Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένουμε εντυπώσεις :)
Σαν τι εντυπώσεις;

Για SOT θα χρειαστεί μέρες.

 

Σαν γενική αίσθηση, τα ίδια με πριν. Σφαίρα στα πάντα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν τι εντυπώσεις;

Για SOT θα χρειαστεί μέρες.

 

Σαν γενική αίσθηση, τα ίδια με πριν. Σφαίρα στα πάντα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Σε standby έχει drain? Στις beta ήταν χάλια σε αυτό το τομέα, μέχρι που γυρνάς σε FOS 2.17 από 3.0 και 3.1, τουλάχιστον διπλάσια κατανάλωση από την 2.17 (nougat)

Link to comment
Share on other sites

Σε standby έχει drain? Στις beta ήταν χάλια σε αυτό το τομέα, μέχρι που γυρνάς σε FOS 2.17 από 3.0 και 3.1, τουλάχιστον διπλάσια κατανάλωση από την 2.17 (nougat)

Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο... να δούμε σήμερα, πρώτο βράδυ...

Απ' την άλλη , τα dots / ειδοποιήσεις, εγω δεν καταφερα να τα δω (και έχω κάνει τις ρυθμίσεις) - ειναι μόνο σε κάποιες εφαρμογές?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο... να δούμε σήμερα, πρώτο βράδυ...

Απ' την άλλη , τα dots / ειδοποιήσεις, εγω δεν καταφερα να τα δω (και έχω κάνει τις ρυθμίσεις) - ειναι μόνο σε κάποιες εφαρμογές?

 

Τηλ,SMS,Gmail,Viber,Google, Pushbullet, Twitter από όσα μπορώ να θυμηθώ, νομίζω σε όλες έχει ειδοποιήσεις, επειδή τώρα είμαι με 7.1.1 δεν θυμάμαι τις ρυθμίσεις, είσαι σίγουρος ότι έχεις δώσει δικαιώματα? Clean ή dirty flash?

Το drain φαίνεται άμεσα αν το αφήσεις για 1-2 ωρες, με το CPU spy βλέπεις ότι δουλεύει πολύ ώρα στη χαμηλότερη συχνότητα

Link to comment
Share on other sites

Απ' την άλλη , τα dots / ειδοποιήσεις, εγω δεν καταφερα να τα δω (και έχω κάνει τις ρυθμίσεις) - ειναι μόνο σε κάποιες εφαρμογές?

Εβγαλα το update OnePlus Launcher που είχα από το PlayStore, ξανα-ενεργοποίησα τις ρυθμίσεις σε Notification Settings & App Settings και βλεπω επιτέλους dots στις εφαρμογές

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες το πρωί που το χρησιμοποιώ μετά την αναβάθμιση σαν αρχή αυτό που παρατηρώ με ίδια χρήση συγκεκριμένων εφαρμογών που χρησιμοποιώ ζεσταίνεται πάρα πολύ. Πριν δεν καταλάβαινα τίποτα από ζέστη. Τώρα καίει το χέρι μου πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες το πρωί που το χρησιμοποιώ μετά την αναβάθμιση σαν αρχή αυτό που παρατηρώ με ίδια χρήση συγκεκριμένων εφαρμογών που χρησιμοποιώ ζεσταίνεται πάρα πολύ. Πριν δεν καταλάβαινα τίποτα από ζέστη. Τώρα καίει το χέρι μου πίσω.

 

Όπως πάντα σε πρώτες αναβαθμίσεις σε κρίσιμες μεγάλες εκδόσεις δεν έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα

Αναμονή για επόμενες μικρές ενημερώσεις που θα διορθώσουν τον κώδικα και θα μπορεί η συσκευή να δουλεύει σωστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπαθα πλάκα με την μη ύπαρξη drain σε idle.

Χωρίς custom kernel ή Amplify είδα ότι το βράδυ η μπαταρία ήταν μια ευθεία γραμμή!!

Πολύ καλό!

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις τι έκανες για να εμφανίσεις τα dots γιατί ούτε σε εμένα εμφανίζονται. Επίσης αφού περάσουμε την 8.0 πρέπει να κάνουμε clear cache και πως γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις τι έκανες για να εμφανίσεις τα dots γιατί ούτε σε εμένα εμφανίζονται. Επίσης αφού περάσουμε την 8.0 πρέπει να κάνουμε clear cache και πως γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ

 

Έχεις δώσει δικαιώματα?

