Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ έτσι

 

 

 

Yubrowser... πολύ καλός!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ έτσι

 

 

 

Yubrowser

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιον browser χρησιμοποιείται;Είμαι ακόμα με τον stock chrome ο οποίος είναι πολύ βολικός αλλά και αρκετά ενεργοβορος!

 

 

 

Yubrowser

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ο Tuga ειναι καλός. Εγω τον προτιμώ επειδή το ad blocking που κάνει κρύβει και το πλαίσιο της διαφήμισης, δεν το εμφανίζει κενό.
Link to comment
Share on other sites

Η spigen δεν βγάζει Screen protector για το κινητό μας.

Το καλύτερο είναι όπως διάβασες να αφήσεις την εργοστασιακή μεμβράνη.

Η αν δεν βάζεις θήκη να βάλεις το Original Tempered glass curved της oneplus.

 

σιγουρα ? http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=194857 πανακριβη βεβαια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δεν μπορώ να βρω στις ρυθμίσεις την επιλογή που θέτει ανενεργή μία εφαρμογή μετά από 3 μέρες που δεν έχει δουλέψει καθόλου. Θέλω να επιλέξω μία εφαρμογή μου (birthday reminder) να είναι πάντα ενεργή. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Παιδιά έχει κάνεις καμιά ιδέα; Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτήν την λειτουργία για εφαρμογές όπως reminders ή what's up κλπ..;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Xμμμ.. Βέβαια έχει 2 μέσα αλλά πρέπει να είναι film και όχι tempered glass..

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ.. Βέβαια έχει 2 μέσα αλλά πρέπει να είναι film και όχι tempered glass..

 

ναι για μενα η καλυτερη λυση.διακριτικη κ δε φαινεται οτι φορας.Το ειχα κ στο 10αρι.Βεβαια ειναι αναλογα τον ανθρωπο.Δεν ειναι για αυτους που ειναι επιρρεπεις στις πτωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως τσαμπα την ψαχνουμε την δουλεια με τα tempered glasses και τις μεμβρανες. Η συσκευη φοραει gorilla glass και ειναι αρκετα ανθεκτικη σε γρατζουνιες η και σε πτωσεις αναλογα την περιπτωση φυσικα. Για οσο μπορουμε να προσεχουμε τις συσκευες μας και μπορουμε να εχουμε την εργοστασιακη μεμβρανη επανω, ολα ειναι καλα.

 

Επειδη παρομοιο προβλημα με την ευρεση καποιου καλου tempered glass ειχα και στο Xiaomi Mi5s λογω curved οθονης, εντελει δεν του φορεσα τιποτα στην οθονη εκτος για καποιες μερες και δεν επαθε ποτε τιποτε. Το Mi5s να προσθεω πως δεν εχει gorilla glass και δεν ειχα ποτε την παραμικρη γρατζουνια. Φυσικα για οσο καιρο το κρατησα, ποτε δεν μου επεσε και παντα το προσεχα απλα φορωντας του μια θηκη.

 

Αυτο που θελω να γραψω με λιγα λογια ειναι πως δε χρειαζεται να αγχωνομαστε τοσο πολυ με αυτη την ιστορια. Αν ειναι να τυχει η στραβη, θα τυχει ειτε φορας tempered ειτε οχι. Και στην προκειμενη περιπτωση επειδη ολα τα τζαμακια δεν καλυπτουν ολοκληρη την οθονη λογω της curved δομης της, ειναι παρα πολυ πιθανο να συμβει το κακο σε μια πτωση ακομα και αν του φοραμε κατι τετοιο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως τσαμπα την ψαχνουμε την δουλεια με τα tempered glasses και τις μεμβρανες. Η συσκευη φοραει gorilla glass και ειναι αρκετα ανθεκτικη σε γρατζουνιες η και σε πτωσεις αναλογα την περιπτωση φυσικα. Για οσο μπορουμε να προσεχουμε τις συσκευες μας και μπορουμε να εχουμε την εργοστασιακη μεμβρανη επανω, ολα ειναι καλα.

 

 

 

Επειδη παρομοιο προβλημα με την ευρεση καποιου καλου tempered glass ειχα και στο Xiaomi Mi5s λογω curved οθονης, εντελει δεν του φορεσα τιποτα στην οθονη εκτος για καποιες μερες και δεν επαθε ποτε τιποτε. Το Mi5s να προσθεω πως δεν εχει gorilla glass και δεν ειχα ποτε την παραμικρη γρατζουνια. Φυσικα για οσο καιρο το κρατησα, ποτε δεν μου επεσε και παντα το προσεχα απλα φορωντας του μια θηκη.

 

 

 

Αυτο που θελω να γραψω με λιγα λογια ειναι πως δε χρειαζεται να αγχωνομαστε τοσο πολυ με αυτη την ιστορια. Αν ειναι να τυχει η στραβη, θα τυχει ειτε φορας tempered ειτε οχι. Και στην προκειμενη περιπτωση επειδη ολα τα τζαμακια δεν καλυπτουν ολοκληρη την οθονη λογω της curved δομης της, ειναι παρα πολυ πιθανο να συμβει το κακο σε μια πτωση ακομα και αν του φοραμε κατι τετοιο.

