Jump to content

Moto Z Play


pillopoulos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα δεν ειναι μονο αυτα. Το z ειναι στα χαρακτηριστικα κατα πολυ καλυτερο του z play, παντου και με διαφορα. Το μονο στο οποιο υπερεχει το play ειναι η μπαταρια. Ολα αυτα στα χαρακτηριστικα γιατι στην καθημερινοτητα δεν ξερω πως μεταφραζονται. Δεν εχω καμια απο τις δυο συσκευες.

Σε καθημερινή χρήση, ΚΑΜΙΑ διαφορά. Τα είχα και τα δύο. Ίσα ίσα που με το play, ξεχνουσα το φορτιστή

 

Στάλθηκε από το moto z μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα το δουλευα σαν GPS απο το πρωι μεχρι το μεσημερι στις 14:00.

 

τηλεφωνα μυνηματα φωτογραφιες, τωρα μου εχει μεινει 51% μπαταρια. σε ολα τα αλλα που ειχα, τωρα θα εψαχνα φορτιστη στη καλυτερη..

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος του κινητού εδώ και σχεδόν μια εβδομάδα και είμαι πολύ ικανοποιημένη από τη συσκευή.

Κάμερα ικανοποιητική και μπαταρία απολαυστική αν και έχω κάνει μόνο 4 φορτίσεις.

Βγάζω 6.30 με 7 ώρες οθόνης σε 1.5 μέρα αναμονής. Βέβαια προς ώρας μόνο με WiFi αν και πιστεύω ότι η μπαταρία θα στρώσει και άλλο.

Λοιπόν έχω μια ερώτηση...

Έχω πάρει το μοντέλο xt1635-02 το οποίο θεωρητικά είναι δίκαρτο μέσα όμως έχει κενό για 1 μόνο sim στη θέση της 2ης έχει σαν πλαστικό κάλυμμα στο σχήμα της sim.... Αυτό βγαίνει;

 

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για δες στο αυτοκόλλητο που έχει στο κουτί της συσκευής, όποτε μπορείς. Αναγράφει έναν ή δύο αριθμούς imei; Επίσης αν γράψεις στον dialer *#06# πόσα imei δείχνει;

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Για δες στο αυτοκόλλητο που έχει στο κουτί της συσκευής, όποτε μπορείς. Αναγράφει έναν ή δύο αριθμούς imei; Επίσης αν γράψεις στον dialer *#06# πόσα imei δείχνει;

 

Sent from my Moto X Play

Έγραψα αυτό στον dialer ένα IMEI μου έβγαλε...

Άρα είναι μονόκαρτο.

Είχαν κάνει λάθος από τη Lenovo και όλα τα δίκαρτα που τους είχαν στείλει ήταν τελικά ίδια...μονόκαρτα.

Μου είπαν οι άνθρωποι αν ήθελα να πήγαινα την επόμενη μέρα η να μου έδιναν τα λεφτά μου πίσω αλλά την επόμενη έμπαινα νοσοκομείο και ήθελα να το στήσω το τηλέφωνο οπότε το κράτησα. Δεν έχω σκοπό να βάλω 2η απλά για το ψυχολογικό :)...

Αλλά είπα να ρωτήσω γιατί στο ιντερνετ τον συγκεκριμένο κωδικό τον γράφει σαν δίκαρτο.

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται, και αυτό όπως και το Moto X Play που έχω εγώ, είναι μεν dual SIM στο hardware κομμάτι τους αλλά έχουν περασμένο λογισμικό που βλέπει μια SIM και έχουν κρύψει την υποδοχή της δεύτερης.

 

Με αυτόν τον τρόπο μπορεί να γίνει μετατροπή : https://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/guide-to-enable-dualsim-singlesim-t3570601

 

Αλλά αν δεν χρειάζεσαι 2 SIM καλύτερα άσε το όπως είναι.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, την δευτερα προλαβα και το παραγγειλα απο το επισημο site της Lenovo στην ελλαδα στα 350 και θα ερθει την παρασκευη απο οτι μου ειπαν. Θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχει καποιο site (οπως το XperiCheck.com για τα Xperia) που μπορω να βλεπω ποτε βγαινουν καινουρια update για το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται, και αυτό όπως και το Moto X Play που έχω εγώ, είναι μεν dual SIM στο hardware κομμάτι τους αλλά έχουν περασμένο λογισμικό που βλέπει μια SIM και έχουν κρύψει την υποδοχή της δεύτερης.

 

Με αυτόν τον τρόπο μπορεί να γίνει μετατροπή : https://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/guide-to-enable-dualsim-singlesim-t3570601

 

Αλλά αν δεν χρειάζεσαι 2 SIM καλύτερα άσε το όπως είναι.

 

Sent from my Moto X Play

νομίζω ότι το μονοκαρτο είναι και πιο ακριβό οπότε αν το πλήρωσε για δικαρτο... Τύχη βουνό θα έλεγα

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δεν έχει να λέει κάτι αυτό. Δεν έχει κάτι παραπάνω το μονόκαρτο που να δικαιολογεί μεγαλύτερη αξία. Απλά με τις παραεισαγωγές που κάνουν τα σκρουτζομάγαζα παίζουν οι τιμές πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δεν έχει να λέει κάτι αυτό. Δεν έχει κάτι παραπάνω το μονόκαρτο που να δικαιολογεί μεγαλύτερη αξία. Απλά με τις παραεισαγωγές που κάνουν τα σκρουτζομάγαζα παίζουν οι τιμές πολύ.

Marketing... Για σφαλιάρες...

Τέλος πάντων, απλά το ανέφερα αστιευομενος περισσότερο.

Καλή σας μέρα

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
To παραγγειλα κ εγω σημερα σε ασπρο στα 320 ευρω.Πιστευω να μη το μετανιωσω λογο καμερας..Ημουν αναμεσα σε αυτο κ στο σαμ.Α5 που ειναι στην ιδια τιμη.
Link to comment
Share on other sites

To παραγγειλα κ εγω σημερα σε ασπρο στα 320 ευρω.Πιστευω να μη το μετανιωσω λογο καμερας..Ημουν αναμεσα σε αυτο κ στο σαμ.Α5 που ειναι στην ιδια τιμη.
Καλορίζικο

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο..στη συσκευασία μέσα κανονικά δεν πρέπει να έχει και usb type c για να συνδέεται με υπολογιστή; Μόνο της φόρτισης είχε.
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο..στη συσκευασία μέσα κανονικά δεν πρέπει να έχει και usb type c για να συνδέεται με υπολογιστή; Μόνο της φόρτισης είχε.

 

δεν εχει δυστηχως...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σε προσφορά από το μουλτιραμα το πίσω καπάκι σε χρώμα ξύλου στα 10€ οποίος ενδιαφερετε ας το τσιμπισει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι και σε μένα έτσι καίει αλλά μόλις κάνει πλήρη φόρτιση αμέσως κρυώνει.

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Υπαρχει καποια προταση για φορτιστη (κατα προτιμηση με αποσπωμενο καλωδιο), που να υποστηριζει και turbo charge? Οχι απαραιτητα απο ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια προταση για φορτιστη (κατα προτιμηση με αποσπωμενο καλωδιο), που να υποστηριζει και turbo charge? Οχι απαραιτητα απο ελλαδα.
Οποιοσδήποτε των Anker/aukey.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...