Ρυθμίσεις- ειδοποιήσεις- εμφάνιση συστήματος (τρεις τελείες πάνω δεξιά) εκκίνηση oneplus- να επιτρέπεται η κουκίδα ειδοποίησης

Επίσης ρυθμίσεις- εφαρμογές- ειδική πρόσβαση- πρόσβαση ειδοποιήσεων- εκκίνηση oneplus

 

Για Wipe Cache, εκκινείς σε Recovery και υπάρχει επιλογή

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία χάλια. Δεν προλαβαίνω να φορτίζω. Το έβγαλα από τον φορτιστή και μέσα σε 22 λεπτά πήγε 95% χωρίς να κάνω τίποτα. Το είδα και κόλλησα. Άντε να βγει κανένα patch μπας και διορθώσουν τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Αυτη την στιγμη χρησιμοποιω την εκδοση 4.1.7 η οποια κατα την γνωμη μου ειναι η πιο ολοκληρωμενη και πιο σταθερη εκδοση μιας και μου δινει τα καλυτερα αποτελεσμετα. Εχω TWRP την τελευταια εκδοση 8.52 (νομιζω). Μπρορω μεσω clean flash παντα ( και αμεσως μετα φλασαρισμα SuperSU )μιας και μιλαμε για μεγαλη αναβαθμιση να παω απο 4.1.7 σε 5.0 ; Διαβασα στο φορουμ την oneplus οτι πρεπει να εχεις πριν 4.5.1 αλλα νομιζω πως μιλανε παντα για OTA μιας και ειπαν πως αυτο το προβλημα θα λυθει συντομα, και οντως η σημειωση στο αρχικο ποστ τους δεν υπαρχει.

Ακουω οδηγιες!

Ευχαριστω!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία χάλια. Δεν προλαβαίνω να φορτίζω. Το έβγαλα από τον φορτιστή και μέσα σε 22 λεπτά πήγε 95% χωρίς να κάνω τίποτα. Το είδα και κόλλησα. Άντε να βγει κανένα patch μπας και διορθώσουν τίποτα.
Σαφώς και δεν είναι νορμάλ και κάτι ρουφάει την μπαταρία σου.

Κανένα patch δεν πρόκειται να σε βοηθήσει.

Προφανώς φταίει κάποια εφαρμογή σου.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Όταν θα κάνω την αναβάθμιση σε Oreo,λογικά θα σβηστούν τα πάντα από την συσκευή,όπως φωτογραφίες,μουσική κλπ κλπ...

Επειδή δεν έχω υπολογιστή,παρά μόνο ένα τάμπλετ Samsung,ερώτηση

Μπορώ να μεταφέρω στο ταμπλετ,τις φωτογραφίες με κάποιον τρόπο γρήγορο???

Δηλαδή να το συνδέσω με το κινητό και να τις πάρει γρήγορα....Στο Drive ,Drobox κλπ δεν θέλω να τις βάλω....

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Όταν θα κάνω την αναβάθμιση σε Oreo,λογικά θα σβηστούν τα πάντα από την συσκευή,όπως φωτογραφίες,μουσική κλπ κλπ...

Επειδή δεν έχω υπολογιστή,παρά μόνο ένα τάμπλετ Samsung,ερώτηση

Μπορώ να μεταφέρω στο ταμπλετ,τις φωτογραφίες με κάποιον τρόπο γρήγορο???

Δηλαδή να το συνδέσω με το κινητό και να τις πάρει γρήγορα....Στο Drive ,Drobox κλπ δεν θέλω να τις βάλω....

Ευχαριστώ...

 

1) δεν θα σβηστεί τιποτα

2) μην την κάνεις ακόμα. Δεν δουλεύει και τόσο καλά

3) πάντα κρατάμε τα αρχεία σε δεύτερο μέσο πχ υπολογιστή, cloud, USB stick

4) συνδέεις την συσκευή σου στον υπολογιστή και πολύ γρήγορα τα περνάς όλα

5) συνδέεις otg flashακι στην συσκευή και κάνεις πάλι εύκολα την δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Όταν θα κάνω την αναβάθμιση σε Oreo,λογικά θα σβηστούν τα πάντα από την συσκευή,όπως φωτογραφίες,μουσική κλπ κλπ...

Επειδή δεν έχω υπολογιστή,παρά μόνο ένα τάμπλετ Samsung,ερώτηση

Μπορώ να μεταφέρω στο ταμπλετ,τις φωτογραφίες με κάποιον τρόπο γρήγορο???