 

 

 

Σωστός!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

 

Το είπα γιατί ελέγχοντας κατευθείαν το επίσημο Site δεν είδα τίποτα..

https://www.spigen.com/collections/oneplus

Πάντα ελέγχω επίσημο Site πρώτα και μετά καταστήματα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας προτεινω να ενεργοποιήσει κάποιος το doze(λειτουργία ύπνου) από τα developer options αλλά να απενεργοποιήσει το aggressive doze πηγαίνοντας ρυθμίσεις/μπαταρία/επιβεβλημένος ύπνος και αδρανοποίηση.

Έχω παρατηρήσει ότι πάει καλύτερα ετσι

Δεν είμαι όμως μόνο εγώ.

Μόλις διάβασα στην εφαρμογή της oneplus "community" κάποια tips που προτείνουν για καλύτερη αυτονομία και ένα από αυτά είναι και αυτό που ανέφερα.

 

Το doze και το aggressive doze πιθανόν "χτυπάνε" το ένα με το άλλο και δεν αφήνουν την συσκευή να κάνει καλή διαχείριση της αυτονομίας

 

Όποιος επιθυμεί μπορεί να δοκιμάσει και αναμένουμε αποτελέσματα για περισσότερα σχόλια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην Beta το έχουν αφαιρέσει το aggressive doze? Σίγουρα δεν είναι στην μπαταρία που ήταν και δεν το έχω δει και κάπου αλλού.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Aggressive doze απλά σημαίνει ότι μπαίνει σε doze πολύ πιο γρήγορα όταν κλείνει η οθόνη και είναι νομίζω πιο αραιά τα διαστήματα maintenance που ξυπνάει για να πάρει ειδοποιήσεις κτλ.

 

Ειδοποιήσεις gcm υψηλής προτεραιότητας (πχ Viber, WhatsApp) πρέπει να περνάνε ούτως ή άλλως ακόμα και το Aggressive doze και έρχονται σχετικά γρήγορα. To email όχι, είναι normal priority οπότε θα έρθει όταν ξυπνήσει το κινητό για να πάρει ειδοποιήσεις (μπορεί να πάρει ώρες στο aggressive). Αν επιλέξουμε την εφαρμογή email από το μενού στα battery options και βάλουμε να μην είναι optimized τότε έρχονται κανονικά ακόμα και σε aggressive. Οπότε δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο μειονέκτημα να έχεις κανείς το aggressive doze ενεργοποιημένο.

 

Βέβαια υπάρχουν τρόποι να "παίξει" κανείς:

 

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/root-doze-settings-editor-android-t3235130 (για Marshmallow)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.franco.doze&hl=en

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας προτεινω να ενεργοποιήσει κάποιος το doze(λειτουργία ύπνου) από τα developer options αλλά να απενεργοποιήσει το aggressive doze πηγαίνοντας ρυθμίσεις/μπαταρία/επιβεβλημένος ύπνος και αδρανοποίηση.

Έχω παρατηρήσει ότι πάει καλύτερα ετσι

Δεν είμαι όμως μόνο εγώ.

Μόλις διάβασα στην εφαρμογή της oneplus "community" κάποια tips που προτείνουν για καλύτερη αυτονομία και ένα από αυτά είναι και αυτό που ανέφερα.

 

Το doze και το aggressive doze πιθανόν "χτυπάνε" το ένα με το άλλο και δεν αφήνουν την συσκευή να κάνει καλή διαχείριση της αυτονομίας

 

Όποιος επιθυμεί μπορεί να δοκιμάσει και αναμένουμε αποτελέσματα για περισσότερα σχόλια

 

Κ εγώ έτσι το έχω!Όταν τα είχα και τα δύο ενεργοποιημένα όντως χειροτέρευε η κατανάλωση!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έτσι το έχω!Όταν τα είχα και τα δύο ενεργοποιημένα όντως χειροτέρευε η κατανάλωση!

 

εμενα ετσι ειναι στημενο απο την αρχη απο μονο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα παράπονο με την μπαταρία. Πάω τρένο για 6+ ώρες. 0220ca9b18f956ce2f015c8ce36ec865.jpg2efd5e6bfef9a7a7a1be585183f026de.jpg

 

Δεν χρησιμοποιείς τίποτα από viber, twitter, instagram, chrome, YouTube, μουσική;

Κακά νούμερα βγάζεις αλλά νομίζω ότι δεν χρησιμοποιείς και πολύ την συσκευή σου όπως αλλά παιδιά εδώ μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιείς τίποτα από viber, twitter, instagram, chrome, YouTube, μουσική;

Κακά νούμερα βγάζεις αλλά νομίζω ότι δεν χρησιμοποιείς και πολύ την συσκευή σου όπως αλλά παιδιά εδώ μέσα

Συνήθως ναι. Σήμερα όμως το έχω λιώσει στο Facebook και photo edit.

