Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές τις μέρες ανέστησα το αγαπημένο 3Τ, το οποίο εδώ και κάποιους μήνες είχα στο συρτάρι λόγω τουμπας με την οποία έσπασε η οθόνη .

Το πήρα απόφαση επειδή ήθελα να το δώσω στην κόρη για να αντικαταστήσει ένα Xiaomi 4X.

Ήρθα λοιπόν σε επικοινωνία με την 1+, εξήγησα τι θέλω (αλλαγή οθόνης και νέα μπαταρία).

Μου έστειλαν ετικέτα της ups, την πήγα στο κατάστημα Γενικής της πόλης μου, έφτασε Πολωνία την μεθεπόμενη. Το είδαν , μου έστειλαν mail ότι θα κοστίσει 100 ευρώ, πλήρωσα και προχώρησαν στην επισκευή.

Σε 1 βδομάδα από την ημέρα της επαφής μου μαζί τους, το είχα πισω, σαν καινούριο.

 

Το ξεκλειδωσα και πέρασα Havoc os Android 10 από το xda.

Το κινητό πετάει και πάλι, τόσο που παραλίγο να το κρατήσω εγώ και να μη το δώσω στο παιδί.

Αν το έχετε ήδη, δώστε μια ευκαιρία σε άλλη ROM, το αποτέλεσμα μπορεί να σας εκπλήξει.

 

Και εγώ το έχω δώσει στη γυναίκα με pixel experience η οποία παίρνει μέχρι και κανονικά Ota χωρίς root. Καλύτερη εμπειρία χρήσης από οποιοδήποτε σημερινό τηλέφωνο στα ίδια λεφτά με τα 400 κάτι που είχα δώσει τότε. Μάλιστα εγώ μπαταρία άλλαξα εντός εγγύησης στα 2 χρόνια οπότε δεν έχω δώσει ευρώ έξτρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτές τις μέρες ανέστησα το αγαπημένο 3Τ, το οποίο εδώ και κάποιους μήνες είχα στο συρτάρι λόγω τουμπας με την οποία έσπασε η οθόνη .

Το πήρα απόφαση επειδή ήθελα να το δώσω στην κόρη για να αντικαταστήσει ένα Xiaomi 4X.

Ήρθα λοιπόν σε επικοινωνία με την 1+, εξήγησα τι θέλω (αλλαγή οθόνης και νέα μπαταρία).

Μου έστειλαν ετικέτα της ups, την πήγα στο κατάστημα Γενικής της πόλης μου, έφτασε Πολωνία την μεθεπόμενη. Το είδαν , μου έστειλαν mail ότι θα κοστίσει 100 ευρώ, πλήρωσα και προχώρησαν στην επισκευή.

Σε 1 βδομάδα από την ημέρα της επαφής μου μαζί τους, το είχα πισω, σαν καινούριο.

 

Το ξεκλειδωσα και πέρασα Havoc os Android 10 από το xda.

Το κινητό πετάει και πάλι, τόσο που παραλίγο να το κρατήσω εγώ και να μη το δώσω στο παιδί.

Αν το έχετε ήδη, δώστε μια ευκαιρία σε άλλη ROM, το αποτέλεσμα μπορεί να σας εκπλήξει.

Ακόμα το λειτουργώ σαν το κύριο τηλ. μου χωρίς κανένα θέμα. Μαζί θα γεράσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το λειτουργώ σαν το κύριο τηλ. μου χωρίς κανένα θέμα. Μαζί θα γεράσουμε!

 

Κι εγώ μια από τα ίδια! Παρόλο που σταμάτησαν οι αναβαθμίσεις, λειτουργεί απροβληματιστα. Επίσης η μπαταρία ακόμα και τώρα εξακολουθεί να λειτουργεί απολύτως ικανοποιητικά! Πέραν των αναβαθμίσεων, δε βρίσκω λόγο να το αλλάξω. Ένα μεγάλο μπράβο στην OnePlus:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ιδιο. Είναι το βασικό κινητό μου εδώ και 3 χρόνια και κάτι και μακραν η καλύτερη αγορά τηλεφώνου που έχω κάνει

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
με pixel experience το κινητο δε παιζεται...αμα ειχε και μπαταρια της προκοπης δεν θα ειχε κανενα νοημα η αντικατασταση

 

Και "μαμά" που το έχω, δε βλέπω κανένα απολύτως λόγο να το αλλάξω.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρα πολλά προβλήματα με την αναβάθμιση σε Android 8 σε κάθε επίπεδο (λαγκαρισματα, κρασαρισμα εφαρμογών, χαλιά μπαταρία κλπ και με καθαρή εγκατάσταση)...

