Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ενεργοποιημένο το Vod. unlimited από 26 Ιουνίου 2007. Στον μήνα επειδή δεν το διέκοψα, ανανεώθηκε αμέσως (με κόστος 5€) μέχρι 26 Αυγούστου 2007. Επειδή η συσκευή μου (3G) πήγε στο servis θεώρησα καλό να διακόψω την υπηρεσία. Έτσι, όπως υποδεικνύει και στο site της η vod., έστειλα το (SMS) μήνυμα "OFF" στο 2222 για να απενεργοποιηθεί. Το πρώτο sms το έστειλα την περασμένη εβδομάδα αλλά δεν πήρα απάντηση απενεργοποίησης. Το δεύτερο και το τρίτο το έστειλα σήμερα. Πάλι δεν πήρα απάντηση απενεργοποίησης. Έτσι κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και διαπίστωσα ότι δεν έλαβαν κανένα sms δικό μου για την απενργοποίηση της υπηρεσίας. Δηλαδή εξακολουθούσε να είναι ενεργοποιημένη, παρά το έλαβα ένα sms (μετά το 3ο δικό μου) το οποίο έλεγε ότι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία. Τελικά την απενεργοποίησαν τηλεφωνικά αλλά η απενεργοποίηση έγινε αμέσως, δηλαδή από σήμερα δεν έχω vod. unil. παρότι έχω προπληρώσει την υπηρεσία μέχρι 26-8-2007. Κουλουβάχατα αν καταλάβατε!!

Γι'αυτό αν κάποιος την έχει ενεργοποιημένη και ζήτησε την απενεργοποίησή της μέσω sms, καλά θα κάνει να το επιβεβαιώσει και τηλεφωνικά !!

Το μήνυμα είναι "live off" ή "LIVE OFF" στο 2222.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος εαν οι vodafone live συσκευές είναι κλειδωμένες? Δηλ. μπορώ να χρησιμοποιήσω μια τέτοια συσκευή με κάρτα sim άλλου παρόχου?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εαν οι vodafone live συσκευές είναι κλειδωμένες? Δηλ. μπορώ να χρησιμοποιήσω μια τέτοια συσκευή με κάρτα sim άλλου παρόχου?

 

Mπορείς κανονικά, δεν είναι κλειδωμένες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ενεργοποιησα το vodafone live unlimited , exv to HTC P3600, δεν εχω τις ρυθμισεις μου λενε οτι δεν γινεται....τι μπορω να κανω?γνωριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Οι ελληνικές Vodafone Live! συσκευές δεν είναι κλειδωμένες. Μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις με όποιο πάροχο θές.

 

δηλαδη, το Sony Ericsson K610 Vodafone live! 3G με cosmote sim μπορει να κανει βιντεο-κλιση ?

:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αν εχεις vodafone life unlimited δε πληρωνεις τα δεδομενα που κατεβαινουν εχτρα απο τα 5 ευρω?και μιλαω για τη life tv που οποιο καναλι βλεπεις κατεβαινουν kb mb κτλ στο κινητο για να βλεπεις.την ειχα πατησει ετσι και πληρςσα 400 ευρω σε λογαριασμο!
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν εχεις vodafone life unlimited δε πληρωνεις τα δεδομενα που κατεβαινουν εχτρα απο τα 5 ευρω?και μιλαω για τη life tv που οποιο καναλι βλεπεις κατεβαινουν kb mb κτλ στο κινητο για να βλεπεις.την ειχα πατησει ετσι και πληρςσα 400 ευρω σε λογαριασμο!

 

Όχι, δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω.

 

Αλλά και αν δεν έχεις unlimited δεν πληρώνεις τα KB του live tv!!!:confused: Συμπεριλαμβάνοται στο 0,42 εισόδου και στη συνδρομή του live tv. Αυτό που λες ίσχυε όταν είχε πρωτοβγεί το 3G, όπου για τους συνδρομητές 3G ίσχυε δωρεάν πλοήγηση στα πάντα (σαν προσφορά). Αν καλούσες λοιπόν το cc της Vodafone και ενεργοποιούσες τις 3G services είχες τη προσφορά. Το θέμα είναι ότι όσοι είχαν ενεργοποιημένο το απλό live ή το GPRS, αν έβαζαν τη sim τους σε 3G συσκευή λειτουργούσε μεν κανονικά, αλλά επειδή δεν είχαν ενεργοποιηθεί ως χρήστες 3G χρεώνονταν με ογκοχρέωση. Την είχε πατήσει ένας φίλος μου... Πλέον όμως δεν έχει σημασία αφού σε όλους τους συνδρομητές (είτε στο σύστημα της Vodafone φαίνονται 3G users ειτε όχι) ισχύουν τα ίδια, δλδ 0,42 ευρώ χρέωση η είσοδος στο live, τη συνδρομή της κάθε υπηρεσίας και καθόλου ογκοχρέωση ή αν ενεργοποιήσεις το unlimited δωρεάν τα πάντα.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Από αύριο θα έχω κι εγώ μάλλον ένα Vodafone Live 3G κινήτο..Κύριως θα χρησιμοποιώ την υπηρεσία LIVE TV...Ελπίζω να λειτουργεί καλά και πέρα από το unlimeted να μην υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις για κάθε είσοδο...
Link to comment
Share on other sites

