Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Εγω εχω το One plus 3 οχι το Τ αλλα και στα 2 ηρθε η ενημερωση με το face unlock. Εμενα ξαφνικα δεν μου διαβαζει τα στικακια οταν βαζω στην συσκευη. Επειδη αντιγραφω συχνα ειδα οτι αρχισε να το κανει απο την ενημερωση και μετα. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; Εχει δοκιμασει να βαλει καποιο usb stick?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Εγω εχω το One plus 3 οχι το Τ αλλα και στα 2 ηρθε η ενημερωση με το face unlock. Εμενα ξαφνικα δεν μου διαβαζει τα στικακια οταν βαζω στην συσκευη. Επειδη αντιγραφω συχνα ειδα οτι αρχισε να το κανει απο την ενημερωση και μετα. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; Εχει δοκιμασει να βαλει καποιο usb stick?

 

Ρυθμίσεις- προηγμένες, ενεργοποίησε το από εκεί. Επίσης θα πρέπει να έχει επιλογή στα quick settings κατεβάζοντας την status bar

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- προηγμένες, ενεργοποίησε το από εκεί. Επίσης θα πρέπει να έχει επιλογή στα quick settings κατεβάζοντας την status bar

 

Ωραιος, Οκ το ενεργοποιησα ειχα συνηθισει που παντα ανοιγε αυτοματα μονο του σε ολες τις συσκευες μου!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κατεβασω την τελευταια έκδοση της Google camera που είναι για Android 8.0+ και μολις πάω να την ανοίξω μου βγάζει κλείσιμο εφαρμογης

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κατεβασω την τελευταια έκδοση της Google camera που είναι για Android 8.0+ και μολις πάω να την ανοίξω μου βγάζει κλείσιμο εφαρμογης

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από εδώ βάζεις την google camera, η κανονική από το play (που "παίρνει" και το apkmirror) δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μας.

Καλές φωτογραφίες βγάζει, δε μπορώ να πω ότι είναι καλύτερες η χειρότερες από τη μαμά εφαρμογή, είναι πολύ περισσότερα MB η κάθε φωτογραφία, αλλά για κάποιο παράξενο λόγο η google camera σίγουρα τραβάει πολύ πιο... δεξιά !!! :lol:

Προσωπικά, την έχω εγκατεστημένη αλλά δεν τη χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως μετά την αναβάθμιση στην 5.0.3 με full wipes (πριν είχα nougat), μπορώ να πω ότι παρατηρώ lag στο scrolling σε διάφορες εφαρμογές (πχ facebook) αλλά και στον chrome νομίζω. Επίσης η σύνδεση του ίντερνετ μου φαίνεται πιο αργή (μου ρίχνει την ποιότητα στο YouTube ). Ίσως η Oneplus άρχισε τα κόλπα των μεγάλων εταιρειών για να σε αναγκάσει να αλλάξεις συσκευή...; Αρχίζω να σκέφτομαι την επιστροφή στην nougat.

 

Φιλε μου ειχα ακριβως τα ιδια θεματα με το προηγουμενο update (5.0.1 αν θυμαμαι καλα?)

 

Κρασαρισματα εφαρμογων, λαγκαρισμα ειδικα στο χρομε και σκαλωματα, και οθονη 3 ωρες...γυρισα παλι πισω σε 4.5.1 και ολα τσουλανε αψογα...τωρα η αυτα τα updates χαλανε συγκεκριμενες συσκευες, η τις χαλανε ολες και απλα καποιοι δε το παιρνουν χαμπαρι. Εγω θα σου ελεγα ξαναγυρνα σε καποια παλιοτερη εκδοση που σε ικανοποιουσε και μην ασχολεισαι...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα συνέβησαν σήμερα.......το τηλ το έκλεισα χτες το βράδυ όλα οκ, το πρωί το βάζω σβηστό για φόρτιση και το ανοίγω στις 9:00 για καθημερινή χρήση......κοκομπλόκο η συσκευή, δεν κατεβαινει η μπάρα ειδοποιήσεων, δεν κάνει task manager, δεν κάνει update στις εφαρμογές από το playstore ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις, άλλαξαν οι ήχοι κλήσης, ενώ είναι ενεργό το supersu κανονικά έχω χάσει το custom recovery (το επανέφερα μέσω της εφαρμογής ) , ενώ είναι ενεργοποιημένο το ΄΄επιλογές για προγραμματιστές΄΄ μου αναφέρει ότι ΄΄οι επιλογές δεν είναι διαθέσιμες΄΄ με λίγα λόγια μία απρόβλεπτη και ακατανόητη λειτουργία χωρίς καμιά ύποπτη κίνηση .

