Jump to content

HTC ONE E9w


vretchri1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολη την κοινοτητα!

 

Σαν δωρο γενεθλιων μου εκαναν ενα τηλεφωνο της εταιριας ΗΤC το Ε9 dual sim διοτι το χρειαζομουν γιανα εχω και αριθμο προσωπικο αλλα και το εταιρικο της δουλειας μου

 

Ανεκαθεν ημουν χρηστης και κατοχος συσκευων Iphone και ο λογος που ξεκινησα να χρησιμοποιω αυτο το τηλεφωνο ειναι οτι με γοητευσε η 5,5αρα οθονη και το διαφορετικο OS Μιας και πρωτη φορα χρησιμοποιω android

 

Καπου εκει ξεκινησαν και τα προβληματα μου ομως διοτι το τηλεφωνο απο θεμα αυτονομιας δεν μου τα λεει και τοσο καλα μιας και εχει 2800mah μπαταρια!

 

Αυτη τη στιγμη τη στιγνη εχει το 5,0 android firmware και ηθελα να το αναβαθμισω σε marshmallow,αν το γραφω και σωστα,γιατι καπου διαβασα οτι απο αυτονομια ειναι καλυτερο!

 

Το προβλημα λοιπον ειναι οτι το κινητο στις ρυθμισεις-->πληροφοριες δεν εχει καπου την εππιλογη ενημερωση λογισμικου!!!!

 

Επικοινωνησα με την HTC στην Αιγυπτο,τους εδωσα το ιμει του τηλεφωνου μου και μου ειπαν οτι ειναι Ε9w που ειναι απο Κινα,δεν προοριζετε για Ελλαδα και γιαυτο δεν εχω αυτη την επιλογη!Σκεφτηκα οτι ισως εχει γινει κατι αντιστοιχο του jb στο τηλεφωνο αλλα bootαροντας το μου εδειξε οτι ο bootloader του ειναι κλειδωμενος και οχι unlocked

 

Εχετε να προτεινετε καμια λυση πως να το κανω μαμισιο να μπορω να του περναω OTA updates?

 

 

 

Σας στελνω και 2 φωτο με τις πληροφοριες της συσκευης μου και οποιος μπορει παιδες ας βοηθησει!

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας.

Απο τι στιγμη που η συσκευη σου ειναι με κλειδωμενο bootloader δεν χρειαζεται να την κανεις official ειναι ετοιμη.

Χρειαζεται να βρεις την rom που θελεις ειτε σε μορφη zip ειτε σε μορφη exe για να την τρεξεις.

Νομιζω δεν ειμαι σιγουρος πως δεν εχει βγει επισημη εκδοση android 6 για την συσκευη σου, ισως

εχει βγει σε custom ριξε μια ματια εδω και αν βρης κατι το βλεπουμε πως θα την περασεις.

Εχω την αισθηση και εδω οτι υπαρχει ειναι η εκδοση με android 5.

http://forum.xda-developers.com/one-m9/one-e9/htc-e9-ruu-ota-recovery-rom-firmware-t3285886

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Η αληθεια ειναι οτι ψιλοκολλαω να το κανω update διοτι φοβαμαι να μην δουλευουν καποια μερη του οπως το μικροφωνο η η καμερα οπως καμποσοι ανα τον κοσμο παραπονουνται μετα απο custom rom rootαρισμα + του οτι ειμαι ΚΑΡΑΑΣΧΕΤΟΣ

 

Μηπως γνωριζεις κανενα widget που να μπορω να αλλαζω το τηλεφωνο απο 2g/3g/lte απο ρις γρηγορες ρυθμισεις τραβωντας κατω την οθονη γιατι ειναι ο μονος τροπος γιανα εξικονομησεις μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Αστο οπως ειναι μην το πειραζεις τοτε :) οσο για τα widget δυστυχως δεν εχω καποιο να σου προτεινω

αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι το νημα που χρειαζεται να ρωτησεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιανα κανω το κινητο μου rooted πρεπει να του περασω και custom Rom Μετα???

Ρωταω διοτι βρηκα μια εφαρμογη που ανοιγοκλεινει τα 2g-3g-lte αλλα πρεπει να την κανω σαν εφαρμογη συστηματος πραγμα το οποιο χρειαζετε root γιανα γινει...

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις root χρειαζεται να ξεκλειδωσεις τον bootloader υπαρχουν οδηγιες στο htc dev, να περασεις custom recovery, και η θα το φλασαρης η θα το περασεις με γραμμη εντολων .

Λιγο που κοιταξα στο xda δεν βρισκω κατι ,καταλαβαινω πως εχεις θεμα αλλα οπως σου ειπα και στο προηγουμενο post

μην το πειραζεις .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Νek 46 επειδή φίλε σε βρίσκω πολυ ψαγμενο...σκέφτομαι για κινητό htc ή Ε9 ή Ε9. plus(το οποίο απο ebay το βρήκα 222€,αξίζει;)

 

Φιλε μου να μην παρεις κανενα απο αυτα ,εχουν παραμεινη στο android 5 και δεν προβλεπεται να παρουν αναβαθμιση

με τα 220 γιουρια:) θα σου προτεινα να κοιταξεις για μ9 στην ελλαδα και οχι στο ebay .

Το μονο μειον του 9 ειναι οτι δεν κανει για παιχνιδια κατα τα αλλα ειναι αξιοπρεπεστατη συσκευη και αναβαθμιστικε

σε nougat.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε τη γνώμη έχεις για το HTC A9s

 

Δεν το γνωριζω φιλε μου δεν εχω αποψη , στα χρηματα που διαθετεις θα μπορουσες να παρεις μια ιδεα

για το Α9 απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424504

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...