Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς αν θες να την κατεβάσεις και με vpn. Βάζεις το όπερα vpn αλλάζεις τη χώρα σε Καναδά η Γερμανία και σου έρχεται η αναβάθμιση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

περασα την ενημερωση με αλλαγη vpn σε γερμανια.

εγινε η ενημερωση και μετα εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη που μου προτεινες.

Επρεπε να ξανα γυρισω σε Ελλαδα?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πεσει η τιμη καθολου ή δυσκολο βασει οσα εχουμε δει με προηγουμενα μοντελα της εταιριας;

 

λογικα μολις βγει η νεοτερη συσκευη

Ισως και καμια εκπτωση εμφανιστει στις γιορτες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν θυμαμαι καλα δεν ειχαμε πτωση τιμης στο 3, οταν βγηκε το 3Τ, απλα το κατηργησαν. Το ιδιο εγινε και με το 2 οταν βγηκε το 3. Βεβαια μιλαω για το official site, ισως καπου αλλου να υπαρχουν παλαιοτερα μοντελα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. τα φωτα σας παρακαλώ_μεσω vpn αναβαθμισα το κινητακι σε 7.1.1 και εκτοτε σε ολες τις εφαρμογες Google μου εμφανιζεται ενα reload εικονίδιο στάσιμο μεσα σε λευκο φοντο καθε φορα που επιλεγεις κατι και φορτωνει. 2 hard reset εκανα μέχρι να καταλαβω ότι μόνο σε εφαρμογές της Google το κάνει. με κάποια ενημέρωση υπηρεσιών google θα φυγει? εχει εμφανιστει και σε σας η μονο σε μενα παλι? Να προσθέσω οτι το το touch latency εχει φτιαξει με την αναβάθμιση αλλα η αποκριση της οθονης στο πατημα παραμενει οπως ηταν(θελει καλο πατημα) ειδικα κατω δεξια τα διπλοπατηματα πανε και ερχονται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

update. κατά την αποστολή του μηνυματος αυτου παλι μου εβγαλε το εικονιδιο αρα ειναι bug του τηλεφωνου. ωραιες η αναβαθμίσεις της oneplus. φτιάχνουν το ενα χαλανε το άλλο

Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

Με το s7 edge να εχει πέσει στα 490, παραμένει το 3T value for money?

 

με αυτη τη τιμη του s7 edge νομιζω οτι χανει λιγο το 3T τον τιτλο του value for money.....

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη τιμη του s7 edge νομιζω οτι χανει λιγο το 3T τον τιτλο του value for money.....

 

Εννοείται ότι σύμφωνα με τις σημερινές τιμές σε πολλά σημεία είναι ανώτερο το s7 edge.

Κάποιοι όμως πχ εγώ δεν θα μπορούσα να αντέξω με Samsung. Όχι αναβαθμίσεις άμεσες όχι root και τέτοια πειράγματα.

Ο κόσμος ο πολύς όμως γνωρίζει το Samsung και σε αυτά τα χρήματα δεν πρόκειται να μάθει και το Oneplus

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυριο η μεθαυριο το κινητο θα βρίσκεται τα χερια μου τι πρεπει να κανω πρωτα κατα την γνωμη σας ,να περιμενω για την 7.1.1 να ερθει η να την κατεβασω απο οπερα βπν...Επίσης να κανω φακτορυ ρισετ μετα την αναβάθμιση μεσω ρικαβερι η κανονικα απο ρυθμίσεις κ αν οχι να κάνω wipe cashe η ντατα...γενικα πειτε μου τι συμφέρει καλυτερα για να γλιτωσω οσα μπαγκς γινετα καλύτερα?
Link to comment
Share on other sites

αυριο η μεθαυριο το κινητο θα βρίσκεται τα χερια μου τι πρεπει να κανω πρωτα κατα την γνωμη σας ,να περιμενω για την 7.1.1 να ερθει η να την κατεβασω απο οπερα βπν...Επίσης να κανω φακτορυ ρισετ μετα την αναβάθμιση μεσω ρικαβερι η κανονικα απο ρυθμίσεις κ αν οχι να κάνω wipe cashe η ντατα...γενικα πειτε μου τι συμφέρει καλυτερα για να γλιτωσω οσα μπαγκς γινετα καλύτερα?

