Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι βρήκα την λύση με το drain από Google services και Android στη χρήση και stand by μόνο με data δοκιμάζω σήμερα και για όποιον ενδιαφέρεται θα τις γράψω μετά αναλυτικά τις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι βρήκα την λύση με το drain από Google services και Android στη χρήση και stand by μόνο με data δοκιμάζω σήμερα και για όποιον ενδιαφέρεται θα τις γράψω μετά αναλυτικά τις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να μας την κρύβεις για να κερδίζεις μόνο εσύ ποσοστά μπαταρίας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκα την λύση με το drain από Google services και Android στη χρήση και stand by μόνο με data δοκιμάζω σήμερα και για όποιον ενδιαφέρεται θα τις γράψω μετά αναλυτικά τις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναμένουμε

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκα την λύση με το drain από Google services και Android στη χρήση και stand by μόνο με data δοκιμάζω σήμερα και για όποιον ενδιαφέρεται θα τις γράψω μετά αναλυτικά τις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αισιόδοξο ακούγεται και πολύ καλό για να είναι αληθινό...:)

Μεγάλη και πονεμένη ιστορία το drain.

Για δώσε "πόνο" να δούμε που θα καταλήξουμε...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω τσεκ μην σας βάλω να ρυθμίζετε χωρίς λόγο, ειδικά τα services μέχρι στιγμής δείχνουν να είναι οκ για το android os θα δείξει, θέλω να είμαι σίγουρος πρώτα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω τσεκ μην σας βάλω να ρυθμίζετε χωρίς λόγο, ειδικά τα services μέχρι στιγμής δείχνουν να είναι οκ για το android os θα δείξει, θέλω να είμαι σίγουρος πρώτα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιμένουμε με ανυπομονησία!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση με τις καινούριες ρυθμίσεις μόνο 4g πάντα ανοιχτό και λίγες κλήσεις, είναι η πρώτη φορά με data που βλέπω σωστή απεικόνιση κατανάλωσης της μπαταρίας30642dc77fceb12557b3f49c33f52fbe.jpga232fdd4bd2132ff3e0c3edbd32d69f4.jpg3bb8aeb53c3b1ad96c41e459b1ee7d25.jpg

2c5df4ddd7319bb3e08b47ca542c3701.jpg

 

Α) ρυθμίσεις-google απενεργοποίηση nearby

B)ρυθμισεις-google-προσωπικα στοιχεία και απόρρητο-στοιχεια ελενχου δραστηριότητας κλείσιμο όλα (δείτε το screenshot)

https://flic.kr/p/TuKKHk

Γ) ρυθμίσεις-χρηση δεδομένων-3 τελιτσες επάνω δεξιά-έλεγχος χρήσης​ δεδομένων-3 τελιτσες επάνω δεξιά-προβολη εφαρμογής συστήματος (δείτε τα screenshot)

https://flic.kr/p/T7dbZh

Δ) Ρυθμίσεις-τοποθεσια-λειτουργια-μονο συσκευή

Δεν ξέρω αν μπαίνοντας στο flikr μπορείτε να δείτε όλα τα screenshot με τις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Beta φοράς ή official;

Κάτι nearby και ταινιες κλπ κλπ τα κοβα και γω και με titanium. Δοκιμάζω και γω τις ρυθμίσεις σου να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι beta 4, δείτε τα screenshot από τις ρυθμίσεις μου στο flikr αν δεν τις εμφανίζει όλες να τις ανεβάσω εδω.

 

Επίσης δεν έχω κανένα θέμα με ειδοποιήσεις όλα δουλεύουν τέλεια και χρησιμοποιώ όλες τις μπαταριοφαγες εφαρμογές,θα έλεγα ότι το θέμα google services είναι που πονά στο android.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ευχαριστούμε. Ακολούθησα και εγώ με μερικές τροποποιήσεις σε εφαρμογές που έχω.

