Jump to content

Δημοτική Αστυνομία


jimpanourgias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα έλαβα αυτό:

 

"Οτι σας γραφω ισχυει νομικα.Και γω σε δημοτικη αστυνομια ειμαι (αλλα ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ δημοτικο υπαλληλο και οχι μπατσο). ΟΙ κλησεις της δημοτικης δεν πανε πουθενα....η εφορια δεν τις δεχεται γιατι δεν υπαρχουν στοιχεια του οδηγου(αρα οταν καποιος κανει μια παραβαση και το οχημα ειναι για παραδειγμα καποιου συγγενη του ποιος θα τιμωρηθει ο ιδιοκτητης? η ο οδηγος? Ακομα αν μπορουσε ο δημος να τα παρει μεσω εφοριας νομιζεται θα εστελνε επιστολες στα σπιτια για οφειλη και οτι θα πανε εφορια? Μην τσιμπατε.....Γι αυτο παιρνουν πινακιδες για να αναγκαζεται ο κοσμος να πληρωσει..... Οι μονες κλησεις που πρεπει να πληρωνονται (η να πηγαινεις στο δικαστηριο) ειναι αυτες της αστυνομιας που στο τελος γραφουν δικασιμη την... μερα Η Δημοτικη αστυνομια δημιουργηθηκε απο τους δημαρχους για να κονομανε οι δημοι......(δεν κοιτανε πρωτα να φτιαξουν γκαραζ ενω αφηνουν να

χτιζονται μεγαλες πολυκατοικιες με λιγες θεσεις για γκαραζ!! Η ελεγχομενη σταθμευση εχει βγει παρανομη απο Δικαστηρια αφου πληρωνεις για το λογω αυτο τελη κυκλοφοριας Λυσεις:Η πιο απλη δεν πληρωνεται τις κλησεις (εμενα μου εστειλαν 2η ειδοποιηση μετα απο 12 χρονια!!!) Στα ιχ βαζεται τα νουμερα μεσα απο το παμπριζ ωστε να φαινονται αλλα να μην μπορουν να τα παρουν Αν σας παρουν τις πινακιδες πηγαιντε και δηλωστε κλοπη πινακιδων στην αστυνομια παρτε χαρτι και βγαλτε καινουργιες στο υπουργειο. ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ. παρακαλω διαδωστε αυτο το ποστ.Ας βρουν τα λαμογια δημαρχοι αλλο τροπο να γεμισουν τα ταμεια τους"

 

Τι λέτε?

 

 

file mou nomizo oti to post auto einai palio pou sou esteilan!!!

mono kai mono me tis pinaikides briskoun poios eisai apo to pc tous!!

episis de mporeis na bgaleis kainourgies pinakides etsi eukola giati diskola pisteuoun gia ti klopi tous kai episis koitane kai an exei ginei kratisi ton pinakidon sou!!

 

eipame ********* einai i ellada alla to kseftilises!!!twra an exeis bisma allazei to pragma!!

 

auto gia tin eforia pantos pou les den isxuei!!

tokizete kai sou erxetai kapelo!!!!