 

Βάλε vpn, κάνε αναβάθμιση και μετά κάνε επαναφορά εργοστασιακων. Μετά στήνεις την συσκευή με την ησυχία σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιασμένος με πολύ λίγο 4g καμία ώρα sot έξω στον ήλιο, όλη η άλλη χρήση wifi συνχρονισμους από 2 mail και τοποθεσία πάντα στη εξοικονόμηση4d85d68649ee0af2d0572f9c2f4af875.jpg5fbb91ed25a28a9a23466193b7060849.jpga30fc73d299a1be493206dd958cc7c25.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όσοι βαλλατε την 7.1.1, το ξυπνητήρι δουλεύει με κλειστό το κινητο;

 

Εμένα​ δεν ανοίγει....

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όσοι βαλλατε την 7.1.1, το ξυπνητήρι δουλεύει με κλειστό το κινητο;

Δεν ξερω τι εκανε πριν αλλα τωρα που το δοκιμασα με κλειστο οχι δεν χτυπαει. Χτυπησε μολις το ανοιξα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιασμένος με πολύ λίγο 4g καμία ώρα sot έξω στον ήλιο, όλη η άλλη χρήση wifi συνχρονισμους από 2 mail και τοποθεσία πάντα στη εξοικονόμηση4d85d68649ee0af2d0572f9c2f4af875.jpg5fbb91ed25a28a9a23466193b7060849.jpga30fc73d299a1be493206dd958cc7c25.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

8 ώρες οθόνη;

Μπράβο το 3t. Βλέπω δεν χρησιμοποιείς καθόλου Chrome ε; Εγώ όλη μέρα στο my Phone με τον Chrome δουλεύω αλλά νομίζω καταναλώνει αρκετή μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες οθόνη;

Μπράβο το 3t. Βλέπω δεν χρησιμοποιείς καθόλου Chrome ε; Εγώ όλη μέρα στο my Phone με τον Chrome δουλεύω αλλά νομίζω καταναλώνει αρκετή μπαταρία

Ωραία αυτά τα νούμερα αλλά βγαίνουν μόνο κάτω άπο "ειδικές χρήσεις".

Το θέμα είναι τι γίνεται υπό συνθήκες χρήσεις άνω του μέσου όρου, αντίστοιχο Δηλαδή με τις δυνατότητες της συσκευής, εκεί λοιπόν οι 5 ώρες είναι το ταβάνι

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτά τα νούμερα αλλά βγαίνουν μόνο κάτω άπο "ειδικές χρήσεις".

Το θέμα είναι τι γίνεται υπό συνθήκες χρήσεις άνω του μέσου όρου, αντίστοιχο Δηλαδή με τις δυνατότητες της συσκευής, εκεί λοιπόν οι 5 ώρες είναι το ταβάνι

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς υπό ειδικές χρήσεις;

Ποτέ δεν μπορείς να συγκρίνεις ακριβώς χρήση δική σου με χρήση κάποιου άλλου

Εδώ εμείς και κάθε μέρα κάνουμε διαφορετική χρήση και δεν βγάζουμε τα ίδια νούμερα από μέρα σε μέρα.

Άλλες φορές έχεις ανοιχτά δεδομένα. Άλλες βλέπεις βίντεο

Άλλες δεν έχεις καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας και λοιπά και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες οθόνη;

Μπράβο το 3t. Βλέπω δεν χρησιμοποιείς καθόλου Chrome ε; Εγώ όλη μέρα στο my Phone με τον Chrome δουλεύω αλλά νομίζω καταναλώνει αρκετή μπαταρία

Δεν μπαίνω με browser αλλά με tapatalk, επίσης για browser χρησιμοποιώ τον tugabrowser

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνω με browser αλλά με tapatalk, επίσης για browser χρησιμοποιώ τον tugabrowser

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κατάλαβα. Είδα τα στατιστικά σου.

Δεν μπόρεσα να χωνέψω το Tapatalk ποτέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτά τα νούμερα αλλά βγαίνουν μόνο κάτω άπο "ειδικές χρήσεις".