 

Όταν έχω εικόνα θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση με τις καινούριες ρυθμίσεις μόνο 4g πάντα ανοιχτό και λίγες κλήσεις, είναι η πρώτη φορά με data που βλέπω σωστή απεικόνιση κατανάλωσης της μπαταρίας30642dc77fceb12557b3f49c33f52fbe.jpga232fdd4bd2132ff3e0c3edbd32d69f4.jpg3bb8aeb53c3b1ad96c41e459b1ee7d25.jpg

2c5df4ddd7319bb3e08b47ca542c3701.jpg

 

Α) ρυθμίσεις-google απενεργοποίηση nearby

B)ρυθμισεις-google-προσωπικα στοιχεία και απόρρητο-στοιχεια ελενχου δραστηριότητας κλείσιμο όλα (δείτε το screenshot)

https://flic.kr/p/TuKKHk

Γ) ρυθμίσεις-χρηση δεδομένων-3 τελιτσες επάνω δεξιά-έλεγχος χρήσης​ δεδομένων-3 τελιτσες επάνω δεξιά-προβολη εφαρμογής συστήματος (δείτε τα screenshot)

https://flic.kr/p/T7dbZh

Δ) Ρυθμίσεις-τοποθεσια-λειτουργια-μονο συσκευή

Δεν ξέρω αν μπαίνοντας στο flikr μπορείτε να δείτε όλα τα screenshot με τις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστούμε πολύ . Μια επιφύλαξη κρατησα γαι τις ρυθμίσεις Google, δεν τις απενεργοποίηση όλες για τι πιστεύω ότι μειώνει την εμπειρία χρήσης . Γα μένα πάντα.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έκανα όλα όσα ποσταρες και αναμένω τα αποτελεσματα να δω τι θα δω!Κάτι άλλο,την φωτεινότητα την έχετε στο αυτόματο ή την βάζετε κάπου συγκεκριμένα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιά από όλες για σένα μειώνει την εμπειρία χρήσης; Φιλικά πάντα :o Επίσης κάπως έτσι είναι και το ios αυτά τα έχει κομμένα δηλαδή τις βλαχομαγκιες της Google, φωτεινότητα πάντα στο αυτόματο δουλεύει άριστα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ψάχνομαι να αλλάξω το LG G2 μου (σκυλί) και φαίνεται να καταλήγω στο One Plus.. Χθες είδα από κοντά το OP3t και ενθουσιάστηκα, αλλά σκέφτομαι μήπως αξίζει να περιμένω λίγο ακόμα να πάρω το επόμενο, μιας και δεν αλλάζω συχνά συσκευή. Βλέπω ότι η OP βγάζει τα κινητά της συνήθως αρχές καλοκαιριού και πιθανόν το επόμενο να είναι με μικρότερα bezels, που είναι βασικό για μένα. Τι λέτε αξίζει μια επιπλέον αναμονή

 

Και εγω περιμενω το καινουργιο 1+ για να αλλαξω συσκευη,μιας και βαση φημων με καλυπτει απολυτα αφου θα υποστιριζει ΙΡ68.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από κάποιες δοκιμές που έκανα με την κάμερα πάντα σε auto ρυθμίσεις , διαπίστωσα ότι σε συνθήκες καλού φωτισμού αλλά και σε κλειστό δωμάτιο με σχετικά ψιλοσκοτεινες συνθήκες βγάζει καλύτερες φωτογραφίες με τον συνδυασμό HQ και raw αρχεία!Εσείς τι ρυθμίσεις έχετε;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος ο Tugabrowser αλλά δυστυχώς χωρίς συγχρονισμό δε πας πουθενά, μέχρι προσφάτως είχε συχρονισμό αλλα το έκοψε η google σε 3rd party εφαρμογές :(
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ποιά από όλες για σένα μειώνει την εμπειρία χρήσης; Φιλικά πάντα :o Επίσης κάπως έτσι είναι και το ios αυτά τα έχει κομμένα δηλαδή τις βλαχομαγκιες της Google, φωτεινότητα πάντα στο αυτόματο δουλεύει άριστα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο google ,πρωσωπικα στοιχεία και απόρρητο το μόνο που δεν χρειάζομαι είναι η δραστηριότητά φωνής, τα υπολοιπα νομίζω ότι τα θέλω να τα έχω . Δηλαδή και YouTube δουλεύω, και ιστορικό μου αρέσει να κρατάω...