Εκανα ένα wipe στο cashe και στο dalvik μέσω recovery χωρίς καμία επιτυχία και τώρα παίρνω backup φωτό και video ώστε να μπω σε διαδικασία factory reset.

Oλα τα παραπάνω με 4.5.1 έκδοση oxygen

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα συνέβησαν σήμερα.......το τηλ το έκλεισα χτες το βράδυ όλα οκ, το πρωί το βάζω σβηστό για φόρτιση και το ανοίγω στις 9:00 για καθημερινή χρήση......κοκομπλόκο η συσκευή, δεν κατεβαινει η μπάρα ειδοποιήσεων, δεν κάνει task manager, δεν κάνει update στις εφαρμογές από το playstore ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις, άλλαξαν οι ήχοι κλήσης, ενώ είναι ενεργό το supersu κανονικά έχω χάσει το custom recovery (το επανέφερα μέσω της εφαρμογής ) , ενώ είναι ενεργοποιημένο το ΄΄επιλογές για προγραμματιστές΄΄ μου αναφέρει ότι ΄΄οι επιλογές δεν είναι διαθέσιμες΄΄ με λίγα λόγια μία απρόβλεπτη και ακατανόητη λειτουργία χωρίς καμιά ύποπτη κίνηση .

Εκανα ένα wipe στο cashe και στο dalvik μέσω recovery χωρίς καμία επιτυχία και τώρα παίρνω backup φωτό και video ώστε να μπω σε διαδικασία factory reset.

Oλα τα παραπάνω με 4.5.1 έκδοση oxygen

99% και βάρεσε στο , OS και μετά το factory reset θα είμαι μπομπα

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

99% και βάρεσε στο , OS και μετά το factory reset θα είμαι μπομπα

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

αυτό καταλαβαίνω και εγώ και μάλλον να η ευκαιρία να πάω σε 5.0.3

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πώς μπορώ να ενεργοποιήσω στην στόκ εφαρμογή των sms,την αποστολή 120 χαρακτήρων?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πώς μπορώ να ενεργοποιήσω στην στόκ εφαρμογή των sms,την αποστολή 120 χαρακτήρων?Ευχαριστώ

 

Προφανώς 160 χαρακτήρες εννοείς, αλλά στη μαμά εφαρμογή, ο μόνος τρόπους που βρήκα είναι Αγγλικά ! Οι Ελληνικοί χαρακτήρες, όπως και αν τους γράψω, τερματίζουν στους 68...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πώς μπορώ να ενεργοποιήσω στην στόκ εφαρμογή των sms,την αποστολή 120 χαρακτήρων?Ευχαριστώ
Βάλε άλλη εφαρμογή μηνυμάτων από το playstore και ρύθμισε την ως προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων. Πχ Android messages της Google.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πώς μπορώ να ενεργοποιήσω στην στόκ εφαρμογή των sms,την αποστολή 120 χαρακτήρων?Ευχαριστώ

Στην εφαρμογή της google απλά θα πας στις ρυθμίσεις και θα τικαρεις το "χρήση απλών χαρακτήρων"

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

99% και βάρεσε στο , OS και μετά το factory reset θα είμαι μπομπα

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

πέρασα και την 5.0.3 με clean install αλλά για ένα περίεργο λόγο δεν μου περνάει το magisk, το παράτησα στο τέλος και πήγα σε supersu

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πέρασα και την 5.0.3 με clean install αλλά για ένα περίεργο λόγο δεν μου περνάει το magisk, το παράτησα στο τέλος και πήγα σε supersu
Είχα θέμα με την 16.4 Magisk στο 5.0.3

Έβαλα το 16.0 και όλα οκ

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με την 16.4 Magisk στο 5.0.3