Γενικά δεν είναι καλό να έχεις πολύ παλιό λειτουργικό, η ασφάλεια πάει περίπατο από ένα σημείο και μετα

 

Επίσης η μπαταρία του κινητού δεν ήταν ποτέ το καλύτερο του σημείο, αλλά είναι εντυπωσιακό το ότι το κινητό είναι ακόμα αξιόμαχο και καλύτερο από όλα τα χαμηλά mid-range της σημερινής αγορας

Link to comment
Share on other sites

εχετε υπόψη σας ότι υπάρχει πλέον εφαρμογή που δείχνει την ΄΄ζωή΄΄ της μπαταρίας, είναι αυτή εδώ https://techblog.gr/mobile/echete-oneplus-syskeyi-etsi-tha-elegxete-tin-ygeia-tis-mpatarias-sas/

Εμένα μου έβγαλε σε ρουταρισμένη συσκευή 84% health και πλέον αφού σκοπεύω να το δώσω στην κόρη είμαι στην διαδικασία αποστολής για την αντικαταστασή της.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εχετε υπόψη σας ότι υπάρχει πλέον εφαρμογή που δείχνει την ΄΄ζωή΄΄ της μπαταρίας, είναι αυτή εδώ https://techblog.gr/mobile/echete-oneplus-syskeyi-etsi-tha-elegxete-tin-ygeia-tis-mpatarias-sas/

Εμένα μου έβγαλε σε ρουταρισμένη συσκευή 84% health και πλέον αφού σκοπεύω να το δώσω στην κόρη είμαι στην διαδικασία αποστολής για την αντικαταστασή της.

 

84% δείχνει και στο δικό μου, 3+ ετών η μπαταρία χωρίς σωστές φορτίσεις !

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

84% δείχνει και στο δικό μου, 3+ ετών η μπαταρία χωρίς σωστές φορτίσεις !

 

Αν σκοπεύεις να το κρατήσεις καλό είναι να πας για αλλαγή μπαταρίας και εσύ, μία διετία την έχει έτσι άνετα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 84% λέει που άλλαξα μπαταρία πριν από 14 μήνες νομίζω.

Εψαξα να βρω την ημερομηνία στην oneplus αλλά δεν υπάρχει το αίτημα, δεν ξέρω γιατί

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η εφαρμογή δεν ξέρω πόσο ακριβής και αξιόπιστη είναι. Θυμάμαι από εποχές OnePlus 5 την είχα βρει στο XDA και θυμάμαι πως στα σχόλια έλεγαν πως δεν την έπαιρναν πολύ σοβαρά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η εφαρμογή δεν ξέρω πόσο ακριβής και αξιόπιστη είναι. Θυμάμαι από εποχές OnePlus 5 την είχα βρει στο XDA και θυμάμαι πως στα σχόλια έλεγαν πως δεν την έπαιρναν πολύ σοβαρά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Eίναι τόσο παλιά ? Γιατί στο apkmirror έχει 2 εκδόσεις https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-diagnostic/ με πιο την πιο παλιά τον Ιούνιο του 19.

Πάντως και εμένα μου φαίνεται παράξενο μετά από 3,5 χρόνια η μπαταρία να ειναι στο 84% γιατί όποτε το χρησιμοποιώ ( ελάχιστα ) η κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγω δουλευα μονιμα το accubattery...θεωρητικα δινει καλα αποτελεσματα...η στοκ μπαταρια ειχε φτασει 75% και την αντικατεστησα με μια polarcell (δεν ηθελα να δωσω τη συσκευη και να περιμενω για μια αλλαγη μπαταριας που στη συγκεκριμενη συσκευη ειναι πραγματικα αστεια υποθεση)

 

το health τωρα ειναι 94% αν θυμαμαι καλα και η βελτιωση αισθητη!

Link to comment
Share on other sites

Eίναι τόσο παλιά ? Γιατί στο apkmirror έχει 2 εκδόσεις https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-diagnostic/ με πιο την πιο παλιά τον Ιούνιο του 19.

 

Πάντως και εμένα μου φαίνεται παράξενο μετά από 3,5 χρόνια η μπαταρία να ειναι στο 84% γιατί όποτε το χρησιμοποιώ ( ελάχιστα ) η κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη

Στο XDA εάν ψάξεις με το όνομα της εφαρμογής, θα βρεις topic από το 2018 που το συζητάν κάποιοι. Μάλιστα εκεί μέσα πολλοί αναφέρουν ότι από beta σε stable η σε αλλαγές ROM, έβλεπαν διαφορετικά στατιστικά. Δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι στις τελευταίες εκδόσεις του app και έχει γίνει πιο σταθερό και αξιόπιστο. Γενικά πάντως αυτές τις εφαρμογές, όπως και τα accubattery, δεν είναι και πολύ αξιόπιστα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

...Δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι στις τελευταίες εκδόσεις του app και έχει γίνει πιο σταθερό...