rwta to logisti sou

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 295
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως και εγω εχω κληση απο δημο Αμαρουσιου για μη καταβολη τελους σταθμευσης (15,5 ευρώ) απο το 2005, αλλα, ουτε ειδοποιηση εχω λαβει ακομα, ουτε και προκειται να την πληρωσω αν δεν ερθει ειδοποιηση απο εφορια. Αλλωστε για ποιο λόγο πληρώνω καθε χρόνο τέλη κυκλοφορίας από τον Νοέμβριο αλλά και δημοτικά τέλη? Για να μην υπάρχουν πάρκινγκ να παρκάρω άνετα στο μαρούσι? Για να χαλάω το αυτοκίνητό μου σε κάθε κακοφτιαγμένο πεζόδρομο του Αμαρουσίου που τους φτιάξανε βιαστικά για να οικονομίσουν γρήγορα οι εκάστοτε διοικούντες δήμαρχοι? Το καλύτερο δε είναι οτι ολοι οι δρόμοι ελεγχόμενης στάθμευσης είναι γύρω απο τον ηλεκτρικό σταθμό που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να υπάρχουν πάρκινγκ για να αφήνεις το αυτοκίνητο σου και να συνεχίζεις με το τρένο, και φυσικά δεν υπάρχει κοντινό παρκινγκ!!! Ασε που πρέπει να τρέχει στα περίπτερα να αγοράσεις τα ξυστά εισητήρια και να ξαναγυρίζεις στο αυτοκίνητο να τα ξύσεις και να τα βάλεις στο μπαρπρίζ...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω εχω κληση απο δημο Αμαρουσιου για μη καταβολη τελους σταθμευσης (15,5 ευρώ) απο το 2005, αλλα, ουτε ειδοποιηση εχω λαβει ακομα, ουτε και προκειται να την πληρωσω αν δεν ερθει ειδοποιηση απο εφορια. Αλλωστε για ποιο λόγο πληρώνω καθε χρόνο τέλη κυκλοφορίας από τον Νοέμβριο αλλά και δημοτικά τέλη? Για να μην υπάρχουν πάρκινγκ να παρκάρω άνετα στο μαρούσι? Για να χαλάω το αυτοκίνητό μου σε κάθε κακοφτιαγμένο πεζόδρομο του Αμαρουσίου που τους φτιάξανε βιαστικά για να οικονομίσουν γρήγορα οι εκάστοτε διοικούντες δήμαρχοι? Το καλύτερο δε είναι οτι ολοι οι δρόμοι ελεγχόμενης στάθμευσης είναι γύρω απο τον ηλεκτρικό σταθμό που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να υπάρχουν πάρκινγκ για να αφήνεις το αυτοκίνητο σου και να συνεχίζεις με το τρένο, και φυσικά δεν υπάρχει κοντινό παρκινγκ!!! Ασε που πρέπει να τρέχει στα περίπτερα να αγοράσεις τα ξυστά εισητήρια και να ξαναγυρίζεις στο αυτοκίνητο να τα ξύσεις και να τα βάλεις στο μπαρπρίζ...

 

 

FILARAKI MALON DE KATALABES KALA!!

DEN STELNOUN EIDOPOIISI!!!!

OLA GINONTAI AUTOMATOS META TI MI PLIRWMI TOU XREOUS SOU ENTOS PROTHESMIAS!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέεο ο -υποτιθέμενος- δημοτικός υπάλληλος ΙΣΧΥΑΝ πιο παλιά...πλέον δυστυχώς ΟΧΙ...και σας το λέω από ιδία εμπειρία...

 

Αυτά που λέει είναι και λίγο αστεία και φτάνουν στα όρια του κωμικού....όταν δηλαδή λέει ότι μην κυκλοφορείτε με πινακίδες αλλά να τις έχετε από μέσα στο παρμπρίζ για να μην σας τις πάρουν -οπότε αν σας σταματήσει η τροχαία, σας πήδηξε-και πχ όταν σας πάρουν τις πινακίδες να πάτε στην αστυνομία να δηλώσετε κλοπή λες και στην αστυνομία δεν πρόκειτε να ψάξουν αν εκκρεμεί κράτηση, δηλαδή αν κάθε μήνα σε γράφουν και σου παίρνουν πινακίδες εσύ θα πηγαίνεις και θα βγάζεις άλλες.....!

Link to comment
Share on other sites

Άσε που δεν είναι απλό να βγάλει; άλλες πινακίδες. Δεν ξανατυπώνονται τα ίδια νούμερα, αλλά παίρνεις καινούρια! Πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις και άδεια κυκλοφορίας και ότι συνεπάγεται αυτό.. να ενημερώσεις την ασφαλιστική σου πχ..
Link to comment
Share on other sites

Άσε που δεν είναι απλό να βγάλει; άλλες πινακίδες. Δεν ξανατυπώνονται τα ίδια νούμερα, αλλά παίρνεις καινούρια! Πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις και άδεια κυκλοφορίας και ότι συνεπάγεται αυτό.. να ενημερώσεις την ασφαλιστική σου πχ..

 

Και να ξαναπληρώσεις τέλος ταξινόμησης ή κάποιο άλλο ποσό αν θυμάμαι καλά... ;):shifty::w00t::rtfm:

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Καλά έστω ότι η δημοτική αστυνομία=τροχαία για τη στάθμευση...

 

Για τα υπόλοιπα τι γίνεται; Πρόσφατα έπεσα σε φάση όπου οι δημοτικοί κοπρίτες ρύθμιζαν την κίνηση και έδιναν εντολές στους οδηγούς. Εχουν τέτοιο δικαίωμα;;

Αν προκαλέσουν ατύχημα τι γίνεται;

Είμαι υποχρεωμένος να υπακούω σε άτομο που μιμείται τον τροχονόμο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλά έστω ότι η δημοτική αστυνομία=τροχαία για τη στάθμευση...

