιζω ολοι να ξεμπερδεψουν συντομα,ειδικα οσοι εχουν δεσμευμενα χρηματα !!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ξανα πηρα σημερα για τον ακυρωμενο κωδικο και μου ειπαν υπομονή μεχρι να το δουν οι τεχνικοι τους για να στειλουν νέο.Και μενα με κοβω να μην περνω κινητο τελικα γιατι εχω μαθει σε windows και δεν εχει καλες επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που κάνατε με επιτυχία την εξαργήρωση του κωδικού ποιον browser χρησιμοποιήσατε; Σήμερα έλαβα τον κωδικό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που κάνατε με επιτυχία την εξαργήρωση του κωδικού ποιον browser χρησιμοποιήσατε; Σήμερα έλαβα τον κωδικό.

 

Με τον firefox την ειχα κανει την παραγγελεια χωρις να κανω log in στο σαιτ του γερμανου.

Link to comment
Share on other sites

Με τον firefox την ειχα κανει την παραγγελεια χωρις να κανω log in στο σαιτ του γερμανου.

 

το ίδιο με chrome

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία χθες το βράδυ και μόλις έλαβα mail ότι έγινε αποστολή από την αποθήκη. Θα λάβω ακόμη ένα για να πάω στο κατάστημα να παραλάβω την παραγγελία;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τώρα ένα κουλό; Λοιπόν, είμαι από αυτούς τους δυστυχείς που είχα λάβει το κουπόνι και μόλις πήγα να κάνω sign in για να ολοκληρώσω την παραγγελία μου κόλλησε το σύστημα, έκανα ανανέωση και μετά μου έβγαζε το κουπόνι άκυρο...

Παρά τα 4 mails που έστειλα και τα 3 τηλέφωνα δεν έχω λάβει ακόμη νέο κουπόνι. Πριν λίγο λοιπόν ενώ έψαχνα στο site του Γερμανού για να δω τελικά τι θα παραγγείλω αν και οταν έρθει το κουπονι , αφού lumia δεν πήραμε, έκανα sign in και έβαλα στο καλάθι ένα tablet έτσι για να τα χω στο wishlist ας πουμε όταν θα ερχόταν το κουπόνι...Δεν μπορώ να σας περιγράψω την έκπληξή μου όταν πηγαίνοντας στο καλάθι μου έγραφε με κόκκινα γράμματα "Εκπτώσεις -200 ευρώ"!!!!! Ακολούθησα κανονικά όλα τα βήματα και η παραγγελία μου ολοκληρώθηκε..αναμένω πλέον την παραλαβή για να πω ότι όλα πήγαν καλα...Για δοκιμάστε ρε παιδιά κανείς με καμένο κουπόνι που είχε ήδη κάνει sign in μπας και του βγει το ίδιο...

15591787_10154295189917648_832541262_n.png?oh=c1f7356ecc64a3e90281d1bd81bfbd3d&oe=585406DC

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία χθες το βράδυ και μόλις έλαβα mail ότι έγινε αποστολή από την αποθήκη. Θα λάβω ακόμη ένα για να πάω στο κατάστημα να παραλάβω την παραγγελία;

 

Γιατί σε κατάστημα? Δεν έβαλες αντικαταβολή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σας πω τώρα ένα κουλό; Λοιπόν, είμαι από αυτούς τους δυστυχείς που είχα λάβει το κουπόνι και μόλις πήγα να κάνω sign in για να ολοκληρώσω την παραγγελία μου κόλλησε το σύστημα, έκανα ανανέωση και μετά μου έβγαζε το κουπόνι άκυρο...

Παρά τα 4 mails που έστειλα και τα 3 τηλέφωνα δεν έχω λάβει ακόμη νέο κουπόνι. Πριν λίγο λοιπόν ενώ έψαχνα στο site του Γερμανού για να δω τελικά τι θα παραγγείλω αν και οταν έρθει το κουπονι , αφού lumia δεν πήραμε, έκανα sign in και έβαλα στο καλάθι ένα tablet έτσι για να τα χω στο wishlist ας πουμε όταν θα ερχόταν το κουπόνι...Δεν μπορώ να σας περιγράψω την έκπληξή μου όταν πηγαίνοντας στο καλάθι μου έγραφε με κόκκινα γράμματα "Εκπτώσεις -200 ευρώ"!!!!! Ακολούθησα κανονικά όλα τα βήματα και η παραγγελία μου ολοκληρώθηκε..αναμένω πλέον την παραλαβή για να πω ότι όλα πήγαν καλα...Για δοκιμάστε ρε παιδιά κανείς με καμένο κουπόνι που είχε ήδη κάνει sign in μπας και του βγει το ίδιο...