Έβαλα το 16.0 και όλα οκ

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

την 16.0 προσπαθούσα να περάσω ανεπιτυχώς όμως, ενώ το supersu πέρασε κανονικά, χτες είχα άλλο θέμα....δεν πέρναγε το xposed....πφ κούραση...βαρέθηκα .......:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σε μερικούς με την στοκ 5.0.3 το magisk v16 δουλεύει και σε άλλους όχι όπως και με την ν16.4 σε άλλους δουλεύει σε άλλους όχι, δεν ξέρω γιατί μπορεί να συμβαίνει...
Link to comment
Share on other sites

την 16.0 προσπαθούσα να περάσω ανεπιτυχώς όμως, ενώ το supersu πέρασε κανονικά, χτες είχα άλλο θέμα....δεν πέρναγε το xposed....πφ κούραση...βαρέθηκα .......:)
Xposed κανονικά.εδώ στην 5'0.3

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία πάει πολύ καλά με την 5.0.3 , με μικτή χρήση είμαι στις 2.45 ώρες και υπόλοιπο 38%.

Να ρωτήσω.....στο ΄΄συστημα android ΄΄ το ΄΄δραστηριότητα στο παρασκήνιο΄΄ πρέπει να είναι on ή off ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία πάει πολύ καλά με την 5.0.3 , με μικτή χρήση είμαι στις 2.45 ώρες και υπόλοιπο 38%.

Να ρωτήσω.....στο ΄΄συστημα android ΄΄ το ΄΄δραστηριότητα στο παρασκήνιο΄΄ πρέπει να είναι on ή off ?

Εννοείται on. Ειδάλλως πολλά πράγματα θα δυσλειτουργουν.

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία πάει πολύ καλά με την 5.0.3 , με μικτή χρήση είμαι στις 2.45 ώρες και υπόλοιπο 38%.

Να ρωτήσω.....στο ΄΄συστημα android ΄΄ το ΄΄δραστηριότητα στο παρασκήνιο΄΄ πρέπει να είναι on ή off ?

Εννοείται on. Ειδάλλως πολλά πράγματα θα δυσλειτουργουν.
Δεν εννοείται τίποτα.

Το έχεις δοκιμάσει;

Καμία διαφΟρά δεν κάνει.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοείται τίποτα.

Το έχεις δοκιμάσει;

Καμία διαφΟρά δεν κάνει.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Ε για να το πω, .άλλον το είχα δοκιμάσει. Σε προηγούμενο κινητό όταν απενεργοποιουσα το background activity του Android system, δεν μπορούσε να μείνει ανοιχτή από μόνη της η οθόνη όταν έβλεπα βίντεο, YouTube κλπ. Έσβηνε αυτόματα σύμφωνα με το screen timeout κατά την διάρκεια του βίντεο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εννοείται τίποτα.

Το έχεις δοκιμάσει;

Καμία διαφΟρά δεν κάνει.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Ε για να το πω, μάλλον το είχα δοκιμάσει. Σε προηγούμενο κινητό όταν απενεργοποιουσα το background activity του Android system, δεν μπορούσε να μείνει ανοιχτή από μόνη της η οθόνη όταν έβλεπα βίντεο, YouTube κλπ. Έσβηνε αυτόματα σύμφωνα με το screen timeout κατά την διάρκεια του βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω σκαλωσει δεν μπορώ να βρω από που ενεργοποιείται το κλείδωμα οθόνης με διπλό tab πάνω στην οθόνη. Έκανα factory reset γιατί μετά το update η μπαταρία είχε θέματα και τώρα που το ξαναστηνω δεν βρίσκω που ενεργοποιείται...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω σκαλωσει δεν μπορώ να βρω από που ενεργοποιείται το κλείδωμα οθόνης με διπλό tab πάνω στην οθόνη. Έκανα factory reset γιατί μετά το update η μπαταρία είχε θέματα και τώρα που το ξαναστηνω δεν βρίσκω που ενεργοποιείται...
Καταρχήν βεβαιωσου ότι έχεις την έκδοση 2.4.0 του launcher. Αν έχεις αυτή, παρά παρατεταμένα στην home screen και πάτα το εικονίδιο των ρυθμίσεων. Εκεί μέσα θα βρεις την επιλογή διπλό πάτημα για κλείδωμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...