 

Για τα υπόλοιπα τι γίνεται; Πρόσφατα έπεσα σε φάση όπου οι δημοτικοί κοπρίτες ρύθμιζαν την κίνηση και έδιναν εντολές στους οδηγούς. Εχουν τέτοιο δικαίωμα;;

Αν προκαλέσουν ατύχημα τι γίνεται;

Είμαι υποχρεωμένος να υπακούω σε άτομο που μιμείται τον τροχονόμο;;

Και το σημαντικότερο, που δεν έχει την παραμικρή εκπαίδευση για να κάνει κάτι τέτοιο!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

FILARAKI MALON DE KATALABES KALA!!

DEN STELNOUN EIDOPOIISI!!!!

OLA GINONTAI AUTOMATOS META TI MI PLIRWMI TOU XREOUS SOU ENTOS PROTHESMIAS!!:ninja:

 

Και ποια ειναι αυτη η προθεσμια? Γιατι στην κληση δεν αναφερει καποια προθεσμια πληρωμης. (Δεν ειρωνευομαι, αλλα προσπαθω να καταλαβω τι γινεται, γιατι ο καθενας λεει τα δικα του.)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και ποια ειναι αυτη η προθεσμια? Γιατι στην κληση δεν αναφερει καποια προθεσμια πληρωμης. (Δεν ειρωνευομαι, αλλα προσπαθω να καταλαβω τι γινεται, γιατι ο καθενας λεει τα δικα του.)

 

 

nomizw einai 15 meres alla de perno orko!!

 

alla ama fas klisi kalo einai na pareis til tous mpatsous i to dimarxeio sou na sou poun poses meres einai i prothesmia:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, και στο Παγκράτι (εκεί στο συντριβάνι) ΘΕΡΙΖΟΥΝΕ, σηκώνουνε πινακίδες ΣΥΝΕΧΕΙΑ χωρίς κανένα οίκτο.

 

Ένας ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ρε ****το, να μας λύσει την απορία, αν η κλήση πάει στην εφορία ή όχι, μπορούμε να έχουμε;

 

Εμένα με έγραψαν στους αμπελόκηπους, 65.5 για παράνομη στάθμευση, και την πλήρωσα στην Δηληγιάννη (στην υποδιεύθυνση της τροχαίας).

 

Υ.Γ: Η δημοτική με είχε γράψει.

 

Μπορούμε επιτέλους να ρίξουμε λίγο φως;

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην λέει ο καθένας τα δικά του.

 

Η Δημοτική Αστυνομία έχει δικαίωμα να κάνει όλα τα παραπάνω (π.χ. κλήσεις, αφαίρεση πινακίδων, μεταφορά οχήματος κτλ).

 

Ποιός το λέει; Ο Νόμος.

Διαβάστε το παρακάτω Προεδρικό Διάταγμα που αναφέρει τις αρμοδιότητες της

Π.Δ. 13/2002

 

Και ειδικότερα το άρθρο 2 παρ. 12

 

Εκεί μας παραπέμπει στο άρθρο 34 του ΚΟΚ που με τον παλαιό είναι στον N 2696/199 -KOK και με τον καινούργιο είναι στον Ν. 3442/2007 - ΝΕΟΣ ΚΟΚ

 

 

Επίσης ο νέος ΚΟΚ (αρθρο 104) λέει ότι το πρόστιμο έαν πληρωθεί εντός 10 ημερών είναι το μισό.

Εάν δεν πληρωθεί γενικά,μετά απο 3 μήνες ο ΟΤΑ (Δήμος, Κοινότητα, κτλ) το στέλνει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στην εφορία.

 

 

Το μόνο που δεν ξέρω και βαριέμαι να ψάξω είναι εάν είναι 10 ημερολογιακές ή εργάσιμες μέρες.

 

Btw δεν μπορείτε να ισχυριστείτε σε περίπτωση π.χ. δικαστηρίου ή οτιδήποτε ότι δεν το ξέρατε οτι η Δημοτική Αστυνομία έχει αυτές τις αρμοδιότητες κτλ κτλ .

 

Το λέει ο Νόμος και οι πολίτες οφείλουν να γνωρίζουν τον κάθε νόμο αποτην στιμγή που αυτός ψηφίζεται (οχι ότι τους ξέρουμε όλους αλλα.... ετσι για να λέμε)

 

 

Ψάξτε λίγο στο internet και μην ακούτε τα ραδιο-αρβύλα γιατί θα βγείτε χαμένοι σε πολλές περιπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι εμένα χτες με γράψανε για παράνομη στάθμευση (γιατί είχα αφήσει το αυτοκίνητο σε αναζήτηση κάρτας στάθμευσης...)