Το θέμα είναι τι γίνεται υπό συνθήκες χρήσεις άνω του μέσου όρου, αντίστοιχο Δηλαδή με τις δυνατότητες της συσκευής, εκεί λοιπόν οι 5 ώρες είναι το ταβάνι

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα δεν είναι κάθε μέρα πασχαλιά :o εγώ σε δύο μέρες χρήσης συνήθως ξεπερνάω τις 6,30 ώρες με πολύ λίγη χρήση data, αλλά αυτή τη χρήση κάνω με όλες τις συσκευές μου,για τις 5 ώρες που γράφεις είναι ο μέσος όρος για τις 2 κάρτες κάτω από 6ωρες δεν έχω δει πολλούς μονοκαρτους χρήστες και πίστεψε με διαβάζω πολύ ξένα forum, αλλά ακόμα και οι 5 ώρες είναι μία καλή αυτονομία αν είναι αποκλειστικά με χρήση data,για μένα στην 7.1.1 η συσκευή πήρε ακόμα ενα 15% πάνω σε αυτονομία και είναι μια κορυφαία συσκευή σε αυτόν τον τομέα,δεν έχω δει review που να μην αναφέρεται με καλά λόγια για την μπαταρία και δεν νομίζω να τους έχει μαζί της όλους η oneplus

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς και εγώ.

Το Tapatalk δεν το χώνεψα ποτέ.

Μόνο Browser και μόνο Chrome.

Παίζει ρόλο βέβαια και αν είσαι με μια ή δυο κάρτες.

Με δύο και μόνο Data σε βάθος 18ωρου δεν το λες και άσχημα το 5ωρο...

Ανυπομονώ να έρθει το νέο τέρας και πάλι σε μένα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς υπό ειδικές χρήσεις;

Ποτέ δεν μπορείς να συγκρίνεις ακριβώς χρήση δική σου με χρήση κάποιου άλλου

Εδώ εμείς και κάθε μέρα κάνουμε διαφορετική χρήση και δεν βγάζουμε τα ίδια νούμερα από μέρα σε μέρα.

Άλλες φορές έχεις ανοιχτά δεδομένα. Άλλες βλέπεις βίντεο

Άλλες δεν έχεις καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας και λοιπά και λοιπά

Συμφωνώ Τάσο σε όλα όσα γράφεις,η δική μου χρήση είναι αυτή έχω στη δουλειά και στο σπίτι WiFi για πιο λόγο να χρησιμοποιώ 4g

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι συνθήκες ανάλογες με τις προδιαγραφές τις συσκευής είναι να έχεις 2 κάρτες, μικτή χρήση wifi - data και κάποιους συγχρονισμούς ενεργοποιημένους.

Το να βγάλει μία συσκευή 10 ώρες οθόνη με πολλά ΄΄αλλά΄΄ σε εμένα δε λέει κάτι και παράλληλα για πολλούς άλλους χρήστες που βλέπουν ξερα νούμερα sot και επιλέγουν συσκευή χωρίς να λάβουν υπόψη τις συνθήκες αυτών των υπερβολικών sot απογοητεύονται μετά την αγορά της ΄΄τάδε΄΄ συσκευής.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οι συνθήκες ανάλογες με τις προδιαγραφές τις συσκευής είναι να έχεις 2 κάρτες, μικτή χρήση wifi - data και κάποιους συγχρονισμούς ενεργοποιημένους.

Το να βγάλει μία συσκευή 10 ώρες οθόνη με πολλά ΄΄αλλά΄΄ σε εμένα δε λέει κάτι και παράλληλα για πολλούς άλλους χρήστες που βλέπουν ξερα νούμερα sot και επιλέγουν συσκευή χωρίς να λάβουν υπόψη τις συνθήκες αυτών των υπερβολικών sot απογοητεύονται μετά την αγορά της ΄΄τάδε΄΄ συσκευής.

 

Μα φίλε μου γράφουμε ο καθένας μας με τι χρήση βγαίνουν αυτά τα νούμερα..

Δηλαδή ένας άνθρωπος που έχει μια κάρτα sim απαγορεύεται να πάρει το 3Τ?

Και το 50-50 wifi Data?

Εγώ έχω πρόγραμμα με 5gb Internet, ο άλλος έχει στην δουλειά του wifi..

Αν γράφουμε πως βγαίνουν τα νούμερα δεν υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί κανένας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μα φίλε μου γράφουμε ο καθένας μας με τι χρήση βγαίνουν αυτά τα νούμερα..

Δηλαδή ένας άνθρωπος που έχει μια κάρτα sim απαγορεύεται να πάρει το 3Τ?

Και το 50-50 wifi Data?

Εγώ έχω πρόγραμμα με 5gb Internet, ο άλλος έχει στην δουλειά του wifi..

Αν γράφουμε πως βγαίνουν τα νούμερα δεν υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί κανένας.

 

βρε συ, δεν διαφωνώ, απλά δεν μου λένε κάτι οι 8 ώρες του φίλου με την χρήση που κάνει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...