15591787_10154295189917648_832541262_n.png?oh=c1f7356ecc64a3e90281d1bd81bfbd3d&oe=585406DC

 

Άσχετο. Ποιο ταμπλετ πήρες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε κατάστημα? Δεν έβαλες αντικαταβολή?

 

 

Επειδή λείπω πολλές ώρες από το σπίτι ζήτησα παραλαβή από το κατάστημα της γειτονιά μου και θα πληρώσω εκεί.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Άσχετο. Ποιο ταμπλετ πήρες?

 

Το Tab SAMSUNG Galaxy S2 8.0 Wi-Fi , από όσα προϊόντα έψαξα που με ενδιέφεραν, ήταν το μόνο που είχε λογική τιμή σε σχέση με άλλα sites..όσα τηλέφωνα κοίταξα που θα ήθελα να πάρω ήταν από 70 ευρώ και πάνω πιο ακριβά στο Γερμανό σε σχέση με άλλα καταστήματα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τώρα ένα κουλό; Λοιπόν, είμαι από αυτούς τους δυστυχείς που είχα λάβει το κουπόνι και μόλις πήγα να κάνω sign in για να ολοκληρώσω την παραγγελία μου κόλλησε το σύστημα, έκανα ανανέωση και μετά μου έβγαζε το κουπόνι άκυρο...

Παρά τα 4 mails που έστειλα και τα 3 τηλέφωνα δεν έχω λάβει ακόμη νέο κουπόνι. Πριν λίγο λοιπόν ενώ έψαχνα στο site του Γερμανού για να δω τελικά τι θα παραγγείλω αν και οταν έρθει το κουπονι , αφού lumia δεν πήραμε, έκανα sign in και έβαλα στο καλάθι ένα tablet έτσι για να τα χω στο wishlist ας πουμε όταν θα ερχόταν το κουπόνι...Δεν μπορώ να σας περιγράψω την έκπληξή μου όταν πηγαίνοντας στο καλάθι μου έγραφε με κόκκινα γράμματα "Εκπτώσεις -200 ευρώ"!!!!! Ακολούθησα κανονικά όλα τα βήματα και η παραγγελία μου ολοκληρώθηκε..αναμένω πλέον την παραλαβή για να πω ότι όλα πήγαν καλα...Για δοκιμάστε ρε παιδιά κανείς με καμένο κουπόνι που είχε ήδη κάνει sign in μπας και του βγει το ίδιο...

15591787_10154295189917648_832541262_n.png?oh=c1f7356ecc64a3e90281d1bd81bfbd3d&oe=585406DC

Και εμεις που δεν καναμε sign in γιατι δεν είχαμε λογαριασμο στο Γερμανο τι θα κανουμε.Φυσικα ακομα τιποτα να ερθει :mad: .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το tablet μου με Ελτα courier στην επαρχια, μιαμιση μερα μετά την παραγγελία που εκανα. Τελική τιμη 102 ευρώ με τα μεταφορικά (299 αρχικη τιμή)..Θα πω επιτέλους ενα μπράβο στην cosmote για τη στάση της και θα ευχηθώ καλα ξεμπερδεματα σε οσους παιδευονται ακόμη...Μην τους αφήσετε, συνεχίστε να ενοχλειτε για να πάρετε αυτο που υποσχεθηκαν για την πατατα που εκαναν..Α να αναφερω επίσης πως ακομη δεν μου αποδεσμευσαν τα χρήματα και απο την Alpha Bank μου είπαν ότι δεν έχουν σχετικό αίτημα απο το Γερμανό, μου είπαν ωστοσο οτι στις 25 εργασιμες θα τα αποδεσμευσει η τράπεζα από μονη της. Η παραγγελία εγινε 25 Νοεμβριου,οπότε αρχες νεου έτους θα μου επιστραφούν... Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το tablet μου με Ελτα courier στην επαρχια, μιαμιση μερα μετά την παραγγελία που εκανα. Τελική τιμη 102 ευρώ με τα μεταφορικά (299 αρχικη τιμή)..Θα πω επιτέλους ενα μπράβο στην cosmote για τη στάση της και θα ευχηθώ καλα ξεμπερδεματα σε οσους παιδευονται ακόμη...Μην τους αφήσετε, συνεχίστε να ενοχλειτε για να πάρετε αυτο που υποσχεθηκαν για την πατατα που εκαναν..Α να αναφερω επίσης πως ακομη δεν μου αποδεσμευσαν τα χρήματα και απο την Alpha Bank μου είπαν ότι δεν έχουν σχετικό αίτημα απο το Γερμανό, μου είπαν ωστοσο οτι στις 25 εργασιμες θα τα αποδεσμευσει η τράπεζα από μονη της. Η παραγγελία εγινε 25 Νοεμβριου,οπότε αρχες νεου έτους θα μου επιστραφούν...