Δηλαδή να το συνδέσω με το κινητό και να τις πάρει γρήγορα....Στο Drive ,Drobox κλπ δεν θέλω να τις βάλω....

Ευχαριστώ...

 

Με wifi direct, κατέβασε και στις δύο συσκευές το share it από το play store, δεν σβήνουν αν δεν το κάνεις εσύ, δηλαδή να κάνεις factory reset

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία χάλια. Δεν προλαβαίνω να φορτίζω. Το έβγαλα από τον φορτιστή και μέσα σε 22 λεπτά πήγε 95% χωρίς να κάνω τίποτα. Το είδα και κόλλησα. Άντε να βγει κανένα patch μπας και διορθώσουν τίποτα.

 

Σαφώς και δεν είναι νορμάλ και κάτι ρουφάει την μπαταρία σου.

Κανένα patch δεν πρόκειται να σε βοηθήσει.

Προφανώς φταίει κάποια εφαρμογή σου.

 

Συμφωνώ. Αν και έκανα εγκατάσταση πάνω σε 7.1.1, η μπαταρια λειτουργεί υποδειγματικά! (1% συνολικά, σε 7ωρη βραδυνή αναμονή), μπήκα στο 2ο 24ώρο με 45%...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα για ψαγμένους, γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα με το κινητό.

 

Σήμερα ξαφνικά μαμιθηκε ο Διας. Χτες έτρεχαν όλα καλά και σήμερα φουλ ρεσταρτ κλπ.

Όταν ξαναμπηκε στο λειτουργικό βρήκα ολα αυτά τα προβλήματα:

- Δεν δουλεύει το Home και recent button

- Δεν μπαίνει στο developer options

- Δεν κάνει factory reset

- Δεν μπορώ να φλασαρω άλλο recovery, γιατί όταν πάω να μπω στο TWRP θέλει password για Decrypt Data

 

Επίσης όταν το συνδέω με το pc δεν βγάζει προεπιλογή και δεν μπορώ να κάνω adb κλπ

 

Καμία ιδέα;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που το έκανα το update, με ένα απλό wipe cache μετά, δεν έχω κανένα θέμα. Άψογο σε όλα του. Μπαταρία σταθερή, σε πάρα πολύ καλά επίπεδο, με ελάχιστη πτώση σε αναμονή. Προς το παρών, κανένα παράπονο απολύτως.

 

Επίσης τα Dots δουλεύουν κανονικά, χωρίς να κάνω κάτι εγώ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα για ψαγμένους, γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα με το κινητό.

 

Σήμερα ξαφνικά μαμιθηκε ο Διας. Χτες έτρεχαν όλα καλά και σήμερα φουλ ρεσταρτ κλπ.

Όταν ξαναμπηκε στο λειτουργικό βρήκα ολα αυτά τα προβλήματα:

- Δεν δουλεύει το Home και recent button

- Δεν μπαίνει στο developer options

- Δεν κάνει factory reset

- Δεν μπορώ να φλασαρω άλλο recovery, γιατί όταν πάω να μπω στο TWRP θέλει password για Decrypt Data

 

Επίσης όταν το συνδέω με το pc δεν βγάζει προεπιλογή και δεν μπορώ να κάνω adb κλπ

 

Καμία ιδέα;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Συμπτώματα μη χρήσης hard reset !

Δυστυχώς είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό ότι μπορείς να πηγαίνεις σε update έκδοσης ανώδυνα.

Κατά την γνώμη μου πάρε φωτό και βίντεο από μέσα και φόρμαρέ το και στήσε το από την αρχή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Συμπτώματα μη χρήσης hard reset !

Δυστυχώς είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό ότι μπορείς να πηγαίνεις σε update έκδοσης ανώδυνα.

Κατά την γνώμη μου πάρε φωτό και βίντεο από μέσα και φόρμαρέ το και στήσε το από την αρχή

Λοιπόν έσβησα Data από TWRP και ενώ έκανα όλο το setup από την αρχή, φωτογραφίες κλπ αρχεία παρέμειναν κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έσβησα Data από TWRP και ενώ έκανα όλο το setup από την αρχή, φωτογραφίες κλπ αρχεία παρέμειναν κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το wipe data δεν διαγράφει τα πολυμέσα. Το wipe internal storage το κάνει αυτό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το wipe data δεν διαγράφει τα πολυμέσα. Το wipe internal storage το κάνει αυτό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ακριβώς και όχι μόνο :) Οπότε προσοχή !

Για πες junglist, έστρωσε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...