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ποιά από όλες για σένα μειώνει την εμπειρία χρήσης; Φιλικά πάντα :o Επίσης κάπως έτσι είναι και το ios αυτά τα έχει κομμένα δηλαδή τις βλαχομαγκιες της Google, φωτεινότητα πάντα στο αυτόματο δουλεύει άριστα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα η κατανάλωση των Google services είναι προτελευταία στο 3% έτσι κι αλλιώς και οπότε δεν μπαίνω σε διαδικασία να πειράξω τέτοιες ρυθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε όσα smartphones είχα τον τελευταίο καιρό την τοποθεσία την είχα στην εξοικονόμηση που λειτουργεί με wifi η data και δεν είχα κατανάλωση. Όποτε δε χρειάζεται απαραίτητα να είναι μόνο στο gps.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσα smartphones είχα τον τελευταίο καιρό την τοποθεσία την είχα στην εξοικονόμηση που λειτουργεί με wifi η data και δεν είχα κατανάλωση. Όποτε δε χρειάζεται απαραίτητα να είναι μόνο στο gps.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αλλάζει μόνη της αυτή η ρύθμιση ανάλογα ποια εφαρμογή ζητάει πρόσβαση

Εγώ κλείνω την τοποθεσία. Αν την χρειαστώ καμιά φορά την ανοίγω για λίγο όσο την χρειαστώ.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει μόνη της αυτή η ρύθμιση ανάλογα ποια εφαρμογή ζητάει πρόσβαση

Εγώ κλείνω την τοποθεσία. Αν την χρειαστώ καμιά φορά την ανοίγω για λίγο όσο την χρειαστώ.

 

Εγω την χρησιμοποιω για την εφαρμογη του Oasa και τον καιρο. Ελαχιστες φορες για τους χαρτες. Και παλι ομως δε νομιζω οτι εχω προβλημα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την χρησιμοποιω για την εφαρμογη του Oasa και τον καιρο. Ελαχιστες φορες για τους χαρτες. Και παλι ομως δε νομιζω οτι εχω προβλημα.

 

Στον καιρό μπορείς να δώσεις πρόσβαση και ας έχεις την τοποθεσία κλειστή

Υπάρχουν ρυθμίσεις για πρόσβαση στην τοποθεσια ξεχωριστά για κάθε εφαρμογή.

Αν δεν πας από εκεί να κόψεις την πρόσβαση από εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στην τοποθεσια συμπεριφέρονται αυτές όπως θέλουν άσχετα αν κλείσεις εσυ την τοποθεσια από τις γενικές ρυθμίσεις

 

Είναι λίγο μπάχαλο η αλήθεια το android σε τέτοια πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει μόνη της αυτή η ρύθμιση ανάλογα ποια εφαρμογή ζητάει πρόσβαση

Εγώ κλείνω την τοποθεσία. Αν την χρειαστώ καμιά φορά την ανοίγω για λίγο όσο την χρειαστώ.

Τάσο δουλέψτε οποιαδήποτε adroid συσκευή με αποκλειστικά 4g χωρίς καθόλου WiFi και τα services θα πάνε στο Θεό,στο WiFi το battery drain απλά δεν υπάρχει και δεν ξέρω πως το έχει καταφέρει αυτό η Google

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω την χρησιμοποιω για την εφαρμογη του Oasa και τον καιρο. Ελαχιστες φορες για τους χαρτες. Και παλι ομως δε νομιζω οτι εχω προβλημα.

Γιαυτό την έχω και εγώ τελευταία στη λίστα την θεωρώ την πιο ασήμαντη ρύθμιση ίσως;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τάσο δουλέψτε οποιαδήποτε adroid συσκευή με αποκλειστικά 4g χωρίς καθόλου WiFi και τα services θα πάνε στο Θεό,στο WiFi το battery drain απλά δεν υπάρχει και δεν ξέρω πως το έχει καταφέρει αυτό η Google

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μικτή χρήση κάνω δεδομένων και wifi

Θα το κοιτάξω όμως μια μέρα από το πρωί μέχρι το απόγευμα που θα είμαι στην δουλειά και θα σου πω

Πιθανόν η τοποθεσια ανεβάζει την κατανάλωση και εμφανίζεται σαν play services

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ευθύνεται η τοποθεσία είναι κάποιες διεργασίες από αυτές που έκλεισα στις ρυθμίσεις που ξυπνάνε την συσκευή,και φυσικά αν δοκιμάσεις μόνο με data να είναι μόνιμα ανοιχτά όχι μόνο όταν χρειάζεσαι internet

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...