 

Μιλάμε για εργάσιμες ημέρες... επίσης αν οι ενστάσεις σου (τις οποίες πρέπει να καταθέσεις εντός 3 εργάσιμων ημερών) κριθούν αβάσιμες θα πληρώσεις το μισό πρόστιμο, αν το πληρώσεις μέσα σε 10 εργάσιμες...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί όταν λέει στις αρμοδιότητες των δημοτικών αστυνομικών στο Αρθρο 2. παρ 14 του http://www.poeota.gr/_download/pd232002.pdf

ότι ανήκει και ο έλεγχος της τήρησης των διατάξεων που αφορούν τη ρύθμιση της κυκλοφορίας με υποδείξεις και σήματα των τροχονόμων;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην λέει ο καθένας τα δικά του.

 

Η Δημοτική Αστυνομία έχει δικαίωμα να κάνει όλα τα παραπάνω (π.χ. κλήσεις, αφαίρεση πινακίδων, μεταφορά οχήματος κτλ).

 

Ποιός το λέει; Ο Νόμος.

Διαβάστε το παρακάτω Προεδρικό Διάταγμα που αναφέρει τις αρμοδιότητες της

Π.Δ. 13/2002

 

Και ειδικότερα το άρθρο 2 παρ. 12

 

Εκεί μας παραπέμπει στο άρθρο 34 του ΚΟΚ που με τον παλαιό είναι στον N 2696/199 -KOK και με τον καινούργιο είναι στον Ν. 3442/2007 - ΝΕΟΣ ΚΟΚ

 

 

Επίσης ο νέος ΚΟΚ (αρθρο 104) λέει ότι το πρόστιμο έαν πληρωθεί εντός 10 ημερών είναι το μισό.

Εάν δεν πληρωθεί γενικά,μετά απο 3 μήνες ο ΟΤΑ (Δήμος, Κοινότητα, κτλ) το στέλνει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στην εφορία.

 

 

Το μόνο που δεν ξέρω και βαριέμαι να ψάξω είναι εάν είναι 10 ημερολογιακές ή εργάσιμες μέρες.

 

Btw δεν μπορείτε να ισχυριστείτε σε περίπτωση π.χ. δικαστηρίου ή οτιδήποτε ότι δεν το ξέρατε οτι η Δημοτική Αστυνομία έχει αυτές τις αρμοδιότητες κτλ κτλ .

 

Το λέει ο Νόμος και οι πολίτες οφείλουν να γνωρίζουν τον κάθε νόμο αποτην στιμγή που αυτός ψηφίζεται (οχι ότι τους ξέρουμε όλους αλλα.... ετσι για να λέμε)

 

 

Ψάξτε λίγο στο internet και μην ακούτε τα ραδιο-αρβύλα γιατί θα βγείτε χαμένοι σε πολλές περιπτώσεις!

Επιτέλους!!!!!

Μπράβο ρε Βροχοποιέ! Ελπίζω τώρα όλοι όσοι παραπάνω είπαν οτι τους ήρθαν mails, ή δεν τους ήρθαν ειδοποιήσεις, ή χίλια δύο, να αναθεωρήσουν γιατί προκαλείται άσχημη παραπληροφόρηση!

Ή πληρώνεις, ή αλλιώς εφορία και περαστικά σου.:(

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι το πλαίσιο νόμου...

Από κει και στο εξής υπάρχουν μια δυο ενέργειες που μπορείς να κάνεις, εφόσον έχεις δίκιο βέβαια, για ορισμένες πάραβάσεις, όπως αυτή του παρκαρίσματος. ΦΩΤΟ άμεσα μαζί με την ένσταση.

 

Ασχετα όμως με το πλαίσιο νόμου,(το οποίο είναι αυτό που είπε ο βροχοποιος) εγώ ξέρω (και έχει αποδειχθεί και αποδυκνύεται κάθε μέρα) πως αν έχεις γνωστο στην κατάλληλη θέση σβήνονται τα ΠΑΝΤΑ...