 

Και εγώ τρίτη έκανα την παραγγελία και σήμερα παρέλαβα. Τελικά δεν πήρα κινητό μιας και δεν θέλω να φυγω απο τα windows. Πήρα δώρα για τα Χριστούγεννα δυο ταμπλετ για τα ανίψια και ένα σκληρό δίσκο για μένα και έδωσα 10€ επιπλέον. Μπράβο και απο μένα στον Γερμανό αλλά τέτοια εξυπηρέτηση δεν την έχω δει πουθενά. Όλοι ήταν αναρμόδιοι για οτιδήποτε. Κρίμα για αυτούς. Χάνουν πελάτες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κανείς προιόν σε προσφορά; Το ποσό του κουπονιού αφαιρέθηκε από την τιμή της προσφοράς ή από την αρχική τιμή (που εμφανίζεται διεγραμμένη);
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είχα θέμα με τον πρώτο κωδικό (έβγαζε ότι έχει χρησιμοποιηθεί ήδη) μετά από 10 μέρες μου στείλαν το ίδιο κουπόνι (!!!!) και φυσικά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Ερασιτεχνισμός είναι το λιγότερο που μπορώ να πω. Άντε τώρα απο Δευτέρα στα τηλέφωνα για άλλον ένα γύρο.....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είχα θέμα με τον πρώτο κωδικό (έβγαζε ότι έχει χρησιμοποιηθεί ήδη) μετά από 10 μέρες μου στείλαν το ίδιο κουπόνι (!!!!) και φυσικά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Ερασιτεχνισμός είναι το λιγότερο που μπορώ να πω. Άντε τώρα απο Δευτέρα στα τηλέφωνα για άλλον ένα γύρο.....

 

Ότι και να πεις είναι λίγο?

Το σίγουρο είναι ότι στο τέλος θα δικαιωθείς. Απλά θα σε ταλαιπωρήσουν λίγο ακόμη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κανείς προιόν σε προσφορά; Το ποσό του κουπονιού αφαιρέθηκε από την τιμή της προσφοράς ή από την αρχική τιμή (που εμφανίζεται διεγραμμένη);

Eγω πηρα ενα κινητο το οποιο ειχε 470 αρχικη και η προσφορα ηταν στα 420.Το ποσο του κουπονιου αφαιρεθηκε κανονικα απο την τιμη της προσφορας,αρα απο την τσεπη μου εβαλα 220.Με λιγα λογια γλίτωσα επιπελον ενα 50αρικο.Το οποιο μετα απο 2 μερες επεσε στα 400,δηλαδη αν περιμενα λιγο ακομα θα το επερνα στα 200

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολυ καθυστερηση μου ηρθε και μενα κουπονι μετα το ακυρωμενο.Πηρα ενα Laptop Toshiba Satellite Radius 11 Touch για απλες χρησεις απο 300E πηγε 100Ε.Ολα πηγαν κανονικα και πηρα αριθμο παραγγελιας,περιμενω το email επιβεβαιωσης, εχει αργησει λιγο.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η επιβεβαίωση εχθές αλλά χωρίς την έκπτωση,τους πήρα ξανά τηλ και μου είπαν ότι θα την έχει κανονικά.Για να δούμε λογικά την τρίτη θα έρθει.Πολύ ταλαιπωρία ο Γερμανός στο e shop.Να προσέχετε με την επιβεβαίωση.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον κωδικό του κουπονιού σύμφωνα με τις οδηγίες, με πήγε στην επόμενη σελίδα που συμπληρώνω τα στοιχεία αλλά... η τιμή έμεινε ίδια. Τι σκατά κάνω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον κωδικό του κουπονιού σύμφωνα με τις οδηγίες, με πήγε στην επόμενη σελίδα που συμπληρώνω τα στοιχεία αλλά... η τιμή έμεινε ίδια. Τι σκατά κάνω τώρα;

Σου ακυρώθηκε ο κωδικός,πάρε τηλ την τρίτη να σου στείλουν άλλον.Και όταν σου έρθει μπες από Mozilla η Chrome και κάνε παραγγελία.Και όταν σου έρθει η επιβεβαίωση παραγγελίας δες ξανά την τιμή γιατί μπορεί να μην έχει την έκπτωση.Έτσι μου κάνανε και μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...