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Σταθερότατο έχει γίνει, όλα 84% τα δείχνει ! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σταθερότατο έχει γίνει, όλα 84% τα δείχνει ! :lol:
Ε οπότε μη δίνετε σημασία.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ της μπαταρίας που έβαλες φίλε;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

αν αναφερεσαι σε μενα, την μπαταρια την αγορασα απο εναν γερμανο πωλητη με αρκετες πωλησεις, και η μπαταρια ειναι της polarcell...γενικα τις εχει χρησιμοποιησει αρκετος κοσμος και ειναι η μπαταρια με τα περισσοτερα θετικα σχολια που βρηκα, και σε μενα βγηκε μια χαρα

 

εχω μια δευτερη καινουρια παντως που δεν εχει χρησιμοποιηθει ποτε απο ενα μπερδεμα που εγινε με την πρωτη αγορα, και ο πωλητης μου εστειλε 2, αν σε ενδιαφερει πες μου, θα ειναι διαθεσιμη απο το επομενο σαββατοκυριακο που θα ειμαι αθηνα

Edited by hakunamatata
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το wifi calling από την cosmote στο παλιο μου 3Τ. Δουλεύει σε κανέναν σας?

Μήπως έχει κρατήσει κάποιος τα 2 αρχεία που χρειάζονται για την ενεργοποίηση https://forum.xda-developers.com/t/guide-volte-vowifi-working-for-german-carriers.3817542/

στο thread του xda δεν δουλεύουν πια τα links...

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αν το καταφέρεις πες μου και μένα πως. Το προσπάθησα πριν καιρό αλλά δεν το κατάφερα ποτέ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

αν αναφερεσαι σε μενα, την μπαταρια την αγορασα απο εναν γερμανο πωλητη με αρκετες πωλησεις, και η μπαταρια ειναι της polarcell...γενικα τις εχει χρησιμοποιησει αρκετος κοσμος και ειναι η μπαταρια με τα περισσοτερα θετικα σχολια που βρηκα, και σε μενα βγηκε μια χαρα

 

εχω μια δευτερη καινουρια παντως που δεν εχει χρησιμοποιηθει ποτε απο ενα μπερδεμα που εγινε με την πρωτη αγορα, και ο πωλητης μου εστειλε 2, αν σε ενδιαφερει πες μου, θα ειναι διαθεσιμη απο το επομενο σαββατοκυριακο που θα ειμαι αθηνα

Φορτίζει το ιδιο γρήγορα με την polarcell;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε! Ήθελα να κάνω ένα bump στο ερώτημα για την μπαταρία καθώς απασχολεί και μένα. Το κινητό με καλύπτει ακόμα μετά από 4 σχεδόν χρόνια, αλλά η μπαταρία έχει ξεκάθαρα χάσει την χάρη της. Δοκίμασε κανείς άλλος την polarcell? Δεν μου πάει η καρδιά να αχρηστευτεί το κινητό ενώ λειτουργεί άριστα, απλά και μόνο λόγω μπαταρίας.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε! Ήθελα να κάνω ένα bump στο ερώτημα για την μπαταρία καθώς απασχολεί και μένα. Το κινητό με καλύπτει ακόμα μετά από 4 σχεδόν χρόνια, αλλά η μπαταρία έχει ξεκάθαρα χάσει την χάρη της. Δοκίμασε κανείς άλλος την polarcell? Δεν μου πάει η καρδιά να αχρηστευτεί το κινητό ενώ λειτουργεί άριστα, απλά και μόνο λόγω μπαταρίας.
Η επίσημη εταιρεία δεν αλλάζει την μπαταρία;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε! Ήθελα να κάνω ένα bump στο ερώτημα για την μπαταρία καθώς απασχολεί και μένα. Το κινητό με καλύπτει ακόμα μετά από 4 σχεδόν χρόνια, αλλά η μπαταρία έχει ξεκάθαρα χάσει την χάρη της. Δοκίμασε κανείς άλλος την polarcell? Δεν μου πάει η καρδιά να αχρηστευτεί το κινητό ενώ λειτουργεί άριστα, απλά και μόνο λόγω μπαταρίας.
Εγώ φίλε το έχω από το Φεβρουάριο του 17 και Φεβρουάριο του 19 άλλαξα μπαταρία μέσω αντιπροσωπείας. Φέτος θα κάνω μάλλον το ίδιο γιατί δεν ψήνομαι να το αλλάξω. Δουλεύει πολύ καλά ακόμη. Σκεφτόμουν την polarcell αλλα φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία οπότε θα πάω στα σίγουρα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...