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας προτεινω να ενεργοποιήσει κάποιος το doze(λειτουργία ύπνου) από τα developer options αλλά να απενεργοποιήσει το aggressive doze πηγαίνοντας ρυθμίσεις/μπαταρία/επιβεβλημένος ύπνος και αδρανοποίηση.

Έχω παρατηρήσει ότι πάει καλύτερα ετσι

Δεν είμαι όμως μόνο εγώ.

Μόλις διάβασα στην εφαρμογή της oneplus "community" κάποια tips που προτείνουν για καλύτερη αυτονομία και ένα από αυτά είναι και αυτό που ανέφερα.

 

Το doze και το aggressive doze πιθανόν "χτυπάνε" το ένα με το άλλο και δεν αφήνουν την συσκευή να κάνει καλή διαχείριση της αυτονομίας

 

Όποιος επιθυμεί μπορεί να δοκιμάσει και αναμένουμε αποτελέσματα για περισσότερα σχόλια

Αυτά τα 2 mode είναι τσακωμενα από την πρώτη στιγμή κυκλοφορίας του κινητού. Σε κάθε νέα έκδοση το δοκιμάζω και πότε δεν δούλεψαν ταυτόχρονα και τα 2 σωστά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 mode είναι τσακωμενα από την πρώτη στιγμή κυκλοφορίας του κινητού. Σε κάθε νέα έκδοση το δοκιμάζω και πότε δεν δούλεψαν ταυτόχρονα και τα 2 σωστά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό παρατηρούν κι άλλοι χρήστες και προτείνουν να χρησιμοποιήσουμε μόνο το doze

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εμενα ετσι ειναι στημενο απο την αρχη απο μονο του.

 

Ναι το ξέρω απλά κάποια στιγμή τα είχα ενεργοποίηση και τα δύο και δεν είχα καλά αποτελέσματα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ψάχνομαι να αλλάξω το LG G2 μου (σκυλί) και φαίνεται να καταλήγω στο One Plus.. Χθες είδα από κοντά το OP3t και ενθουσιάστηκα, αλλά σκέφτομαι μήπως αξίζει να περιμένω λίγο ακόμα να πάρω το επόμενο, μιας και δεν αλλάζω συχνά συσκευή. Βλέπω ότι η OP βγάζει τα κινητά της συνήθως αρχές καλοκαιριού και πιθανόν το επόμενο να είναι με μικρότερα bezels, που είναι βασικό για μένα. Τι λέτε αξίζει μια επιπλέον αναμονή
Link to comment
Share on other sites

Λογικά άμα μπορείς να κάνεις υπομονή μέχρι το καλοκαίρι η επόμενη συσκευή της oneplus θα είναι καλύτερη, βέβαια το op3t δεν έχει καμία σχέση με το g2 και σίγουρα θα είναι μέσα στις κορυφαίες για το 2017 και σίγουρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα για τα επόμενα 2 χρόνια

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ψάχνομαι να αλλάξω το LG G2 μου (σκυλί) και φαίνεται να καταλήγω στο One Plus.. Χθες είδα από κοντά το OP3t και ενθουσιάστηκα, αλλά σκέφτομαι μήπως αξίζει να περιμένω λίγο ακόμα να πάρω το επόμενο, μιας και δεν αλλάζω συχνά συσκευή. Βλέπω ότι η OP βγάζει τα κινητά της συνήθως αρχές καλοκαιριού και πιθανόν το επόμενο να είναι με μικρότερα bezels, που είναι βασικό για μένα. Τι λέτε αξίζει μια επιπλέον αναμονή

Πιθανόν αρχές Ιουνίου σύμφωνα με φήμες πάντα.

Ποιό μπροστά δεν το βλέπω να κυκλοφορήσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ψάχνομαι να αλλάξω το LG G2 μου (σκυλί) και φαίνεται να καταλήγω στο One Plus.. Χθες είδα από κοντά το OP3t και ενθουσιάστηκα, αλλά σκέφτομαι μήπως αξίζει να περιμένω λίγο ακόμα να πάρω το επόμενο, μιας και δεν αλλάζω συχνά συσκευή. Βλέπω ότι η OP βγάζει τα κινητά της συνήθως αρχές καλοκαιριού και πιθανόν το επόμενο να είναι με μικρότερα bezels, που είναι βασικό για μένα. Τι λέτε αξίζει μια επιπλέον αναμονή

 

Μέχρι το καλοκαίρι που να ξέρεις τι θα γίνει

Και αν βγει και είναι ακριβό; Αν δεν σ αρέσει;

Πάρε το oneplus 3t να το χαρείς. Είναι πολύ καλό δεν έχει να ζηλέψει τίποτα σχεδόν από κάποια άλλη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...