όπως έκανα και γω πρόσφατα (δεν το περηφανεύομαι, απλά δεν έχω σκοπό να χρηματοδοτώ το κράτος απ τη τσέπη μου και άλλον πέραν από αυτά που δικαιούται), και πιστέψτε με η παράβαση που με βεβαίωσαν είναι απ τις σημαντικότερες του νεου ΚΟΚ (παράβαση διπλής διαχωριστικής και υπέρβαση όριου ταχύτητας, πήγα με 60 σε ένα κολοχώρι του Βόλου)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα και ρώτησα.

Οι 10 μέρες για πληρωμή προστίματος είναι ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ και όχι ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ όπως γράφτηκε πιο πάνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θελω κ εγω να σας ρωτησω κατι που εχει σχεση με τις κλησεις.. Βασει του νεου ΚΟΚ δεν απαγορευεται η αφαιρεση πινακιδων? Ξερετε αν ισχυουν συγκεκριμενες περιπτωσεις που τις αφαιρουν?Γιατι τις τελευταιες μερες ειδα 2 περιστατικα στα οποια η δημοτικη αστυνομια εδωσε κλησεις αλλα παραλληλα πηρε κ πινακιδες...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Θελω κ εγω να σας ρωτησω κατι που εχει σχεση με τις κλησεις.. Βασει του νεου ΚΟΚ δεν απαγορευεται η αφαιρεση πινακιδων? Ξερετε αν ισχυουν συγκεκριμενες περιπτωσεις που τις αφαιρουν?Γιατι τις τελευταιες μερες ειδα 2 περιστατικα στα οποια η δημοτικη αστυνομια εδωσε κλησεις αλλα παραλληλα πηρε κ πινακιδες...:blink:

 

Ρωτάς αν απαγορεύεται η αφαίρεση πινακιδών από τη Δημοτική ή γενικά?

Γιατί γενικά επιτρέπεται και για πολύ καιρό σε αρκετές περιπτώσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα και ρώτησα.

Οι 10 μέρες για πληρωμή προστίματος είναι ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ και όχι ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ όπως γράφτηκε πιο πάνω.

 

Ενα περιεργο πράγμα: οταν προκειται να πληρωσεις στο κρατος οι προθεσμιες μετριουνται σε ημερολογιακες ημερες, ενω οταν προκειται να παρεις χρηματα απο το κρατος οι προθεσμιες μετριουνται σε εργασιμες ημέρες, μήνες, χρόνια... Πολυ περίεργο αυτό...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ας μιλάμε σύμφωνα με το νόμο (κάηκα και γω πρόσφατα...με έγραψε η Δημοτική στο κέντρο της Αθήνας, επειδή είχα παρκάρει σε "θέση μόνιμων κατοίκων". . . . . .

 

Το ηλεκτρονικό (sic) χαρτί γράφει 80 ευρώ. Σύμφωνα με το νόμο όμως (ΚΟΚ - Άρθρο 104 - Επιβολή Προστίμων από αστυνομικά όργανα) αν πληρωθεί μέσα σε 10 μέρες, καταβάλλεται κατά το ήμισυ). Άρα μάλλον την έβγαλα καθαρή με μόνο 40 ευρώ.

 

Γιαυτό που ρωτάει ο φίλος mak_27: ΚΟΚ άρθρο 103 παράγραφος 5: (Αντιγράφω):

 

5. H κατά τις παραγράφoυς 1 και 2 τoυ άρθρoυ αυτoύ αφαίρεση της

άδειας oδήγησης και των κρατικών πινακίδων τoυ oχήματoς ενεργείται αμέ-

σως και επί τόπoυ από τoν βεβαιoύντα ή τoυς βεβαιoύντες την παράβαση

αστυνoμικoύς ή άλλα αρμόδια όργανα με τoυς όρoυς και τις πρoϋπoθέσεις,

πoυ oρίζει κoινή απόφαση των Yπoυργών Mεταφoρών και Eπικoινωνιών και

Δημόσιας Tάξης. (Δημοτική αστυνομία μάλλον εννοεί "άλλα αρμόδια όργανα")

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ουτε εγω τη γλυτωσα ...23 € ,μια κληση απο δημοτικη αστυνομια.

Ψυρρη,αλλα η διευθυνση ειναι λαθος εγω ειχα παρκαρει στη Λεπενιωτη και το χαρτι λεει αλλη διευθυνση απο Λε ..κατι δεν την εχω μαζι.

πρεπει να παω στην τροχαια ή στο Δήμο?έχει περάσει 1 μήνας απο τη βαρεμαρα μου να παω ,λετε τωρα να εχει παει στην εφορια?

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...