Πότε λέτε οι κάτοχοι του SE K810i να έχουμε Live TV! από την Vodafone? Θα το συμπεριελάβει το εν λόγω κινητό στις vodafone live! συσκευές;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Πότε λέτε οι κάτοχοι του SE K810i να έχουμε Live TV! από την Vodafone? Θα το συμπεριελάβει το εν λόγω κινητό στις vodafone live! συσκευές;

 

Αν δεν το κάνει η VF σε μία συσκευή στην αρχή δεν το κάνει μετά............συνήθως

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο Vodafone live! με Nokia 6101 και ενώ έκανα πλοήγηση κανονικά, μου έβγαλε ένα μήνυμα και μου ζητούσε ένα username και ένα password για 213.249.019.049. Στη συνέχεια και αφού έκανα διάφορους συνδυασμούς με κωδικούς και οδηγίες που βρήκα για άλλες συσκευές από το site της Vodafone (και αφού μου έσπασε τα νεύρα), πέρασα ξανά ρυθμίσεις στο κινητό. Αρχικά λοιπόν ήταν όλα εντάξει και η πλοήγηση γινόταν άνετα. Μόλις πήγα να αγοράσω ένα Welcome Tone μου έβγαλε πάλι το ίδιο μήνυμα... Μήπως ξέρει κανείς πως αντιμετωπίζεται αυτό; Είναι θέμα γραμμής ή κινητού; Αν βάλω δηλαδή την κάρτα σε άλλη συσκευή θα λειτουργεί; Πήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν να ξαναπεράσω τις ρυθμίσεις -οπότε άκρη δεν μπορώ να βγάλω με αυτούς.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια, ξαφνικα αρχισε να μου βγαινει το vf menu σε ολες τις σελιδες του ιντερνετ, μια κοκκινη μπαρα επανω και μια κατω. Με τι δικαιωμα αλλαζουν την πνευματικη ιδιοκτησια αλλων websites δεν καταλαβα?

 

Μυριζω μυνησεις!

 

Οχ και η ογκοχρεωση βγαινει τωρα λιγο μεγαλυτερη λογο της αυθερετου και σχεδον σιγουρα παρανομης πραξης.

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον? Οτι και να κανω οπου παω εχω τις κοκκινες μπαρες πανω και κατω με τα λινκς για vf live κλπ.

 

Update: Εγω μπαινω απο wapkarta.vodafone.gr γιατι εχω καρτοκινητο, ισως το εχουν κανει μονο για καρτοκινητα? Δεν θα αργησει να ερθει σε ολους!

 

 

Update 2: Οχι μονο αλλαζουν τις σελιδες αλλα τις βαζουν σε cache, σημερα δεν μπορω να βγαλω τη σημερινη σελιδα απο το σιτε μου, μου στελνουν τη χθεσινη. Και να σκεφτητε οτι το server τις κανει expire αμεσως που σημαινει οτι αυτες οι σελιδες δεν πρεπει να αποθηκευονται σε proxy servers.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω διαφημίσεις της Vodafone σχετικά με το Vodafone LIVE! (Παλιές-καινούργιες)

Τις χρειάζομαι για την Διπλωματική μου εργασία!

 

Υπάρχει κάποιος που έχει και μπορεί να μου τις δώσει με κάποιο τρόπο?

Ξέρει κανείς που μπορεί να τις βρώ?

 

Το να τις πάρω από την εταιρία όπως καταλαβαίνεται δεν παίζει....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

ps1 όποιος θέλει ας να μου στείλει PM

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά μια γρήγορη απάντηση:

 

Εχω το Ν70, το vodafone live unlimited! θα "παίζει" με το Ν70; θελω να βλέπω τηλεόραση για παράδειγμα.

 

Ευχαριστώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη απάντηση:

 

Εχω το Ν70, το vodafone live unlimited! θα "παίζει" με το Ν70; θελω να βλέπω τηλεόραση για παράδειγμα.

 

Ευχαριστώ

 

Το Ν70 υποστηρίζει πλήρως το 3G VF Live........άρα ναι......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περνούσα απο ενα Vodafone shop και ρώτησα και μου είπαν οτι δεν υποστηρίζει και γενικά για να μπεί κάποιο κινητό στο vodafone live πρέπει να ειναι και το κινητο vodafone live!

 

Τώρα ποιον να πιστέψω......

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περνούσα απο ενα Vodafone shop και ρώτησα και μου είπαν οτι δεν υποστηρίζει και γενικά για να μπεί κάποιο κινητό στο vodafone live πρέπει να ειναι και το κινητο vodafone live!

 

Τώρα ποιον να πιστέψω......

 

Πάρε 13830 να ρωτήσεις........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Πάρε 13830 να ρωτήσεις........

 

Μόλις πήρα και μου είπαν οτι πρέπει να έχω Vodafone live συσκευή για να δω ΤιΒι.. :(

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...